Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Commodore 64 javítás
 
Témaindító: boliver, idő: Aug 7, 2011
Témakörök:
Lapozás: OK   8 / 17
(#) shoginc válasza _vl_ hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
most ilyet írtam be neki, elvileg a hangkimeneten kellene neki valamit kiadnia, de semmit nem csinál, valami komolyabb baja lesz
  1. 0 POKE54296,15: POKE54296,0:GOTO 0

Érdemes megpróbálni visszatenni a foglalatba az eredeti romot?
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2013
(#) _vl_ válasza shoginc hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
Ez a hangerőt akarja állítgatni fel-le? Annak tényleg hallhatónak kéne lennie.
Érdemes lenne visszarakni, de ahogy elnézem, ezek az okosok nem foglalatba rakták ott a chipeket. Így viszont ehhez ki kell forrasztani.
Ha van energiád és oszcilloszkópod, akkor meg lehet próbálni feltérképezni, hogy mi működik, és mi nem.
(#) shoginc hozzászólása Júl 28, 2013 /
 
Nos, a romot visszatettem a helyére, de semmi változás.. Szkópom nincs, szóval lehet hogy akkor ennyiben marad a dolog..
(#) shoginc válasza _vl_ hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
Wow, ilyen eepromot sem láttam még! Gondoltam leveszem a papírt róla, megnézem milyen, és ezt találtam..
(#) sny válasza shoginc hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
Akkor ragaszd vissza a tetejére, mert ezek törlődnek az UV fény hatására...
(#) sny válasza shoginc hozzászólására (») Júl 28, 2013 /
 
Ha folyamatosan világít a magnó led-je, az azt jelzi, hogy a készülék folyamatosan resetben van.

A tápfeszültségek biztosan jók?
A 9V az AC?
(#) shoginc hozzászólása Júl 28, 2013 /
 
Idézet:
„törlődnek az UV fény hatására”

nem hiszem hogy ami rajtuk van annak lenne bármi haszna nekem de érdekes, ilyenről még nem hallottam..
Idézet:
„A 9V az AC”

Így van, 9V AC közvetlen egy elég bivaly trafóról, plusz 5V DC egy régi AT-s PC tápról...
Az eredmény fekete képernyő composite jelen és rf-en keresztül is.. Szerintem egyáltalán nem reagál parancsokra sem, szóval nem a videovezérlő a ludas.. vagy az is,de nem csak...
(#) mustang74 válasza shoginc hozzászólására (») Aug 6, 2013 /
 
Szerintem nem a videovezérlő lesz a gond. Próbálj szerezni egy eredeti ROM-ot a maszek megoldás helyett.
A floppyban a táprészben cserélj kondikat első nekifutásra.
(#) mustang74 hozzászólása Aug 7, 2013 /
 
Ha már a c64-nél tartunk az egyikkel nekem is gondom van.
Kazettáról szépen be lehet tölteni és futtatni a programokat. Viszont kimenteni már nem lehet. SAVE parancs után ha lenyomom a REC+PLAY-t visszatér a basic READY felirattal.
Ha az 1541 van rá csatlakoztatva, azt nem reseteli bekapcsoláskor és nem minden esetben olvas be még a tartalmat ($) sem. Mi okozhatja ezeket a hibákat?
(#) shoginc válasza mustang74 hozzászólására (») Aug 8, 2013 /
 
Az eredeti rom megvan, azt vissza is tettem a helyére, de semmi változás... De hogy honnan szerezzek másik romot, na ez egy jó kérdés... És sajnos semmi nem garantálja h az a ludas... Nem lehet valahogyan kiolvasni a tartalmát? Eddig nem volt szükségem semmilyen programozó modulra, így azzal nem rendelkezem, de egy megépítésében benne lennék ha ez erre a célra megfelelne, persze csak ha ahhoz nem kell egy másik programozó... Na ezt nevezném én ördögi körnek
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2013
(#) kala1982a hozzászólása Dec 23, 2014 /
 
Már több, mint egy éve volt az utolsó hozzászólás,de hátha... Hozzájutottam 2 db commodore 64 hez. Nincs tápegységem, nem tudom kipróbálni. Láttam a tápegységről képeket(5volt DC, 9V AC).Első kérdésem az lenne , hogy miért szükséges a váltó 9V? Mikor bent egy híddal egyen van irányítva? Egy régi AT tápból lehetne egy tápegységet készíteni hozzá ha megkeresném a pontot ahová a 9 volt egyen feszültség kell?
Ha nem lehet, akkor mekkora teljesítményű tápegység kell neki (5v hány amper, 9v hány amper)?
Két különböző revíziós lap van a gépekben(3-as és 4-es). Az egyikről hiányzik 2 dióda, ráadásul vezeték van forrasztva a floppy csatlakozóhoz, ami el van égve. A másik gépen is el van égve de annál meg van az összes dióda. Tudok floppyt használni majd még ezekkel? Elméletileg mind a két gép működőképes volt, de magnóval használták csak.
(#) kadarist válasza kala1982a hozzászólására (») Dec 23, 2014 / 1
 
A váltakozófeszültségű bemenet a televíziós órajel szinkronizálásához kell. A teljesítményigényt innen leolvashatod: Bővebben: Link
Szervizanyagok: Bővebben: Link.
(#) Zsora válasza kala1982a hozzászólására (») Dec 23, 2014 / 1
 
C64C tápegység
+5V: 1,7A
~9V: 1A
(#) kala1982a hozzászólása Jan 7, 2015 /
 
Készítettem tápegységet, 9 volt váltó: 9.1V 1.8 A-rel terhelhető, az 5 volt: 5.02V 3,5 A-rel terhelhető. Az egyik gép fekete alapon csíkokat dob néha. A másik pedig (ha ki van véve a biztosíték) az alábbi szep_csikos-képet adja. Nem melegszik semmi benne. Feszültségek stabilak. Biztosítékot visszatéve, ez is fekete alapon néha vékony fehér csíkokat,néha színes csíkokat vízszintesen és függőlegesen is. Mivel lehet probléma? Amit eddig próbáltam, cserélgettem a foglalatban lévő IC-ket, a két gépét egymás közt.
(#) ferci válasza kala1982a hozzászólására (») Jan 7, 2015 /
 
Lehet még az is, hogy a modulátor gyenge jelet ad ki, kevés a szinkronjel és nem tudja a tv szinkronozni?
(#) kala1982a válasza ferci hozzászólására (») Jan 7, 2015 /
 
A modulátorból jön a kompozit videó jel is? Próbáljam egy régebbi TV-vel?
(#) Zsora válasza kala1982a hozzászólására (») Jan 7, 2015 /
 
Tehát ha a biztosíték benne van, akkor azon is fekete a kép?
Egy próba: biztosítékot beteszed, U7-et kiveszed; úgy mi a helyzet?
(#) ferci válasza kala1982a hozzászólására (») Jan 7, 2015 /
 
A modulátorból RF jön ki, már nem emlékszem, melyik tv csatornán, ill. frekin.. azt kell tudni a tv-nek.
Ezen megvannak a szinkronjelek, a kép, a hang.
Nagyon régen foglalkoztam ezzel, talán 50 MHz körül?
Talán a service manual megírja.
(#) kala1982a válasza ferci hozzászólására (») Jan 7, 2015 /
 
Úgy olvastam, hogy kevesebb a hibalehetőség ha a video jel kimenetét használva próbálom ki.
(#) ferci válasza kala1982a hozzászólására (») Jan 7, 2015 /
 
Lehet... viszont régi tv-n tekergetheted a függ. és vízsz. frekiket..
(#) kadarist válasza ferci hozzászólására (») Jan 7, 2015 /
 
UHF 36-os csatornán és a modulátorban lévő tekerővel állítható a frekvencia.
(#) Zsora válasza Zsora hozzászólására (») Jan 7, 2015 /
 
Bocs! Az U9-et (SID) akartam írni.
Nem hiszem hogy a modulátornál lesz a hiba. Egyébkéntis a videójel (Chroma/Luma) biztosabb.
(#) kala1982a válasza Zsora hozzászólására (») Jan 7, 2015 /
 
A SID jó, AVR-rel próbáltam. Ha nincs benne a SID és nincs benne biztosíték, akkor ilyen szép kék csíkok vannak rajta, hol meg kis négyzetek, általában ismétlődik a minta, viszont minden be kapcsolásnál más.
(#) kala1982a válasza Zsora hozzászólására (») Jan 7, 2015 /
 
Akkor itt csak a 4-esről átkötöm a 6-osra? Hang nélkül egyenlőre.
Ha nincs benne SID attól működne a gép?
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2015
(#) titi válasza kala1982a hozzászólására (») Jan 7, 2015 /
 
Hali!
Az aprokockak.jpg-n úgy látszik, hogy valamilyen szinten működik, a külső világoskék keret és a belső sötétkék terület erre utal, csak ugye a szokásos kezdő szöveg nem jelenik meg.
Elképzelhető, hogy a video chip nem működik megfelelően, esetleg memóriahiba miatt.
(#) kala1982a válasza titi hozzászólására (») Jan 7, 2015 /
 
Az aprokockak_2-n pedig olyan mintha felülre a szöveget is írná persze kódolva Az az érdekes, hogy semmi sem melegszik benne. A Floppy csatlakozónál viszont van 2 dióda ami zárlatos. azokat csak kiforrasztottam, úgy ahogy a másik gépen volt. Fólia csík is el van égve egy helyen. A két gépet úgy hoztam el, kb 2 éve, hogy előtte használták az egyiket. Valamelyiknek működnie kell READY.- Feliratot akarok
(#) Zsora válasza kala1982a hozzászólására (») Jan 7, 2015 /
 
Ezt azért kérdeztem, mert úgy tűnik hogy a hiba összetett, és több alkatrésznek is baja van. A VIC is elég esélyes. (De lehet hogy csak az MMU.)
Végig kellene mérni a VIC adat és címbuszait óhmikusan, ill. szkóppal. Lehet hogy valamelyik vonal beragadt. Gondolom a vakon begépelt POKE53280,0 (+ return) begépelésére sem reagál a gép...
(#) kala1982a válasza Zsora hozzászólására (») Jan 7, 2015 /
 
Gépelni még nem is próbáltam, a méréseket kikapcsolt állapotban kell ugye?(Fél óra múlva megyek haza és akkor tudom kipróbálni)
(#) titi válasza Zsora hozzászólására (») Jan 7, 2015 /
 
Igaz, már elég rég foglalkoztam C64-el, de miért érdekes itt a SID?
Szerintem ez elégé VIC, vagy RAM gyanús...
Amúgy milyen biztosítékról beszéltek, mert ezt nem vágom, hogy miért akkor csíkoz, ha be van rakva.
(Lehet előkéne vennem a rajzokat...)
(#) Zsora válasza kala1982a hozzászólására (») Jan 7, 2015 /
 
Először csak gépeld be, amit írtam! Ha fekete lesz a keret, akkor az oprendszer (Basic értelmező) működik. Elvileg ha a világoskék keret és a sötétkék háttér megvan, akkor már a Kernal elindult valamennyire. (De persze elakadhatott valahol, pl. RAM hiba miatt.)
Először érdemes kikapcsolt állapotban óhmikusan végigmérni a buszvonalakat kapcsrajz alapján. (+ fordítot dióda mérés) Ezután jöhet bekapcsolt állapotban a szkópos mérés; keresni kell a nem változó (beragadt, zárlatos) vonalakat, ill. illegális jelszinteket (pl. a jel nem megy fel teljesen 5V-ra, vagy nem esik le teljesen 0V-ra).
Következő: »»   8 / 17
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem