Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1681 / 2514
(#) reloop válasza ares9281 hozzászólására (») Márc 18, 2015 /
 
A mély csatornához rendelkezel szűrőáramkörrel?
(#) ares9281 válasza reloop hozzászólására (») Márc 18, 2015 /
 
Röviden nem, csak egy rc szűrő van a bemeneten.

itt a kapcsolás
(#) aramis válasza steelbird hozzászólására (») Márc 18, 2015 /
 
Bocs igazatok van most néztem az eredeti kapcsolási rajzot,engem az tévesztett meg ,hogy a Videoton panelen rá van írva sorba IB.IIC,IIIE---IVE ,VC,VIB és itt elírták a Bázis és az emitter fordítva van ráírva.Ezért szívtam szivarkát.
(#) kameleon2 válasza lukacsp hozzászólására (») Márc 18, 2015 /
 
Igazad lehet. A műszerész szakma a józan megfontolásból indul ki. Nem kell rálépni egy Jack csatlakozóra, csak mondjuk üzem közben ki-becsúsztatni párszor, és repülnek a hangszórók. SPADE, vagy SPEAKON , de még a csíptető is stabilabb megoldás ott ahol az ember buliba viszi a cuccot. Otthoni zenehallgatás nyilván más kategória és azon belül is más a Hifi és a High End. Ott megengedhető az aranyozott banáncsatlakozó is ezüst kábellel. Nyilván ha mondjuk egy Kimberre rálépne valaki nálam, akkor nem lennék vele egyszerűen szólva sem elnéző.
(#) reloop válasza ares9281 hozzászólására (») Márc 18, 2015 /
 
A passzív elsőrendű szűrő meglásd kevés lesz, még a másodrendű sem az igazi, magamnak is kénytelen voltam rajzolni egyet. Ha pedig aktív elem kerül bele, kézenfekvő azzal végeztetni a keverést.
(#) ares9281 válasza reloop hozzászólására (») Márc 18, 2015 /
 
Hát, mindenesetre fogok építeni majd egy aktív szűrőt is, csak legyen időm rá kösz a segítséget reloop!
(#) reloop válasza ares9281 hozzászólására (») Márc 18, 2015 /
 
Addig egyesítsd a két csatornát mondjuk 4k7 ellenállásokkal, de nyugodtan mehet a mély akár az egyik csatornára is, a sztereó műsorok mélyhangjai oldalanként nagyjából egyformára vannak keverve.
(#) Gergolein hozzászólása Márc 18, 2015 /
 
Üdv!

Mi a véleménye a kedves hozzáértő fórumozóknak az alábbi IC-ről?
TDA7498

Érdemes ezzel a jószággal barátkozni?

A válaszokat előre is Köszönöm!
(#) djloui válasza kameleon2 hozzászólására (») Márc 18, 2015 /
 
Már neutrik speakont-t használok kimenetre, de 98-ban nem volt ennyire elérhető minden és a siheder létra alján azt hittem nincs is nagyobb végfok a qvad-nál akkor miért érdekelt volna a nagy jack kimenet. Tudom hogy nem jó mert kis felületen érintkezik.
(#) hal111 hozzászólása Márc 18, 2015 /
 
Még lenne egy olyan kérdésem, hogy Technics vagy Onkyo között ki mit választana?
Néztem egy Technics SU-500-at, és egy Onkyo TX-300 rádió+tunert, de nem tudom melyiket érné megvenni a 4 Ohmos hangfal problémámra. Hangzással kapcsolatban van valakinek infója bármelyik típusról? Elsődlegesen a mély tartománya érdekelne, mert loudness ide, vagy oda, elég sok erőlködő azzal is vérszegény produkciót nyújt. A jelenlegi Philips FA561-es csodám is hasonló kategória, mégis gyári állapotában eléggé halovány teljesítményt nyújtott, pláne mély részlegen, de a módosítások után teljesen korrekt hangja lett. Ellenben nem szeretném megölni a 4 Ohmos hangfalakkal, így arra jutottam, hogy lecserélem.
(#) zsozso72 válasza hal111 hozzászólására (») Márc 18, 2015 /
 
Szia!
Miért nem építesz egy olyan rendszert ami minden igényedet kielégít?És akkor nem kellene válogatnod.Vagy próbáld ki ha érzékenyebb hangrendszert használsz,lehet hogy a gyári erősítő is tud szépen szólni.Amúgy általában a gyári erősítők zöme 4-16 ohm impedancia illesztéssel rendelkezik.
(#) reloop válasza Gergolein hozzászólására (») Márc 18, 2015 /
 
Szia! Sonny007 kollégát kérdezd!
(#) kameleon2 válasza hal111 hozzászólására (») Márc 18, 2015 /
 
Szia! Én visszanyúltam a régi emlékeimhez és vettem egy Unitra torony erősítőt. Talán Grundig(?) koppintás volt. WS432 névre hallgat. Szeretem a hangját. Még az új S90-es hangfalaimmal nem volt módom kipróbálni. Amúgy a Tento S90 elég durva bármilyen erősítőn Loudness nélkül is. Különlegessége az erősítőnek, hogy akár 4 hangfalat is ráköthetsz élből, tehát a 4 Ohm nem lehet gond.
(#) hal111 válasza kameleon2 hozzászólására (») Márc 19, 2015 /
 
Már letudtam az erősítő kérdést, egy BLAUPUNKT Artech MA-5790-el, remélhetőleg hozza az elvárt szintet.
(#) levaitamas válasza kameleon2 hozzászólására (») Márc 19, 2015 /
 
2000 évi RT évkönyvben publikált Urbán féle verzióval jártam meg, amiben 3 tekercs van.
(#) lukacsp válasza levaitamas hozzászólására (») Márc 19, 2015 /
 
Idézet:
„kigyulladt és szó szerint lángolt.”


Az ilyen hozzászólásokért külön élvezet olvasni ezt a fórumot. Sírásig tudok röhögni az ilyen "esettanulmányokon". Elmesélnéd konkrétan hogyan történt?
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2015
(#) levaitamas válasza lukacsp hozzászólására (») Márc 19, 2015 / 1
 
Egy APT-100-at "tesztelgettem" még középiskolában, miközben gondatlanságból rövidre zártam a kimenetét, de nem lett semmi baja. Ezután szándékosan tartósan is rövidre kötöttem, de azt is túlélte. Még haza sem értem, azonnal kipróbáltam a Quad-on is. Hát nem kellett volna. Kuka lett a panel is, mert annyira megégett. Ezután jött a hidalt verzió (4 panel, 2-2/oldal) +-45VDC-n. BD245C-vel készült panelek nem bírták sokáig, majd jött BD249C. Bedobozolva beleestem én is az olcsó Jack hibájába. Első bekapcsoláskor füst. Nem gondoltam rá, hogy a Jack test galvanikusan kapcsolódott a dobozzal. Mivel a tápja egész tűrhetőre sikeredett (teljes kivezérlésnél 0,5V-ot esett a +- ágon mérve) 1000VA-es toroid 2x22000µF-al, ezért még tervben van az újraélesztése.
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2015
(#) lukacsp válasza levaitamas hozzászólására (») Márc 19, 2015 / 1
 
Tanulópénznek legalább jó volt. Egyébként nekem az a magánvéleményem, hogy legjobb a védelem részeként egy túláram védelmet beiktatni, ami hamar lekapcsolja a kimenetet ha túláramot érzékel, de persze emögött is füstölős tapasztalatok vannak...
(#) zotya1983 válasza lukacsp hozzászólására (») Márc 19, 2015 /
 
Tegnap nekem is sikerült ívhegesztenem az oszcilloszkóppal,egyik fele testre másik meg a negatívra rácsúszott véletlen,itt is volt 124V DC nyi "lángolás" szó szerint lelottyant a mérőcsúcs egy része
(#) janimester hozzászólása Márc 20, 2015 /
 
Üdv. Uraim. Az eredeti pa-300-as utánépített nyákja elbírja még a +-70,5V-ot? Találtam egy combos trafót csak félek hogy ez a feszültség már sok lesz a +-60 helyett. Ő lenne az
(#) kameleon2 válasza janimester hozzászólására (») Márc 20, 2015 /
 
Tekerj le pár menetet a trafóról !
(#) blasz válasza janimester hozzászólására (») Márc 20, 2015 /
 
Azt Te tudod hogy a tranzisztorok mekkora fesz tűréssel vannak rajta.Ha a végek 140v- ak akkor sok.
(#) BiG_Lui-Gee hozzászólása Márc 21, 2015 /
 
Üdv

Megkívántam Zotya1983 láttán, a Baji féle Fetes végfokot és összecsaptam egy ill kettő kísérleti példányt. Nem tudom hogy jöhet ki +-85v-on 400watt ebből, nekem +-75v-on a következőket mértem> képek. (tápot kifelejtettem de pár voltot esik csak max kivezérlésnél)

Erre a rezsó effektre, mi az orvosság ? Kisebb Rds-ű fetek, estleg kapacitást is figyelembe kell venni ? Nem nagyon értek hozzá, csak lelkesen olvasgatok.

Hangja szerintem rendben van, zenével nem is fűt annyira mint műterheléssel. Fetek válogatva vannak, mert legelőször jobban melegedett 1db. A meghajtókat muszáj volt a bordára rakni, külön bordával igencsak el tud mászni a nyugalmi.

köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2015
(#) voodoo válasza BiG_Lui-Gee hozzászólására (») Márc 21, 2015 / 1
 
Szia.
Jó lett. Az 4 ohmon kb 400W.
(#) blasz válasza BiG_Lui-Gee hozzászólására (») Márc 21, 2015 / 1
 
Szia, szegény Baji fetest kínozzátok 75-85vDc vel,tudom annyi van megadva,de úgy nagyon füt,tudom nekem is volt.55vDc ről használtam amig megvolt és sokkal sokkal kevesebb volt a "rezsó"effektusa.Ez nem PA alkalmazásra való,de otthoni használatra 55 voltról tökéletes.Beag 2x55vDc trafóról használtam és a hangja nekem tetszett,nagyon szép teli hangzású.
75vDc ről használva átfütötte a bordát percek alatt,pedig hatalmas volt a felület.
De ez csak az én magán véleményem és tapasztalatom.
(#) BiG_Lui-Gee válasza blasz hozzászólására (») Márc 21, 2015 / 1
 
Épp azért nem akartam max feszen, gondoltam 250-300wattot 8ohmon csak elbír. 200w is ép, hogy megvan 75v-al. Majd letesztelem mennyire megbízható, ha egy dobozba is beépítem, aktív hűtéssel , kopp gátlóval, cilp-el stb. Élesztésnél én is +-55v-al próbálgattam ott sem bírtam magammal meghallgattam és mértem. 95w 8ohm 145w 4ohm, de fűtött ott is rendesen, sőt 3-20 watt között is igen fűt. Azért félelmetes, mert a tranyó 85-90fok pár másodperc alatt, és a borda nehezen veszi át a hőt, ha lenne réz lemezem azt is kipróbálnám.

Kérdés még maradt, más típusú Fet-el lehet javítani a Kazán effekten, nehogy tűzijáték legyen belőle ? Ha nem akkor, valami szobai erősítő lesz belőle, csak szebben megcsinálva.
(#) reloop válasza BiG_Lui-Gee hozzászólására (») Márc 21, 2015 / 1
 
Szia! Ennek az erősítőosztálynak ez a természetes melegedése, nem tudsz vele mit kezdeni. A kimenő áram 40/8=5A. Ez az effektív áramerősség a 75V (számoljunk 70V-tal) tápfeszültséggel kiszorozva adja a felvett 350W-os teljesítményt. Levonva a hasznos 200W-ot marad 150W elfűtendő. Az bizony megfelel egy kisebb fűtőtestnek.
Sokakat meglep mit eszik egy ekkora tápfeszültségű erősítő kisebb teljesítményen. Az egyszerű példa kedvéért vegyünk 8W-ot, 8 ohm-os hangszóróval. A kimenővel megegyező felvett áram 1A. A tápunk bizony kénytelen 75W-ot pumpálni az erősítőbe, amiből azt 8W-ot leszámítva mimás lehet mint hő.
(#) BiG_Lui-Gee válasza reloop hozzászólására (») Márc 21, 2015 / 1
 
Köszi, megint sokat tanultam Így már érthető minden. Tesztet ha túléli, kicsit kevesebb fesszel átépítem. Optimistán tekintek előre.
(#) Alkotó válasza BiG_Lui-Gee hozzászólására (») Márc 21, 2015 / 1
 
A kézzel írt mérési eredményeidnek van egy kimeneti feszültség sora, és egy másik feszültség érték a 8 R után.
Feltételezésem szerint, a kimeneti feszültség a műterhelésen mért érték. De micsoda a másik, a 8R utáni érték? Segítenél értelmezni?
(#) BiG_Lui-Gee válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 21, 2015 / 1
 
Szerintem a magamnak oda írt, mért 1khz szinusz feszültség érték 8ohmal számított watt, 190és 200w, egyik és másik végerősítőn. Ami előtte van, meg terhelés nélkül 47volt négyszögesedés előtt.
Következő: »»   1681 / 2514
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem