Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   234 / 360
(#) ktamas66 válasza Baxi hozzászólására (») Máj 31, 2015 /
 
Mérd meg a Vusb lábon levő kondin meg van-e a 3,3V.
(#) nagym6 válasza Baxi hozzászólására (») Máj 31, 2015 /
 
A 8, 11, 12 lábak esetleg nincsenek bekötve programozóban? Azok nem egyeznek a 2550 és 4550-nél.
(#) Baxi válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 1, 2015 /
 
Szia, 40MHz a kvarc benne. Az fcf.et nem raknád fel?
(#) Baxi válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 1, 2015 /
 
Az egyik 40 pines a másik meg 28 pines, nem értem a 8,11,12 lábakat. A 8:Vss a 10:RC0; 11:RC1 láb az adatlap szerint
(#) Baxi válasza ktamas66 hozzászólására (») Jún 1, 2015 /
 
ez lesz a baj, nincs kondi amin mérni kell Most nézem hogy mit meg hogyan kell oda tenni
(#) Baxi válasza Baxi hozzászólására (») Jún 1, 2015 /
 
Sikerült ! Köszönöm a segítséget
(#) nagym6 válasza Baxi hozzászólására (») Jún 1, 2015 /
 
Gondolom azonos foglalatban programozod a 28 és 40 pinest. 28-asnál a 19-20 táp lábak azonos helyen lesznek a 40-esnél a 31-32 táp lábakkal, így jó. De a 28-asnál a 8-as tápláb és a 40-esnél a 11-12 táp láb ha be van kötve a foglalatba, akkor ezek nem egyeznek a 28 és 40-esnél. Így gondoltam.
(#) Baxi válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 1, 2015 /
 
Szia, kiderült hogy mi újság, az van hogy a pk2 nem támogatja 18f25K50-et. Valahogy meglehet mokolni, de annyira már nem értek hozzá
(#) Bakman válasza Baxi hozzászólására (») Jún 1, 2015 /
 
2550-es PIC-ről beszéltél, nem 25K50 -ről. A kettő nem egyezik.
(#) nagym6 válasza Baxi hozzászólására (») Jún 1, 2015 /
 
Nekem támogatja, a PK2DeviceFile.dat verziója: 1.63.146. Letölthető innen, a "Pickit2 továbbfejlesztése", vagy a "PICKIT2 klón építése" topicból.
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2015
(#) pjg válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 1, 2015 /
 
Honnan lehet letölteni? Sehol sem találom.
(#) makait1 hozzászólása Jún 1, 2015 /
 
Sziasztok
Segítségeteket kérném, hogy tudnék véletlen számot generálni egy program futása közben, 1 és 255 között, minden külső beavatkozás nélkül. Jó lenne, ha valami példát tudnátok mutatni.
Előre is köszönöm.
(#) kaqkk válasza makait1 hozzászólására (») Jún 1, 2015 /
 
A számítások közt ott van a random , próbáld ki nyugodtan .Ha a változód int-es akkor éppen 0-és 255 közt lesz a véletlen szám
(#) kokozo válasza makait1 hozzászólására (») Jún 1, 2015 /
 
Szia Pl így.

random.fcf
    
(#) kokozo válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 1, 2015 /
 
Szia!
Ha int akkor -32768 és 32767 között dob ha byte akkor lesz 0-255-ig de mivel a nullás nem kell ezért ott újra dobást lehet alkalmazni.
(#) makait1 válasza kokozo hozzászólására (») Jún 1, 2015 /
 
Nagyon köszönöm.
És ha ugyanezt pl. 50 és 100 között szeretném, azt hogy tudom beállítani?
(#) pjg válasza makait1 hozzászólására (») Jún 1, 2015 /
 
Ha >100 és <50 újra.
(#) kokozo válasza makait1 hozzászólására (») Jún 1, 2015 /
 
szamol = random ()
szamol = szamol MOD 50
szamol = szamol + 50
pl így..
(#) makait1 válasza kokozo hozzászólására (») Jún 1, 2015 /
 
Köszönöm, mostmár megvilágosodtam.
(#) kaqkk válasza kokozo hozzászólására (») Jún 2, 2015 /
 
mindig összekeverem a neveiket ! Köszi a kiigazítást .
(#) djadji hozzászólása Jún 4, 2015 /
 
Hello!
Egy 12F1572-t szeretnék programozni, de nem találom a Flowcode-ban. Lehetséges hogy az a baj, hogy még az 5-set használom?
(#) Bakman válasza djadji hozzászólására (») Jún 4, 2015 /
 
Az adatlapja szerint a v6 sem ismeri.
(#) Baxi hozzászólása Jún 9, 2015 /
 
Hi Mesterek!
Van valakinek tippje hogy hogyan lehetne egy motor megszorulását figyelni flow-al.?
Konkrétan ablak emelő modult csinálok a kocsiba, nincs végállása hanem áramfigyelésre kapcsol le.
Amit már próbáltam:
- áramváltozás figyelés. Ha egyforma lesz az áramfelvétele a motornak megáll. Kapot hiszterézist is, de ez sem jött be. Össze vissza lövi le a motort.
- maximális áram felvétel figyelése. Evvel meg az a baj hogy induláskor 2X átlépi a megszorult áram értéket a motor. Próbáltam úgy is hogy ne figyelje az indulást a pic. De ez sem jött be
a változok:
bal_m_I motor aktuális árama
bal_m_I_k motor áram különbség
bal_m_I_r motor áram régi
bal_M_I_ov lépé számláló, hogy hányszor volt egyforma a motor árama
Ha van bármilyen ötlet azt megköszönném.
(#) kaqkk válasza Baxi hozzászólására (») Jún 9, 2015 /
 
A áramfigyelést a maximális (megakadási) áramra állítsd és csak indulás után 1-2 s indítsd az adc -t
(#) ktamas66 válasza Baxi hozzászólására (») Jún 9, 2015 /
 
Ha túláram volt, egy változóban törlöd az utolsó bitet, majd rotálod. Így a ha az utolsó 8 minta túláram volt a változó 0 lesz. A mintavétel időzítését úgy válaszd meg, hogy a kisebb megakadásokat kiszűrje, de ne is legyen túl hosszú ideig túláram. Akár elég lehet csak egy komparátort használni.
(#) Baxi válasza ktamas66 hozzászólására (») Jún 9, 2015 /
 
Na sikerült. Maradtam a I max nál, ha eléri letilt. Az indító áramot pedig nem figyelem.
ha érdekel valakit felrakom az egész programot, nem titkos a projekt. Még a nyáktervet kell egy kicsit módosítani, mert ahogy íródót a prg. úgy kellet módosítani a nyákon.
(#) nagym6 válasza Baxi hozzászólására (») Jún 9, 2015 /
 
Ha lehet, jobb lenne nem I max, hanem megkeresni a kisebb I max értéket, ami még biztos működést ad. A max áram -max motorerő- erős befeszüléseket okozhat a mechanizmusban, hamar tönkremehet. Vannak autók, ahol végállásnál picit visszamegy a motor, talán csak pár tized millimétert, hogy a feszült állapot ne maradjon tartósan.
(#) Baxi válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 10, 2015 /
 
Az I max az a motorhoz igazítva értettem. Az enyémbe is benne van ez az opció, már mint hogy vissza húzza az ablakot a végállásról egy kicsikét Jelenleg még csak padon van tesztelve.
Viszont hogy legyen flow-ról is szó
Egy félnapomba telt a hiba megtalálása. Még pediglen hogy a swich kiolvasásakor véletlenül a változó típusát nem bit-ben hanem byt-ban adtam meg. Flow szimulációba nem bukott ki a hiba, viszont élőben már nem ment .
(#) pjg válasza Baxi hozzászólására (») Jún 10, 2015 /
 
Szívesen megnézném okulás gyanánt.
(#) Baxi válasza pjg hozzászólására (») Jún 10, 2015 / 1
 
Még nincs teljesen kész. Még azt kell megoldani hogy a központi nyitásakor ha újból "rányítok" az ablakokat húzza le.
Amit idáig tud:
-2 ablak vezérlése
-pillanatnyi gomb nyomásra végállásig mozgatja az ablakot
-hosszanti lenyomáskor addig mozgatja az ablakot míg el nem engedem a gombot.
-végállás elérésekor, vissza irányban megmozdul az balak, hogy ne veszítse az ablak mechanikát
-központi zárásakor felhúzza az ablakokat, persze ha nem volt mozgatva akkor nem indit rá a motorra. Jobb bal oldal külön figyelve.
-maximális motor futás idő felügyelet, pl.: 8sec múlva az indítástól leállítja a motort, motoronként figyeli.
-és még ami hiányzik hogy nyitáskor ha teszik húzza le az ablakokat, még pár homokdomb s kész
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2015

ablak.fcf
    
Következő: »»   234 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem