Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1293 / 1679
(#) zsoltee0001 válasza elektro777 hozzászólására (») Ápr 21, 2015 /
 
Szia
Régi fénymásolókból lehet kibontani hosszú mókuskerekes ventilátort, a hűtőborda teljes hosszán élből kaphatná a hűtést és akkor lehetne pakolni a tetejére is.
Mondjuk ez akkor nézne jól ki, ha kicsit szélesebb lenne a hűtőborda.

Egyébként tényleg nagyon profi!
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2015
(#) Mustang75 válasza elektro777 hozzászólására (») Ápr 22, 2015 /
 
Gratulálok, szép munka! Praktikus és okosan átgondolt, a használatos végfokokat is ilyenre kellene tervezni. Olyan kíváncsi lennék színpadon mekkorát szólna.
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2015
(#) chopper800 hozzászólása Ápr 22, 2015 / 1
 
Nemrégiben befejeztem a Skory féle Tesla meghajtó áramkör dobozolását.
Üdv.
(#) Pityu9 hozzászólása Ápr 22, 2015 / 1
 
Sziasztok!

Hosszú idő után végre elkészült a HFM1 nevű RIAA korrektorom végleges változata (a béta verziót 4 éve építettem, szóval nem kapkodom el a dolgokat). Tökéletesen működik, viszont egy picit zajos, a Puskás trafó megszórja az áramkört és a korrekción még egy picit igazítani kell, de a +/-2dB-es tűrésben benne van. Árnyékolásra van valami tippetek? Eléggé érdekes hangja van az Unitra WS432 gyári korrektorához viszonyítva, kevesebb a felső basszus és mintha más is "halkabb" lenne, viszont olyan részleteket is lehet hallani amit eddig még soha.
Mi a véleményetek?
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2015
(#) gtk válasza papus51 hozzászólására (») Ápr 22, 2015 /
 
Szep munka. A be es kimeneteknel szamoltal impedanciat a vezetosavokra ?
(#) papus51 válasza gtk hozzászólására (») Ápr 22, 2015 /
 
Ha hullámimpedanciára méretezett nyák vezetősávra gondolsz, akkor nem. A kimenet amúgy is TTL, max. 12 MHz.
A bemeneten meg olyan rövid a vezetősáv, hogy nem tartottam lényegesnek. Ráadásul az 1,5mm-es nyáklemeznél kb. 7mm széles vezetősáv adódik Z=50Ohm-ra, ha jól emlékszem. Ez így nem is lett volna kivitelezhető.
(#) Helios válasza papus51 hozzászólására (») Ápr 22, 2015 /
 
Árnyékoláshoz én egy acél dobozkát javasolnék a trafó köré, a nyákhoz csavarozva. Nekem is azt javasolták a toroid köré. Be is vált!

Válasz@Pityu9 nek.
A hozzászólás módosítva: Ápr 23, 2015
(#) Pioneer válasza Pityu9 hozzászólására (») Ápr 22, 2015 / 1
 
Szia!
A dobozra menő föld vezetéket ne a kimenet felőli földsávról vidd el, hanem bemenet mellettiről. Nekem 20dB jel-zaj viszony javulást hozott.
(#) Pityu9 válasza Helios hozzászólására (») Ápr 23, 2015 /
 
Köszönöm a válaszokat/tippeket.
(#) Izeg. válasza Pityu9 hozzászólására (») Ápr 23, 2015 /
 
Nekem is van HFM1-em. Én abszolute nem vagyok megelégedve vele. Pedig még az alkatrészeket is összeválogattam. Teljesen mindegy milyen lemezt rakok fel, lehet az akár majdnem original japán lemez is (tisztítva stb) , torz a hangja. Nem afféle túlvezérlés, hanem, nem is tudom. Módosítgattam az értékeket, semmiféle javulást nem sikerült elérnem. Melléraktam egy opampos RIAA-t, DC csatolt végig az egész, és az hozta az adott részletgazdagságot, de nem éreztem benne a torz hangot. Nem tudom, lehet a fej és az előfok között nem elég jó az illesztés, de engem nem győzött meg. Van akit igen

Mind egyébként szép munka, a vaslemez ne legyen véknyabb 1 mm-nél.
(#) Pityu9 válasza Izeg. hozzászólására (») Ápr 23, 2015 /
 
Köszi. Igen, valahogy elég "érdekes" a hangzásvilága, anno 4 évvel ezelőtt megépítettem jó pár korrektort, köztük ezt is, de végül ez lett véglegesítve (a rendelkezésre álló alkatrészek és a dobozméretek miatt), pedig nem ez szólt a legjobban. Az alkatrészekre én is nagyon odafigyeltem, eredeti tungsram tranyók kerültek bele válogatva és 1%-os ellenállásokból épült.
(#) CIROKL válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 26, 2015 / 5
 
Üdv:
Ismét egy gyári doboz felhasználása történt ez uttal egy kis füles erősítővel töltöttem meg a picinyke dobozt ami egykor egy parányi DVD lejátszó doboza volt .

A füles erősítő az egy ESP

Több kép
(#) pjg válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 26, 2015 /
 
Nagyon szép munka. Bár én nem vagyok híve a fa előlapnak. Inkább a szálcsiszolt alu előlapok tetszenek.
(#) CIROKL válasza pjg hozzászólására (») Ápr 26, 2015 /
 
Köszöntem !
A fa előlappal kapcsolatban csak annyit hogy a szükség törvényt bont , akinek készült annak az volt a kérése hogy legyen fa is a dobozon .
(#) 20sz Jófiú válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 26, 2015 /
 
Nagyon szép lett! Gratulálok!
(#) satlokk válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 27, 2015 /
 
Ez nagyon szép!
(#) vicsys válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 27, 2015 /
 
Nagyon szép! Már csak akkor lenne szebb, ha az anya nem látszódna.
(#) CIROKL válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 27, 2015 /
 
Köszönöm mindenkinek aszé szavakat , vicsys : Az anyát én is kiszurtam és keresek is rá egy disz csavart hogy nem legyen szembetünő .
(#) nedudgi válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 27, 2015 /
 
Szép.
Az ominózus anyát egy (elütő színű) falemezből kivágott rátéttel el lehetne takarni. Valami logó, vagy sima síkidom, ami megy a környezethez. Akár a bekapcsolásra utaló ikon, de akkor a másik oldalra hangerőszabályzó mellé is kellene valami...
(#) nagym6 hozzászólása Ápr 27, 2015 /
 
Ha már anya téma, rövidesen Anyák Napja.
(#) vicsys válasza CIROKL hozzászólására (») Ápr 28, 2015 /
 
Ha egy színezett plexi gyűrű lenne hátulról megvilágítva, még akár bekapcs. visszajelzés is lehetne. Egy mély zöld jól nézne ki.
(#) pont hozzászólása Ápr 28, 2015 /
 
Sikerült egy kétzónás, tizedes(százados) pontosságú hőmérőt belepréselni az Attiny2313-ba
(#) don_peter válasza pont hozzászólására (») Ápr 28, 2015 /
 
Ügyes kis kütyü..
Grat..
(#) l48 hozzászólása Ápr 29, 2015 / 3
 
Szükségem volt egy szerszámtáskába cipelhető "labortápra" Itt az apróba vettem egy modult ami megfelelt a céljaimnak.
A dobozt magam faragtam. Még néhány aproság hiányzik, de a lényeg már most is látható.
A doboz alsó részén kiképzett horonyba két darab kalapsinre pattintható adapter lesz opcióként elhelyezve. Valamint a két oldalról is használható banán aljzatokat kell megesztergálnom.
(#) ktamas66 válasza l48 hozzászólására (») Ápr 29, 2015 /
 
Profi munka! Nagyon szép dobozt "faragtál".
(#) csatti2 válasza l48 hozzászólására (») Ápr 29, 2015 /
 
Mennyire melegszik? Azok a speckók (36V, 5A) elég durvának tűnnek egy ilyen pici eszköztől. Bordát sem látok sehol...

Egyébként tetszetős darab.
(#) zoly15 válasza csatti2 hozzászólására (») Ápr 29, 2015 /
 
Nincs borda, mivel csak minimális disszipáció van, ez nem áteresztős táp ,hanem full kapcsolóüzemű!
(#) l48 válasza csatti2 hozzászólására (») Ápr 29, 2015 / 1
 
A hozzáadott kis bordát elég kicsinek találtam ezért az egész doboz úgy lett kialakitva, hogy az eleje és a hátulja is termikus kapcsolatban legyen a modul teljesitmény eszközeivel.
1-2 A -ig teszteltem csak. Az nekem böven sok.
(#) csatti2 válasza zoly15 hozzászólására (») Ápr 29, 2015 /
 
Sejtettem, hogy olyasmi lesz, de azok is messze vannak a 100% hatékonyságtól. Főleg, amelyiket ekkora tartományra terveztek...
(#) Alkotó válasza l48 hozzászólására (») Ápr 29, 2015 /
 
A látszó kábelen hálózati feszültséget kap?
Következő: »»   1293 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem