Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   30 / 728
(#) qcu válasza Flatlander hozzászólására (») Jan 30, 2008 /
 
Nagyobb, de ha túl nagy kapacitást teszel oda, túl sok lehet a mélyebb hang a magas hangszórónak és könnyen leégetheted.
(#) Flatlander hozzászólása Jan 30, 2008 /
 
Nem ezért annyira nagyot nemfogok csak valamivel nagyobbat mint ami most van!
(#) Subwoofer hozzászólása Jan 30, 2008 /
 
Üdv Minden fórumtársnak!
Szerintetek milyen nyersanyagból érdemes hangfalat csinálni?? Ugye a megszokott anyagok a natúr forgácslap meg az MDF lap. Kíváncsi lennék ki miből szokott még építkezni, esetleg más anyagokkal...
Vagy ilyenre is kitérhetnénk,hogy mi lenne a jobb egy 22mm-es MDF lap vagy egy "sima" forgácslap duplásítva összeragasztva (2x18mm).
(#) ptibor hozzászólása Jan 30, 2008 /
 
Sziasztok
Szeretnék megtanulni TL (transmission line) típusu hangfalat tervezni.
Nincs valakinek ilyen tervező programja?
Igaz-e hogy ilyen dobozba majdnem minden erős mágnesü hangszóró beépíthető? Qts<0,5
Szivesen vennék egy kis tananyagot a témában.>
(#) Flatlander hozzászólása Jan 30, 2008 /
 
Én amiket csináltam azt mind Mdf-ből csináltam!A forgácslap nekem valahogy nemjön be könnyen szétmegy meg stb!Nekem az msf tökéletesen bevált és jó erős is!
(#) lamalas válasza Subwoofer hozzászólására (») Jan 30, 2008 /
 
Udv,

A faforgacs es az MDF lapokon kivul lehet meg retegeltbol is epitkezi. Ez a legdragabb a harom kozul, de az akusztikus tulajdonsagai az okosok szerint ennek a legjobb. En egyelore csak MDF-bol keszitettem dobozt, a kovetkezo mar valszeg vagy tiszta retegeltbol lesz vagy vegyes faforgacs+retelgelt ... meg nem tudom.
(#) lamalas válasza ptibor hozzászólására (») Jan 30, 2008 /
 
Szia,

Nagy faba vagtad a fejszed Az egyik legnehezebben kivitelezheto doboztipus a TL, nagyon el lehet menni a malnasba! Kiindulasnek olvasgass itt: http://www.quarter-wave.com/
Martin J. King kidolgozott egy TL tervezo eszkozt ami tul.kepp Mathcad-en fut. Ehhez csinalt un. worksheet-eket amik segitenek a tervezesben. Engem is nagyon erdekel a dolog, de ugy dontottem, hogy inkabb megprobalom vegigjarni a szamarletrat es nem foglalkozok a TL-el amig el nem erek egy elfogadhato szintet es gyakorlottsagot a hagyomanyos (zart, reflex) dobozok tervezesben. Az is lehet, hogy soha nem lesz TL-re szuksegem, mert az elobbi dobozok kielegitik majd az igenyeimet. Talan majd nyugdijas koromban visszaterek a temahoz Neked sok szerencset.

Jut eszembe az elso "dobozom" nekem is TL volt
(#) Subwoofer hozzászólása Jan 30, 2008 /
 
De árakat is figyelembe véve dupla forgácslap csak kevésbé rezonál be mint mondjuk egy 22es mdf lap. Meg árban is olcsóbban kijönne az ember.. Meg hát lenne 38as falvastagság, ami merevség szempontjából sem mind1
Nem tudom melyik lenne a jobb megoldás...
(#) aflmor válasza Subwoofer hozzászólására (») Jan 30, 2008 /
 
MDF! Ez sem rezonál, ha megfelelően van merevítve. Ha "normális" dobozt csinálsz, sokkal könnyebb vele a munka. (csapolások, élek lekerekítése, nedvesség tűrőbb,stb)
Amúgy az a "22-es", nem 19-es? (3/4") És a pozdorja fele árban van mint az MDF? ...mert ha duplán rakod, ugyan ott vagy. Plusz egy daru, amivel megemelhető készen.

Ja, egyéb anyagok? Fenyő, cseresznye, tölgy táblásítva, és PLEXI. Iszonyat drága. ...vagy eternit cső, esetleg beton! (nem vicc)
(#) mrex hozzászólása Jan 30, 2008 /
 
Ha valaki komolyan gondolja a beton hangfalat annak ajánlom a Bővebben: Magyar Gyártó a fotógaléria menüpontban található hanfalukat egy akusztikai szakember tervezte HighEnd kategória legalábbis szerintük Jómagam egy más munka kapcsán kerültem velük kapcsolatba.S akkor konzultáltam Ivánka úrral.Nem olcsó kategória de meg tudnak valósítani mármilyen konstukciót.Főképp akkor érdemes velük felvenni a kapcsolatot ha konkrét tervünk az már van és pénzünk is a luxuskivitelre egy biztos igen jó a munkájuk minősége.
Mrex
(#) mrex hozzászólása Jan 30, 2008 /
 
Ja egy dolgot elfelejtettem a beton amit erre a célra használnak speciális kb 40mm vastag üvegszálerősítésű beton melynek nagyon apró szemcsézete van és igény szerint polírozzák akár a tükörfényesig ajánlom a fotógaléria más termékein a felület kidolgozását megfigyelni
(#) Subwoofer válasza aflmor hozzászólására (») Jan 30, 2008 /
 
Most,hogy 22es vagy 19es csak mondtam valamit! Ha már MDF_ből nem ártana a 22es. Egyébként egy 18" mélysugárzónak lenne az otthona és 270Liter a nettó térfogata Szval elég nagy lapokból fog állni és nem mind1,hogy berezonál vagy sem.
(#) scooby_ hozzászólása Jan 31, 2008 /
 
Hello!

Annyira fájt a fogam az ismerősöm kocsiában lévő 3 hangszóróra nos meg is kaptam

Arra gondoltam hogy vagy 2.2-es hangfalrendszert vagy 2.1-t kéne építenem....

Hogyan kezdjek hozzá?

4Ohm 25 watt erősítő nem is kell olyan jól szolnak számítógéppel...... :yes:

Ha valaki tudna hangfaltervet 2.2 vagy 2.1-ről odaadná?

Télleg a 2.2 milyen tom 2 sub láda de szépen szól?
(#) scooby_ hozzászólása Jan 31, 2008 /
 
XW7F-18808-AB

A hangszórók neve.....
(#) aflmor válasza scooby_ hozzászólására (») Jan 31, 2008 /
 
3 db egyforma ovál?
(#) frogteam hozzászólása Feb 2, 2008 /
 
Hali.
Most találtam ezt a forumot és rögtön kérdéssel kezdeném.
Van egy sal 2540 hangszoróm ehez milyen láda passzolna
a telt mélyeket hogyan lehetne elérni?
Pioneer gm 2200 erősítővel hajtanám.2x130w.
Ötleteket válaszokat megköszönném.
Kellemes hétvégét mindenkinek.
Tibor.
(#) scooby_ válasza aflmor hozzászólására (») Feb 3, 2008 /
 
Igen,ovális alakú, és ahogy hallottam abbol sub-woofer-t nem lehet csinálni?
(#) scooby_ hozzászólása Feb 3, 2008 /
 
de van 2 tesla hangfalam aminek MŰANYAG házikója van aba kerek a hangszóró de a hangfalnak semmi basszusa
(GUMIMENBRÁNOS)
(#) Flatlander hozzászólása Feb 4, 2008 /
 
Hy!Lehet kissé hülye kérdés de azért megkérdezem..Ha van egy 3utas hangfalam amibe a magas:60w a közép:80w a mély:100w akkor most az a hangfal az 240w-os?Vagy hogyvan ez?
(#) Gery válasza Flatlander hozzászólására (») Feb 4, 2008 /
 
A mély szokta megadni a teljesítményt a hangfalakban. Szóval az a hangfal 100Wattos.
(ha jól emléxem )
(#) Flatlander válasza Gery hozzászólására (») Feb 4, 2008 /
 
Oks thx
(#) Gery hozzászólása Feb 4, 2008 /
 
Közbe kedvet kaptam egy kis kisérletezéshez
Szóval. Egyszer írtam hogy van egy kétutas hifim egy dome és egy mnc eclipse2-es 10"-os hangszórókkal. Akkor az egyik oldalon a mély meghalt, majd kis korrigálásokkal ismét újraéledt Viszont most eljött az idő hogy csak nembírta tovváb recseg, ropob, basszus nincs. Jön a csere. De gondoltam akkor már alakítok is rajta. Akkor abba maradtunk hogy új dobozt nemérdemes építeni mert zártba való és ennek a kínai csodának csak drasztikus méretekkel javítható a hangja. Viszont maradt egy pár dolog. Mint pl a hangváltó. Mert sokan mondták hogy 2utas hangfalba csak a magasról vágjam a nemoda illőt ugye kondival. NEm akartam szétberehelni az egészet viszont egy másik hangfalamon amibe van váltó csináltam egy tesztet. Van egy progim amivel mindenféle frekiket lehet csinálni. Beállítottam az erölködőt egy fix hangerőre a hangfalat is egy fix pontra bekapcsoltam a webcam progiját, ráküldtem a hangfalra a jelet és néztem hogy mennyire méri hangosnak(kis csíkok). 30Hz-tól kisebb nagyobb lépésekkel és 5000hz-ig. Először hangváltóval majd nélkül. És az eredmény az hogy hangváltó nélkül hangosabb volt szinte minden tartományban! Viszont azt már csak szabad fülel halgattam hogy váltó nélkül tán torzabb volt a hang. Szóval érdekes....
A másik a szivacsbélés. Mindegy mien szivacsot rakok bele? Mert most sima barkácsboltban kapható kb 20mm vastag szivacs van a hátlapon, alul-felül meg az oldalakon. Szóval jobb-e, és számít-e ha jobbfajta (mondjuk kimondottan hangfalba való pl:tojástartó) szivacsot rakok bele és hogy meik oldalakra?
Kíváncsi vagyok a véleményetekre, segítségetekre és tapasztalaitokra! Lényegébe 2kérdés...
(#) aflmor válasza Gery hozzászólására (») Feb 4, 2008 /
 
Idézet:
„hangfalba való pl:tojástartó”


Ezt még mindíg van aki megeszi, csak mert messziről hasonlít az "igazi" -ra? Az egyik legnagyobb szemfényvesztés. Felejtsd el.
Hosszúszálúgyapjú, stb. de nálad pl. lazán vatta is megteszi.
(#) Flatlander hozzászólása Feb 4, 2008 /
 
Hy!A középsugárzóhoz kb mekkora kondi kell?Mert nekem most egy 2mikro-s van benne és hát nem a legjobb ahogy szól...Ez a kondi gyári vidi..Sztetek lecseréljem egyáltalán?Ha igen akkor mekkorára?
(#) hüblerattila hozzászólása Feb 6, 2008 /
 
Csőtök! Megint lenne egy kérdésem hogy az alábbi linken http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&cid=VkZaU1ZrMVZNVVZTV...ZPUT09 található hangfalpár megérné-e az árát kisebb bulikra kellene de nem tudom hogy milyen lehet . Köszi előre a választ !
(#) Kovidivi válasza hüblerattila hozzászólására (») Feb 6, 2008 /
 
Máskor használd az URL gombot kérlek!
nézd milyen kicsi lett a link: link
(#) vicsys válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 6, 2008 /
 

Látom, nem csak nekem böki a szememet. Az ilyen, odalökött linkeket nem vagyok hajlandó bemásolgatni és külön lapon megnézni!
(#) Gery válasza hüblerattila hozzászólására (») Feb 6, 2008 /
 
Hát pontosan milyen bulikra kéne? Szerintem nemlehet túl nagy valami, ezt már az ára is mutatja...
De ez itt a HE! Mért nem csinálsz hangfalat inkább Te?
(#) Brandyman hozzászólása Feb 7, 2008 /
 
Engedjétek meg, hogy bemutassam új lakótársaimat:

2 napja készültek el, SAL SR2010-es mélynyomóra, és DTF-20-as csipogóra.

Megdöbbentően szólnak. Pozitív értelemben. :yes:

(#) szamóca válasza Brandyman hozzászólására (») Feb 7, 2008 /
 
Gratulálok!
Következő: »»   30 / 728
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem