Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszínszabályzó
 
Témaindító: Takee, idő: Okt 30, 2005
Lapozás: OK   23 / 45
(#) BLUER hozzászólása Aug 29, 2014 /
 
Hát úgy érzem ebből nem lesz mostanában előerősítő, ha valaki keni vágja ezt az eagle progit és van türelme megalkotni a nyáktervet akkor örök hálám üldözné mellékeltem a kapcsolást hozzá...
(#) pjg válasza BLUER hozzászólására (») Aug 29, 2014 /
 
Kitudnád kiexportálni valami kép formátumba? JPG, PNG, GIF. Nincs SAS-om.
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2014
(#) pjg válasza orcika70 hozzászólására (») Aug 29, 2014 /
 
Maximálisan. Köszi.
(#) pjg válasza BLUER hozzászólására (») Aug 29, 2014 /
 
NYákot akkor kezdünk el tervezni, amikor már minden alkatrészt beszereztünk hozzá.
Ezt akarod megépíteni?
(#) BLUER válasza pjg hozzászólására (») Aug 29, 2014 /
 
Megvan hozzá minden alkatrész, Amúgy igen ezt szeretném csak annyi a változás hogy az R114/214 helyett trimmer van..

Amúgy eddig eljutottam, de kicsit káoszba ment át
(#) reloop válasza BLUER hozzászólására (») Aug 29, 2014 / 1
 
De jó, hogy szóba hoztad. A trimmert R104/204 helyére tedd be! A torzítást és a jel/zaj viszonyt optimalizálhatod vele.
(#) BLUER válasza reloop hozzászólására (») Aug 29, 2014 /
 
Na hát ez jó tudni de a végén meg erősítés szabályzóként üzemelt volna, hogy ne keljen ellenállásokkal kísérleteznem, hogy belőjem a végerősítőhöz a max. kimenő feszt.
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2014
(#) reloop válasza BLUER hozzászólására (») Aug 29, 2014 / 1
 
Ami egy végfoknak kell, az átmegy a műveleti erősítőkön. 1,55V sem gond a kapcsolás számára.
Ha túl alacsony jelet küldesz át a hangszínszabályzón, akkor több zajod lesz, ha túl nagyot, akkor pedig kiemelésnél túlvezérelheted.
(#) BLUER válasza reloop hozzászólására (») Aug 29, 2014 /
 
értem amúgy a végfok amit hajtana az egy labor végfok a plafont meg 1.75v-on adja le ezért lenne a végén a trimmer, hogy ha kell akkor még lehessen korrigálni a kimenő jelet +-
(#) reloop válasza BLUER hozzászólására (») Aug 29, 2014 /
 
A jelforrásod kimenőfeszültsége behatárolható?
(#) BLUER válasza reloop hozzászólására (») Aug 29, 2014 /
 
CD lejátszó ha jól tudom annak 0,775 V
(#) reloop válasza BLUER hozzászólására (») Aug 29, 2014 /
 
Ebben az esetben tényleg mindegy hol szabályzod az erősítést.
(#) BLUER válasza reloop hozzászólására (») Aug 29, 2014 /
 
de végül nem rossz ötletnek tartom ha oda is trimmer kerülne, mert ha közben meg beszerzek valami egyéb eszközt ami kisebb vagy nagyobb jelet ad le akkor meg azt lehet majd korrigálni.
(#) reloop válasza BLUER hozzászólására (») Aug 29, 2014 / 1
 
Ha mindkét helyen jumper segítségével biztosítod az alap erősítés duplázását azzal szinte minden erősítőt és forrást le tudsz fedni - ez csak egy ötlet
(#) BLUER válasza reloop hozzászólására (») Aug 29, 2014 /
 
végül is.... de most már így marad... köszi az infókat!
(#) BLUER hozzászólása Szept 3, 2014 /
 
Na megszületett Vetne rá valaki egy-két pillantást, hogy minden a helyén van e + a potik jól vannak e benne. Köszönöm!

DC301_.png
    
(#) soos csaba válasza metabo123 hozzászólására (») Szept 3, 2014 /
 
Szia metabo123!
Ha meg kérlek fel tennéd a teljes rajzát ENNEK a kapcsolásnak?.
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2014
(#) metabo123 válasza soos csaba hozzászólására (») Szept 3, 2014 /
 
Szia!
Ebben a hozzászólásban megtalálod a hangszínszabályzó kapcsolási rajzát és azt, hogy a rajzhoz képest milyen módosításokat kell eszközölnöd. A mellékelt LAY már az R5/R6 keresztcsere szerinti beültetést tartalmazza.
Mindössze annyival egészítettem ki, hogy a hangszín panelra rátettem egy bistabil billenőkört, ami annyit csinál, hogy bekapcsoláskor alaphelyzetből indul, relé nincs meghúzva, ezáltal a bemenet és a végfok közt ott a hangszín. Egy nyomógomb megnyomásakor meghúz a relé és kiiktatja a hangszínt, a bejövő jel egyenesen a végfok bemenetére kerül. Ismételt megnyomásra, újra van hangszín
Azt hiszem a mellékelt kapcsolás került rá.
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2014
(#) soos csaba válasza metabo123 hozzászólására (») Szept 3, 2014 /
 
Szia!
Köszönöm szépen az eligazítást, és a rajzot!
(#) BLUER válasza reloop hozzászólására (») Szept 3, 2014 /
 
A hangszínnél jó a kerámia kondi is vagy mindenképp polyester kondi kell?
(#) reloop válasza BLUER hozzászólására (») Szept 3, 2014 /
 
Nem kell mindenképp fólia kondi, de azzal ajánlott megépíteni.
(#) BLUER válasza reloop hozzászólására (») Szept 3, 2014 /
 
Rendben, Köszönöm a gyors választ. Csak mert kerámia az van itthon, de ha a fóliával szebb a hangja akkor veszek inkább bele.
(#) BLUER hozzászólása Szept 29, 2014 / 2
 
Na elkészült, köszönöm mindenkinek az infókat.
(#) reloop válasza BLUER hozzászólására (») Szept 29, 2014 / 1
 
Csinos
(#) Doncso válasza BLUER hozzászólására (») Szept 29, 2014 / 1
 
Nekem is nagyon tetszik.
(#) feccus hozzászólása Feb 5, 2015 /
 
Sziasztok!

Van esetleg valakinek ötlete hogy a mellékelt szabályzót hogyan lehetne bekötni?
(#) reloop válasza feccus hozzászólására (») Feb 5, 2015 /
 
Szia! Nagy segítség ilyenkor a pozíciószámok növekedését figyelni, jó eséllyel a jel útját mutatja. A forrasztási oldalon lévő vezetéket nézem kimenetnek, mellette a balansz potival.
A ragacs alatt tippelem a bemenetet és a betápot. A 1646-os kép jobb szélén lévő nagyobb elkó feszültségtűrésének fele legyen a próba-tápfeszültség, a polaritás is a kondinak megfelelően.
A R829, R830 lehet mondjuk loudness kapcsoló, de ezt már kísérletezd ki magad
(#) feccus válasza reloop hozzászólására (») Feb 5, 2015 /
 
köszi próbálkozgatok...
(#) pjg válasza feccus hozzászólására (») Feb 5, 2015 /
 
Vagy csináld, vagy ne csináld. De ne próbáld!
(#) feccus válasza feccus hozzászólására (») Feb 7, 2015 /
 
Szia
Bekötöttem a szabályzót,de nem túl sok sikerrel.
A ragacs alatti vezetékekhez kötöttem 10V egyent a különálló piroshoz és a feketéhez. A fehér-piros-feketéhez kötöttem a bemenőjelet és a hátoltalon található piros-fehéret pedig az erősítő bemenőjéhez. Működött rajta minden potméter csak iszonyatosan zúgott és torz volt. Egy tda 7294-hez szeretném bekötni,nem az erősítő tápjáról tápláltam hanem egy labortápról.
Következő: »»   23 / 45
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem