Fórum témák
» Több friss téma |
Sziasztok van hagy nagyon sokáig kell mennie a gépemnek a letöltések miatt. Ezért azt gondoltam hogy egy pic töltene le gy külön vicsezterre és amikor kész akkor átteném az adatokat a gépre. Hogy mit töltsön le a géppel adnám meg neke egy urllel. Valamint lenne rajta két led ami azt jelezné hogy kész van a másik meg azt hogy be van kapcsolva.
A PIC tényleg sokmindenre jó, de azért ez már egy kicsit sok lenne neki.
Szerintem vegyél egy 486-os gépet és használd azt.
Én mondjuk kiváncsi lennék, hogy hogyan lehetne picre csinálni egy letöltő hardware-t.
Igaz kicsit szerintem is kevéske hozzá, de ha belefogsz akkor talán döbb infóval tudsz szolgálni, hogy mit igen és mit nem lehetett megvalósítani. Ha elkészül akkor talán lenne rá füzetés képes kereslet is.
én azért gondoltam arra hogy pic-el töltenék le mert szerintem az nem fogyaszt olyan sokat mint egy PC
Szia!
Ez mind szép és jó! De ha csak nem vagy már igen profi, nem ajánlom! Gondolj bele, mi mindent kell csinálni a PICnek (persze ha egyátaláln találsz olyan típust, mely alakalmas is rá!) Nem csak hogy a merevlemezre írást kell megoldani, hanem magát a merevlemez szektorai kezelését, és minden ehhez kapcsolódó dolgot... Azontúl TCP UDP csomagok kezelése.... Kommunikáció mint a modemmal (v routerral) és persze egy komplett másik számítógéppel! (Hogyan töltöd rá az adatokat?) Én inkább egy régi számítógépet ajánlok, szét is szedheted! A venti helyett nagy hűtőbordát, és akkor még zajmentes is! Csinálsz egy monitor átkapcsolót, és akkor be is tudod állítani, mikor melyik gépre akarod használni a monitort. Már csak egy dologra lennék kíváncsi! Mivel akarsz olyan sokat töltögetni? Ha böngészővel, akkor írsz a PIC-re egy böngésző programot is? Ha dc-vel, akkor azt meg futtatni is kell, ami NEM MEGOLDHATÓ egy PIC-en, de szerintem még nincs olyan AVR sem, amin meg lehetne oldani! Szerintem gondolkodj másba. Üdv. deguss
elég keveset tudok a hátózati kábel mejik szálán mi van
van egy régi pentium eggyes gépem akkor megpróbálok rajta csendesíteni
a cpu ja 150mhz azt elég hűteni egy nagyobb hűtőbordával ?
Hogy kezelnéd szegény pic i vel azokat a giga mac címeket, amit a hálózati kártyák kezelnek. Meg láttad már mekkora egy tcp/ip fejléc? Ha valami más adatot is küldenének pl megpingelnék az ip-t? Megnéztem, a windos hálókártyájának az illesztőprogramja 69,5kb. Tehát addig ezt kiírod egy eepromra? Ja plusz még a winyó kezelése.
ésha egy hálókártyára menne a net és utána jönnének a pic ek ?
Volt egy p1 166mhzes gépem 3 éwel ezelőtt, azon csak hűtőborda volt.
A vinyó zajával viszont nemtom mit tudsz kezdeni. :no:
nekem a másik gépbe egy nagyon halk vinyóvan megpróbálok szerezni egy ojan csendest meg beálítom hogy 50 mb után mentse amit töltött.
Nem fogja tudni kezelni a PIC a hálókártyát!
Figy! Egy 150MHzes gép pont jó, ha letöltésre akarod használni! Ha dc-vel töltesz tedd fel az írási buffer méretet legelább 2 MB-ra! A gépről: Igen, elég egy jól hővezető pasztázott hűtőborda! NEM kell venti rá! Viszont a tápből nem építheted ki olyan egyszerűen! Vagy ha egy régi gép, és esetleg csak pl. 100-150 Wattot igényel (inkl. vinyo), és ráteszed egy 300W-os tápra, a ventijét leszabályozhatod PWM-el, vagy azt hiszem modernabbakban lehet állítani, kis trimmpotival. Nézd meg, de csak óvatosan! Miután kikapcsolod a tápot, is feszültség uralkodik benn. Egy 200µF kondi nagyot tud ütni! Légy óvatos, diszkréten ellenállásokkal süsd ki, mielőtt bármihez hozzáérsz! Idézet: „Nem fogja tudni kezelni a PIC a hálókártyát!” Ez így ebben a formában nem igaz! Idézet: „Nem fogja tudni kezelni a PIC a hálókártyát!” Ezt én is meg cáfolnám. Én találtam ISA hálókártyára PIC-es kapcsolást.
szia!
ma már léteznek olyan routerek amik bírnak winchesterrel cirka 60-70ezerért .megy rajt az xp-is.Nézz körűl a D-Link oldalán.
Láthatnánk?
(Nem mintha nem hinnénk neked, kíváncsi vok, hogy oldották meg.)
Huhh. Nagy fába vágtad a fejszédet. Én mindenesetre aszondom, hogy felejtsd el. Azért mindent nem lehet PIC-el megoldani.
Megmondom mi az alternatív megoldás. Gondolom ismered az Epia ITX alaplapokat. Egszerű kis PC-k. 150MHz/300MHz/500MHz ilyen procikkal lehet venni. Ennek van egy szabvány a PC-104. Ez egy 10cm*10cm-eres alaplap. Van rajta minden. videokari, sorosport, usb, hálókari, szóval minden. Csnedes, mert nincs ventillátora. össz vissz 12V-ot kell neki adni, (nem kell szórakozni sok táppal meg hasonlók) A cuccot sokféle típusban gyártják. Van olyan amin alapból rajta van egy CF kártya. Vagy IDE csatlakozás. Tegyél fel a CF re egy Debian Linux-ot. Felfél egy 64megás kártyára simán. Akkor meg akár még a grafikus rendszert is ráteheted a cuccra. nem zúg, nem sípol. a lap fogyasztása olyan 1,2-3A között mozog úgyhogy tápot azért eszik. Ha teszel rá egy debian-t + hozzá egy xwindow-t + egy vnc szervert, akkor távoli asztallal eléred. és akkor meg már határtalan.. kattingatni tudsz, róla webezni, ip címet állítani graf módban, szóval bármit... szvsz. felejtsd el ilyenre a PIC-et... Még egy 20MHz-es órajelű 877-esnek is kemény dió lenne... Üdv. Topi.
Huh! Ha én azt most elő tudnám kaparni valahonnan..... az a baj hogy nem töltöttem le csak megnéztem mivel nem nagyon érdekelt a dolog.
Hát ez elég érdekes téma, erről van sok infó:
Google: PIC ETHERNET ISA címszó...: [link=http://www.janw.easynet.be/pic18f452-e.html]http://www.janw.easynet.be/pic18f452-e.html[/link] [link=http://www.nomad.ee/micros/isapic.html]http://www.nomad.ee/micros/isapic.html[/link] [link=http://members.vol.at/home.floery/electronix/picnic/]http://members.vol.at/home.floery/electronix/picnic/[/link] [link=http://www.atrox.at/projects/877eth/index.html]16F877-essel: http://www.atrox.at/projects/877eth/index.html[/link] Itt meg találsz sok xPorthoz hasonló csatolót... Idézet: „Google: PIC ETHERNET ISA címszó...:” Na, tessék!
Én is tudok szolgálni sok infóval, mert ezeket tuti mindet elolvastam. Egy ideig foglalkoztatott hogy a régi hálókártyáimat egy PIC segítségével illetéktelen dolgokra használjam Egy tonna anyagot gyűjtöttem. Azonkívül meg lehet egy sima NIC (network interface contorller) chippel is oldani de az ISA-s kártya már tartlamazza az Ethenet illesztő trafót. Azt meg kb lehetetlen venni külön. Van is szerintem fórumtéma itt valamerre. Csak a szoftver az nekem elég bonyolult volt amiket letöltögettem. Bár a microchipnek van TCP/IP stack-je, az sokmindent megkönnyít, érdemes belenézni. Ezenkíül a MikroBasic meg rendelkezik direkt ehhez könyvtárral. Tehát két sor kóddal már használható eredményt produkálhatsz. Azzal talán még egyszerűbb. Ha jól emlékszem MMC kártyához is van benne library, tehát egy izmosabb PIC-el MMC helyett vinyót használva nem elképzelhetetlen a dolog. De nem éri meg a melót. Diplomamunkának szoktak ilyesmit csinálni.
Szerintem korántsem megoldhatatlan a probléma...
ennek ellenére mégsem feküdnék neki. mindenesetre ha valaki megcsinálná szerintem simán piacra lehetne dobni. Az én elképzelésem szerint 1 PIC túl kevés a feladathoz. nincs elég számítási teljesítménye. Viszont ha az egyes feladatokat külön szednénk is mindegyiknek lenne egy saját vezérlője úgy már szerintem megoldható lenne a dolog. 1PIC a hálózati vezérlésnek, 1 a háttér tárhoz+fájlrendszerhez, 1 meg master vezérlőnek. 3 PIC szerintem már elég számítási teljesítménnyel rendelkezik a feladathoz. no meg az így kapott modulok egyenként is felhasználhatóak...
Ezeket az ITX-es cuccokat hol és mennyiért lehet beszerezni?
|
Bejelentkezés
Hirdetés |