Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Bluetooth kérdések
 
Témaindító: Gory, idő: Szept 13, 2005
Lapozás: OK   6 / 20
(#) BEMcorp válasza Tardief hozzászólására (») Júl 10, 2014 /
 
A tiednek nincs távirányítója? Mert az enyémnek van, és azzal megadhatsz manuálisan frekvenciát. Nálam muszáj is, mert 95.4MHz -en van a szegedi helyi rádióadó, de előtte 94.9-en a ClassFM, és csak az utóbbinál áll meg...
Az a 2 hét nagyon szerencsés eset volt neked, nálam a 3-4hét a rendszeres szállítási idő. De nem panaszkodom, így is töredékéért veszem, mintha itthon venném.
(#) Tardief válasza BEMcorp hozzászólására (») Júl 10, 2014 /
 
Van távirányító. Ezek szerint csak nem jöttem rá akkor próbálkozok kicsit.
Több dolgot is rendeltem ezzel egy időben és volt 1-2 dolog amit ez előtt adtak föl és mégis ez jött meg előbb Bár azok nem voltak ellátva Tracking numberrel. Azokat lehet hajóval jönnek csak.
(#) Tardief válasza Tardief hozzászólására (») Júl 11, 2014 /
 
Annyi tapasztalatot hozzátennék még, hogy a zaj hangereje állandó. Nulla és max hangerőnél is ugyanaz a zaj hangereje.
Távirányítóval se tudom állítania frekvenciát :O
(#) BEMcorp válasza Tardief hozzászólására (») Júl 11, 2014 /
 
Próbáld meg, hogy a konkrét frekvenciát ütöd be. Pl.: 95.4MHz = 9 5 4 , aztán vársz
(#) Tardief válasza BEMcorp hozzászólására (») Júl 11, 2014 /
 
Így valóban jó. Köszönöm!
Hamár BT nem igazán használható legalább van rádió
(#) Inhouse válasza Tardief hozzászólására (») Júl 12, 2014 /
 
Hát a leírások nem egyértelműek ki és bemenetet illetően, de már értem. Pont jó is lenne, csak még sosem rendeltem eBay-ről...
(#) BEMcorp válasza Inhouse hozzászólására (») Júl 12, 2014 /
 
Akkor próbáld a DX-et. Ő is onnan vette, én is rendszeresen rendelek onnan. Csak bármit is akarsz venni, először nézd meg, hogy vannak-e visszajelzések ott róla, mert fontos infókat/képeket/videókat szoktak felrakni a vásárlók.
(#) Tardief válasza BEMcorp hozzászólására (») Júl 12, 2014 /
 
Volt már problémád valamelyik termékükkel? A leírásokban is jókat írnak erről a BT-ról szóval valami nálam nem jó. Megérné írni nekik valamit?
(#) nedudgi válasza Tardief hozzászólására (») Júl 12, 2014 /
 
Szerintem itt is tedd fel a kérdésedet, ne csak a DX supportjára hagyatkozz.
Lehet, hogy előbbre jutnánk, ha megmutatnád az a recsegést, amit produkál a szerkezet. A telefonokon kívül más eszközzel próbáltad a kapcsolatot? Azok a telefonok bluetooth kihangosítóval rendben működnek?
(#) Tardief válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 12, 2014 /
 
Csináltam egy videót, bár sokkal rosszabb lett mint gondoltam... A végén mikor auxról megy a hang tökéletes. Nem tudom miért nem hallatszik jól a videón az a rész.
Próbáltam laptopról, de nem tudom működésre bírni.
Feltettem már a kérdést a termék fórumán, de vűlaszt még nem kaptam.
(#) Tardief válasza Tardief hozzászólására (») Júl 13, 2014 /
 
Olvasgatom, hogy mások hogyan oldották meg a bluetotthos hangküldést. Most találtam egy olyat, ahol használtak egy "ground loop isolator", mivel a BT-nek és az erősítőnek közös a groundja. Ez okozhatja a zajt? Illetve, ha igen akkor hogyan kéne megszünteni? :O
(#) Tardief válasza Tardief hozzászólására (») Júl 13, 2014 /
 
Találtam valmilyen kicsi trafót és azt beraktam a BT és az erőstő közé. Monitorból lett kibányászva, de úgy tűnik messze nem 1:1 arányú. A jel nagyon legyengült, de a lényeg, hogy ha jól hallottam a zaj megmaradt... Ennek már meg kellett volna szakítani a földhurkt elvileg.
( érdekes, hogy a trafó megfordítása után is halk volt :O )
(#) BEMcorp válasza Tardief hozzászólására (») Júl 14, 2014 /
 
Valószínűleg nem bírta meghajtani a BT modul a trafót, így elveszett a jeled.
Ha tudod, próbáld meg egy laposelemről külön tápot adni a modulnak, úgy mit csinál?
(#) Inhouse válasza BEMcorp hozzászólására (») Júl 14, 2014 /
 
Köszi!
Van is olyan, amiben nincs BT és olcsóbb is.
(#) Tardief válasza BEMcorp hozzászólására (») Júl 14, 2014 /
 
Úgy tűnik mégis a földhurok volt a probléma. Teljesen megszünt a zaj.
Mivel közös tápról kell majd üzemelniük, hogyan lehetne megoldani a problémát?
Mindenképpen egy 1:1 arányú trafó kell majd a BT és az erősítő közé?-Nem tudom hol tudnék ilyet venni...
Szerk.: HE-ben sajnos nem kapni máshonnan meg nem terevezek rendelni.
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2014
(#) BEMcorp válasza Tardief hozzászólására (») Júl 14, 2014 /
 
Tudom nem a legjobb megoldás, de nem tudsz egy picike trafóval külön tápot csinálni a modulnak? Nem kell annak nagy áramerősség, gondolom 2-300mA-rel simán elmegy 5V-ról.
Akár régi telefontöltő adapteréből kialakítva (szűréssel és stabilizálással, persze).

Vagy több RC taggal egy szűrőt ha összedobsz, nem segít rajta?
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2014
(#) Tardief válasza BEMcorp hozzászólására (») Júl 14, 2014 /
 
Az a gond hogy akkuról fog üzemelni. Így külön akku kéne neki. Bár ez sem megoldhatatlan, de akkor kell egy újabb akkutöltő stb..

Szerk.: Topi cikkét olvasgatva csak a trafó lenne megoldás. Vagy egy éppen erre a célra használható eszköz az viszont drága lenne. Ebay-ről meg nem érne ide időben.
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2014
(#) nedudgi válasza Tardief hozzászólására (») Júl 14, 2014 /
 
Ha a hiba forrása földhurok, akkor megpróbálhatod más topológiával összekötni az erősítővel. Nem feltétlenül kell az a trafó, az analóg jeleket más pontokon kell összekötni az erősítő és a modul kimenete között. Itt jól körül van járva a téma, tanácsot is kaphatsz.
(#) Tardief válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 14, 2014 /
 
Nos, olvasgatok. Köszönöm.
(#) Inhouse válasza Tardief hozzászólására (») Aug 13, 2014 /
 
Szia!

Én is keresgélek ilyesmi cuccot és közben találtam egy érdekes dolgot:
nem pont ugyanaz, de kb ugyanazt tudja és egy vásárló ugyanarra panaszkodik, hogy BT-nál zajos...ezek szerint sajnos ez ilyen.
(#) Tardief válasza Inhouse hozzászólására (») Aug 13, 2014 /
 
Egy kondenzáorral sikierült a zajt csökkenteni, de megszüntetni nem. Nekem megfelel, mert olyan helyeken megy ahol nincs áram és nem létfpntosságú a kiváló minőség.
Ha szobába lenne zavarna a zaj.
Ha külön tápról megy akkor nálam megszünt a zaj. Valami módón el kell szeparálni az erősítő tápjától és úgy jó lehet.
(#) Collider hozzászólása Aug 13, 2014 /
 
Végre kicsit többen vagytok, úgyhogy felteszek újra egy régi kérdést.
BLE dolgaival tisztában van valaki? Elemről szeretném járatni, ami az alvó mód miatt gond nélkül menne, de nem tudom, hogy egy classic BT (BLE előtti) fel tud-e ébreszteni egy alvó BLE-t. Tud erről valaki bármit?
(#) pucuka válasza Collider hozzászólására (») Aug 16, 2014 /
 
Az alvó üzemmód azt jelenti, hogy egy meghatározott idő után a vevő felébred, és befigyel. Csak arra kell ügyelni, hogy az adó ezen meghatározott időnél hosszabb ideig adjon, és akkor fel fog ébredni. Ha jól értelmezem, ez a BTLE -nél 6 ms, a normál BT -nél 100 ms.
(#) sityu91 hozzászólása Okt 15, 2014 /
 
RN4020-as Bluetooth modult szeretnék vásárolni, viszont a datasheetj-e alapján valami számomra nem volt egyértelmű.

Nagyon alap felhasználásban szeretnék vele dolgozni. UART-on kommunikálnék vele, viszont ez egy energiatakarákos eszköz, alvó funkcióval ellátva, ami az én alkalmazásomban nem lenne kihasználva.
Lehet úgy használni az eszközt, hogy a mikrovezérővel csak az UART_RX, illetve UART_TX van összekapcsolva, illetve a Wake_HW lábat direktbe rákötöm VDD-re, vagy a WAKE_HW lábat is le-föl kell kapcsolgatni a kommunikáció során esetleg?
(#) cocus hozzászólása Okt 22, 2014 /
 
sziasztok! segítség kellene. tulajdonképpen delphiből szeretnék egy olyan progit készíteni, ami a számítógépre csatlakoztatott bluetooth eszközön keresztül, üzenetet tud küldeni a telefonra. NEM sms, csak a telefonon jelenjen meg valami féle üzenet. lényegében a pc folyamatirányitást végez( ez a része már megy), és a különböző állapotokat szeretném a telefonra küldeni. az egész téma új. tudnátok esetleg linkeket küldeni, vagy fórum tippeket amik ilyesmi témát taglalnak? tlejesen új nekem a téma. Delphire már megszereztem Tcomport componenst, de ehez sem találtam utasítás leírásokat. Minden segítséget megköszönök.
(#) steweo hozzászólása Jan 3, 2015 /
 
Sziasztok! Hogyan tudnam megvalósítani az elképzelésemet miszerint egy bluetoothos hangszóróhoz hasonlóan egy bedugható jack csatlakozón játsza le.
(#) BEMcorp válasza steweo hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
?...?...?
- Mi játszik le?
- Mibe akarsz jack dugót dugni?
- Mi lenne a jack dugó másik végén?
(#) steweo válasza BEMcorp hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
telefonról átmegy a jel mint ahogy vannak most a bluetoothos hangszórók, de amit én szeretnék az ugyan így megkapja a jelet, de nincs rajta hangszoró csak egy 3.5 ös jack dugó amibe be tudnám dugni a mostani hangfalamat.
(#) Bakman válasza steweo hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Vegyél egy nagy levegőt, igyál meg egy pohár vizet, számolj el tízig és azután írd le, mit szeretnél. Lehetőleg úgy, hogy mi is értsük. Zavarosan fogalmazol, nem vagyunk látnokok, sem gondolatolvasók.
(#) qvasz2 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Ha jól értem egy bluetooth vevőt akar (csinálni? vagy venni? ez nem derült ki), amt telefonról hajtana, és bele tudja kötni a meglévő hangszóróját, tehát legyen egy jack kimenete, és legyen benne erősítő.
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2015
Következő: »»   6 / 20
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem