Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   190 / 1683
(#) Dióda válasza Frankye hozzászólására (») Feb 11, 2008 /
 
A mosógép motor is nagyon jó sőt ha minden igaz van olyan kő amit közvetlenül rá lehet tenni is a tengelyére.
Ha az emlékezetem nem csal akkor a mosógép motor tengelye az ékpályás plussz csavar az orrában, vagy lapolt és csavarral rögzített rajta a tárcsa de ez most lényegtelen mert egyenes a tengelye amíg a cenrtifuga tengelye kúpos ezért kellett az esztergálás.Ebből adódóan egy mosógépmotorra csak a kőfelfogót kell megcsinálni és az is jó lessz.Amuyg meg egy normális esztergályos pillanatok alatt leszedi az átmérőt megfelelőre és ráhúz egy menetet a tengelyre és kész is, ez max 5perc neki és nem is kérhet el a legdrágább esztergályos sem 1000Forintnál többet érte.Viszont ha azt vesszük sokkal jobb mint amit a "tesco"-ban veszel kis kettősköszörűt mondjuk 4-5xxxforintért mert az kis szénkefés vacak üt a tengelye mint az állat ráadásul olyan puha anyagból van hogy átfúrtam fához való fúróval és működés közben majd szét sül mert nincs hűtése és mellékesen serketi a követ mint az ökör és élezéshez nem jó mert elégeti az élet a nagy fordulat miatt viszont olyan gyenge a motorja hogy nagyoláshoz meg alkalmatlan " csak azt tudnám akkor mire jó?" .
(#) Petroimro válasza Dióda hozzászólására (») Feb 11, 2008 /
 
Gratulálok hozzá!
Nagyon ötletes. Bár meg kell hagyni kicsit pihent agyúnak kell lenni hozzá. De ezt rám is szokták mondani.
Nem kizárt, hogy megpróbálom utánépíteni, ha megengeded.
(#) Dióda válasza Petroimro hozzászólására (») Feb 11, 2008 /
 
Nyugodtan utánépítheted de a további jogokat fentartom magamnak.
Amugy készül a második példány azt lehet hogy mindenestül dokumentálni fogom mert bejelentette a szomszédom hogy ilyen neki is kell.
(#) Petroimro válasza Dióda hozzászólására (») Feb 11, 2008 /
 
Ok!
Sorozatgyártásba nem is akartam kezdeni, mert csak 1 centrifugánk van a padláson .
(#) uli hozzászólása Feb 11, 2008 /
 
Sziasztok!
Elkészült a vicsys féle akksitöltő. Egyelőre nem tudom működik-e, majd reggel meglátjuk feltöltötte-e az akksit. Bedobozolva nincs még, az ráér A nyák készítéséért köszönet kobold-nak!!!! Kössz

Másik.
Este unatkozta, és összedobtam egy ledes villogó szerűt. Az eredmény a videón Sztem nem lett rossz. Csak az a gáz, hogy egy idő után egyre gyorsabban, majdméggyorsabban villog, és nem jó ez így De majd rájövök mi a gáz, vagy valaki besegít
(#) uli válasza uli hozzászólására (») Feb 11, 2008 /
 
és a videó az utolsó képen látható villogóról:
uli

Videó062.3gp
    
(#) még1MbR válasza Dióda hozzászólására (») Feb 11, 2008 /
 
Szia!
Az ötlet valóban értékelendő

A kivitelezéssel kapcsolatban azért tennék pár jobbító szándékű kiegészítést, ha nem gond...

-fém ház az egész, a képeken viszont csak egy mezei villásdugót láttam, tehát nincsen védőfölddel ellátva a szerkezet. Ez így ebben a formában életveszélyes lehet!

-a vezeték némi szigetelőszalaggal körülvéve egy sima furaton keresztül jön ki a fém házból. Ez is hordoz magában veszélyeket... gumi átvezetőgyűrűvel szokták megoldani biztonsági szempontból.

-nincs semmilyen mechanikai védelem a köszörűkő körül. Ha gond van, repül, amerre lát.

-hiába kicsi a fordulatszám, gond adódhat a kővel, mivel nem oldalirányú terhelésre szokták igénybevenni, hanem az éle felől a közepe felé ható terhelésre!
Itt viszont ilyen irányban nem fér oda a munkadarab, csak oldalról...

Tehát figyeljünk... célszerű a gyári dolgokat is szemrevételezni, nehogy bajunk essen..
(#) Dióda válasza még1MbR hozzászólására (») Feb 11, 2008 /
 
Nos ebben meg egy kicsit eggyet is értek meg nem is.
Eredetileg is egy sima dugó van csak rajta semmi földelés Ha kell lefotózom és elküldöm az eredeti kábelt se földelték.A vezetéken nem szigetelőszalag hanem csugorcső plussz egy hipoláncső van. A kapcsolóra beforrasztott vezetéken is csugorcső van csak ez a nyavaja cső átlátszó ezért nem lehet jól látni.
A kővel kapcsolatban van igazságod de én is tudom hogy ahol nem barkács célra használják mindenhol leszedik a burkolatot.Illetve ha egyszer repül a kő akkor már teljesen mindegy mert így is úgy is beterít és az ellen egy miliméteres lemezburkolat nem véd meg sőt lehet hogy az is szétszáll és még nagyobb bajt csinál.Ez a terhelési dolog meg inkább azért érdekes mert ott vannak a pisztolyfúróba fogható köszörűkövek amiket meg a jóisten sem tudja hogy milyen irányú terhelésre terveztek.De én erre is gondoltam mert a csapágy felőli támasztó az nagyobb átmérőjű bár ez a képeken nem látszik.
A fordulatról csak annyit hogy itt egy 10centis kő pörög 800-850-el amig egy iparin egy 35centis pörög 1500 és a síkköszörűn meg esetleg 3000-3500-al.
Szerinted melyik veszélyesebb?
Amugy elgondolkodtam azon hogy ténylegesen egy félkörben teszek rá burkolatot és egy kis elszívószerűséget építek hozzá mert a porját így el tudom majd vezetni és szívatni így preskós kis műszerköszörű lessz.
A gyári golgokhoz való hasonlítgatást meg hagyjuk mert már leírtam egy pár hozzászólással ezelőtt mi a véleményem egy-két gyári cuccról.
(#) még1MbR válasza Dióda hozzászólására (») Feb 11, 2008 /
 
Aha, a zsugorcső az már okésabb, azt hittem szigetelőszalag...
Az eredeti kábel földeléshiánya viszont furcsa... nem valami kínai gyártmány volt?
Na mindegy, lényeg, hogy tuti legyen..
(#) Dióda válasza még1MbR hozzászólására (») Feb 11, 2008 /
 
Nem olvastad el úgylátom a leírásomat hogy hajdu centrifuga volt a motor hajdanában.
(#) még1MbR válasza Dióda hozzászólására (») Feb 12, 2008 /
 
Azt hittem az eredeti bolti köszörűre érted!

Nekem az itthoni Hajdú centrifugám gyárilag földelt.
(#) Dióda válasza még1MbR hozzászólására (») Feb 12, 2008 /
 
Úgy látszik akkor tobb fajta létezik mert ennek ugyan a dugója ugyanugy néz ki mint a földelté de a földelésnek se híre se hanva benne :nemtudom: .
(#) még1MbR válasza Dióda hozzászólására (») Feb 12, 2008 /
 
Lehet, mert az enyém özönvíz előtti, kb. 1970-ből való
(#) Dióda válasza még1MbR hozzászólására (») Feb 12, 2008 /
 
Na egen akkor még adtak az ilyesmire hogy földelés, ez viszont már egy fiatalabb darab volt amig élt és szét nem rohadt az alja.Látszik már az ujjítások átka ebben már az anyagon is spóroltak.
(#) Frankye válasza Dióda hozzászólására (») Feb 12, 2008 /
 
Egy valamit tisztázzunk, barátaim!
A védőföldelés akkor kell, ha a készülék háza nincs stabilan galvanikus elválasztásban az árammal átjárható fémes alkatrészektől.
Az ún. "kettős szigetelés"-ű készülékek házában ezt meg is oldották, így azokon nincs védőföldelés. Ez azonban csak a megbontatlan házú készülékekre érvényes!
Ha tehát így, quasi "kibontott" burkolattal használod a kisköszörűt, akkor "illik" legalább a külső, fémes burkolatot védőföldeléssel ellátni!
(Ha esetleg találkoztok olyan, régi centrifugákkal, mosógépekkel, melyek velem korabeliek (4x-esek ), akkor azokon még szerepelt a táblácska, mely szerint:
"Kettős szigetelés, földelni TILOS!")
(#) Petroimro hozzászólása Feb 12, 2008 /
 
Ez egy érintőkapcsoló akar lenni! Kipróbáltam, hogy működik-e a kapcsolás!
Remélem tetszik nektek a kivitelezés
Elég nehéz elhinni, de működik :yes:

DSC00570.jpg
    
(#) MPi-c válasza Petroimro hozzászólására (») Feb 12, 2008 /
 
Van egy "Elektronika alapfokon" c. könyv (F.M.Mims Műszaki Könyvkiadó 1989). A 97. oldalán van ez a kép. Sértődés ne essék, de pont úgy néz ki a kapcsolásod, mint a baloldali...

rajz1.jpg
    
(#) még1MbR hozzászólása Feb 13, 2008 /
 
Jójaz! Kipróbálni minek jobb?
(#) Frankye válasza MPi-c hozzászólására (») Feb 13, 2008 /
 

Aranyos! De azért nem kell letolni a srácot, ez is egy módszer. Légszerelés. :hehe: (Megj.: a tengerentúlon, a home made elektronikai barkácsolók így készítenek szinte mindent! Nem is használnak NYÁK-ot! )
(#) MPi-c válasza Frankye hozzászólására (») Feb 13, 2008 /
 
Ugyan! Ez nem letolás volt, csak egy "móricka rajz" a móricka építkezésről! Láttunk már ilyen megoldást itt a topikban neves szakemberektől is!
(#) Petroimro válasza MPi-c hozzászólására (») Feb 13, 2008 /
 
Oda van írva, hogy csak kipróbálásra. Szerinted majd így fogok használni valamit?
Kb. 5 percig volt összerakva.
(#) Horatio hozzászólása Feb 13, 2008 /
 
Kipróbálásra szertintem a legjobb a próbapanel.Kb. 800Ft, elég nagy és csak bele kell dugdosni az alkatrészeket.Nem is kell forrasztani.Szerintem érdemes beruházni egyre.Bocs a kép minőségért, telefonnal készült.
(#) rooney hozzászólása Feb 13, 2008 /
 
Sziasztok!
Építettem egy 2x 50W -os tranzisztoros erősítőt.
Van benne 2x10 LED -es kivezérlésmérő , előerősítő, hangszóróvédelem, bemenetválasztó meg minden.

Itt van néhány kép.
(#) Gery válasza rooney hozzászólására (») Feb 13, 2008 /
 
Éjha! Ez szép munka
(#) Horatio válasza rooney hozzászólására (») Feb 13, 2008 /
 
Nagyon tetszetös munka. Én azt se tudom, hogy áljak neki ilyesminek.Pedig szeretnék végre építeni valamit saját kútfőböl.
(#) valve válasza rooney hozzászólására (») Feb 13, 2008 /
 
Nagyon Szép,..
(#) rooney válasza Gery hozzászólására (») Feb 13, 2008 /
 
Kösz szépen.!
Még nincs kész teljesen,
csak fogalmam nincs hogyan lehetne alumíniumra feliratokat készíteni
(#) Gery válasza rooney hozzászólására (») Feb 13, 2008 /
 
Nézd meg itt. Esetleg ha lesz valami jó ötleted leírhatod mert negem is érdekel. Én a jövőhónapban kívánom befejezni a kocsiba való erősítőt. Vannak már elképzelések, de lesz vele munka hogy legalább olyan jól nézzen ki mint a tied
(#) borvendeg válasza rooney hozzászólására (») Feb 13, 2008 /
 
Hello én az alura a feliratot ugy oldottam meg h lefújtam feketére majd begravíroztattam a feliratot...Remélem segítettem.
(#) rooney válasza borvendeg hozzászólására (») Feb 13, 2008 /
 
Hello!
Nekem nem jó a feket. Azt szeretném ha csiszolt alu előlapja legyen
Én valami fototechnikás megoldásra gondoltam.majd a legvégén lelakkozni , hogy ne sérüljön.
De kössz a tippet
Következő: »»   190 / 1683
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem