Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Akkumulátor töltő
 
Témaindító: josephx, idő: Jan 18, 2006
Lapozás: OK   179 / 299
(#) user1914 válasza xr4 hozzászólására (») Márc 12, 2015 /
 
Hi!
Miért nem teszel a kimenetre egy relét, aminek az érintkezője bontja a tőltő és az akku közötti ágat. A meghúzását az akkuról oldod meg egy gombnyomással, csakis megfelelő polarítással felcsatlakoztatott esetben.
Üdv.
(#) Ge Lee válasza xr4 hozzászólására (») Márc 12, 2015 /
 
Egy savas akku töltésére 1db trafó és 1db dióda is tökéletesen megfelel, a labortáp már akkutöltéshez luxus, de természetesen jó. Ha lényeges szempont az állítható feszültség és áram akkor rengeteg egyéb megoldás van, az egyszerű analóg áteresztőtranyóson keresztül a pwm szabályozósig ami építhető céláramkörrel de 555-el is. Szerintem a topik is tele van rajzzal, csak nézelődni kell.
(#) proli007 válasza xr4 hozzászólására (») Márc 12, 2015 /
 
Hello! Esetleg nézd meg, hátha ez is szimpatikus..
(#) xr4 válasza proli007 hozzászólására (») Márc 15, 2015 /
 
Köszi!
El is mentettem a kapcsolást és a szöveget.
Bár most ezen gondolkodom, csak eléggé drága: Link
Pár éve árulta az Aldi 4 ezerért, sajnos nem tudtam venni mert sosem volt
(#) Hurkafej1 válasza xr4 hozzászólására (») Márc 16, 2015 /
 
Ezzel a 0.8A-el nem művel csodákat ez a töltő, és még drága is. Az akár 100Ah karbantartáshoz annyit jelent, hogy csepptöltőnek arra is rá lehet tenni, de egy lemerült nagy kapacitású akkut az örökkévalóságig töltene.
(#) erik001 hozzászólása Márc 24, 2015 /
 
Sziasztok.
Ez a töltő mennyire jó ?
Hogy célszerű használni ? Valaki tudna ebbe segíteni ? Neten olvasgattam ott a nimh töltés az impulzusokkal történik ,ez meg szerintem nem tud olyat. Akkor ezt mihez lehetne használni ? Mielőtt akkumulátorokat tönkretenném.
(#) nocrates hozzászólása Márc 27, 2015 /
 
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem:
Van egy lemerült autó akkumulátorom, (12V 40Ah S4019 BOSCH S4) elvileg ez kalcium-ezüst alapú, van egy töltőm, amire az van írva, hogy csak ólomsavas akkumulátor töltésére használja! Tehát a kérdés az, hogy lehet e tölteni vele anélkül, hogy tönkretenné?
(#) proli007 válasza nocrates hozzászólására (») Márc 27, 2015 /
 
Hello! Nyugodtan töltsed vele. A kocsi sem kérdezte meg, hogy milyen az aksi, gondolom én..
(#) proli007 válasza erik001 hozzászólására (») Márc 27, 2015 /
 
Hello! Ez mindössze egy áramgenerátor. A töltöttséget nem tudja érzékelni így vagy időre töltesz vele, vagy túltöltheted. (Mi nem olvasgatunk Net-et..)
(#) nocrates válasza proli007 hozzászólására (») Márc 27, 2015 /
 
Köszönöm!
(#) Hurkafej1 válasza nocrates hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Az csak ötvöző anyag, az alapja a Te akkudnak is ólom illetve annak oxidja.
(#) janikukac hozzászólása Ápr 12, 2015 /
 
Sziasztok!
Adott egy 12V-os akkumulátor töltő, aminek a kimenetén terheletlenül megvan picit ingadozva a 14-15-16V , de az elmondások alapján akkumulátorra kapcsolva nem tölt. Én arra gyanakszom, hogy terhelés alatt leesik az áram. Élesbe nem tudtam megnézni, csak próbáltuk rövidre zárni, s valóban nem is szikrázik. Annyit tudtam megnézni, hogy PBY 284-es diódák vannak benne. Hol keressük a bajt?
Üdv!
(#) nagysasy válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 12, 2015 /
 
Mérd meg a diódákat.
(#) janikukac válasza nagysasy hozzászólására (») Ápr 12, 2015 /
 
Igen, én is a diódákra gyanakodtam. Holnap rájuk nézek közelebbről is.
Üdv!
(#) Alkotó válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 12, 2015 /
 
"Próbáltuk rövidre zárni..." ?! Ez nem vizsgálati módszer, mert a töltők többsége nem viseli el.
A diódák méregetése előtt, javaslok egy mérést. A kimenetre köss feszültségmérőt, ami ha nem ment tönkre akkor állítólag 14-16V körül fog mutatni (egyenfeszültséget kell mérni). Ezután köss rá polaritáshelyesen egy puffert (kb. 1-2 ezer µF-ot), és nézd meg nő e feszültség (kb. 1,41 szeresének kell lennie). Ha eddig jó, akkor jöhet a kondival párhuzamosan egy izzó, aminek hatására csökkennie kell a kimeneti feszültségnek. A csökkenés mértéke attól függ, milyen az izzó. Általában a töltők elbírnak egy fényszóró izzó is, amin kb. 5A áram folyik.
Az izzó és a kondi jól szimulálja az akkumulátort. Ha terhelve is megvan a feszültség, akkor nem a töltőben, hanem az aksiban van a hiba.
(#) Hurkafej1 válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 12, 2015 /
 
Rövidzár helyett egy 12v-os izzò rákötèse jobb eredmènyt adott volna.
(#) Joe_001 válasza nagysasy hozzászólására (») Ápr 12, 2015 /
 
Meg a "csattogtatós" próba a szekunder biztit viszi először. Próba alkotó szerint terheléssel, vagy fesz mérővel, vagy a biti biztos off...
(#) fecameca hozzászólása Ápr 13, 2015 /
 
A kérdés alapján nem tudni, milyen töltőről van itt szó. Csupán adalék a témához: Hozzám egyszer hoztak egy olyan jó akkutöltőt javítani, aminek nem volt semmi baja, csupán az intelligens elektronika benne már akkor is letiltott, ha csak egy égővel akarták volna kipróbálni, mert figyelte a kimeneten a feszültséget, és egyedül csak akkor volt hajlandó áramot leadni, ha helyes polaritással bekötött akkumulátor volt rajta. (Bármilyen, nem feltétlenül 12 Voltos, 2-3 cellásra már adott le áramot.) Ez egy orosz akkutöltő volt, de gondolom létezhet ehhez hasonló több is.
(#) sziszipuszi válasza lazar hozzászólására (») Ápr 13, 2015 /
 
Szia
Kb ?olyan?
Ilyen?
(#) Alkotó válasza fecameca hozzászólására (») Ápr 13, 2015 /
 
Valóban léteznek ilyen töltők, magam is utánépítettem Proli007 egyik ilyen áramkörét. Ha ilyen a töltő, akkor a javasolt vizsgálatom nem életképes.
(#) BarnaPili válasza sziszipuszi hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /
 
Ez ugyanaz a rajz kétszer.
(#) szalaman hozzászólása Ápr 14, 2015 /
 
Sziasztok!
Kérlek segítsetek. Egy akkutöltőhöz kevésnek látszik a tudásom.
Olyan problémát produkál, hogy a trafójából nem jön ki a szekunder feszültség. 12/24voltos, és a szekunder oldalon két tekercse van, ezeket 24 voltos töltésnél sorba kapcsolja. Az egyiken 8,3, a másikon 12,2 voltot mérek. Nem zúg, nem melegszik, nem kontakthibás, közvetlen a tekercs vezetékein mértem. A primer kör kontakthiba nélkül megkapja a feszültséget. A mért szekunder feszültség 90vattal terhelve mindössze fél voltot esik.
Mi lehet ezzel? Miért nem adja le a kétszer 14 volt feszültséget?
(#) nagysasy válasza szalaman hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /
 
Elektronika van benne? Fénykép sokat segítene.
(#) Hurkafej1 válasza szalaman hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /
 
Menetzárlatos valószínűleg a szekunder oldal. Az, hogy fèl voltot esik csak a feszültsèg, jó!
(#) nagysasy válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /
 
A menetzárlat nem biztos.
(#) szalaman hozzászólása Ápr 14, 2015 /
 
Semmi.
(#) szalaman hozzászólása Ápr 14, 2015 /
 
Nekem is csak a menetzárlat jut eszembe, de fura, hogy kicsit sem melegszik, és semmi hangja.
(#) zolika60 válasza szalaman hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /
 
Kösd le a szelént és ügy mérj váltó feszültséget.
(#) nagysasy válasza szalaman hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /
 
Nem gyanús a menetzárlat.
(#) yulo5310 válasza szalaman hozzászólására (») Ápr 14, 2015 /
 
Dobd ki a szeléneket,tegyél be egy 50 A graetzet (pár száz ft)
Következő: »»   179 / 299
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem