Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1076 / 1385
(#) mex válasza papus51 hozzászólására (») Dec 24, 2014 /
 
Szi-Ti ből nekem egy liter vízbe elég 10gramm, és a fémforgácsot nem kell beletenni.
(#) edison14 válasza papus51 hozzászólására (») Dec 25, 2014 /
 
Köszönöm a válaszokat!

Megpróbálok helyben keresni valamilyen nátriumhidroxid alapú lefolyótisztítót vagy zsíroldót.
Boldog Karácsonyt mindenkinek!

Üdv.: Tamás
(#) elektros90 hozzászólása Dec 29, 2014 /
 
Sziasztok! Érdeklődni szeretnék van-e Miskolcon vegyszerbolt, ahol tudnák kapni Nátrium-perszulfátot.
(#) gulasoft hozzászólása Dec 29, 2014 /
 
Lidl-ben újra kapható az a laminátor amit átalakítás nélkül használok nyákkészítéshez (dry fóliás nem vasalós)
6000Ft
(#) pisti89 válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
Szia
Én pár hónapja vettem a Lidl-ben, de az átalakítás nélkül nem jó, mert a külső műanyag burkolat nyílása túl szűk, a hengerek közt szépen átmegy a NYÁK.
Lefotóznád te melyiket vetted?
(az enyémhez volt lamináló fólia és papírvágó is)
(#) gulasoft válasza pisti89 hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
Ehhez nincs. Azt vettem ami most van a lidl-ben, de meg kell nézni, ha befér a nyák, akkor jó. (Kinézetre olyan mint az egyém, de a lukat megvallom nem méregettem.)
(#) Szárnyas válasza pisti89 hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
Úgy nézem nem ugyanaz, mint amit pár hónappal ezelőtt árultak a Lidl-ben. Bővebben: Link Én is akkor vehettem amikor te, és nekem is az volt a gondom, hogy szűk volt a műanyag burkolat be- és kivezetőnyílása. Úgy oldottam meg végül a dolgot, hogy a műanyag lamellákat, amelyek megvezetik a lapot vagy nyákot, lereszelgettem annyira, hogy könnyedén átférjen közöttük a nyáklap, és így már jól használható ahhoz is.
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2014
(#) pisti89 válasza Szárnyas hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
Tényleg nem az.
Még nem volt időm átalakítani, jelenleg egy A3-ast használok ezért csak tartaléknak vettem.
(#) palp hozzászólása Dec 31, 2014 /
 
Sziasztok!
Vasalásos technikával készítem a nyákjaimat etikett hordozóra (ehhez jutok hozzá) HP 1300 nyomtatóval. Az a problémám, hogy nyomtatáskor átvasaláskor nem ad egyenletes kontrasztos nyomatot és alkoholos filccel kis híján az egész áramkört át kell rajzolnom. Korszerűbb HP lézer (ismerősé és 2-3 nyomatba egyezett bele ) már szebben nyomtat ezzel a nyomattal szebbek is lettek a nyákjaim. Ha nyomtatót kéne cserélni milyet javasolnátok.
BÚÉK és köszi
(#) rockersrac válasza palp hozzászólására (») Dec 31, 2014 /
 
Etikett cimke hordozóval én is próbálkoztam, nekem nem vált be, pedig vadi új a nyomtatóm...
(#) palp válasza rockersrac hozzászólására (») Dec 31, 2014 /
 
Érdekes hogy másik nyomtatón jobb rajzolatot ad. Lehet függ a tonerbe töltött portól.
Azért szeretem mert gyors. Lenne ha nem kéne utána rajzolni. Ezért nem szeretem a foto papíros megoldást (vakarózás).
(#) rockersrac válasza palp hozzászólására (») Dec 31, 2014 /
 
Nekem semmi bajom a ,,vakarózással", a maratás utáni lemosás sem fog gondot okozni, anya körömlakk lemosója(acryl remover van ráírva) amit a gél lakkokhoz használ, egy mozdulattal tiszta nyákot eredményezett. Csak az a baj, hogy 100ml kb 1000ft... (de hatásos )
(#) niedziela válasza rockersrac hozzászólására (») Dec 31, 2014 /
 
Vegyél egy liter nitrohigítót, vagy lakkbenzint kb 800Ft.
(#) Mircsof hozzászólása Dec 31, 2014 /
 
Sziasztok!
A véleményetekre lenne szükségem, én eddig úgy készítettem a nyákjaimat, hogy nitróval feloldottam a tunert maratás után. Ezt követően végigfuttattam ónnal az egész panelt, és végül az alkatrészek beültetése után ugyancsak nitró és fogkefe segítségével letisztítottam.
Utóbbi folyamat után az ónozott nyák átmegy sötét szürkébe, mintha a nitro korrodálná az ont egy vékony kis rétegben.
A kérdésem az lenne, hogy nitro helyett ha denaturált szeszt használnák, azzal vajon ez a "hiba" nem jönne elő? És a tunert is leviszi a denaturált szesz?
Köszönöm a választ! BUÉK!
(#) kaqkk válasza Mircsof hozzászólására (») Dec 31, 2014 /
 
A "tuner" az toner... és ha még ónozás előtt tökéletesen letakarítod nitrohígító, majd nedves rongy-súrolópor kombóval akkor már nem kell fúrás ónozás után semmivel kezelni , a denaturált szesz maximum a forrasztás után maradó gyantát oldja le a nyákról , a tonert nem.
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2014
(#) Mircsof válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 31, 2014 /
 
Értem... akkor így már 2 szer fog kelleni, de azért kipróbálom ha sikerül találnom itt a közelben denaturált szeszt. Hátha azzal nem sötétedik el a nyák. Sokat dobna rajta, ha megmaradna a szép világos szürke színe.
(#) pisti89 válasza Mircsof hozzászólására (») Dec 31, 2014 /
 
Azért korrodál lemosás után, mert a forrasztó ónod oxidálódik.
Forrasztás felszínére kiül a benne lévő gyanta ami megóvja az oxidációtól.
Kérdés inkább az, hogy forrasztás után minek akarod lemosni a paneled?
Ha le akarod mosni arra az izopropil alkohol az egyik legjobb, a denszesz szétkeni a gyantát.
Viszont ha lemosod, akkor utána le kell kezelned valamivel, itt elég sokan használják erre az akrilán lakkot (remélem jól írtam a nevét) ez a réteg megvédi a paneled.
(#) mate_x válasza gulasoft hozzászólására (») Dec 31, 2014 /
 
Megvettem ezt a laminálót. Te milyen állásban használod az oldalkapcsolóját? A meleglamináláshoz csak egy féle hőmérséklet állítható be, ez megfelelő is a dry fóliához?
(#) Bakman válasza pisti89 hozzászólására (») Dec 31, 2014 /
 
Idézet:
„a denszesz szétkeni a gyantát”
Én forrasztás után mindig azzal mosom le, nem ken el semmit. Igaz, egy direkt erre a célra vett fokkefét használok. Az edény felett tartom a NYÁK-ot, a fogkefét mártogatom a denszeszbe és csutakolom a forrasztási oldalt. Szárítás után mehet a védőréteg.
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2014
(#) rockersrac válasza niedziela hozzászólására (») Jan 1, 2015 /
 
Azok is oldják, de azokkal ,,gyaszatolni" kell. Ezzel meg egy mozdulat, és mint ha ott sem lett volna a festék...
(#) niedziela válasza rockersrac hozzászólására (») Jan 1, 2015 /
 
Idézet:
„de azokkal ,,gyaszatolni" kell”

Hát... nem egy boltban vásárlunk, amit itt árulnak nitrot azzal max 3 törlés.
Ha ez már gyaszatolásnak számít akkor valóban

Idézet:
„Ezzel meg egy mozdulat, és mint ha ott sem lett volna a festék.”

Ezt hívják felénk "költői túlzásnak"
(#) kaqkk válasza niedziela hozzászólására (») Jan 1, 2015 /
 
Én erre klíma tisztító spray-t használok (alkil alkoholos) avval lefújva tényleg egy törlés .
(#) soskajoska válasza rockersrac hozzászólására (») Jan 1, 2015 /
 
Uraim! Könyörgöm, hagyjuk már a címke hordozót!
ITT nézzetek körül!
Igaz összetekerve küldik, így pár hetet érdemes könyvek között lapítani. De mint azt már számtalanszor többen is leírtuk: tűéles szélek, gondtalan átvasalás laminátorral és VASALÓVAL IS! Nyomtató felbontástól függően 8-10mil vezetékvastagság 6-8mil távolsággal megoldható!
Ja és B.U.É.K. mindenkinek!
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2015
(#) rockersrac válasza soskajoska hozzászólására (») Jan 1, 2015 /
 
Nem én szenvedek a cimke hátuljával, szerintem rossz helyre címezted a mondani valódat.
(#) rockersrac válasza niedziela hozzászólására (») Jan 1, 2015 /
 
Ok, a 3 törlés valóban szép jó, hiszek neked. De csak hogy te is lásd hogy nincs költői túlzás abban amit mondta., csak a te kedvedért fogok róla videót csinálni. Akkor talán elhiszed, hogy azzal a körömlakk lemosóval valóban EGY mozdulat a toner festék eltávolítása.
(#) gulasoft válasza mate_x hozzászólására (») Jan 1, 2015 / 1
 
Természetesen a legnagyobb állásra kell tenni (ha szemből nézed, és jobb oldalon van a kapcsoló, akkor a hátrafelé mutasson)
Amikor eléri a max hőfokot, akkor le kell kapcsolni, és 10-20mp-re rá mehet bele a fólia, de előtte én mindig hidegen laminálom, és csak utána küldöm át rajta melegen kétszer (ha befér mind a két irányból).
(#) mate_x válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 1, 2015 /
 
Köszi
(#) q765 hozzászólása Jan 1, 2015 /
 
Sziasztok!
Olvasgattam itt a vignettás vasalásos módszerről és gondoltam kipróbálom.
Van is itthon ilyen matricám. A problémám az, hogy akármilyen hordozópapírra rakom, nem hajlandó a nyomtató felkapni. A fényes felén meggyszúszik a továbbítohenger.
Ha ragasztok rá kezdésnek valamilyen más papírt, akkor odáig viszi ameddig a a papírt ragasztottam.
A nemfényes felére gond nélkül nyomtat.
Ez egy HP színes lézer.
Van valami ötletetek?
(#) niedziela válasza q765 hozzászólására (») Jan 1, 2015 /
 
Szia !

Normál A4-es papírra ragaszd fel a matricát.
Nyomtasd ki a rajzot, vagy annak körvonalát A4-es lapra, utána ragaszd fel az annál nem sokkal nagyobb matricát.
(#) q765 válasza niedziela hozzászólására (») Jan 1, 2015 /
 
Kipróbálom. Remélem működik így. Bár az a gond, hogy a továbbító pont az oldal közepén fut. (Legalábbis az elején)
Következő: »»   1076 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem