Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   358 / 489
(#) Pali79 válasza patexati hozzászólására (») Feb 14, 2015 /
 
Én is ezt csináltam, de akkor nem értem. Az a vezetősáv a stab ic bemenetére megy, ott van a +12V. Nem?
(#) patexati válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 14, 2015 /
 
A stabilizátor bemenetére,az lm358 8.as lábára és a fetre (most rövidrezárva) a ledek áramkorlátozó ellenállásaira.
(#) Pali79 válasza patexati hozzászólására (») Feb 14, 2015 /
 
Na most aztán tejes a képzavar. A pic pad-eken megszűnik a 12V ha a rövidzárat kiveszem a FET-ről.
(#) patexati válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 14, 2015 /
 
Itt vannak a rajzai.10K ellenállással ha GND-re húzod akkor is rajt van? A digitális multiméterek azok mérnek mindent össze vissza.Milyenek a meghajtó tranzisztorok??A 10K ellenállások azért vannak a tranzisztorok bázisa és a kontroller közt,hogy az esetleges zárlat ne tudja a kontrollert tönkretenni.Ott feleslegesen is méregetsz. A kontroller tápja az feltétlen 5V kell,hogy legyen.
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2015
(#) Pali79 válasza patexati hozzászólására (») Feb 14, 2015 /
 
Ha 10K-val gnd-re húzom akkor 3,5V lesz rajta. A tranyók BC848-asok.
(#) patexati válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 14, 2015 /
 
És a hozzátartozó led világít vagy nem?
(#) Pali79 válasza patexati hozzászólására (») Feb 14, 2015 /
 
Igen, világit egyfolytában.
(#) Pali79 válasza patexati hozzászólására (») Feb 14, 2015 /
 
Érdekes dolgot tapasztaltam: végig néztem diódavizsgáló állásban a ledeket multival. Azok amelyek alapból világítanak, a multira nem reagálnak semmit, amit a pic-pad-ekkel működésbe lehet hozni azok működnek rendesen. Ezek csak akkor működnek, ha kiveszem a tranyót a led elől.
A ledev a diódavizsgálóra akkor világítanak ha az áramkorlátozó felöl van a piros vezeték. Az jó ugye? Mert még a ledek is lehetnek fordítva azon agyaltam.
(#) patexati válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 14, 2015 /
 
Ez úgy lett tervezve,hogy az összes led egyformán van beültetve. Adj neki 12V tápot és húzd GND-re közvetlenül a led katódját. Amelyik világít az jól van amelyik nem az vagy rossz vagy fordítva van bent.Utána ugyanezt kéne tranzisztorral is elérni csak ott 10K-val kell 5V tápra húzni és akkor szabad neki világítani.Fordított led sehogy sem világíthat. Hagyd azt a multimétert itt az csak becsap!A led felőli részről jó lenne egy jó minőségű kép (makro) melyen többet látok a tranzisztorokból,ledekből..
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2015
(#) Pali79 válasza patexati hozzászólására (») Feb 14, 2015 /
 
Rosszak a tranyók! Kicseréltem azoknál ahol egyfolytában világított és most már majdnem rendesen működnek. Csak az óra közepénél van még valami bibi, mert ha az első tranyó bázisát felhúzom, akkor az első 4(!) led világít. Aztán ha a következő tranzisztor húzom fel akkor is az a 4 világít, de a másik kettő aminek kéne az nem.
(#) patexati válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 14, 2015 /
 
Az első ledcsoport egy 2x3 ledből álló mit vezérel ez a belső hat led tehát ezeknek egyszerre kell világítani,utána van egy 1x3 ledből álló csoport,ezután jönnek a digitális ledek melyek mindegyike külön kap vezérlést egy egy porton.
(#) Pali79 válasza patexati hozzászólására (») Feb 14, 2015 /
 
Ok. Úgy néz ki a ledek jók most már. A hall-t kellene lepróbálni.
(#) KKobra válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 14, 2015 /
 
azt irja az első 4 led! csak 3 nak kéne nem ?
(#) Pali79 válasza KKobra hozzászólására (») Feb 14, 2015 /
 
Nme! 6-nak, csak nem jöttem rá elsőre.
(#) KKobra válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 14, 2015 /
 
Hall milyen 4 vagy 3 láb
Négy láb a két szélső a táp középső a kapcsoló lábak
(#) Pali79 válasza KKobra hozzászólására (») Feb 14, 2015 /
 
3 lábú.
(#) KKobra hozzászólása Feb 14, 2015 /
 
azt hiszem annál is úgy van a középső kapcsol
de annyi sok féle lehet én a ventilátorból szedtem ki az 4 láb
PC táp hűtő venti
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2015
(#) Pali79 válasza KKobra hozzászólására (») Feb 14, 2015 /
 
Az van ráírva, hogy 40A 929. Próbáltam keresni a neten, hogy melyik láb melyik, de nem találtam.
(#) Mircsof válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 14, 2015 /
 
Talán, de nem vagyok biztos benne Bővebben: Link
(#) KKobra hozzászólása Feb 14, 2015 /
 
én is vettem annó a Lomex-nél de nem tudtam használni mert nem tudtam melyik láb melyik
Biztosan találsz egy 8cm-es ventit valahol vedd ki abbol az biztosan jó leszés mielőtt kiveszed látod hogy melyik a pozitív melyik a negatív lába
Azt hiszem az sem mindegy hogy alapállásban 0 vagy 5V van a kapcsoló lábon
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2015
(#) rolie válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 14, 2015 /
 
Szinte biztosan SS40A, a lábkiosztása balról jobbra: Vcc, GND, Out. Open collectoros a kimenet, tehát ellenállással a tápra kell kötni.
(#) KKobra hozzászólása Feb 14, 2015 /
 
Igen csak a nyákon nem így van a helye
a 4 lábhoz van a nyák tervezve
Ha anyákon nézed balról jobbra akkor + out out GND
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2015
(#) rolie válasza KKobra hozzászólására (») Feb 14, 2015 /
 
Értem én, hogy a nyák nem olyan mert négylábúhoz van, de Pali 3 lábút vett, annak pedig az a lábkiosztása amit írtam.
(#) KKobra válasza rolie hozzászólására (») Feb 14, 2015 /
 
elég érdekesen néz majd ki hogyan cseréli fel a lábakat
(#) patexati válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 14, 2015 /
 
Be lehet építeni a három lábút is. A két középső pad nincs összeköttetésben semmivel,össze kell forrasztani ,hogy a kiosztás megfelelő legyen. légy kreatív Kiszereléskor meg kell nézni a ventiben melyik láb hol van és megvan a lábkiosztás.
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2015
(#) Pali79 hozzászólása Feb 14, 2015 /
 
Valóban rolie-nak van igaza!
Szóval megvagyok, kapcsol szépen, tehát ellenállással felhúzom. Mekkora ellenállás kell?
Szerk: jól látom a felhúzó 10k ellenállás már benne van, az ICSP csati mellett?
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2015
(#) patexati válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 14, 2015 /
 
Igen bent van.Ha megvan az 5V rendesen akkor most forraszd be a kontrollert (mást ne) és próbált törölni majd újra beleírni a hex-et,hogy a kontroller nem sérült e meg ekkor kiderül.
(#) Pali79 válasza patexati hozzászólására (») Feb 14, 2015 /
 
Help! Nem találom a rotoba való programot!
Szerk: meglett! Rendben töröltem újraírtam! Most mi jön?
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2015
(#) patexati válasza Pali79 hozzászólására (») Feb 14, 2015 /
 
Most össze kéne állítani,hogy meg tudd pörgetni! Ugye az smd rotorba való hex került bele?
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2015
(#) nagysasy hozzászólása Feb 14, 2015 /
 
Sziasztok !
Valaki le tudná írni a Vicsys-féle távirányító gombjainak a funkcióját?
Köszönöm.
Következő: »»   358 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem