Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   518 / 607
(#) lukacsp válasza erik001 hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Több tényező van ebben a konstrukcióban amitől nagyon hamar elszállhat túlmelegedéstől az IC:
- szilikon lap, a maga gyenge hővezetésével;
- hűtőzászló csavaros rögzítés csak tetézi a szilikon lap által behozott gyengeséget, nem fekszik fel az IC, az a rész ahol a hőtermelés nagy része szeretne távozni, csak csücsül a szili lapon.

Legalább leszorító kengyel + csillám lap megoldás kéne ide. Legjobb ahogy reloop mondja a hűtőtönk lenne. Keress rá itt a témában, Alkotó még 3D rajzokat is készített hűtési megoldásokról.
(#) erik001 válasza lukacsp hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Hűtő tönköt nem nagyon tudok beszerezni. Csillámlapot honnan tudok beszerezni ? Kengyelt megpróbálok csinálni rá.
(#) lukacsp válasza erik001 hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Például itt: Bővebben: Link, de kb. az összes elektronikai boltban.
Amelyikre az van írva: TO-218, TO-3P, TOP-3 tokhoz való méret, azt megveheted, pont jó a TDA7294 alá.
(#) reloop válasza erik001 hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Ahol fémhulladékot vesznek át, ott biztos találsz valami alumínium darabot.
(#) reloop válasza erik001 hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Nálam így néz ki.
(#) erik001 válasza lukacsp hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Pl a TO-3P ott van a két luk a lábnak az nem gond ? nem fog összeérni ha nagyon meg van szorítva ?
(#) erik001 válasza reloop hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Csillám lap és kengyel elég lenne ?
(#) Hurkafej1 válasza erik001 hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Ha nagyon megszorítod elroppan az ic tokja.
(#) reloop válasza erik001 hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Azt még nem próbáltam, de tettem már hűtőtönk alá szilikon lapot, az bevált. Bővebben: Link
(#) atiber válasza atiber hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
A két rossz STK-t likvidáltam a helyéről és mivel lehangoló tapasztalatokkal vannak tele a hasonló fórumok a jelenleg beszerezhető STK-k minőségéről, így a folytatást a Grundig V8200 végfokozatának javítását, a végfokozat átépítésében látom. Az átépítést TDA7294V IC-kel tervezném. Az alapfelállásban 'önhordozó' NYÁK lapokon elhelyezve a TDA IC-k felfogatnám a meglévő hűtőbordára, az új végfokozat csatlakozási pontjai mennének a kiforrasztott STK-k megfelelő lábainak helyére. A MUTE, STBY funkció az nem lenne szükséges, a tápfeszültségben elhelyezett 0,22 Ohm-os figyelő ellenállásokra épülő tranzisztoros védelmet kiiktatnám, esetleg az ellenállások helyére biztosítékok kerülnének...A koppanásgátló/kimeneti egyenfeszültésg figyelő védelem az maradna.
Első kérdéseim:
A TDA 7294 'megbirkózik' a +-42V-os, puffereken mérhető, üresjárati tápfeszültséggel?
A kimeneteken maradhat az induktivitás, soros ellenállás és egyéb alkatrészek?
A 140 mV bemeneti jelszint elégséges a TDA-k meghajtására, vagy valami kis műveleti erősítővel még erősíteni/illeszteni szűkséges?
(#) erik001 válasza reloop hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
A Hővédelem mennyire biztonságos dolog ? Tuti lekapcsolja eldurranás előtt ?
(#) reloop válasza atiber hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Az érzékenységgel nem lesz semmi gondod, mert mai jelforrások jóval nagyobb kimeneti feszültségűek mint a korabeli készülékek. Az SM 185mV-ot ír a vonali bemenetekre.
(#) lukacsp válasza erik001 hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Nem, arra ilyen szinten nem lehet számítani. Meg tud olyan gyorsan futni, hogy mire a védelem aktiválódna már kuka az IC.
Jók azok a csillám lapok amit írtam, igen. TO-218 a tutti, de raktam már alá TO-3-hoz valót is, az is bevált.
(#) erik001 válasza lukacsp hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Majd holnap bontok TO-3 csillámlapot. + csinálok rá kengyelt 4-5 mm vastag alu elég hozzá ?
(#) reloop válasza atiber hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Ha már a témájában vagyunk arra felhívnám a figyelmet, hogy ±42V-ról járatva ne legyen kisebb a hangsugárzó impedanciája 8 ohm-nál.
Igazából a TDA7293-at kéne ajánljam, de a TDA7294 sem szokott megrémülni 5% túlfeszültségtől és a tapasztalatok szerint strapabíróbb a TDA7293-nál.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2015
(#) erik001 hozzászólása Márc 29, 2015 / 1
 
Hűtő kengyellel így néz ki.
(#) atiber válasza reloop hozzászólására (») Márc 29, 2015 /
 
Ja, 8 Ohm-ra terveztem volna én is, de van benne az a duplázott, kapcsolható kimenet és azt én úgy látom, hogy párhuzamosan kapcsolja a 8 Ohm-os hangszórókat, ami akkor 4 Ohm-os eredővel terheli meg a végfokot...?...Lehet marad benne az az egy relé és a kimeneti csatlakozót is cserélem egy szimpla sztereó csatlakozóra...
(#) szemy91 hozzászólása Márc 30, 2015 /
 
Sziasztok! Ezt a trafót szeretném próbaképpen kipróbálni a TDA-n. A baj csak annyi ezzel hogy a primer részt hogy kössem be hogy ha 6 vezeték is van? Köszi előre is.
(#) Alkotó válasza szemy91 hozzászólására (») Márc 30, 2015 /
 
Sem teljesítményben, sem feszültségben nem tűnik ideális választásnak (igaz, alig olvasható a felirat).
(#) szemy91 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 30, 2015 /
 
110+110+20V Primer
28+12V Szekunder
Ez lenne az! Bocsi a vakuért.
(#) Alkotó válasza szemy91 hozzászólására (») Márc 30, 2015 /
 
A 0,6 A-t keveslem.
Ebből elég nehéz szimmetrikus feszültséget létrehozni (kivéve ha eleve "egytápos" változatot építesz
).
(#) szemy91 válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 30, 2015 /
 
Egy régi fajta Dual CR 60-as tipusu rádiós erősítőbe találtam még régen,ami 2×30w környékén mozgot. A végfok környékén pedig 2-2 A bizti védte az oldalakat.Azért gondoltam erre. De akkor ezek szerint még várni kell a trafóra
(#) Alkotó válasza szemy91 hozzászólására (») Márc 30, 2015 /
 
Nem akartam kedved szegni, de ha a 28+12 V-ból és a 0,6 A-ből indulunk ki, akkor ez 40x0,6 = 24W-os trafó. A TDA7294 teljesítményének ésszerű kihasználásához ettől nagyobb kell.
És még mindig ott a szimmetrikus feszültség problémája...
(#) xpo hozzászólása Márc 31, 2015 /
 
Sziasztok! Lenne egy kérdésem, megépítettem az erősítőt de valamiért nem ad ki hangot, amikor adok rá feszültséget kattan egy egészen kicsit egy alig hallhatót és adok rá jelet és semmi sem történik az ic nem melegszik én a Mute és a Stand by ra gyanakszom. Tudna valaki segiteni abban, hogy hova kössem a mute es a stand by végeit?Séma
(#) reloop válasza xpo hozzászólására (») Márc 31, 2015 /
 
Szia! Kösd őket +5V-ra, annak hiányában közvetlenül a pozitív tápra.
(#) xpo válasza reloop hozzászólására (») Márc 31, 2015 /
 
okés köszi
(#) xpo válasza xpo hozzászólására (») Márc 31, 2015 /
 
így sem működik valami ötlet?
(#) reloop válasza xpo hozzászólására (») Márc 31, 2015 /
 
Ha nem ütközik nehézségbe és élvezhető minőségű fotót tudsz készíteni, akkor lássuk mit alkottál! Alkatrész és forrasztási oldalról kéne egy-egy kép.
(#) xpo válasza reloop hozzászólására (») Márc 31, 2015 /
 
A lap 2 oldalas, az ic lábai nem érnek össze, multiméterrel leellenőriztem
(#) Gabó válasza xpo hozzászólására (») Márc 31, 2015 /
 
Na szerintem első körbe, a gyantamaradványokat takarítsd le.
Élesztési szabályzatot betartva élesztettél?
A nyákterv saját, vagy valami működő verzió volt?
Következő: »»   518 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem