Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   121 / 1385
(#) levii válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 1, 2008 /
 
Természetesen!
Mindjárt készítek illetve megpróbálok!
(#) kerteszsasa válasza jdani hozzászólására (») Feb 1, 2008 /
 
Tengeri sünök
(#) levii válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 1, 2008 /
 
Itt a kép!
Nem azért használtam ilyen nagy nyákot mert szeretek pazarolni vagy ilyen jól megy hanem azért mert ez volt az utolsó darab és nem volt kedvem vagdosni ugyis csak egy csík maradt volna belőle.
Leteszteltem multival mindenhol jó nincs szakadás.

Nyák.jpg
    
(#) levii válasza jdani hozzászólására (») Feb 1, 2008 /
 
Ilyen nekem is van csak kocka alakú nem kristály. Szerintem a réz egyébként de nem akarok hülyeséget ondani.
(#) Ricsi89 válasza jdani hozzászólására (») Feb 1, 2008 /
 
Hi
Ilyen nekem akkor volt amikor nem volt rendesen rárakva a marató tálra a teteje és elpárolgott belőle minden, csak ilyen maradt az alján. Én se tudtam, hogy mi a fene lehet ez, de szerintem nem réz, mert vízbe feloldódott az egész. Én is kíváncsi lennék rá, hogy mi lehet ez.
(#) kaqkk válasza Ricsi89 hozzászólására (») Feb 1, 2008 /
 
Valószínűleg réz oxid de ha megmondod mivel maratsz pontosan megtudom mondani mi ez. (vegyész a szakmám. pontosabban gyógyszer gyártó)
(#) kaqkk válasza levii hozzászólására (») Feb 1, 2008 /
 
Egészen jó !tetszik!
(#) levii válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 2, 2008 /
 
Köszönöm!
Szerintem ennél már csak jobb lesz.
(#) Ricsi89 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 2, 2008 /
 
Hi
Vas-kloriddal maratok. Múltkor meg azt csináltam, hogy két szeget tettem az elhasználódott maratómba, amit rákötöttem egy szabályozható tápra és kiszedte belőle a rezet. Majdnem az összes réz rátapadt a szegre , utána csak letöröltem, a két szeget meg bennehagytam. Másnapra eltűnt a két szeg. Azóta is azzal maratok.
(#) zoly15 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Feb 2, 2008 /
 
szia!
ez a módser érdekelne engem hány V-ot adtál neki? hány órán át volt fesz alatt?? stb stbb....
nekem is van 1 fél liter elhasznált vaskloridom
(#) Vacok válasza Ricsi89 hozzászólására (») Feb 2, 2008 /
 
hmmm... regenerálni lehet a vas-kloridot, ez tetszik, ez a módszer engem is érdekelne.

Amúgy a fentebb látott kristályok a vas-klorid alján szerintem nem réz-oxid, mert az vizben oldhatatlan, és vagy vörös, vagy fekete, ez meg zöld. Ez szerintem a réz vas-kloriddal alkotott bonyolult komplex vegyülete, és ez vált ki az edény alján, ahogy párolgott belőle a víz.
(#) Ricsi89 válasza zoly15 hozzászólására (») Feb 2, 2008 /
 
Hi
Csak annyi az egész folyamat, hogy fogsz két 100-as szeget, rákötöd a tápra, beleteszed a két szeget a maratóba, beállítod a tápot 2-300mA-re és figyeled, hogy hogy válik kifelé a réz a szegekre. Ha a szeget teljesen elfedte a réz akkor letörlöd róla és visszarakod a szegeket a tálba. Ezt addig kell csinálni amíg már nem válik ki semmi a szegre. Ja és néha nem árt kicsit átkavarni a maratót. Ja a tápot meg nem néztem hány volton állt csak elkezdtem venni felfelé a feszültséget. Nem nagyon mentem 300mA fölé, mert afelett már melegedett a marató.
(#) kaqkk válasza Vacok hozzászólására (») Feb 2, 2008 /
 
Igazad van ezért kérdeztem mivel marat . Nem vezettem le az egyenletet ,de réz oxiklorid rézoxid és rézklorid és vas oxid keveréke lehet!
(#) mrex válasza Ricsi89 hozzászólására (») Feb 2, 2008 /
 
Esetleg egy jó pálinkafőző? Bár ez a galvanizálás lehet az újrahasznosítás egy fajtája csak üvegszálas lemezre kéne készíteni és kész az új nyák ...Lehet Nobel díjat kapok... Bocs az Off-ért de tuti jó kedvem van
(#) kaqkk válasza mrex hozzászólására (») Feb 2, 2008 /
 
Az üvegszáls lapra nyomtasd rá a rajzot ezüst nitráttal (festék helyett) majd ha megszárad kend be C vitamin oldattal . Lesz rajta egy ezüst réteg ,arra már ragad a réz!!!
(#) feki00 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Feb 2, 2008 /
 
Húú ez nagyon hasznos tipp volt, van itthon vagy 6ásványvizes flakonnyi döglött vaskrolid. Az utóbbi időbe pont gondolkoztam hogy hova öntsem ki

Köszi
(#) még1MbR hozzászólása Feb 2, 2008 /
 
Mi az oka a vas-klorid szeretetének? Nem értem...
Nekem is volt, de pár maratás után áttértem a hiperolos megoldásra.
(#) kobold válasza még1MbR hozzászólására (») Feb 2, 2008 /
 
Kocsiból, kajából, nőből is másféléket szeretünk, miért ne lenne ez igaz a technológiákra is?
Talán azért használják még, mert az igényekhez és lehetőségekhez mérten bevált, elérik vele azt, amit akarnak. Olyankor az ember csak úgy hobbiból ritkán áll át másik módszerre.
(#) Szebence válasza Ricsi89 hozzászólására (») Feb 2, 2008 /
 
Kb hány volt-tal csináltad?

5 12, 24? Azért nem mind1, Úgy körülbelül ?
(#) feki00 válasza kobold hozzászólására (») Feb 2, 2008 /
 
Így igaz! Közel a bolt ahol meglehet venni, meg lusta vagyok a kísérletezéshez
Nameg ezek a csodálatos sárgászöldes foltok is olyan jól mutatnak a ruhákon
(#) még1MbR válasza kobold hozzászólására (») Feb 2, 2008 /
 
Amiatt nem értem, mert a vas-klorid sincs a közért polcán, tehát fel kell keresni a vegyszerboltot. Hidrogén-peroxidnál ugyanez a helyzet
Viszont sósav minden háztartásban akad, hiperol tabletta meg a legközelebbi patikában. Amikor hirtelen rámjött valami hétvégi maratás, mindig a tabletta meg sósav került elő. Vas-klorid ilyenkor beszerezhetetlen.

Lássuk, mi van még:
-lassan mar, nem győzi az ember kivárni. Összefog mindent, macerás takarítani. Kevésbé látni a sötét folyadék miatt, hogyan halad a maratás.

A hobby-barkács mekkmesterek szeretnek kísérletezni, nem szoktak megragadni az első megoldásnál szerintem
Na mindegy, nem akarok senkit meggyőzni, csak elvi síkon filozófálgatok
Kíváncsi lennék, van e olyan ember, aki sósavas verzióról visszaszokott a vasazásra
(#) Ricsi89 válasza Szebence hozzászólására (») Feb 2, 2008 /
 
Hi
Na ezt az egyet nem tudom neked megmondani, hogy mennyi volt a fesz, mert pont akkor volt döglődőfélben a multim. Én egy kicsit átalakított akkutöltőről csináltam amin csak árammérő volt. Elkezdtem 0 voltról emelni a feszt, de fogalmam sincs hogy mennyi lehetett. Csak az áramot néztem.
(#) kobold válasza még1MbR hozzászólására (») Feb 2, 2008 /
 
Hát, én vettem egy kiló szilárd vas-kloridot, desztillált vízben feloldottam a harmadát, a többi meg vajasdobozokban elzárva várja a sorsát. Pár évig biztos, hogy nem kell vennem semmit... Egy 10x10 cm-es panelt az előmelegített oldat kb. 10 perc alatt letakarít, néha megmozgatom benne, nem kavargatom. Aki rohan, annak ez nagy idő, nekem megfelel. Műanyag csipesszel kivehetem megnézni, de többnyire nincs rá szükség, működik.
Szóval kinek-kinek mi a megszokott, meggyőzni nem lehet és nem is szabad az "ellentábort"
(#) Petroimro hozzászólása Feb 2, 2008 /
 
Sziasztok!
Milyen arányban kell keverni a hidrogén/oxidot és a sósavat? És melyiket kell melyikbe önteni? Valamint víz kell hozzá?Meddig áll el, ha be van keverve?Mennyi idő, amíg lemarja a panelt?
Köszi!
(#) kobold válasza Petroimro hozzászólására (») Feb 2, 2008 /
 
Csak ebben a témában (eddig 234 oldal) keresve, a "hidrogén arány" szavakra 1, a "keverési arány" szavakra 6 oldalt dobott a szerver.
OLYAN NEHÉZ VOLNA ELŐBB SZÉTNÉZNI, SZÁZSZOR MEGVÁLASZOLT KÉRDÉS ÚJBÓLI FELTEVÉSE HELYETT ???
(#) Petroimro válasza kobold hozzászólására (») Feb 2, 2008 /
 
Igazad van ! Bocs!
(#) uli válasza még1MbR hozzászólására (») Feb 2, 2008 /
 
ahol patika van vasklorid is
(#) fongab válasza Petroimro hozzászólására (») Feb 2, 2008 /
 
Nem mindegy hogy milyen vegyszert használsz. Hány % -os, mint a sósav, mint a hidrogénperoxid és ahhoz kell a víz aránya. kb 1/3,1/3,1/3 és korrigáld.

Ha a panel fényes rézszínű akkor kevés a sósav. Ha a panel sötét barnás árnyalatú, akkor kevés a hidrogénperoxid. Ha túl gyorsan mar kevés a víz. Ha lassan mar sok a víz.

VIGYÁZZ ha gyorsan maradsz, akkor melegszik a folyadék. Nekem márt, eldeformálódott a tálam.
Egy oldalasnál 2-5percet tartom, a jó maratási időnek. De mindenki, mást mondhat. Ezt neked kell meg tapasztalni.

És ismét VIGYÁZZ a maratás alatt klór fejlődik, ne lélegezd be. A fulladás, kellemetlen halál fajta.
(#) Petroimro válasza fongab hozzászólására (») Feb 2, 2008 /
 
Köszönöm a segítséget!
(#) zoly15 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Feb 3, 2008 /
 
szia!
ez tényleg működik
az alábbi észrevételeim vannak:
-krómozott anyagot nem jó beletenni mert ha megmozdul bene akkor leválik róla a kivált réz
-a 2 vasszöggel kitünően működik a negatívra kötött szögön kiválik a rész a pozitívra kötött szöget pedig megeszi :yes:
kipróbáltam h mennyit vesz fül az oldat max 24V on megeszi a 3.5A-t de akkor már nagyon habzik és valami füstszerűség jön ki belőle és irtó büdös
Következő: »»   121 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem