Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   33 / 2208
(#) kocos hozzászólása Feb 6, 2008
Nem tudja valaki, hogy VT tévé kimenőnek melyik secundere a 8 ohmos kimenet? Ami külön csévén van vagy amelyik a primerre rátekerve
(#) kocos hozzászólása Feb 7, 2008
most ezek normálisak?
Bővebben: Link
(#) kocos válasza djhans hozzászólására (») Feb 7, 2008
Hát nem tudom ... Már kész van a doboz, és ott virít a furat az egyencsőnek A trafót meg nem tudom ( nem is akarom ) áttekerni, mert annak idején soronként lakkoztam, szóval .... Sőtt! a 6,3-hoz sem tudok hozzá tekerni, mert épp hogy belefért így is az ablakba! egyelőre van két ECL 86 om, az egyik tuti hogy keveset használt ( iskolai lemezjátszóból ) , a másikat nem tudom, az egy régi rádióból van..
Vagy csinálok egy segédtrafót, ami 6,3 ból 14.5 re transzformál, vagy kétszerezve egyenirányítom a 6,3-mat, de az meg sok, azt még ejteni kell egy ellenálláson, az meg fűt... vagy beteszek egy 230/14,5 trafót ... Így is úgy is tekernem kell

12,6 volttal meg nagyon aláfűtöm, nem?
(#) abraboro válasza kocos hozzászólására (») Feb 7, 2008
Ez nem semmi! Nekem van 40db, de ezekszerint jól "lezsírozva" el kell tenni őket! Jól jöhet az még. Egyébként nekem nagyon tetszik a hangja.
(#) Mate78 válasza kaninjo hozzászólására (») Feb 7, 2008
Növeltem kicsit az AZ11-es fűtőáramán,és tényleg emelkedett a feszültség a pufferen.
Ezek szerint a cső a hibás,mondjuk ezt nem csodálom mert egy ezeréves rádióból való.
Érdekes,hogy DC-ről fűtve kicsit brummos lett,AC-ról fűtve semmi nem volt hallható.Muszály volt DC-ről fűtenem,mert csak így tudtam állítani a fűtőfeszültséget/áramot.
Szerzek valahonnan egy EZ81-est,és megpróbálkozok azzal.
(#) Mate78 válasza sturbi hozzászólására (») Feb 7, 2008
Kivettem a soros ellenállást is,most már csak a 47µF-os puffer van bene.Semmi változás.maradt a 190V terhelt állapotban.
Nagyon valószínű hogy csőhiba lesz.
Pedig de szép cső az AZ11-es,és nincs belőle több....



üdv.
(#) EcoPityu válasza kocos hozzászólására (») Feb 7, 2008
Már régebben le is rajzoltam, de el is mondom/írom/!
Fogod, graetz-el egyenrángatod, szűröd jó sok kondival, és utána rakod sorba a dióda csövet, és kész a késleltető! A 2x30w-osomban is így dolgoznak az 5c3c-k.
(#) EcoPityu válasza kocos hozzászólására (») Feb 7, 2008
Há' nem óccsó!
De akkor én gazdag vagyok!
(#) EcoPityu válasza kocos hozzászólására (») Feb 7, 2008
Csak 1x 6,3v van rajta?
Pcl86-ra szeretnéd átalakítani?
Talán tényleg egy kis 10w körüli segédtáp lenne a megoldás. A fesz kézszerezést nem ajánlom, mert brummog./még a fűtésen is/ Bár megpróbálhatod, de 600mA-re??
(#) EcoPityu válasza kocos hozzászólására (») Feb 7, 2008
Idézet:
„12,6 volttal meg nagyon aláfűtöm, nem?”


Két db 6,3-as szekundered van?
Szerintem elég neki! /PCL 86-nak/
De üresben mérd meg, nincs az 7v?, mert akkor már 14.
600mA-el terhelve nem esik annyit mint kétszerannyiról!
(#) djhans válasza kocos hozzászólására (») Feb 7, 2008
Egyutasan egyenirányítva sosem lesz jó. SE kapcsolás nagyon érzékeny a brummra. Tegyél bele graetz hidat meg késleltetőt. Az egyenirányítócsővet tedd bele hogy ne legyen lyuk és csak a fűtését kösd be hogy szépen izzon mint a többi. 12,6v mire kell? Az ecl-ek 6,3 voltosak . Nekem meg rá kell tekernem a hálózati toroidra mert most 225v egyen van a 250-260 helyett. Tekerhetem le a 6,3-at mert az van legkívül
(#) djhans hozzászólása Feb 7, 2008
Ja módosítom, egytértek EcoPityu (#177141) hozászólásával. A szűrt pufferelt egyenfesz pozitív ágába kösd be sorosan
(#) kocos hozzászólása Feb 7, 2008
ÁÁÁÁ ezt szeretem, mikor csak úgy jön a segítség
Nos trafóm az olyan van, amin van egy 250 volt egy 6.3 V / 2A, meg két 6,3 V / 0,6 A. Még én tekertem anno, egy szkóphoz, de aztán nem kellett, így most ennek lesz tápja

Azért kell 6,3 meg 14,5 Volt is, mert két darab ECL86 om van de PCL86 meg van egy halom!!!! és most egyelőre ECl-ekkel megy majd ( ha működnek ), de aztán PCL, tehát egy forrasztás, és mehet ( gondolom ECL86/PCL86 lábkompatibilisek )
Az EZ81 et csak úgy simán kötöm sorba a graetz után? erre nem is gondoltam, de tök jó ötlet
(#) kocos válasza djhans hozzászólására (») Feb 7, 2008
Írni akartam, hogy PCL 86 hoz is akarok fűtést, de nem írtam, csak gondoltam Viszont EcoPityu rájött
(#) djhans válasza kocos hozzászólására (») Feb 7, 2008
Terheléstől függően majd 10-20v fog esni az ez81-en. De ez a fesz valószínűleg a brumm lesz tehát kimondottan ajánlott bekötni.
(#) kocos hozzászólása Feb 7, 2008
Esnie is kell , mert egyébként 300 V körül lesz, ami meg kicsit sok, de lesz még egy fojtó is, úgyhogy sztem beáll olyan 250-270 körülre
(#) djhans válasza kocos hozzászólására (») Feb 7, 2008
ecl/pcl 86-nál katalógusban 230v anódfeszt írnak se kapcsolásban. a 250 az jó lesz mert a kimenőn is esik valamennyi. ja én ugyanezt az erősítőt oldalanként egy el84 és egy ecc85 kettőstriódafélből oldottam meg. összesen 3 cső van a sztereo erősítőben két el84 és egy ecc85. ezt hallgatom pár hónapja délutánonként non-stop

kép 052.jpg
    
(#) kocos válasza djhans hozzászólására (») Feb 7, 2008
Nekem mondjuk a kimenőm VT tévéjé ... kipróbálni jó, ha bejön,akkor meg tekerek nagyobbat, de már itt van a fiókban a két GU 50 azzal akarok valami napi használatra való cucot csinálni
meg persze gitárra töménytelen mennyiségben

Miért nem dobozolod be?
(#) djhans válasza kocos hozzászólására (») Feb 7, 2008
Amint lesz időm elmenni a lapszabászatba akkor be fogom dobozolni. De szerintem így is jól néz ki. A barátnőmnek mondtam hogy sok fesz rohangál benne már ő is tudja. De be fogom dobozolni.
(#) djhans hozzászólása Feb 7, 2008
El 84 se bevált rajzom.

kép 056.jpg
    
(#) kocos válasza djhans hozzászólására (») Feb 8, 2008
Nekem meg már van dobozom, csak nincsen benne "bél"
(#) Solt85 válasza EcoPityu hozzászólására (») Feb 8, 2008
Hello EcoPityu!

Sikerült képeket készítenem a csöveimről csatoltam a képeket. Azt sikerült kiderítenem hogy Tungsram csövek nagy valószínűséggel. A cso_03 nevű pedig egy PCL86-os, a legkisebb cso_01 pedig valószínűleg egy E88CC kódú cső lehet, de ez nem biztos. A többi csőről nem tudok semmit. A képek csak több hsz-be férnek el. (Minden hsz egy másik cső képeit tartalmazza). Nos remélem így már tudtok segíteni . Olvasgattam a topicot, meg van egy másik sima elektroncső című is. Láttam hogy ebből a PCL86-ból lehet kezdetleges erősítőt építeni, nos nekem ez bőven elég lenne, tudnátok küldeni nekem egy kapcsi rajzot? Meg a kimenő készítéséhez kellene egy kis segítség.

Előre is kösz mindent :worship:

Üdv.: Zsolti
(#) Solt85 válasza Solt85 hozzászólására (») Feb 8, 2008
Második cső , méretben is
(#) Solt85 válasza Solt85 hozzászólására (») Feb 8, 2008
A harmadik
(#) Solt85 válasza Solt85 hozzászólására (») Feb 8, 2008
A negyedik egyben a legnagyobb. (Ez valszeg valami p500 vagy ilyesmi azthiszem). Ehhez még lenne egy kérdésem a cso04_foltok.jpg -n látszik hogy a csövön érdekes barnás foltok vannak, azt kérdezném ez mi? Csak külső kosz lehet vagy belülről ilyen (lesikálni nem sikerült) üdv. és köszi még1x....
(#) kocos hozzászólása Feb 8, 2008
Szia!
Az első cső valami kettőstrióda, így nem lehet ( vagyis én nem tudom ) beazonosítani
A második az valami PCF 80, 802, 802, vagy PCH 200 vagy ilyesmi trióda / Rf pentoda vagy Trioda / heptoda, ez erősítő építésre nem alkalmas, max a tridoa fele, de ezért nem érdemes felhasználni...
A harmadik az PCL 86, egy darab csővel 3-4 Wattos erősítőt lehet építeni, kapcsolási rajzok után olvass vissza a topikban, van betéve jó pár (2 darab cső olyan 10-15 wattots is tud ellenütemben )
Az utolsó egy PL 500 (504), egy darab cső kb 8-10 W-ot tud ( de nem jellemző hogy haználják ) viszont két ilyen csővel lehet 25-30 W -os erőstőt ( sztem ki lehet belőle hozni 40 felett is ) készíteni ha jól tudom Mate78 -é is ilyen

Üdv : Kócos
(#) EcoPityu válasza Solt85 hozzászólására (») Feb 9, 2008
Ahogy azt kócos le is írta...+ A kis kettőstriódád, olyan kis oroszos kinézetű, ilyesmik vannak nekem a ColorStarból "kiesve", bár még nem használtam őket. Valamelyik orosz zsé betűs asszem az ECC 85 megfelelője.. Ezzel a kis kettőstriódával, és két PL 500-al /4.csöved/ nagyon jó kis 30 wattás erölködőt lehet összeröppenteni. Olvasd el EcoPityu csöves multjait, abban van némi infó a PCL 86-os erősítőről is, és A PL 500-504-ről is. És érdemes a Mátéval elbeszélgetned, hogy hogy szuperál a technikája!!
(#) kocos hozzászólása Feb 9, 2008
A készülő PCL 86 erősítő látképe "Béle" még nincs neki, csak a váz van meg, illetve a hálózat , és a fűtés már be van kötve ( a hálózati csatlakozó meg ferde lett )


(#) GDávid hozzászólása Feb 9, 2008
Üdv mindenkinek! Nézegettem azokat a csöveket, és arra jutottam, hogy ha tévéből vannak, akkor az első az egy PCC88-as, vagy egy PCC189-es lehet. Ez a TV csatornaváltó szerelvényében lehetett, a második cső pedig egy PCL84 es (egy pentóda, és egy trióda egy tokban).
(#) Imi65 válasza GDávid hozzászólására (») Feb 9, 2008
Sziasztok!
Én elég jól ismerem a csöves kapcsolástechnikát, és építési, ill. tervezési tapasztalataim is vannak. Mi még tanultuk az iskolában a csöves áramköröket. Remélhetőleg lesz időm is, hogy a kérdésekre válaszoljak.
Kedves GDávid! A csatornaváltóban valóban egy kettőstrióda üzemelt, mint nagyfrekis előerősítő. A régebbiekbe PCC88, amit aztán leváltott a PCC189. Ezek anódlemeze valóban hasonlít az E88CC-re. A PCL84 hangfrekis alkalmazása kérdéses. A nevezett cső pentóda része a video végfokozat volt ( 3,3k-s anódellenállással, és közvetlen kapcsolatban a f-f képcső katódjával). Ráadásul a trióda része a kapuzott AGC szabályzófeszültségét állította elő. Tehát ezt a csövet ne erőltessük hangfrekis célra, ez speciálisan ide tervezett cső. Ellenben az előző 2 alkalmas lehet erre a célra.
A 200 sorozat (PCH200, PCF200-201, PCL200, PFL200)
egyik tagja sem igazán alkalmas erősítőnek, mert feladatorientáltan tervezték őket. Ezek voltak az utolsó csőfejlesztések, melyek már 10 lábasak (dekálcsövek), az elektródák szétválasztása érdekében.
Következő: »»   33 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem