Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   668 / 1159
(#) Bender92 válasza szarvaspeti hozzászólására (») Jún 3, 2015 /
 
A nagyobbik az egy dióda a kisebbik meg egy ellenállás. Milyen felirat van a diódán?
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2015
(#) szarvaspeti válasza Bender92 hozzászólására (») Jún 3, 2015 /
 
KX9BA a felirata,de én sehol nem találtam róla semmit
(#) kissattila88 hozzászólása Jún 3, 2015 /
 
Ezt egy konbájn szintezó eletronikában kell kicserélnem. Mia feladata ennek a feszültség szabályzónak?
(#) zolika60 válasza kissattila88 hozzászólására (») Jún 3, 2015 /
 
5V-ot állít elő valamilyen elektronika számára. Azt csak te látod, hogy minek.
(#) kissattila88 válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 3, 2015 /
 
Jeladónak. Az egyik ismerősöm azt mondat hogy speciális cucc. Miben tér el egy 7805 től?
(#) kadarist válasza kissattila88 hozzászólására (») Jún 3, 2015 /
 
Szia!
Biztosan 5.0 van a típusjel végén?
(#) vargaf válasza kissattila88 hozzászólására (») Jún 3, 2015 /
 
Szia!
A Conrad oldalon ott az adatlapja:
"LM2937 500 mA Low Dropout Regulator", kis feszültségesésű stabilizátor. A 7805-nek 7 V feletti bemenő feszültség kell, ennek 6 V is elegendő ahhoz, hogy 5 V stabil feszültséget előállítson.
Üdv.: Feri
(#) kissattila88 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 3, 2015 /
 
Biztosan!
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2015
(#) kissattila88 válasza vargaf hozzászólására (») Jún 3, 2015 /
 
Köszi! Nem tudok angolul. A Google meg összevissza fordít!
(#) -Thomson- hozzászólása Jún 3, 2015 /
 
Üdvözlök mindenkit!
Ma kaptam valamiféle vezérlőt amiben volt egy zöld nyomógomb, 2 relé és egy 2x9V-os kimenő feszt adó trafó ami 2x 110V bemenő feszültésget kaphat! Nos ezeken kívül még volt benne egy a csatolt képeken látható fekete alkatrész amit nem tudom, hogy mire is jó pontosan, sajnos elég jól szétberhelték előttem, úgyhogy nem tudtam pontosan kilogikázni, hogy hogyan is működhetett anno!
Az lenne a kérdésem, hogy a képen látható fekete kocka vagy doboz vagy mind1, hogy minek is hívjuk mire való, találkozott-e már valaki ilyesmivel?
(#) tranyoval hozzászólása Jún 5, 2015 /
 
Sziasztok!
Egy időjárás által megevett UPC parabola antenna-fejet szedtem szét, ebben van ez a két SMD. Valaki meg tudná mondani a típusait, mert nekem nem sikerült kiderítenem.
Hátha jók lennének még UHF antenna erősítőbe.

Hagyd a fórummotort szerkeszteni, mert ha előre teszed, akkor értelmetlen lesz a szöveged. javítottam. Mod.
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2015
(#) granpa hozzászólása Jún 5, 2015 /
 
Szevasztok!
Van egy Z0548FC KN BB3 D86A feliratú, EI 86-os, 50-es pakettú fojtóm? (két kivezetése van, hegesztett). Kb. 0.5-0.7mm-es dróttal tekercselt (nem lehet hozzáférni, mérni). Sajnos nem tudom lemérni az induktivitását. Tud esetleg valaki, valamit erről. (gyártó:karikában kd betűk)
Vannak még 1N4001 méretű diódáim: B12 61, másik: 10D3G jelzéssel, meg 1N4148 méretű: 482 (ITT), D4011 jelűek. Ezek adatait nem találom sehogy. Ha valaki tudja, hogy kell ezeket keresni, vagy tud róluk valamit, azt köszönöm.
Kálmán.
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2015
(#) Hp41C válasza granpa hozzászólására (») Jún 5, 2015 /
 
Gooooogle: "típus datasheet"
"B12 datasheet" keresés eredményei között: B12
"10D3G datasheet" keresés eredményei között 10D3G
"482 diode datasheet" keresés eredménye: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2015
(#) granpa válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 5, 2015 /
 
Köszönöm!
Nekem ezek miért nem jönnek be? Minden módon, mindenhova beírtam.
Kerestem így a 4011 D-t, nem lett meg.
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2015
(#) Chipmunk1960 válasza granpa hozzászólására (») Jún 5, 2015 /
 
HP41C kolléga gépe már automatikusan adja a választ! Hozzá van szoktatva.
(#) Hp41C válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jún 5, 2015 /
 
4011 is megvan: 1N4011
Hogyne, automatikusan írja a választ....
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2015
(#) granpa válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 5, 2015 /
 
Köszönöm, de ez pici üveg tokban van, mint az 1N4148 (DO35).
(#) Bakman válasza -Thomson- hozzászólására (») Jún 5, 2015 /
 
Ez minden bizonnyal egy hibrid alkatrész, benne diszkrét elemekkel. Ilyeneket legtöbbször hazdasági okok miatt szerelnek a gépekbe. NEm lehet másolni, tehát csak a gyártótól tudod megvenni. Beltartalma kb. bármi lehet.
(#) etm hozzászólása Jún 5, 2015 /
 
Sziasztok! Én azt szeretném kérdezni,hogy cserélhető-e a 74HC164-es IC , HCT164-re? És mivel ez smd,ezért vagy nincs jegyzés az 1-es lábnál,vagy csak nem látszik,de semmi ismertető nem látható az 1-es lábnak. Hogyan tudom megállapítani melyik az 1-es lába? Üdv!
(#) Chipmunk1960 válasza etm hozzászólására (») Jún 5, 2015 /
 
Szia, Cserélhető, egy pöttynek lennie kell ott.
(#) etm válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jún 6, 2015 /
 
Hali! Nagyítóval néztem kint a napon,semmi pöttyöt nem látok(4 drb van belőle,és egyiken sem látszik az 1-es láb jelölése). A gyereknek jobb a szeme,ő sem lát semmi pontot. Nincs rá módszer esetleg kimérni multiméterrel melyik láb a táp?
A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2015
(#) nedudgi válasza etm hozzászólására (») Jún 6, 2015 /
 
Forgasd úgy, hogy a típusszám olvasható legyen. Baloldalt egy bemélyítés, éllevágás is lehetséges.
Mindenesetre ebben a pozícióban az 1. láb a bal alsó.
Kétség esetén tegyél fel egy éles képet az ominózus alkatrészről.
(#) etm válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 6, 2015 /
 
Hali! Nem látszik semmi pötty sem bevágás. A tipus szám tisztán leolvasható. Majd úgy teszem bele az újat,hogy a felirat ugyan ugy álljon mint ahogyan a régi hibás alkatrészen,ne pedig fejjel lefelé. Csak a régi alkatrész 74HC164 volt,az új pedig HCT164-es jelzésű. De remélem hogy a tipus számot a lábkiosztáshoz viszonyítva ugyanúgy írták rá.
(#) Buvarruha válasza etm hozzászólására (») Jún 6, 2015 /
 
Azt mindíg ugyanúgy írják rá, ha másból nem is, a típusjelölésből lehet következtetni.
(#) zosza18 hozzászólása Jún 6, 2015 /
 
Üdv Mindenkinek!

Keresek némi információt egy SMD alkatrészről, a típusa JP30H1. Ennyi van ráírva. TO 263 vagy TO 268-as tokozása van, semmit nem találok róla. Egy samsung plazmatévé y moduljában van benne és 207V-ot kapcsolgat. Valami tipp? Előre is Köszönöm!
(#) kadarist válasza zosza18 hozzászólására (») Jún 6, 2015 /
 
Szia!
Mi a tévé típusa?
(#) Atis41 hozzászólása Jún 6, 2015 /
 
Üdv !
Érdeklődőm hogy ez milyen alkatrész ? Készült : Szovjetunió Típus: U L Z 64-2 mire lehet használni?
(#) kadarist válasza Atis41 hozzászólására (») Jún 6, 2015 /
 
Szia!
Hogy néz ki ez a Szovjetúnióban készült típus?
(#) Atis41 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 6, 2015 /
 
Szia !
A kért képek.
(#) kadarist válasza Atis41 hozzászólására (») Jún 6, 2015 /
 
Ez egy színes tévékben használatos 64 mikroszekundumos piezo-ultrahangos késleltető művonal.
Következő: »»   668 / 1159
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem