Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   158 / 293
(#) molnarjozsi hozzászólása Ápr 25, 2015 /
 
Azt tudom ,de a tér és az elpàrologtató érzékelőire gondoltam.
(#) Joe_001 válasza molnarjozsi hozzászólására (») Ápr 26, 2015 /
 
ÜdvElőször amit kaqkk mondott, utána csinálj neki csepegtető és kifolyó fűtést (korábban leírtam másik gépnél (ez is 32névvel illetett mint Ságvári E)) utána kondizd ki a vezérlőpanelt (hátul lenn a komp felett),,más elektromos baja ritkán van. Ha nem javul meg gázhiányos is lehet...
Joe
(#) molnarjozsi válasza Joe_001 hozzászólására (») Ápr 26, 2015 /
 
A kondenzátorokat ilyenkor ki kell cserélni?Az elektronikához nem igazán értek.Körülbelül milyen költségekkel jár ez?
(#) Joe_001 válasza molnarjozsi hozzászólására (») Ápr 26, 2015 /
 
A kondik 50-100 Ft tétel darabja 4-5 db van benne a többi a műszerész díja +kiszállás meg a satöbbi. de hátul a kompresszor felett van meleg helyen ezért hamar kimegy belőlük az elektrolit és a szűretlen táptól!jelektől bebolondul a kisprofesszor, ezért 5-6 év után kondik cseréje ajánlott.
(#) molnarjozsi válasza Joe_001 hozzászólására (») Ápr 26, 2015 /
 
Pont 6 éves hűtőről van szó.Meg kell néznem akkor a kompresszor felett,hogy hol van mert nem is kerestem.Esetlegesen egy kép nincs róla,hogy mekkora panelról van szó?és a fenti panelban amin a hőfokot lehet állítani annak nem lehet valamilyen baja?
(#) Joe_001 válasza Joe_001 hozzászólására (») Ápr 26, 2015 /
 
Bocs, most néztem az adatlapod Euróban kéne mondani, de a kondenzátorok cseréje 30-60 perc, bármely szervizes kolléga megcsinálja ha elviszed neki. Ez utólag is megtehető ha 2 hét után újra lefagy.
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2015
(#) molnarjozsi válasza Joe_001 hozzászólására (») Ápr 26, 2015 /
 
Semmi gond.Értem a forintot is.Az érzékelő nem csinálhat ilyen problémát ha valamelyik elromlik?milyen ellenállást kéne mérnem rajta?3 darab van benne.
(#) Joe_001 válasza molnarjozsi hozzászólására (») Ápr 26, 2015 /
 
A leolvasztásért a az a 4 vezetékes fehér kocka felel a többi a beállítandó hőmérsékletért. Ha a tetején is van panel abban is cseréld a kondikat de a főpanel fontosabb két helyen szokott lenni hátulról, balra lenn, de nincs róla képed?
(#) molnarjozsi válasza Joe_001 hozzászólására (») Ápr 26, 2015 /
 
Holnap küldök róla képet.És a hőbiztosíték attól,hogy nem szakadt még lehet rossz?Az olvasztás minden kikapcsolás után elindul vagy valamilyen intervallumban kapcsol?
(#) Joe_001 válasza molnarjozsi hozzászólására (») Ápr 27, 2015 /
 
Igen. és a gép vár még egy kicsit hogy kiszáradjon. Ha ez nincs meg akkor ami marad jé odafagy, és megint, és megint...
(#) molnarjozsi válasza Joe_001 hozzászólására (») Ápr 27, 2015 /
 
Heló..Nem találtam panelt a kompresszor körül.A fényképek a panelról ami a hűtő tetején van és a hőfok állításról és a kompresszorról csatolva vannak..Köszi a segitséget
(#) Joe_001 válasza molnarjozsi hozzászólására (») Ápr 27, 2015 /
 
Ez az amiből kevesebb volt a kezemben Nem látom a kopresszor vezetéke hova megy. mindenesetre a leolvasztást azz az elem indítja amit kaqukk is említett. a felső panelt érdemes átnézetni a kondik miatt. A jég a leolvasztása előtt milyen volt?Kemény vagy kásás, lazább? (ha láttad) Hőfokot tudsz mérni üzem közben? A fagyasztó -20 a normál rész 6 °C körül dolgozik, ha hidegebb gázhiányra utal.
(#) molnarjozsi válasza Joe_001 hozzászólására (») Ápr 27, 2015 /
 
A kompresszor vezetéke látható a szűrő mögött(fekete).A jeget nemláttam,mert kikapcsolták mindig.A fokok úgyvoltak ahogy irtad,bár elég lassan érte el.
(#) Joe_001 válasza molnarjozsi hozzászólására (») Ápr 27, 2015 /
 
Akkor az elpáron levő termokapcsolót cserélném, idővel elcsúszhat a kapcsolási pont. Az átalakítást rutinból érdemes csinálni tálca, és beömlő fűtés is lesz. A kompresszorba befolyó lé szelepét takarítsd meg (ecet, citromsav) mert néha beáll a vízkőtől (tapintásra ropog). A kifolyócsövet is végig ellenőrizd le átjárható-e?(1-1,5 dl viz kifolyik-e akadálytalanul a komp tetejére?) Ennyi jutott most eszembe-
(#) molnarjozsi válasza Joe_001 hozzászólására (») Ápr 27, 2015 /
 
Megpróbálom a kondikat kicserélni és utána meglátjuk mi lesz továbbra.A termokapcsolót hol tudok beszerezni ilyen típusú hűtőre?
(#) Joe_001 válasza molnarjozsi hozzászólására (») Ápr 27, 2015 /
 
Nálunk Ariston, de mindben ugyanaz van a belsejében lévő adattábla fotója alapján már a kereskedők is ismerhetik. Hűtőalkatrész szaküzlet. az elvágott vezetékeket összeforrasztás után zsugorcsővel érdemes szigetelni(pára és vízmentesen zár).
(#) molnarjozsi válasza Joe_001 hozzászólására (») Ápr 27, 2015 /
 
A zsugor cső az természetes.Nagyon köszönöm a segitsegedet.
(#) hetszabi hozzászólása Ápr 28, 2015 /
 
Sziasztok! Gyors segítségre lenne szükségem. Elromlott a kombihűtőnk(Whirlpool arc 5550), és mivel már nem mai db(13 éves), újat vennénk, olyan 100 e Ft környékén, hasonló paraméterekkel (187 cm magas, NoFrost, kombihűtő). A szerelőnk azt mondta, hogy mindenképpen NoFrostost vegyünk. Kérdésem az lenne, hogy mi a véleményetek az Indesitekről? Két típus jönne szóba, az egyik a BIAA 13F,a másik a BIAA 13 P F. Méretre, árra ezek felelnének meg. Esetleg más típust ajánlanátok NoFrosttal? Esetleg Samsung (Samsung RB29HSR2DWW) vagy Gorenje (Gorenje RK6192EC) vagy más? A Samsungra azt mondták, hogy jók, csak kevés és drága hozzá az alkatrész! Kérlek írjatok! Segítségeteket előre is köszönöm! Üdvözlettel: Szabolcs
(#) Ede80 hozzászólása Máj 4, 2015 /
 
Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni.
Van egy Samsung rl24fcsw kombi hűtőm. 1 kompresszoros. A tünet, hogy a hűtö részben a levegő 20 fok.
A fagyasztó részben pedig -5 fok. Mi lehet a probléma? Ma volt a szerelő és feltöltötte R600a hűtőközeggel. De ugyan olyan rossz mint eddig.
Előre is köszönöm.
(#) warga75 hozzászólása Máj 4, 2015 /
 
Sziasztok!

Korábban írtam már egy Indesit Baan 13 hűtőm problémájáról ami gyakorlatilag ugyanaz mint molnarjozsi felhasználóé.
Nekem is leolvasztás után 2-3 hétig működik aztán lefagy az alsó levegőcsatorna.
Na ez most jött el de van egy új dolog amit még nem tapasztaltam hátha erre tud valaki ötlete hogy mitől lehet.---A képen a külső jegesedés---
Amúgy a hőbiztosíték ideiglenesen kiiktatva összeforrasztva a két sárga meg a kék vezeték.
A leolvasztó fűtőszál működik mert a 2-3 hétig a csepegtetőtálcában van víz(aztán persze elpárolog)
A kék,sárga vezetékes kis dobozkában gyantába öntve csak két db 72c hőbiztosíték van.
Üdv:
Zoli

huto.jpg
    
(#) Joe_001 válasza warga75 hozzászólására (») Máj 4, 2015 /
 
Szia! Ha a kondenzátor alá öntesz egy kis vizet kifolyik a kompresszor tetejére ? Akifolyószelepe össze szokott kövesedni.
(#) warga75 válasza Joe_001 hozzászólására (») Máj 5, 2015 /
 
Szia!
Közben megint le kell olvasztani mert 11 fok van felül,bejelöltem a képen ha arra a kifolyóra gondolsz akkor szétszedés után rögtön beleöntöttem két dl vizet és simán lefolyt.
Most olvad aztán tanácstalan vagyok.....

1.jpg
    
(#) laccika77 válasza warga75 hozzászólására (») Máj 5, 2015 /
 
Az ott a képen nem a kondenzátor hanem az elpárologtató!!, És azért jeges a szívócső az előző képen mert az elpár. el van fagyva. Ha leolvasztod a szívócső jegesedése megszűnik, amíg jól működik...
(#) amda hozzászólása Máj 5, 2015 /
 
Sziasztok! Miért van mínusz 40 fok a hűtő fagyasztó részében? Múlt évben volt cserélve a kompresszor. Van rá fél év gari, szólni is fogunk a szerelőnek, csak gondoltam rákérdezek nálatok is.
(#) tibibalogh520 válasza amda hozzászólására (») Máj 5, 2015 /
 
Szia!
Idézet:
„Miért van mínusz 40 fok a hűtő fagyasztó részében?”

Mert vagy elromlott, vagy nem! De ez biztos.
(#) Joe_001 válasza amda hozzászólására (») Máj 6, 2015 /
 
Szia!
Mérés nélkül (tipp) fogy a gáz... ergo: szerelő-tulaj páros eldönti mi legyen vele.
(#) laccika77 válasza amda hozzászólására (») Máj 6, 2015 /
 
A -40 kicsit irreális..? mivel mérted?
(#) amda válasza laccika77 hozzászólására (») Máj 6, 2015 /
 
Betettünk egy átlagos hőmérőt, és ennyit mutatott.
(#) Joe_001 válasza laccika77 hozzászólására (») Máj 6, 2015 /
 
Nem irreális ha kevés a gáz. Az R 605 tud annyit. Ahogy fogy az anyag a kompresszor egyre alacsonyabb nyomást produkál szívó oldalon, és alacsonyabb nyomás alacsonyabb párolgási hőmérséklet. ezért kell a készülékbe az adattábláján szereplő hűtőközeg mennyiséget betölteni. A következő lépcső amikor elfogy, levegőt is szívhat be a rendszer olyankor már melegszik. Tehát szivárog lyukas a rendszer. Nem nagyon, de szökik a gáz.
Megoldás: Meg kell keresni, megszüntetni, újratölteni. (Szakember által)
(#) amda válasza Joe_001 hozzászólására (») Máj 6, 2015 /
 
Végül a szerelő is erre jutott, töltött bele gázt,
Következő: »»   158 / 293
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem