Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1115 / 1385
(#) ybanez válasza eyess hozzászólására (») Jún 4, 2015 /
 
Perszehogy! Azt írtam le, ami már jó ideje bevált !NEKEM!
Meghát ezeregy dolog lehet még, nem állt ott gergo mellett egyikünk sem, hát így azért nehézkes. De ha végre sikerül neki, annál jobb!

Ja! Meghát már látszik talán, hogy gyengélkedik a toner, de ez egy próbanyák, erre jó így is...

Nna nem viszi át a linket!
Szal papír:Papír
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2015
(#) eyess válasza ybanez hozzászólására (») Jún 4, 2015 /
 
Igen vannak ilyesmi dolgok , de én meg vagyok győződve arról , hogy nem a papír milyensége a fő probléma . Én már sokféle papír típussal csináltam már nyákot , és mindegyikkel sikerült is.
Még a sima másoló papírral is megcsináltam némi segédanyagot használva.
Viszont akinél hiper szuper papírt használva sem sikerül ott én a következő fázisokban keresném a hibát.
(#) kameleon2 válasza ybanez hozzászólására (») Jún 4, 2015 / 1
 
Idézet:
„A maratás utáni képet nem engedi fel, 2.14 MB”
Javaslom az Xnview programmal való minimalizálást. 800x600-as kép 96dpi-vel tökéletes ide.
(#) Mengyán hozzászólása Jún 5, 2015 /
 
Sziasztok! Nem tudom, jó helyre írok-e. Van egy kapcsolási és nyákrajzom. Módosítani kellene, de nem tudom, mivel lett készítve. Mellékeltem pár fájlt, amiről úgy gondolom, segíthet. Sajnos a teljes anyagot nem tehetem fel, de biztos, hogy azok is ugyanezzel a programmal készültek.
(#) niedziela válasza Mengyán hozzászólására (») Jún 6, 2015 /
 
Nem jó helyre írsz
(#) Pali79 hozzászólása Jún 9, 2015 /
 
Sziasztok!

Hol érdemes most dry fóliát venni? Nem használok nagy mennyiséget és az előző adagnak már valami baja van, vagy nem tudom. Maga a fólia nem sima, hanem hullámos, itt-ott pötty szerű dombocskák vannak rajta. Szinte nem is lehet normálisan fel laminálni már. Találkozott valaki már hasonlóval?

Illetve érdekelne, hogy a gyárilag fényérzékenyített panelt meddig lehet felhasználni?
(#) pjg válasza Pali79 hozzászólására (») Jún 9, 2015 /
 
Lamináld fel nyugodtan. Attól még jól működik. Kicsit több időt adj a megvilágításnak.
Amikor meleg a lamináló engedd át rajta 3x.
A hozzászólás módosítva: Jún 9, 2015
(#) Pali79 válasza pjg hozzászólására (») Jún 9, 2015 /
 
Átengedtem én többször is, de ahol "hibás" a fólia, ott a laminálás után nem tapad rá rendesen, pici hólyag marad. Ha nem kényes helyen van, akkor nem érdekes annyira, de sokszor esik vezetősávra és ilyenkor az előhívás után mindig filctollal javítgatni kell.
(#) elektros90 válasza Pali79 hozzászólására (») Jún 9, 2015 /
 
Nekem is volt ilyen. Én nedves panelre vittem fel, majd papírzsepivel finoman rásimogattam. Ezután átküldtem párszor a laminálón, még az 1000 éves hőgutás fólia is működött. Kisebb dolgokhoz azt használtam el.
(#) Pali79 válasza elektros90 hozzászólására (») Jún 9, 2015 /
 
Csak a nyák lapot vizezted be? Vagy a fóliát is?
(#) elektros90 válasza Pali79 hozzászólására (») Jún 9, 2015 /
 
Csak a nyák lapot és arra megy rá a száraz fólia. A fóliát használat előtt beteszem a hűtőbe pár percre.
(#) Pali79 válasza elektros90 hozzászólására (») Jún 9, 2015 /
 
Idézet:
„A fóliát használat előtt beteszem a hűtőbe pár percre.”

Az miért jó? Egyéb praktikum?
(#) elektros90 válasza Pali79 hozzászólására (») Jún 9, 2015 /
 
Itt olvastam a témában egyébként. Mikor szedem le a hordozóról, akkor sokszor egy része rajtamarad/elszakad, melegen nyúllósabb. Így nyárban nekem mindig probléma volt.
Hűtve pedig szépen lejön róla. Sőtt néhol alapból levállik kis rész a hordozóról és nem is kell játszani vele. Meghúzom és lent is van minden probléma nélkül, rá lehet csapni a panelra.
Mióta így használom, azóta nem dobtam ki selejt fóliát. Általában pontos méretre vágom.
A hozzászólás módosítva: Jún 9, 2015
(#) elektros90 hozzászólása Jún 9, 2015 /
 
Sziasztok!
Használ valaki ilyen fóliát?
A nyomtatóm nekem megcsúszik a fólián, de ezen elméletileg van alátét lap, talán jó lenne. Az egyik fajta lézer fólia beleolvadt..., úgyhogy már csak félve..., de mégis kellene valahogy nyomtatnom nyákterveket.
(#) Bakman válasza elektros90 hozzászólására (») Jún 9, 2015 /
 
Maga a márka jónak mondható, de konkrét tpasztalatom nincs vele, 3M fóliát használok. Viszont, az, hogy a fólia csúszik a nyomtatóban, inkább a nyomtató hibája, mint a fólia nem megfelelő minősége.
(#) elektros90 válasza Bakman hozzászólására (») Jún 9, 2015 /
 
Nem írtam, hogy a fólia hibája lenne.
No majd kérek valakitől fóliát és megpróbálom hidegen átengedni rajta. Ha úgy beakadna, kilehet húzni. Valahogy muszaj lesz megoldani, mégegy nyomtatót nemveszek...
Bár most megtetszett egy tintás Epson, 5700x1400 dpi elég lehet? Na de ez a jövő zenéje, abból kell élni ami van.
A hozzászólás módosítva: Jún 9, 2015
(#) eyess válasza elektros90 hozzászólására (») Jún 9, 2015 /
 
Hidegen nem tudod átengedni rajta mivel a fuse henger az sosem lesz hideg nyomtatáskor.

Beolvadni meg azért olvadt bele , mert nem lézer nyomtatóhoz való fólia volt , illetve akkor rosszul adták el a boltban stb.

A lézernyomtatóhoz való fólia az nem olvad bele ez 100%.
A hozzászólás módosítva: Jún 9, 2015
(#) kaqkk válasza Pali79 hozzászólására (») Jún 9, 2015 /
 
Hőgutát kapott, én az ilyen fóliát már csak pozíciórajzhoz használom .
(#) elektros90 válasza eyess hozzászólására (») Jún 9, 2015 /
 
100% hogy lézer fólia volt. Volt belőle egy egész csomag. Rajta nagy betűkkel LASER. 10 ből 1 olvadt bele. Túladtam a csomagon.Végül a Samu vállalta volna a garanciás javítást, de a kereskedő extrém időn belül (2 nap alatt) készlett vele, természetesen 18 ezerért... Máskor 30 nap után ugatni kell. Úgyhogy maradt ennyiben...
A hozzászólás módosítva: Jún 9, 2015
(#) eyess válasza elektros90 hozzászólására (») Jún 9, 2015 /
 
Érdekes nem szabad lett volna egynek sem bele olvadni.
(#) kameleon2 hozzászólása Jún 9, 2015 /
 
Sziasztok! Nem tudom, volt-e téma, ezért kérdezem itt: cnc-s lézer (nem vágó)+ dry fólia működhet szerintetek? Mert elég gyors lenne mint technológia+ a fúráshoz sem kellene újból a gépbe fogni a panelt. Olyat már láttam itt, hogy valaki lézerrel vágta át a réz-réteget. Tulajdonképpen az is jó, de nem tudom mekkora teljesítmény kell hozzá - jobban mondva semmit nem tudok róla.
(#) eyess válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 9, 2015 /
 
Szerintem a lézer fény haza vágná a dry fóliát .Használhatatlan lenne utána.
(#) kameleon2 válasza eyess hozzászólására (») Jún 9, 2015 /
 
Nem erős lézerre gondoltam, csak olyanra - mondjuk UV lézerre, ami megvilágítja az izolációs sávokat. A Bungardnak van hasonló megoldása, de az ipari Íme
(#) kameleon2 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 9, 2015 /
 
Csak elméleti a kérdésem... Ha előbb fúrok és marok, aztán világítok le - utána már úgyis le kell szednem a gépről... akkor már mehet az előhívás. Vagy nem?
(#) kameleon2 válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Jún 9, 2015 /
 
Ez lenne a lényeg. A cnc jó, de ha nagy az izoláció, akkor a gravírtűvel - kész kínlódás lemarni a felesleget. Akármilyen gyors is a gép. Azonban a lézernél nem kellene aggódnom, hogy a túl nagy sebesség miatt esetleg eltörik a tű. Azaz kisebb a szerszámfogyás, nagyobb a sebesség, és lehet, hogy a végeredmény is szebb lenne. Már csak pár apróságot kellene tudnom, például a dryfilm milyen fénytartományra érzékeny? mekkora a hullámhossz?
(#) kaqkk válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 10, 2015 / 1
 
Szerintem ez nem fog így működni ! A fúró hegye a kiforgácsolt anyaggal együtt a dry fóliát is fel fogja húzni a lukak körül és ezáltal csúnya alámaródások keletkeznek a forrszemek közepén . Én fúrás után szoktam laminálni és levilágítani . De ha a gépen akarod levilágítani is akkor két pozicionáló tüskét tegyél a nyák két szélére amit fixen rögzítesz az asztalra és már meg is oldottad az újrapozicinálás problémáját .
Mondjuk fogass egy bútorlapot az asztalra a nyák fúrása előtt azon fúrd ki a nyákot majd két átellenes lukba (0,8mm) üss bele egy egy gombostűt csípd le a fejét majd vedd le a nyákot . amikor visszateszed csak a két tűre kell felfűzni a nyákot és tökéletes a pozíció
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2015
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 10, 2015 /
 
A lézert meg akár fixen rögzítheted a fúró mellé-elé és csak fúró-lézer távolságot kell pontosan megmérni majd evvel az értékkel kell arrébb állítani a tengelyt és újranullázni a levilágítás előtt
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2015
(#) kameleon2 válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 10, 2015 /
 
Szia! Ok hogy alámaródhat, de maratásálló filccel pár pöttyöt könnyebb feltenni kézzel szerintem. Persze ez nem tésztaszűrőre vonatkozik. SMD-nél meg nem szempont. Most még csak elméletben futottam neki, mert van ilyen technológia és szimpatikus lenne a sebesség miatt.
(#) kaqkk válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 11, 2015 /
 
Minek javítgatnád filccel ha két gombostűvel tökéletes lesz ??
(#) kameleon2 válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 12, 2015 /
 
Mert nekem ez a pozícionáló tüskés dolog eddig még nem jött be. A panelt kétoldalas öntapadós szalaggal szoktam rögzíteni - végre találtam normálisat, ami nem jön fel egyből, de nyomtalanul leszedhető, ráadásul így felfekszik a panel teljesen és nem hullámos. Ehhez még bohóckodjak két gombostűvel, ami mindig lerezeg az asztalról és útba van mindennek.. a plexibe mart keret is jobb ennél - de egy-egy darab panelért nem érdemes. Sorozatban más a helyzet. Ott megéri.
Következő: »»   1115 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem