Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szivattyú (vízszint) vezérlés javítás
Lapozás: OK   18 / 25
(#) elektroton válasza gyulank hozzászólására (») Jan 9, 2015 /
 
Gyulank!
Örülök, hogy megoldódott a problémád.
Bocs, de Te is helytelenül használod a "kábel" szót.
Idézet:
„Meg volt lazulva a kábelrögzítő csavar, és lötyögött a kondi csatlakozó rajta.”

A kábel rögzítetlensége nem okoz működési zavart, viszont ha annak vezetéke lazul ki, akkor az már hiba.
Tehát, kábel > több erű vezetők egy köpenyben.
Vezeték > egy vezeték ill. vezető ér.
Sajnos ezeket a szavakat sokan helytelenül használják, sokszor dilemma is ilyenkor pontos válasz adni. Elnézést, hogy Nálad írom meg általánosító véleményem ez ügyben.
(#) gyulank válasza elektroton hozzászólására (») Jan 9, 2015 /
 
Na de ez már abból hülyeség, hogy amint írtad, az nem okoz működési zavart így dilemmát sem okozhat, hogy vajon mire gondoltam. Másrészt jobban definiáld, mert ebből nem derül ki, hogy mi a vezeték, és a vezető ér. Mert nem mindegy ugyanis, hogy van egy szál rézdrót, és azon van lakk, vagy köpeny, akkor az vezeték-e, esetleg lakk, és köpeny nélkül a drót a vezeték? Mert ez valószínűleg egy sodrott drót volt köpenyben. Ha feltételezem, hogy a definíciód szerint a kábel több drótot jelent egy köpenyben, és az 1 szálas az vezeték, még a sodrottat akkor is nevezhetném kábelnek, ha figyelembe veszem a lakkot. De igazából teljesen mindegy, hogy azon akadsz ki, hogy az egynél több erű kábel nem kábel, hanem vezeték, mert a lényeg nem az, hogy együtt van-e a 2 szál, vagy külön. Ennyi erővel a vezeték lötyögését is értelmezhetted volna úgy, mint a kábelét, mert nem a vezeték lötyögése okozza a problémát, hanem csak a csatlakozó része, amit amúgy én még hozzá is írtam, pedig nem is számítottam ilyen okosságokra.
(#) elektroton válasza gyulank hozzászólására (») Jan 9, 2015 /
 
Akkor pontosítom a meghatározásom: Tehát, kábel > több szigetelt vezetők egy köpenyben.
De ezt a fogalmi témát nem kívánom tovább definiálgatni és fenn tartom a korábbi, általánosíthatónak mondható megállapításom. Egyébként e fogalom keverést más topikban is kifogásolták már.
Szép estét!
(#) Alkotó válasza elektroton hozzászólására (») Jan 9, 2015 /
 
Erre "pontosítás" jelző bárdolatlan túlzás. A világhálón nem találni jó definíciót, de nekem van könyvespolcom is, és most a kedvedért elé álltam egy kicsit.
Mellékeltem az eredményt. A kábel valóban több vezetéket, és vastagabb keresztmetszeteket jelent, de ennek ellenére is helyesnek érzem a "kábelezés", "kábelköteg", vagy a "kábelkorbács" összetételeket, pedig nyilvánvalóan vezetékekről szól mindegyik (pl a kábelköteg helyesen vezetékköteg lenne, és az eredmény a kábel)
Mindkét meghatározásban benne van a másik is
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2015
(#) szudan hozzászólása Jan 24, 2015 /
 
összeraktam egy vízszint kapcsolást. ha az érzékelő kábelek kiérnek a vízből meg kéne húznia a mechanikus 12Vos relének. de nem bírja behúzni. miért lehet ez? illyetve javaslatokat várok a probléma megoldására.
(#) kadarist válasza szudan hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
A relé tranzisztora nincs kapcsolatban az érzékelő tranzisztorral.
Egy használható megoldás.
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2015
(#) szudan válasza kadarist hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
amikor a relé helyett egy ledet tettem be egy előtét ellenállással világított mikor az érzékelő nem volt vízben. és meg is jelenik a relén a feszültség de csak 5v
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2015
(#) Bakman válasza szudan hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
A kapcsolás több sebből is vérzik. A bal oldali tranzisztornak semmi köze a vízszinthez. Ha a kapcsolás jobb oldalát elhagyod, akkor sem fog másként viselkedni. A tranzisztor bázisa kb. 5 V-ot kap (határeset lehet) de minden bizonnyal a tranzisztornak kicsi az erősítése, ezért nem tud kinyitni rendesen. Ha a helyére kötsz egy LED-et, akkor az azért világít, mert annak jóval kevesebb áram is elegendő. A jobb oldali tranzisztornál az 1k ellenállás nincs jó helyen. Kapcsoló üzemben az emittert illik a nullára kötni és a most ott lévő ellenállást a kollektorba, a LED-del sorba.

Ha végignézed ezt a topikot, találhatsz több működő kapcsolást, késletetéssel is (igény szerint).

Idézet:
„amikor a relé helyett egy ledet tettem be egy előtét ellenállással világított mikor az érzékelő nem volt vízben.”
Elméletileg és gyakorlatilag is lehetetlen. Esetleg nem azt építetted meg, mint amit lerajzoltál.
(#) proli007 válasza szudan hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
Hello! Miért nem építed meg ezt? Gyerekbetegségektől mentes..
(#) szudan válasza Bakman hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
akvárium vízszint töltésre kellene a kapcsolás, igény az lenne, hogy vízpárolgás miatt csökken a vízszint és az érzékelő nem ér bele a vízbe 2-5 perc késleltetéssel húzza meg a relét.
vagy 2 érzékelő, mind a 2 érzékelő kikerül a vízből feltölti a felső érzékelőig, és legközelebb megint akkor kapcsol be ha mind a 2 érzékelő kijön a vízből.

egyszerű olcsó alkatrészekből kellene (hogy én is fel tudjam fogni).
(#) szudan válasza proli007 hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
Bővebben: Link
Ez jó is lenne nekem 1 érintkezővel, de úgy lenne az igazi hogy ha a szondát eléri a víz akkor húzza meg a tekercset. Ez azért lenne jó mivel hetente max egyszer indítaná a szivattyút ne legyen már folyamatosan húzva a relé. Másik probléma a késleltetést kellene növelnem.
Milyen átalakítás szükséges hogy a kapcsolás így működjön?
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2015
(#) szudan válasza proli007 hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
Bocsánat rosszul írtam. Akkor kéne meghúzni a relét hogyha a szonda kiér a vízből.
(#) proli007 válasza szudan hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
Hello!
- Ha elolvastad volna a linket, akkor az 1. verzióban, egy szondával működik. De ha két szonda van, akkor van hiszterézis. Avagy, elindul ha eléri a Max szondát, és csak a minimum el hagyása után áll le.
- Egyébként meg hogy a relé fordítva működjön, a kimenti jelet kell invertálni. (Pld. egy tranyó és két ellenállással.)
- De 2..5 percre már nem lehet késleltetni, csak számlálóval. Egyébként mi az oka, hogy késleltetni szeretnéd?
(Mondat kezdésnek légy oly kedves, használj nagybetűket!)
(#) szudan válasza proli007 hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
Berajzolnád nekem a két ellenállást és a tranyót?
Elolvastam a linket fel is fogtam, tényleg jobb a 2 szonda.
(#) proli007 válasza szudan hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
Tessék!
(#) szudan válasza proli007 hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
Ezer Hála.
(#) ferci hozzászólása Jan 24, 2015 /
 
Nagyon régen ezt használtam.. a relé tartóáramához belőttem és a bal oldali tranyó bekapcsolta a felső szintnél, a jobb pedig bent tartotta az alsó szintig.
(#) McAdams hozzászólása Feb 22, 2015 /
 
Helló! Ezt a kapcsolást Proli007 segítségével raktam össze. A behúzási (késleltési) idő egyszerűen jumperekkel állítható (3mp-14.30perc). 12V-ról megy. Kb 3/4 éve müködik 20m árnyékolt kábellel és réz érzékelővel. Hibamentesen.
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2015
(#) Alkotó válasza McAdams hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
És mire való?
Szokatlan a vonalvezetés (melléklet).
(#) McAdams válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 22, 2015 /
 
A vonalvezetés nem tudom már miért lett ilyen :-O
Konduktív vízszint érzékelés. Kúthoz használtam, szárazon futás gátlónak. Ha vízbeér a szonda a késleltetve behúz a relé. Van egy fentebbi fix vezérlés annak a része, de külön is megcsináltam.
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2015
(#) Fülöp Ferenc 49 hozzászólása Feb 23, 2015 /
 
Kedves kollegák , kérem ha valaki felismerné ezt a szivattyút és motrot , írja meg nekem .Sehól nem találtam hasonlót a googliban , a szememet kinéztem már. Semilyen jelzést nem találok rajta . Nagy tömitő gumigyűrű kellene hozzá , de mindenhól a tipust kérdik. Köszönettel előre is
(#) orcika70 válasza Fülöp Ferenc 49 hozzászólására (») Feb 23, 2015 /
 
Talán ez áll a legközelebb hozzá. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2015
(#) Fülöp Ferenc 49 válasza orcika70 hozzászólására (») Feb 23, 2015 /
 
Köszönöm , ezt én is láttam a guglin , még várok egy kicsit hátha lesz közelebbi felismerés . Azért köszönöm
(#) McAdams válasza Fülöp Ferenc 49 hozzászólására (») Feb 23, 2015 /
 
Ha valahol meg tudják mondani akkor az a VL-Szivattyú Bt. Üllőn.
Bővebben: Link
(#) Fülöp Ferenc 49 válasza McAdams hozzászólására (») Feb 23, 2015 /
 
Nagyon köszönöm , Írtam nekik , várom a válaszukat
(#) gyulank hozzászólása Márc 17, 2015 /
 
Az, hogy 30-60mp után kikapcsol a védőkapcsoló, aztán csak pár perc múlva lehet bekapcsolni a szivattyút, az mitől lehet? Rossz a kondenzátor? Ugyanerről van szó.
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2015
(#) Bakman válasza gyulank hozzászólására (») Márc 17, 2015 /
 
Pontosan milyen védőkapcsolóra gondolsz? Ha Fi-relére, akkor zárlatos a motor. ha eléggé kihül, az összeérő részek eltávolodnak egymástól a következő melegedésig.
(#) gyulank válasza Bakman hozzászólására (») Márc 17, 2015 /
 
(#) Bakman válasza gyulank hozzászólására (») Márc 17, 2015 /
 
Tulajdonképpen ez micsoda? Mert az előző hozzászólásaidból sem derül ki. Ha túlterhelés elleni védelem, akkor szorulhat a szivattyú, esetleg ez a "védőkapcsoló" hibásodott meg, elfáradt az évek alatt.
(#) gyulank válasza Bakman hozzászólására (») Márc 17, 2015 /
 
Túlterhelés elleni védelem. A szorulást hogy érted? Amíg megy, addig nyomja a vizet. Csak mikor hosszabb időre engedném a vizet, akkor egyszer csak kattan egyet a kapcsoló, és kikapcsol. Vagy lehet rosszul kapcsoltam be? Hosszan nyomom a zöldet, és pár másodperc múlva megtartja. Lehet, hogy bekapcsolásnál mindkettőt be kell nyomni? Ha a kapcsoló rossz, az valószínűleg javítható, vagy csak cserélni lehet?
Következő: »»   18 / 25
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem