Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   658 / 1164
(#) Hp41C válasza blasz hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Ha a TRIAC begyújtásához szükséges minimális gate feszültség nagyobb, mint 5V vagy a műszer által kiadott gate áram kisebb, mint a minimális gate áram a félvezető teszter nem tudja kinyitni, nem érzékel áramot, ezért írja, hogy kondenzátor... Ettől a TRIAC lehet még kifogástalan.
(#) blasz válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Hogyan tudnám akkor biztosan kimérni őket?
(#) blasz válasza blasz hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Bocsi.
(#) blasz válasza yulo5310 hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Még átmérem a kondikat hogy nem e valamelyik behalt,aztán félre rakom,amig nem szerzek rajzot hozzá.
(#) fater0827 válasza blasz hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Üdv blasz
Ez régi készülék valószinő nincs agyon PIC-elve !
Lényeg : külső 600 Volt Greatz 100 Watt alatt 35 Amper fölötte 70 Amper , csatornánként 1/3 A dióda a képek alapján .
Vigyázz Greatz-ra 230 Volt megy !!!!!
Folyt .: 1 db izzó esetén program választás elött (persze 230 Volt konnektorból kihúz ) 1-8 ig az izzó egyik végét kötöd míg a másik végét próbálod a 9-16 számú sorkapocsba dugdosni vagy fikszre kötöd és lépteted a 60 program lépést . Az 1/3 Amperes dióda szerepe nekem nem világos , az egyik képen lévő mátrix rajz tiszta ! Ha optó kapu van bent akár 24 volt váltó fesz is mehet Greatz-el a sorkapocsba középre .
64 db izzó biztos siker csak kapható-e .
(#) blasz válasza fater0827 hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Köszi megpróbálom,de előtte az alaplapon levő led matrixot kellene életre kelteni,utána jön a nagyfesz rész.
(#) fater0827 válasza blasz hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Üdv blasz
Az előlapon levő LED mátrix lehetséges , hogy a már világító izzó áramát méri érzékeli .
(#) jethro válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Na raktam bele egy ilyet,de sehol semm.
Ha PNP emitterén ( -) van és a kollektor egy tekercsen keresztül a tápon akkor mire is számítsak?
Köszi
(#) Sebi válasza jethro hozzászólására (») Ápr 9, 2015 /
 
Arra, hogy NPN kell oda...
(#) Kovidivi hozzászólása Ápr 9, 2015 /
 
Sziaszok!
A TPIC6C595-höz keresnék felső oldali egységet. 8 P-csatornás FET egy tokban, mint a tranzisztor mezők. Létezik ilyen? Nem nagyon találtam a neten sem ilyet, mindenki sot-23-as FET-eket használ helyettük. 5V-os környezetben 500mA-1A csúcsban jó lenne nagyon, de kevesebbel is beérem! Köszönöm szépen!
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2015
(#) hzsolt90 hozzászólása Ápr 10, 2015 /
 
L7812CV tranzisztort lehetséges kapcsolóként használni? Mindössze 5V-ot kellene átengednie.
(#) kadarist válasza hzsolt90 hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
Az nem tranzisztor, hanem feszültségstabilizátor IC.
(#) proba válasza hzsolt90 hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
Állítólag 12V -os feszültségstabilizátor.Ettől kezdve már teljesen alkalmatlan.
(#) x555 hozzászólása Ápr 10, 2015 /
 
Sziasztok!

Valaki nem tudna segíteni hogy ezt azt alkatrész beazonosítsam a kapcsolás alaplán egy 5 voltos stabilizátor De még csak hasonlót sem találtam.
z1046ai
za4s17
Amiket a penel alapján kitaláltam lábakat azt bejelölöm.
Előre is köszi
Üdv.: Tamás

stab ic.jpg
    
(#) Orbán József hozzászólása Ápr 10, 2015 /
 
Tudtak valamit ott a németek. Van egy EL84-re épülő teljesítmény hanggenerátorom, amire azt írták 2Hz-100kHz. Még nem teszteltem, de nem egy hazudós fajta.
Pontosabban nem generátor, hanem asszimetrikusan, teljesítményban kiadja amit belevezetnek, M60 a neve..
(#) pucuka válasza Orbán József hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
A sarkallatos pont a kimenőtrafó. Ha az nincs benne, akkor lehet igen szélessávút is, több MHz -ig, nem a csövek korlátoznak. De láttam már csöves, kimenőtrafós csillapítás mérő generátorát 300 Hz - 3 MHz +/- 1 dB. Kimenő trafós, mert 600 ohm szimmetrikus, földfüggetlen kimenetet nemigen lehet másképp.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2015
(#) Orbán József válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
Ebben van kimenőtrafó... Csinálok majd képeket a belsejéről. Kész tanulmány. Tulajdonképpen egy erősítő.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2015
(#) Orbán József válasza Orbán József hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
Tévedtem, nincs kimenője.Így néz ki, kérek megfejtést...
Csöves erősítő, de?
(#) kristikoma válasza Orbán József hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
Valami mérőerősítő lesz, változtatható erősítéssel. Nincs benne EL 84, legalábbis a link, meg a képek alapján. Teljesítménye annyi, hogy 600Ohmos fejhallgatót meghajt.
Erősítő
(#) Orbán József válasza kristikoma hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
Igen, már nem tudtam módosítani, EF86-ok vannak, csöves stab táp, ilyesmi...Nem annak vettem, ami, de legalább nem volt drága.
A kapcsolási sémát hogyan lehetne kiszedni az oldalról?
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2015
(#) kristikoma válasza Orbán József hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
Azt én se tudom leszedni, abból többet tudtam volna.
(#) ronin75 válasza Orbán József hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
Regisztrálsz jó pénzért. Vagy megkeresed azt az embert, aki létrehozta ezt a lapot az oldalon.
(#) Sebi válasza x555 hozzászólására (») Ápr 10, 2015 /
 
Ha LTC1046 lenne, akkor polaritás-fordító, mint az ICL7660.
(#) ktelektro válasza x555 hozzászólására (») Ápr 11, 2015 /
 
Szia! A következő linken kb mindig, mindent megtalálsz:
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2015
(#) x555 válasza Sebi hozzászólására (») Ápr 11, 2015 /
 
A 12v os bemenetből csinál 5v ot kontrollernek de annyira nem merem kötözgetni mert ez egy újlenyomat olvasó nehogy tönkremenjen valami más is. Ez a polaritás-fordító amit te mondtál ez jó ilyen célra is?
(#) x555 válasza ktelektro hozzászólására (») Ápr 11, 2015 /
 
Akkor tudnál segíteni beazonosítani az alkatrészt?
(#) ktamas66 válasza x555 hozzászólására (») Ápr 11, 2015 /
 
Valószínűleg:

AOZ1046.pdf
    
(#) rammeradrian hozzászólása Ápr 12, 2015 /
 
Üdv!

Valaki találkozott már ezzel az elvileg fény vezérlő pulttal?
Így került hozzám ház nélkül, annyit mondtak hozzá hogy fény pult. De semmi egyebet nem tudok és nem is találok róla. Minden információ segítség.
Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2015
(#) mikrokapcsolo válasza rammeradrian hozzászólására (») Ápr 12, 2015 /
 
Helló! Ez valóban fénypult, dmx kimenete van. Ilyesmit láttam egy színházban, ahol dolgoztam, ez volt a teremfény. 6 csatornát visz, plusz egy master. Építs hozzà egy dmx terminátor, amin led is van. Egy duo led egy ellenállàssal. Neten találsz róla rajzot. Ha az mutatja az aktivitást, akkor ad ki dmx jelet, és hasznàlható dmx fénypultként. Ha esetleg neked nem kell, megszabadíthatnálak tőle.
(#) Sebi válasza x555 hozzászólására (») Ápr 12, 2015 /
 
Nem. A ktamas66-féle adatlap lehet az igazi.
Következő: »»   658 / 1164
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem