Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » PIC égetési hibák, problémák, kérdések
Ezt a programozót már vagy 2 éve vásároltam, akkor ezt ajánlotta valaki. A programozón vannak kivezetések, azokat kötöttem össze az IC lábaival. Minden úgyvan ahogy feljebb leirta Hp.
Milyen hosszú vezetékeket használtál?
A kódvédelem be van kapcsolva?
5cm. Kódvédelem alatt mit értesz? Fuse bitek? Azokhoz nem nyúltam.
Az öt centiméter jó. Ha nem nyúltál a "Fuse bit"ekhez, akkor ellenőrizd betöltés után, égetés előtt, hogy le van-e tiltva.
Most első nekifutásra töröld a PIC tartalmát, töltsd be újra a .hex fájlt, és ellenőrizd, hogy mi újság a kódvédelemmel. A legbiztosabb, hogy engedélyezed, majd újra letiltod, és utána próbálkozol a égetéssel.
Tegnap későn este már nagyon fáradt voltam. Forditva kötöttem be a PGC-PGD-t. Mostmar mukoduk. Nagyon szépen köszönöm mindenkinek hogy próbált segiteni.
Sziasztok.
Még mindig hibásan éget a Watt-féle égetőm Bővebben: Link Felismeri szépen a PIC et,a H szint 5.1V a L szint pedig 0.8.Egy 25cm kábel jön az LPT portból, aztán 8cm es kábelekkel van a pic összekötve a programozóval . Elindítom a programozást szépen végigfut, azonban teljesen mást ír be a picbe mint amit szeretnék. Csatolom hogy mit szeretnék beírni. pic16f628a -I/P próbálom beírni. Kezd kicsit az idegeimre menni, mi lehet a probléma? Link javítva. Használd a link gombot! -moderátor- A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2015
A 0,8 V-os L szint nagyon határeset (túl magas), legalábbis az adatlap szerint.
0.13 már jó ? Mert most annyit a low, de így is hibásan éget .
A nem használt lábakat kössem földre ?
Elvileg jó, de konkrétan nem ismerem az égetőt. Mindenhol elavultnak számít, lehet, hogy érdemes lenne egy PK2 (klónba) beruházni.
Építeni akarok egyet, csak ahhoz kell egy programozó mivel felprogramozom a benne használt PIC et.
Ha valakinek nincs jobb ötlete, az LPT portról jövő kábel rövidítése talán segít.
Watt által készített WPB programot kell hozzá használni WLPT_mini módban ha majd esetleg valakinek hasonló problémája lenne, és így működik.
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2015
Üdv! Olyan problémám lenne, hogy a pic vezérelt készülék már fél éve jól működik, most meg valami miatt nem. A ciklusokban az utasításokat megcsinálja, viszont egyik ciklusból a másikba nem lép, és vissza áll a program elejére. Ha a pic rossz akkor csinállhat ilyent? Ha újraprogramoztam sem javult meg.
Köszi A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2015
Szia!
Egy féléves jó működés után én inkább a bemeneti jeleket nézném meg, hogy ott minden stimmel-e, nincs-e valami meghibásodás és a feltételvizsgálat miatt nem megy tovább... Persze el is romolhatott, akár ugyanott, a bemeneteken egy kis túlfesz ( pl. villám másodlagos hatása ) és már nem is megfelelően érzékel, szintén lemerevedik! Végső esetben a programod is lehet rossz, ha mégis egy olyan szituáció fordult elő, ami korábban nem ! Tehát ne add fel a csüggedést, ellenőrizd a perifériákat és ha minden jó, akkor gondolhatsz a PIC-re is !
A bemenet az tuti jó, mert a cikluson belül jól megy és a bemenő jeleknek jónak kell lennie hogy az gond nélkül lefusson. Amikor az adott ciklus lefut és átkéne menni a következőre ( belső változó amikor elér egy bizonyos értéket, órajel ciklusonként növelek mindig egy változó értékét). Itt van a gond hogy nem megy át hanem visszamegy a main-be a fő ciklusba. Olyan mintha resetelődne vagy nem tudom. A hardver a mérések szerint jó, a tápfesz is jó.
Sziasztok!
A következő kérdésem van...Van egy PICKit2 clone-om, azzal szeretnék programozni egy PIC12F629-et, viszont a csatolásban lévő hibaüzenetet kapom MPLab alatt. Próbálkoztam első körben Pickit2 nevű programmal, az első alkalommal még látta a pic-et, aztán amikor a programozásra nyomtam utánna már ne érzékelte, sokszori próbálkozásra sikerült törölni, de ott is valami hibát jelzett, aztán próbálkoztam MPLabbal, de a hiba fennállt ugyanúgy. Ha jól értelmezem, akkor valami ellenőrzési hibába ütköztem. Még annyi, hogy PICkit2 nevű program alatt "OSCCAL: Invalid Value 0F8B" hibát kapok. Aztán csatolok még egy képet amit MPLab alatt kapok programozás után. Mit tehetek, hogy be tudja programozni a filet a PIC-be? Van egy PICKit3 is a munkahelyemen esetleg azzal is megpróbálkozzak?
Ha a kiolvasott azaonosító 0x0000:
- Nem jó az ICSP összeköttetés, túl nagy terhelés a PGC és/vagy PGD vonalakon (pl. led), túl nagy kapacitív terhelés a vonalakon, .. - Belső oszcillátor vagy kiépített oszcillátor, a PCG és/vagy PGD vonalak kimenetnek, timer1 oszcillátornak stb konfigurálva a program legelején. A beégetett program elindul és megakadályozza, hogy a programozó felvegye a kapcsolatot a kontrollerrel. Figyelem: A 12F629, 12F630, 12F675 és 12F676 mindig "Use Vpp First Program Entry" módban programozandó.
Sziasztok, PicKit2 -vel szeretnék 16f876a típusú pic-be égetni. A pic-et égetéskor felismeri és látszólag beégeti a hex fájlt de visszaolvasáskor nincs benne semmi illetve ezeket e hibaüziket kapom ha a "Verify" vagy a "Blank Chack"-re klikkelek.
"Verification of Program Mamory failed at address 0x0000000" "Configuration is not blank" Elsőre látszólag beleégett a progi de azóta csak a hibaütenetekkel találkozom. Lehet hogy rossz a Pic?
Nem rossz, csak valószínűleg be van kapcsolva a kiolvasásvédelem a beégetett programban.
Szerintem nincs. és törlés után miért nem tudom újraégetni?
A hozzászólás módosítva: Ápr 18, 2016
Sziasztok Kedves Fórum Társak!
Egy probléma előtt vagyok. Szeretném használni pickit3 programozómat csak hex fájlok beírására a pic uC-be linux alatt. Hivatalosan MPLAB van linux-ra, de bármikor amikor MPLAB IPE-vel próbálom beírni, bár felismeri a pickit3 programozót kommunikációs hiba miatt kiakad. Sok külföldi fórumot olvastam, de egyik sem vált be. Lehet nektek van tapasztalatotok. Minden építő jellegű segítség jól jön. Segítségeteket előre köszi.
Üdv!
A PIC-nek az elkészült áramkör szolgáltatja a tápját, tehát ténylegesen ICSP-ként használod a PK3-at, vagy adapterrel/próbapanelon égetnéd bele a programot? Utóbbi esetben, ha nem adsz neki tápot, akkor be kell állítani az IPE-ben, hogy a PK3 szolgáltassa azt.
Helló!
PicKit2-vel szeretnék felprogramozni egy 18LF14K50-I/P pic-et. -felismeri az eszközt, a hex fájlt is meg tudom nyitni, de a sárga alapon lévő figyelmeztetéssel még nem találkoztam. Rányomtam az ok-ra. Beégettem a PIC-et, gond nélkül lezajlott, majd a verify is gond nélkül végigment. Lehet valami gond? A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2016
Szia!
Nem igazán tudom megnyitni a mellékleteket, de úgy láttam, hogy nem találta a konfigurációs biteket! Ettől fel tudja programozta, de az áramkörödben nem biztos, hogy működni fog ! A program honnan volt ?!
Sziasztok. Szerintetek előfordulhat olyan, hogy az égetőm nem írja be a PIC-be a konfigurációs szavat?
PIC16F877-et próbáltam már hármat is,mindnél ugyanaz a helyzet. Magát a programblokkot beégeti. Visszaolvasáskor látom a beégetett tartalmat, de a konfigurációs szó visszaolvasás csupa 1-est ad. Természetesen el sem indul egyik PIC sem, és órajelet sem tudok semmilyen körülmény mellett mérni az OSC1 bemeneten. Az égetőm WILLEM Pro4.
Sziasztok.
Rendeltem egy PICkit2-t ebayről mert azthittem, hogy az általam épített PICkit2 klón nem jól működik, de ugyanazt a hibát írja ki. "Programming failed at Program Memory addres 0x000000" A PIC-et felismeri törölni is engedi. Amit programozni szeretnék PIC16F887, vettem ebből is újat, azzal sem működik. Mi lehet a gond? Kérlek segítsetek mert nem tudok rájönni. A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2017
A 16F887 rendelkezik belső oszcillátorral illetve a paneljában programozod, akkor a külső oszcillátorok is működnek. Ha a MCLR láb i/o -nak van beállítva, a power on delay ki van kapcsolva, a program elindul. Ha még a beégetett program gyorsan kimenetnek állítja be a PGD és/vagy a PGC lábat, a programozó nem tudja felvenni a kontrollerrel a kapcsolatot.
Megoldás lahat a "Use Vpp first programming entry" mód bekapcsolása. Ekkor a kontroller tápellátását a PICkit2 -nek kell adnia.
Megpróbáltam bekapcsolni azt a módot de ugyanazt írja ki. Valamelyik HEX fájlt be se engedi tölteni, kiirja hogy HEX file not loaded. De olyat is kiirt egyszer, hogy nem találja a PIC-et utána lefuttattam egy check communications-t akkor mégis megtalálta. Azis lehet, hogy a MikroC-vel van a probléma? Ha tudnál egy HEX-et küldeni ennek kiderítésére azt megköszönném. Külső 20MHz-es oszcillátorról megy. (Breadbord-on van a PIC)
|
Bejelentkezés
Hirdetés |