Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép tápegység
 
Témaindító: sayd, idő: Júl 13, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   13 / 20
(#) asm válasza kadarist hozzászólására (») Szept 8, 2014 /
 
Oké, köszi szépen az infót.
(#) asm hozzászólása Nov 3, 2014 /
 
Ismét lenne egy kérdésem a topikhoz:

Van egy noname 200W-os ATX tápegység (a 200W-ot tudom egyedül). Ép, 6A-s biztosíték van benne, multiméterrel ellenőrizve a szakadásmentességét. Házi biztosítékot sem vágta le. Vezetékek indokolatlanul nem érnek össze, máshol sem látok szakadásra utaló jelet.
Viszont a tápnál se kép, se hang.
A zöld vezeték leföldelésére sem reagál, a lila (+5V Stanby) vezetéken sincs semmi feszültség, még a szürkét is leföldeltem, hátha, de sehol semmilyen helyzetben sincs semelyik vezetéken DC fesz.
Még azt is megpróbáltam, hogy a földelhető hálózati bemenetét hozzákötöttem egy tápegység fémvázhoz, hátha. Persze úgyse...

Namármost, a kérdésem az, hogy van-e remény arra, hogy valami olyasmi a hiba, amire nem gondoltam, és javítható, vagy az ilyen táp már bontóba való?
(#) zsoltee0001 hozzászólása Nov 22, 2014 /
 
Sziasztok
Zöld vezeték letestelése hatására a venti mintha el akarna indulni, pár voltig megy fel majd leáll.
Nem látok kiszáradt kondit, meg külsérelmi nyomot (nem régi a táp) nem volt durranás.
Ez a hibajelenség mire utal?
Üdv
(#) kadarist válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Nov 22, 2014 /
 
Szia!
Kimeneti zárlatra utal. Nyűszító hangot hallasz az induláskor?
(#) zsoltee0001 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 22, 2014 /
 
Szia
Igen, azt pont néztem, hogy az 5 voltos ágba 47 ohm a 3,3 voltosba pedig valamivel több.
Kondi zárlat lehet?
Üdv
(#) kadarist válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Nov 22, 2014 /
 
A kondenzátorkisütő (előterhelő) ellenállásokat mérhetted meg. Persze csak ha van ilyen a tápban.
(#) zsoltee0001 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 22, 2014 /
 
Igen, ezek az értékek csak az előterhelők (3,3v 15 ohm, 5v 30 ohm, 12v 330 ohm)
Tehát zárlat nincs szerintem, kondi is az összes megpótolva, még a primer oldali mpuffer is.
Üdv
(#) zsoltee0001 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Nov 22, 2014 /
 
Érzem, hogy valami egyszerű hiba van, mert olykor elkapja és 2-3 másodpercig is ég az izzó a 12v-os ágon.
(#) kadarist válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Nov 22, 2014 /
 
Ha izzóval terheled az 5V-os ágat, akkor arra mi a válasza?
(#) zsoltee0001 válasza kadarist hozzászólására (») Nov 22, 2014 /
 
Akkor sincs változás, már majdnem elkapná de mégsem, A T.E. most nagyon jól sikerült, mert már az összes kondit megpótoltam mégsincs változás, érdekes, hogy levettem a polcról egy tápot ami jó volt (úgy lett kivéve egy gépből) és az is ugyanazt csinálja
(#) zsoltee0001 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Nov 22, 2014 /
 
A másik táp megoldódott, valami zárlat volt az egyik kábelen ami össze volt szigszalagozva mert nem volt használva, lehet, hogy itt is valami hasonló enyhe zárlatocska amit a táp kiszúr.
(#) adyy hozzászólása Nov 23, 2014 /
 
Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem, Enermax 500W-os táp ügyben. A táp terhelés nélkül működik, feszültség értékek megfelelőek. Viszont ha rárakok kisebb terheléseket a 12V-os és 5V-os ágra akkor leesik a feszültség és lekapcsolja a védelem a tápot, majd gyorsan vissza, tehát ki/be kapcsolgatja magát. Autó fényszóró izzót rátéve lekapcsol és nem kapcsol vissza. Át lett már kondizva, annyit segített, hogy már üresen legalább elindul a táp. A kimeneten zárlat nem mérhető. Hol tudnám folytatni a hiba keresését? Köszönöm!
(#) Gabi6 hozzászólása Dec 15, 2014 /
 
Sziasztok lenne egy sürgős kérdésem van egy számítógép tápegységem 300W 4A 50Hz és szeretném tápláltatni egy Blaupunkt GTA 250 400W auto erősítőt csak anyi gondom van hogy a sok kábel közül nem tudom hogy kössem össze szinek szerint mékre van szükség a 12.57v megtaláltam csak több videóban is néztem hogy a sárgákat össze kötöték és külön néhány pirosat és feketéket ez kellene hogy pontosan minden össze e kel kötni vagy csak elég a 2 !.....
(#) kadarist válasza Gabi6 hozzászólására (») Dec 15, 2014 /
 
Szia!
Mutasd meg ezt a videót!
(#) zsoltee0001 hozzászólása Dec 20, 2014 /
 
Sziasztok
Szerintetek ez milyen hibára utal:
Áram alá helyezve, zöld -fekete összeköt, 1db 5w 12v -os égővel megterhelve + saját ventije, kb 12-13 másodpercig megy, majd leáll, ha utána újra összekötöm a zöld-feketét már nem megy annyi ideig.
3,3 v, 5v, 12v kondik cserélve (nem voltak rosszak)
Üdv
(#) Ge Lee válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Dec 20, 2014 /
 
A vezérlésnél lévő kisebb elkókat cseréld ki. Az IC táplába környékén kell hogy legyen egy(nx10uF), illetve a kapcsolótranyók (ha az van benne) báziskörében (1-2uF).
(#) zsoltee0001 válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 20, 2014 /
 
Köszi, az összes létező elko ki van cserélve ill. meg van pótolva eredménytelenül.
Ha sokáig áramtalanítva van akkor akár 20-25 másodpercig működik.
Esetleg zárlat lenne? De milyen zárlat az ami majd fél percig hallgat.
Kézenfekvő lenne új tápot venni, mert nem nagy pénz, de gari idő + 1 napos a cucc, és csak gyűlnek az ilyen jellegű hibás tápok, valamint akkor meghajolnék a tervezett elavulás oltárán, amit nagyon nem szeretnék
(#) Leaslie hozzászólása Dec 24, 2014 /
 
Boldog karácsonyt mindenkinek!!!
Találtam a padláson ezt a rági tápegységet, és ezt szeretném úgymond labortápként használni.

Csak nem tudom hogyan tudnám üzembe helyezni
Van valami ötletetek esetleg?
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2014
(#) proba válasza Leaslie hozzászólására (») Dec 24, 2014 /
 
Esetleg 3-6V között, de még az is kérdéses.Áramkorlát felejtős. Így labortápnak nem igazán merném nevezni.
(#) Ge Lee válasza Leaslie hozzászólására (») Dec 25, 2014 /
 
Benézel a PC táp átalakítós topikba, találsz rajzot, leírást ami alapján meg tudod csinálni. Persze egyszerűen csak akkor ha 494 benne a vezérlő. Ami aránylag könnyen elérhető az a 0-24V 0-7A.
(#) Leaslie válasza proba hozzászólására (») Dec 26, 2014 /
 
És hogyan tudom kipróbálni, hogy működik e?
(#) proba válasza Leaslie hozzászólására (») Dec 26, 2014 /
 
Bedugod, az 5V-ot stabilan adja a többi meg kb a névleges és nem stabil. Csatlakozón a piros a +5V, a sárga a +12, fekete a test. A többi meg általában nem fontos.
(#) Leaslie válasza proba hozzászólására (») Dec 26, 2014 /
 
Csak hogy ha én betugom a tépegységet a konnektorba, akkor egyik vezetéken sem észlelek feszültséget. De elvileg nincs elromolva
Csak ugye nincs bekapcsolva. És nem tudom hogy lehetne bekapcsolni :\

Arról ötlet esetleg?
(#) proba válasza Leaslie hozzászólására (») Dec 26, 2014 /
 
Azt azért jó lenne tudni milyen régi, ha már a modernebb akkor talán a zöld fekete összezárására indul, ha nem akkor mehet a kukába.
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2014
(#) Leaslie válasza proba hozzászólására (») Dec 26, 2014 /
 
Hát elég régi a táp (200W-os)
De azért hobbi célre fel tudom még használni?
(#) SzervízMacska válasza Leaslie hozzászólására (») Dec 26, 2014 /
 
Oda van írva: fehéret a kékkel, feketét a barnával...
(#) Leaslie válasza SzervízMacska hozzászólására (») Dec 26, 2014 /
 
Na amikor összekötöttem úgy hogy mondod, akkor levágta az áramot a házban
(#) SzervízMacska válasza Leaslie hozzászólására (») Dec 26, 2014 /
 
Akkor dobhatod is ki, ha nem értesz a javításához...
(#) Ge Lee válasza Leaslie hozzászólására (») Dec 27, 2014 /
 
Ez egy régi AT táp. Kell bele tenni egy 12V-os segédtápot, megjavítani a primer kört, a többi meg le van írva az átalakítós topikban.
(#) (Felhasználó 112967) hozzászólása Jan 23, 2015 /
 
Üdv Mindenkinek és B.Ú.É.K!

Problémám a következő:-Van egy atx-es tápegységem,az egyik haveromtól kaptam,mert ki akarta dobni,mivel neki már nem kell.Elmondása szerint jól működött csak bővítés miatt cserélnie kellet,mert kicsi már neki.Hát én szétbontottam és kitakarítottam,de amikor a takarítással végeztem,felfedeztem két púpos kondit,amiket ki is cseréltem.Utána összeraktam és elindítottam a zöld-fekete kombi összekötésével,ezután rámértem minden ágra,tökéletesen adja a feszkót és nem sok hangja van.(Legalábbis én még akkor nem hallottam)Ezután rádugtam egy alaplapra és bekapcsoltam,de már alaplapi indítás nélkül is sípolt.Utána elindítottam és sípol.Tehát ez lenne a fő probléma,hogy sípol!...nem venti.Valami ötlet ennek kiküszöbölésére?
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2015
Következő: »»   13 / 20
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem