Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   104 / 849
(#) GPeti1977 válasza saua hozzászólására (») Ápr 21, 2015 /
 
ACS712 DC t mér csak.
(#) saua válasza GPeti1977 hozzászólására (») Ápr 21, 2015 /
 
mér az mindent, innem letölthető az adatlapja : ACS712

-66 to 185 mV/A output sensitivity
-Output voltage proportional to AC or DC currents
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2015
(#) andykaaa válasza saua hozzászólására (») Ápr 21, 2015 /
 
"66 to 185 mV/A output sensitivity" persze +,-, 30%
(#) mrobi válasza andykaaa hozzászólására (») Ápr 21, 2015 /
 
Nem tudom honnan vetted ezt a 30%-ot. A 66 és a 185 típus függő. 185mV-os 5A-ig mér, a 66mV-os pedig 30mA-ig.

saua: Szerintem az eltérés abból adódhat, hogy ebből a fajtából van több típus. Kérdés, hogy amihez írták a programot, az melyik fajta volt.
(#) saua válasza mrobi hozzászólására (») Ápr 21, 2015 /
 
ez a gond, hogy az említett fórumon levő hozzászólásból pont ez nem derül ki.

a mérési tolerancia az adatlap szerint:
"Total output error 1.5% at TA = 25°C"
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2015
(#) saua hozzászólása Ápr 21, 2015 /
 
75.7576 -t átírva 50.76053976653696 -re (ezt az értéket is a neten találtam) már egész jó eredményeket kapok 100 wattos izzón műszerrel mérve 450mA (arduinoval 455mA), 25 wattos izzón műszerrel mérve 110mA (arduinoval 120mA)
(#) GPeti1977 válasza saua hozzászólására (») Ápr 21, 2015 /
 
Bocsánat, összekevertem egy másikkal.
(#) andykaaa válasza andykaaa hozzászólására (») Ápr 22, 2015 /
 
Nekem is van egy ilyesmi kutyum - hall-effektus elven mukodo arammero, es a valosag az hogy nagyon erzekeny a korulotte levo magneses mezore. Egy kis femdarab (persze amit vonzz a magnes) kepes nagy kitereseket okozni. Probald csak ki es kozelits hozza egy allando magnest.
(#) saua válasza andykaaa hozzászólására (») Ápr 22, 2015 /
 
Az a helyzet még azt sem tudom pontosan, hogy mire fogom használni, 3$ volt, annyit megér játszadozni vele.
(#) roland9 hozzászólása Ápr 23, 2015 /
 
Sziasztok!
Egy olyan problémám merült fel a programozómmal ami eddig rendesen működött arduino alatt, hogy most ezt a hiba üzenetet dobja ki:
avrdude: warning: cannot set sck period. please check for usbasp firmware update.
van valakinek valami ötlete?
(#) proba válasza roland9 hozzászólására (») Ápr 23, 2015 /
 
Nem frissítettél semmit?
Nekem is mintha ezt üzente volna az usbasp eredeti firmware-re. A frissítés segített rajta.
(#) roland9 válasza proba hozzászólására (») Ápr 23, 2015 /
 
Magát az Arduino szoftvert frissítettem, de azzal sem és a régivel sem megy.
usbasp van nekem is.
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2015
(#) Koleus válasza roland9 hozzászólására (») Ápr 23, 2015 /
 
Nekem is van kinai USBasp-ém, és ezt az üzenetet kapom az első naptól fogva. Mivel ez csak figyelmeztetés, felprogramozza az AVR-t minden gond nélkül. Eleinte zavart, próbálgattam állítgatni az avrdude-t, meg az avrdudess-t is, de nem volt semmi változás. Leszedtem a fischl az utolsó drivert, de nem volt még egy programozóm. Most meg már nem foglalkozok az üzenettel.
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2015
(#) kisedison hozzászólása Ápr 23, 2015 /
 
Üdv mindenkinek!

Hosszas google túrás után sem sikerült rájönnöm hogy hogyan lehetne Androidra CH430 usb drivert szerkeszteni. ArduinoDroid-ot használom ami tökéletesen megy a klónokkal is, kivéve a ch340 usb soros chippesekkel. Ha valakinek van valami ötlete, vagy esetleg sikerült működésre bírnia az ne hallgassa el, köszönöm.
(#) Kovidivi válasza kisedison hozzászólására (») Ápr 23, 2015 /
 
Nekem a Win8 magától felrakta, semmit nem kellett tennem.
(#) roland9 válasza Koleus hozzászólására (») Ápr 23, 2015 /
 
Az a baj nálam, hogy nem is programoz a kis piszok
Eleinte nekem is ki írta, hogy frissítsem a firmware-t de akkor programozott is és nem írta oda, hogy avrdude: warning: cannot set sck period.
(#) vicsys válasza kisedison hozzászólására (») Ápr 23, 2015 /
 
(#) proba válasza roland9 hozzászólására (») Ápr 23, 2015 /
 
Ha avrdudess-al programozol, akkor a bitclokot 90-100Khz környékére állítva már nem reklamál.
( bár azt nem tudom frissítés előtt elfogadta volna-e ezt a beállítást is.)
(#) roland9 válasza proba hozzászólására (») Ápr 23, 2015 /
 
És egy firmware frissítés nem oldaná meg a problémát?
Vagy ez hogy működik?
(#) proba válasza roland9 hozzászólására (») Ápr 23, 2015 /
 
Ahhoz kell egy másik programozó. A csökkentett órajelet azonban nem orvosolja. (bár ezt csak avrdudess-el programozva jelentkezett, arduinóval nem. )
(#) roland9 válasza proba hozzászólására (») Ápr 23, 2015 /
 
Van még 1 ugyan olyan programozóm úgyhogy az nem gond...
(#) proba válasza roland9 hozzászólására (») Ápr 23, 2015 /
 
Ha két USBASP-d van, akkor talán egyik kimenetét rá lehet kötni a másik kimenetére , valamint van egy jumper/vagy forrasztás , amit át kell tenni rajta (a reset lábat is ráköti a kimeneti csatlakozóra) Az után azt hiszem egy az egyben átköthető, de már régen volt. Igazából az egyik kimenetére rá kell kötni a másikat, mint normál atmega8 processzort . Amire vigyázni kell, a testvezeték.Egyes verziókban a 3.,4.,6. láb nem test! Ha ezeket használod testnek, akkor egy processzor már el is halálozott. Ez után avrdudess-el fel lehet programozni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2015
(#) kisedison válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 23, 2015 /
 
Gépen nekem is működik tökéletesen, csak sokszor a tabletet használom ami androidos, ahogy írtam is, és a CH340-től különböző panelek működnek is. Androidra eddig csak egy alkalmazást találtam ami fel is ismeri a CH340-et de csak soros terminál jelleggel.
(#) roland9 válasza proba hozzászólására (») Ápr 23, 2015 /
 
Rendben, kösz szépen, ha haza értem kipróbálom.
(#) roland9 válasza proba hozzászólására (») Ápr 23, 2015 /
 
Frissítettem a firmware-t a változatosság kedvéért most más problémája van a programozónak...

avrdude: error: programm enable: target doesn't answer. 1
avrdude: initialization failed, rc=-1
Double check connections and try again, or use -F to override
this check.
(#) andykaaa hozzászólása Ápr 24, 2015 /
 
Sziasztok, kiprobaltam az MCP9701 homerot.
A neten mindenhol ezt a szamitasi modszert talaltam: (ADCvolt - 400) / 19.5
Az ADCvolt = ADC * 5 / 1024
Ezzel a szamitasi modszerrel nem mer -40 Cfokig, elmeleti szamitasokkal csak -20,5 -ig, habar az adatlapja -40 -ig irja. Na meg azt is hogy 0 Cfokon 400 mV -ot ad vissza.
Ha megforditom a matematikai muveleteket, igy: ADCvolt / 19.5 - 400 , csak akkor jon ki az elmeleti -40 Cfok.
Valaki mar probalkozott vele ? Szerintetek melyik eljaras lenne a helyes ?
A hozzászólás módosítva: Ápr 24, 2015
(#) proba válasza roland9 hozzászólására (») Ápr 24, 2015 /
 
Az avrdudess valamiért nekem is irkált ilyeneket. Ott a grafikus felületen volt valami órajel állítási lehetőség, az 1MHz-ről levittem 93KHz-re attól kezdve többé nem reklamált.
(#) roland9 válasza proba hozzászólására (») Ápr 24, 2015 /
 
nekem nincsen sajna grafikus felületem csak cmd-ben tudom futtatni.
(#) Koleus válasza roland9 hozzászólására (») Ápr 24, 2015 /
 
Itt megtalálod az avrdudess-t. De lehet cmd pront-ból is, -B kapcsoló után irod be az órasebességet. Pl.:
-c usbasp-clone -p m328p -B 12 -v
Ha jól emlékszem mikrosec-ben van az idő megadva..
(#) roland9 válasza Koleus hozzászólására (») Ápr 24, 2015 /
 
Köszi
Következő: »»   104 / 849
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem