Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádiósmagnók (javítás)
Lapozás: OK   4 / 9
(#) titi válasza lacihobby hozzászólására (») Jan 27, 2008 /
 
Hali!
Üdv az oldalon!
Jó a képed, a vasutas...
Egyébként egy olyan kérdésre válaszoltál, ami már 1 éve történt, és úgy látom, meg is oldódott.
(#) gringos válasza titi hozzászólására (») Jan 28, 2008 /
 
Hát egy kedves hölgy ismerősöm bízta rám,hogyha tudok leheljek bele életet.Nem adott hozzá semmit,de megkérdem nincs-e hozzá valami használható papíros!Küldök róla használható képeket,de majd csak holnap,mert nyolcig dolgozom.Amúgy meg kezd tele lenni a t...m ezzel a rádiós magnós izével!
Egyébként a szétégett ellenállást megmártem,és 14,4 kohm az értéke még mindig.Lehet hogy nem is égett el teljessen????
(#) titi válasza gringos hozzászólására (») Jan 29, 2008 /
 
Van egy dióda a \"nyújtott\" tranyó mellett, forraszd ki, mérd ki. Nem zárlatos?

Megkaptam a képeket, már sokkal jobban átlátom.
Ami most be van forrasztva az ellenállás helyére, az az eredeti? Mert nekem induktivitásnak tűnik.
Mi a poziciójelzése a panelon?

(A két piros vezetéken elvileg hangjelnek kell lennie, legalábbis úgy tűnik, hogy az előfok olyasmi részéhez megy. Ebből kifolyólag elég furcsa, ha melegszik.)
(..és ahogy elnézem, szerintem az, és a két kis tranyó, valamint kicsit odébb a harmadik a NÉMÍTÁS-ért felelősek...)
(#) gringos válasza titi hozzászólására (») Jan 31, 2008 /
 
Diódát kivettem,nem zárlatos,ellenállást kicseréltem,jele R316.Megint megnéztem vagy ötször,és biztos hogy a két piros vezeték tűz forró kb 5másodperc után.Bármi van rajta attól fűtőszálként viselkedik!!!!
Valami más ötlet?1,7kohm az ellenállás a rádió háza és bármely pozitív ki,bemeneten!Szakadásmérő majdnem sipol.Mintha az egészbe zárlat lenne.Vagy én gondolom rosszul?!Még mindig semmi életjel!!!!!!Bekapcsológomb mikrokapcsolójáig már nem jön fesz!
(#) tankos hozzászólása Jan 31, 2008 /
 
Üdv.
A Dansk 3535 (dán gyártmány) rádióerősítő javításához keresnék kapcsolási rajzot. (Végfok, magnóbemeneti hibákhoz)
Ha valakinek lenne megköszönném.
(#) titi válasza gringos hozzászólására (») Jan 31, 2008 /
 
Na akkor induljunk ki onnan, hogy autórádióknál elég gyakori hiba, hogy a végfok zárlatos lesz.
Kellene egy kis infó a végfokról. (Hátsó panelel lévő IC)
Megnézzük az adatlapját, hogy melyik lábon kapja a tápfeszt, majd azt a lábat időlegesen kiiktatjuk, és megnézzük, hogy indul-e a szerkezet.
(#) gringos válasza titi hozzászólására (») Jan 31, 2008 /
 
OK.Már mondom is,és nézem is.KIA6282K
Más nincs rá írva!
(#) gringos válasza titi hozzászólására (») Jan 31, 2008 /
 
(#) titi válasza gringos hozzászólására (») Jan 31, 2008 /
 
Az IC 3-as, és 12-es lábát kell kiiktatni.
Ezt úgy csináld, hogy a nyáklapon szakítsd meg a fóliát.
Pl. egy kis csavarhúzóval. (Ezt majd később egy kis forrasztással újra átlehet hidalni.)

Majd csinálj egy próbát, hogy még mindíg melegedik-e.
(#) gringos válasza titi hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
Hy
IC 3-12-es lába leválasztva,és igen ugyan úgy forrósodik.Semmi életjelet nem mutat még mindig.
Most már komolyan kezdem unni!!!
(#) titi válasza gringos hozzászólására (») Feb 5, 2008 /
 
Akkor valószínű, nem a végfok zárlatos.
De akkor sem értem, hogy miért forrósodik a két piros vezeték...
Megtutod nézni, hogy hol kapja az előlap világítása a tápot?
Azt kellene még ellenőrizni, hogy nem ott van-e zárlat.
Van egy másik "nyújtott tranyó is az alapon, nézd meg azt is.
Ill. a hátsó panelon is van egy nagy tranyó azt is mérd ki!
Ha ezek is rendben, akkor további részeket fogunk levállasztani ideiglenesen (hasonlóan a végfokhoz).
Egyszer csak meglesz a hiba.
(Az a baj, hogy a jelenségek amiket tapasztalsz, szinte paradoxonok, főleg ami a piros vezetékeket illeti, így egy kicsit nehézkes egyértelmű diagnózist mondani.)
Na a lényeg, előszöris nézd meg a világítás táprészét.
Esetleg egy képen bejelölhetnéd nekem.
(Ez a kép nem muszály, hogy nagy felbontású legyen, csak lássam.)
Aztán majd lépünk tovább.

Ja, és "nyugalom, a hosszú élet ritka"
(#) Solfrutta hozzászólása Jan 13, 2009 /
 
Sziasztok!

Egy Videoton RM5642S -t javítok. Meg tudná valaki mondani, hogy a táp panel 11-es kivezetésén lévő vezeték másik végét hova kell forrasztani? A rádió totál halott, és ezt a sárga drótot találtam benne lógva.
Ha valakinek van hozzá normális kapcsolási-, panel- és/vagy huzalozási rajza, annak nagyon tudnék örülni!

A segítséget előre is köszönöm!
(#) Solfrutta válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 16, 2009 /
 
Köszönöm, de ezzel a kapcsolással már rendelkeztem, csak nem túl jó. A csatolt képen látszik, hogy két AC 128-as tranyó van a rajzon, amik viszont nincsenek egyik panelemen sem (van tartalék). Ezzel ellentétben a panelen van a jelölt 10 és 11-es pont, ami a rajzon nincs (vagy nem találom). :no: Közben elszakadt az ékszíj is, de az lenne a legkisebb gond...

magno.jpg
    
(#) Solfrutta válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 16, 2009 /
 
Ez a Mono-Sztereo-Matrix kapcsoló. a 10-es pont a végfok panelre megy zöld vezetékkel, a 11-es sárga nem tudom hova.
(#) Solfrutta válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Amúgy igen, de a rádió részt csak a magnóval lehetett bekapcsolni, szóval csak akkor ment a rádió, ha a kapcsoló rádió állásban volt, és a magnó is áramot kapott.
(#) CHZ válasza Solfrutta hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Akkor az ISOSTAT kapcsoló érintkezője égett be (rádió/magnó ) .
Szereld szét (óvatosan , mert az arretáló golyók kirepülnek, csak kicsit nyomd túl a csúszkát , hogy az utolsó érintkezők kivehetők legyenek ) és az utolsó érintkezőjét vedd ki , pótólhatod a mellette lévő érintkezővel , mert az nincs használva .
Ha kitolod a csúszkát látni fogod a beégés nyomait a kapcsoló lemezén .
(#) Solfrutta válasza CHZ hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Köszönöm, ezt meg fogom csinálni. Csak most a magnó rész egyáltalán nem kap áramot, nem boldogulok vele.
(#) titkovics válasza Solfrutta hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Szia!

Totál véletlenül van egy pont ugyanilyen rádiós magnóm, amit már évek óta nem használok, de szuperül működik....
Nézzem meg Neked hogy az a bizonyos vezeték hova van kötve?? (Mondjuk eddig nem volt még szétszedve egyszer sem, de nem lényeg)
(#) Solfrutta válasza titkovics hozzászólására (») Jan 17, 2009 /
 
Micsoda véletlen! Annak nagyon örülnék, szeretném végre visszatenni a helyére. Előre is köszönöm.
(#) titkovics válasza Solfrutta hozzászólására (») Jan 18, 2009 /
 
No megnéztem ezt a rádiót belülről is...

A táppanel 10-es pontja az alatta lévő végfok panelre megy, a végfok IC körül van egy axiális elkó C522-es alkatrészszámmal és egy R521-es ellenállás, ezek mellett/között (ott van a közelükben pár mm-re) ott kell lennie egy furatnak, oda csatlakozik az a vezeték.

A 11-es vezetéknél ugyanez a helyzet, csak a kondi száma C517, az ellenállásé R516.

Nézegettem a rajzt ami magnósok évkönyvében is van és amiől Te is "idéztél", nem véletlenül az "a" és "b" pontok lennének ezek?? Mert a rajzon a végfok környékén is ott vannak ezek a pontok. Azért kérdezem, mert én nem nagyon szedtem szét a rádiót, csak amennyire a vezeték engedi...

Sikeres javítást!
(#) GARFIELD13 válasza tankos hozzászólására (») Feb 17, 2009 /
 
Szia!
Sztereo rádiók szervízkönyve II. ezzel kezdődik. Kb 20 oldal terjedelemben foglalkozik vele.

Ha kevesebb is elég, akkor az 1980-as Magnósok évkönyve is tartalmaz kapcsolási rajzot jóval kisebb méretben és csak alapszíntű bemutatással.

Nagyon jó kis készülék, nekem szerencsére jól működik, csak a rádió szokott zavarba jönni néha a sok adó miatt. Remélem a következő 30 évet is kibírja még.

Sikeres szerelést.

Még annyit, hogy a kapcsolási rajzot keresekben szerintem hamarabb válaszoltak volna, mert ez nem éppen "Rádiósmagnó javítása" téma és én is csak véletlenül találtam rá a kérdésedre.
Üdv .
(#) factory válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Márc 21, 2009 /
 
Sziasztok

Adott egy mini hifi, melynek a rádiója nem tökéletesen működik. Az egyik csatorna hallkabban szól.
Cd lejátszás, ill. magnó lejátszásakor ez a probléma nem jelentkezik.
Több fórumot átvizsgálva oda jutottam, hogy egy poti lehet a lúdas. A SONY HDC-H701 hifi-hez találtam szervice manualt, csak nem tudom, hol lehet ezt a trackinget állítani.
Szeretném megkérdezni, hogy találkozott e már valaki ilyen hibával, és valóban ez volt az ok e?
Köszönöm
(#) oregtamas0202 válasza factory hozzászólására (») Márc 21, 2009 /
 
Üdv. Ha a magnó és a CD is jó akkor a hangerő potencióméternek biztos hogy nincs baja. A hibát a Rádió és a funkció választó fokazat csatlakozásánál kell keresni. A gép és a kapcsolási rajz ismerete nélkül konkrétabb tanácsot nehéz adni , csak találgatni lehet. A hiba szerintem mindenképp a sztereó dekóder előtt van, mivel a magnó és a CD jól működik. Öreg T
(#) factory válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Márc 21, 2009 /
 
Szeretném megkérdezni, ha időd engedi, hogy a hcd-701 sony mini hifi service manual-ja alapján, megnéznéd-e nekem, hogy mit kellene állítanom.

köszi

Mellékelem a pdf elérhetőségét.

http://rapidshare.com/files/211787421/SONY_HCD-H701.pdf.html


Elnézésedet kérem, ha tolakodó voltam.
Szia
(#) a-tirisztor hozzászólása Ápr 28, 2009 /
 
Sziasztok!

A mai napon regisztráltam, úgyhogy teljesen új vagyok az oldalon; köszöntök Mindenkit!

Javítási témában tennék fel kérdést; van egy jócskán nem mai gyerek (kb. 25 éves, vagy még több is) SANYO rádiósmagnóm, ami nagyon szép külalakú, jó állapotú és szeretném rendbetenni. Kapcsolási rajz nincs hozzá (nekem). A hibajelenség az, hogy bekapcsolás után hallani, hogy sistereg az erősítő, csak éppen a rádió nagyon halkan, a magnó egyáltalán nem akar szólni. A tranyókat végigellenőriztem, ezen felül szakadások után kutattam a panelon, de nem jutottam előbbre.

Tudna ebben segíteni valaki?

Előre is köszi!
(#) korbye hozzászólása Júl 8, 2009 /
 
Sziasztok!
Van egy Videoton RM5642 tip. rádiósmagnóm.
A gond az, hogy a kazettás része nem működik.
Hiba jelenség a következő: ha bármelyik gombbal elinditom a magnót, balra-jobbra cséve, és lejátszás akkor szaggatva erőtlenül tekeri a motor a mechanikát
(megáll-elindul-megáll) és amikor megáll a motor megszólal a rádió! Váltó kapcsoló tape állásban.
A szaggatás kb. másodpercenként 2.
Forrasztásokat átmelegitettem, kötések rendben...
Valaki tud segiteni merre menjek tovább?
Köszönöm szépen!
Norbi
(#) korbye válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 8, 2009 /
 
Szia!
Köszönöm a tippet, de közbe már néztem a mechanikát és ha adok áramot direktbe a motornak akkor működik tökéletesen a mechanika, tehát gondolom nem mechanikai a hiba. Egyébként a szij nem laza, és szerintem a kuplung is stimm. benne.
Mértem a feszt a motoron 2,43V- 0,32V között változik. Gondolom ebből ered a szaggatott üzem, csak nem tudom mi csinálhatja... Még várok tippeket! Köszönöm Zoli!
(#) Zupp87 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Okt 21, 2009 /
 
Sziasztok! Én is most munkálkodok egy ilyen magnó felújításán. Nekem nem rémlik, hogy benyúlna egy fémnyelv a szalagpályába.. úgy vettem észre, hogy a szalagvégre kikapcsolást a felcsévélő orsó megállása generálja. Szerintem valami elektronikai gebasz lesz. Érdemes átnézni a motorvezérlő panelen a kis értékű ellenállásokat, valamint a táp-panelen a két 4,7 ohmos ellenállást. Az egyiken keresztül az áteresztőtranzisztoros 10V-os stabilizátor kapja a betápot, a másikon keresztül pedig a motorvezérlő elektronika kapja ezt a stabil 10V-ot. Valamint a magnó helyzetkapcsolóit is érdemes átnézegetni. Én, amikor összeraktam az egészet, nem ment a magnó, hanem csak zabálta az áramot, melegítette a stab utáni 4,7 ohmost, valamint meghúzta a stab kimeneti feszültségét. Elkezdtem prückölgetni a helyzetkapcsolókat, és egyszer csak elindult.. most a sebességszabályzó potival kéne kezdenem valamit, mert menet közben néha rájön az 5perc, és erősen ingadozik a fordulat.

És ha már ennél a magnónál tartunk, az nagyon jó, mert nekem is lenne egy kérdésem, igaz, az elektronikájával kapcsolatban. A rádió tökéletesen működik, a rádióról való felvétel is.. azonban magnó lejátszás üzemmódban mintha földhurok lenne valahol.. mert erős búgás van.. kis hangerőn nem hallatszik, maximum hangerőn erős, dohogó-búgó hangot hallatnak a hangszórók kazetta nélkül..kazettával is megvan ez, csak ugye értelemszerűen rá van modulálva a zene. A magnópanelen átnéztem az 1u-s kondikat.. azok nem tűnnek száraznak, megvan az értékük.. szóval szerintem a többinek sem kellene száraznak lennie. De még majd megnézem, de másra gyanakszom. A búgás egyébként akkor is marad, amikor rövidre zárom a fejek becsatlakozását lehúzott csatlakozó mellett. Emellett olyan problémám van vele még, hogy bár a magnó bekapcsolt állapotában külső forrást téve a magnóbemenet-dinre, szól szépen (igaz a búgás akkor is bezavar), de a felvétel arról a csatlakozóról nem működik.. csak halk zenecicergés, valamint hatványozott búgás hallatszik vissza a szalagról. Ha valakinek volt ezzel hasonló problémája, várom a tapasztalatait
(#) Zupp87 válasza CHZ hozzászólására (») Okt 21, 2009 /
 
Egyébként a rádiórészt kapcsoló isostat érintkező hibáját meg lehet oldani úgy, hogy a vele szemben lévő lét lábra átkötni, mert azok nincsenek használva.. nekem bevált ez a módszer .
Egyébként láttam, hogy többeknek problémája van a rajzzal.. először nekem is az volt meg.. de olvastam rajta, hogy az alap rajz az 5632-é.. De találtam egy 5642-es rajzot, amelyik már helyénvaló.
(#) Zupp87 válasza Zupp87 hozzászólására (») Okt 21, 2009 /
 
Sorry.. átméretezte.. itt van nem méretezve
Következő: »»   4 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem