Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1639 / 2499
(#) Zosi válasza Zosi hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Kicseréltem így is recseg. Ilyen már nincs
(#) zotya1983 válasza Zosi hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
A bemeneti csatolókondenzátort is pròbáld cserélni
(#) Zosi válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Ő lenne a C5 vagy a C6?
(#) zotya1983 válasza Zosi hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Táblagépről vagyok nem tudtam megnyitni anrajzot de emlékeim szerint ign,egyébként cseréjükkel amúgy sincs vesztenivalòd.
(#) Zosi válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
A c5 3,3 uf-ot cseréltem nem segített a c6 470pf meg nincs másik.
(#) zotya1983 válasza Zosi hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Namost az van hogy mérj áramfelvételt ès feszt tranyók nélkül 100>100ohm al +- oldalon.
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2015
(#) Zosi válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
4,2mA -ágba, +ba meg 5,8mA.
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2015
(#) Zosi válasza zotya1983 hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
82ohm vagy 180ohm om van legközelebb 100ohm pont elfogyott.
(#) Zosi hozzászólása Jan 4, 2015 /
 
Na mára feladom folyt köv. holnap köszönöm az eddigi segítségeket, tanácsokat. Remélem honap már sikerül szép hangra bírni. Jóéjt!
(#) zotya1983 válasza Zosi hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
A 2n5551 eseket ellenőrizted?
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2015
(#) epyn válasza lukacsp hozzászólására (») Jan 4, 2015 / 1
 
Bocs ha megszakitom a diskurzust.
Szétkaptam az erősitőt,amit lehetettt kipróbáltam.
Újra kell huzaloznom az egészet,mert úgy ahogy van gerjed.Eddig 1 méter volt a bekötő audió kábel azzal csak külső hatásra,de 3 méteres jelkábellel már alapból zúg,morog pattog.
Felhasználom KD mester
és Skori vázlatait.
Köszönöm még egyszer hogy rávilágitottál a dolgokra.Boldog új évet!
(#) Zosi hozzászólása Jan 4, 2015 /
 
Helló! Na igy mutatnak a tranyók.
(#) szentivanyilpeter hozzászólása Jan 4, 2015 /
 
Üdvözlök mindenkit! Egy pioneer a-402r tipusú erősítőt javítok, rengeteg baja volt! Elszállt a transzformátorban a hőbiztosíték, puffer kondi csere, stabilizátorok is cserére szorultak! Valami idióta is belenyúlt és a hangerőnél a panelon átvágta a GND-t! Ezek után sem jön ki hang belőle, pedig a relé rákapcsolja a kimenetet szépen, a hangszóró nagyon halkan búg! Volna valakinek valami ötlete, merre keressem tovább a hibát?? A segítséget előre is köszönöm!
(#) tothbela válasza voodoo hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Azt szeretném megkérdezni, ki tudtad-e hajtani torzításig a modult? Az a 280w az a klippelt szinusz volt, vagy még torzítatlan. A gyakorlatban három dolog limitálhatja a kivehető teljesítményt. Vagy kicsi a bemenő jel, tehát nem vezérlődik ki a végfok, vagy megszólal a túláramvédelem (ekkora böszme végfoknál ez nem valószínű csak ha hibás). Harmadik pedig tervezési vagy alkatrész hibára utal.
Még egy kérdés: hogy mérted azt a 280 W-ot?
A 8,5 k a teljesítményéből ítélve a bemeneti fokozat tápfeszültségét állítja elő, egyik vége össze van kötve az MJL kollektoraival, tehát + vagy - 100V, a másik vége pedig valószínű hogy egy 15 V körüli zéneren keresztül kapcsolódik a testre.
(#) blasz hozzászólása Jan 4, 2015 /
 
Sziasztok,van egy erősitőm amiben 1-1 pár 2SA1941-2SC5198 végek vannak,és szeretném megtoldani a két oldalt + 1-1 párr végtranzisztorral,ami 2SA1943-2SC5200 ből állna.Ezek vannak a fiókban.Lehetséges lenne?

Köszönöm
(#) voodoo válasza tothbela hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Nem tudtam kihajtani maxig. Rátolom a full hangerőt akkor a modul kezd el szólni (ijjesztő hangja van mint egy felhergelt darázsfészeknek). Zenével a csúcsok előtt már persze torz.
Amúgy a két 8.5k ellenállás valami ventilátor indító áramköré lehet szerintem amikor kicsipogtattam, hogy mégis mi merre megy valóban 1-1 zénerre kötődik rá de akkor a led felvillan halványan (multitól)
(#) Phoenix82 válasza lukacsp hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Sziasztok!

Bocsánat,hogy csak most de csak most volt időm megcsinálni az átalakítást.
A hang valóban jobb lett,de nincs túl nagy különbség.
Tisztább ,lágyabb,dinamikusabb,magasabb és mélyebb is,de minden csak egy leheletnyivel.
Talán a tere nőtt meg a legjobban,de ez sem hatalmas különbség.
Audio CD-t hallgattam DVD-ről.
Egy nagyon kis búgás lett a kábelezés miatt,és a méret miatti a rögzítés még problémás.
Megpróbálok szerezi kisebbeket.
Vagy ezeket egy külön nyákra,és árnyékolt vezetékkel bekötni.
(#) q765 válasza Phoenix82 hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Mi a szent szűz ez? Melyik itt a hidegpont?
(#) zsozso72 válasza Phoenix82 hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Szia!
Bocsáss meg a kérdésemért de ezt miért csináltad,ezek nem igazán ide valók.Ezek a kondik inkább hangváltókba valók.
(#) sanyikiraly hozzászólása Jan 4, 2015 /
 
Sziasztok.

Van egy Phonic MAX-1500 végfokom, szétszedtem kitakarítani és láttam, hogy mindkét oldalon van még hely egy pár végtranzisztornak, megkerestem a manuálját és kiderült, hogy ugyan az a nyák van benne mint a MAX-2500-ban, be is van ültetve minden, csak a végtranzisztorok , a hozzájuk tartozó emitter-ellenállás és bázis-ellenállás hiányzik. A kérdésem az lenne, hogy érdemes lenne -e beletenni a hiányzó végtranzisztorokat? Ha igen akkor az egész garnitúrát kell-e cserélni bétára válogatva, vagy élég csak a hiányzó tranzisztorokat betenni?

Csatolom a manuált. A válaszokat előre is köszönöm.
(#) Phoenix82 válasza zsozso72 hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Szia!

Igazából ez csak próba volt , kíváncsi voltam ,hogy van e hallható különbség.
Véglegesen kisebb MKP típusokat szeretnék bele (Remix).
Vagy Iskra KEU1910 MKT
(#) Tiggey válasza sanyikiraly hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Értelme akkor lesz, ha elpusztul és javítani kell. Az egész garnitúrát cserélni kell. Ha csak pótolod a "hiányt" az nem korrekt megoldás.
(#) tothbela válasza voodoo hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Visszaolvastam amiket írtál. Ha még mindig az LM1036 -al hajtod, lehet nem elég neki a jel. Ekkora végfokoknál nem ritka, hogy 0dB-nél (775mV) - nál nagyobb jelre van szükség. Az LM1036 12V táp esetén a kimenetén max +3dB- t (kicsit több mint 1V) tud. Onnét kezdve már határol. Ha a végfok erősítése mondjuk 20 szoros (26dB), akkor 30v csúcs lesz a max kimenő jel. Az LM ás a végfok közé kellene egy 3-5 X erösítésű fokozat.
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Meg lehet toldani, de inkább lebeszélnélek róla.
(#) voodoo válasza tothbela hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Értem tehát egy "közerősítőre" lenne szükség? Mondjuk egy ilyen reklám p.m.p.o. 5000wattos (2x3w) kishangsugárzó szett? De mondjuk annak a kimeneti illesztése eltérne a végerősítő bemenetével.
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2015
(#) reloop válasza voodoo hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Az illesztéssel nem is lenne gond. A zaja a végfok által felerősítve már erősen zavarna.
Lehetne mondjuk egy ilyet építeni.
(#) szvictor hozzászólása Jan 4, 2015 /
 
Sziasztok!

Csöves erősítőt készülök venni, 2 között vacilálok:

1. Bővebben: Link

2. Bővebben: Link

Megtudnátok mondani nekem, hogy melyik jobb és miért?
A hangfalak amiket hajtana azok 4 Ohm-osak, így kiesik a 2.?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv. Viktor
(#) voodoo válasza reloop hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Köszi. Akkor holnap meg is építem!
(#) blasz válasza reloop hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
Szia köszönöm,ez egy autós végfok,és 4 ohm on nagyon fűti magát ezért gondolkoztam a toldáson.Mert ugye itt minden 4 ohm os.
(#) reloop válasza blasz hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
A keletkező hő az erősítő hatásfokán múlik adott teljesítmény leadása mellett. Ezt a végtranzisztorok száma nem befolyásolja. A több tranzisztor csak abban segít, hogy nagyobb felületen adódik át ez a hő a hűtőbordának.
Következő: »»   1639 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem