Fórum témák
» Több friss téma |
Több tényező van ebben a konstrukcióban amitől nagyon hamar elszállhat túlmelegedéstől az IC:
- szilikon lap, a maga gyenge hővezetésével; - hűtőzászló csavaros rögzítés csak tetézi a szilikon lap által behozott gyengeséget, nem fekszik fel az IC, az a rész ahol a hőtermelés nagy része szeretne távozni, csak csücsül a szili lapon. Legalább leszorító kengyel + csillám lap megoldás kéne ide. Legjobb ahogy reloop mondja a hűtőtönk lenne. Keress rá itt a témában, Alkotó még 3D rajzokat is készített hűtési megoldásokról.
Hűtő tönköt nem nagyon tudok beszerezni. Csillámlapot honnan tudok beszerezni ? Kengyelt megpróbálok csinálni rá.
Például itt: Bővebben: Link, de kb. az összes elektronikai boltban.
Amelyikre az van írva: TO-218, TO-3P, TOP-3 tokhoz való méret, azt megveheted, pont jó a TDA7294 alá.
Ahol fémhulladékot vesznek át, ott biztos találsz valami alumínium darabot.
Nálam így néz ki.
Pl a TO-3P ott van a két luk a lábnak az nem gond ? nem fog összeérni ha nagyon meg van szorítva ?
Ha nagyon megszorítod elroppan az ic tokja.
Azt még nem próbáltam, de tettem már hűtőtönk alá szilikon lapot, az bevált. Bővebben: Link
A két rossz STK-t likvidáltam a helyéről és mivel lehangoló tapasztalatokkal vannak tele a hasonló fórumok a jelenleg beszerezhető STK-k minőségéről, így a folytatást a Grundig V8200 végfokozatának javítását, a végfokozat átépítésében látom. Az átépítést TDA7294V IC-kel tervezném. Az alapfelállásban 'önhordozó' NYÁK lapokon elhelyezve a TDA IC-k felfogatnám a meglévő hűtőbordára, az új végfokozat csatlakozási pontjai mennének a kiforrasztott STK-k megfelelő lábainak helyére. A MUTE, STBY funkció az nem lenne szükséges, a tápfeszültségben elhelyezett 0,22 Ohm-os figyelő ellenállásokra épülő tranzisztoros védelmet kiiktatnám, esetleg az ellenállások helyére biztosítékok kerülnének...A koppanásgátló/kimeneti egyenfeszültésg figyelő védelem az maradna.
Első kérdéseim: A TDA 7294 'megbirkózik' a +-42V-os, puffereken mérhető, üresjárati tápfeszültséggel? A kimeneteken maradhat az induktivitás, soros ellenállás és egyéb alkatrészek? A 140 mV bemeneti jelszint elégséges a TDA-k meghajtására, vagy valami kis műveleti erősítővel még erősíteni/illeszteni szűkséges?
A Hővédelem mennyire biztonságos dolog ? Tuti lekapcsolja eldurranás előtt ?
Az érzékenységgel nem lesz semmi gondod, mert mai jelforrások jóval nagyobb kimeneti feszültségűek mint a korabeli készülékek. Az SM 185mV-ot ír a vonali bemenetekre.
Nem, arra ilyen szinten nem lehet számítani. Meg tud olyan gyorsan futni, hogy mire a védelem aktiválódna már kuka az IC.
Jók azok a csillám lapok amit írtam, igen. TO-218 a tutti, de raktam már alá TO-3-hoz valót is, az is bevált.
Majd holnap bontok TO-3 csillámlapot. + csinálok rá kengyelt 4-5 mm vastag alu elég hozzá ?
Ha már a témájában vagyunk arra felhívnám a figyelmet, hogy ±42V-ról járatva ne legyen kisebb a hangsugárzó impedanciája 8 ohm-nál.
Igazából a TDA7293-at kéne ajánljam, de a TDA7294 sem szokott megrémülni 5% túlfeszültségtől és a tapasztalatok szerint strapabíróbb a TDA7293-nál. Bővebben: Link A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2015
Hűtő kengyellel így néz ki.
Ja, 8 Ohm-ra terveztem volna én is, de van benne az a duplázott, kapcsolható kimenet és azt én úgy látom, hogy párhuzamosan kapcsolja a 8 Ohm-os hangszórókat, ami akkor 4 Ohm-os eredővel terheli meg a végfokot...?...Lehet marad benne az az egy relé és a kimeneti csatlakozót is cserélem egy szimpla sztereó csatlakozóra...
Sziasztok! Ezt a trafót szeretném próbaképpen kipróbálni a TDA-n. A baj csak annyi ezzel hogy a primer részt hogy kössem be hogy ha 6 vezeték is van? Köszi előre is.
Sem teljesítményben, sem feszültségben nem tűnik ideális választásnak (igaz, alig olvasható a felirat).
110+110+20V Primer
28+12V Szekunder Ez lenne az! Bocsi a vakuért.
A 0,6 A-t keveslem.
Ebből elég nehéz szimmetrikus feszültséget létrehozni (kivéve ha eleve "egytápos" változatot építesz).
Egy régi fajta Dual CR 60-as tipusu rádiós erősítőbe találtam még régen,ami 2×30w környékén mozgot. A végfok környékén pedig 2-2 A bizti védte az oldalakat.Azért gondoltam erre. De akkor ezek szerint még várni kell a trafóra
Nem akartam kedved szegni, de ha a 28+12 V-ból és a 0,6 A-ből indulunk ki, akkor ez 40x0,6 = 24W-os trafó. A TDA7294 teljesítményének ésszerű kihasználásához ettől nagyobb kell.
És még mindig ott a szimmetrikus feszültség problémája...
Sziasztok! Lenne egy kérdésem, megépítettem az erősítőt de valamiért nem ad ki hangot, amikor adok rá feszültséget kattan egy egészen kicsit egy alig hallhatót és adok rá jelet és semmi sem történik az ic nem melegszik én a Mute és a Stand by ra gyanakszom. Tudna valaki segiteni abban, hogy hova kössem a mute es a stand by végeit?Séma
Szia! Kösd őket +5V-ra, annak hiányában közvetlenül a pozitív tápra.
Ha nem ütközik nehézségbe és élvezhető minőségű fotót tudsz készíteni, akkor lássuk mit alkottál! Alkatrész és forrasztási oldalról kéne egy-egy kép.
A lap 2 oldalas, az ic lábai nem érnek össze, multiméterrel leellenőriztem
Na szerintem első körbe, a gyantamaradványokat takarítsd le.
Élesztési szabályzatot betartva élesztettél? A nyákterv saját, vagy valami működő verzió volt? |
Bejelentkezés
Hirdetés |