Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Perszehogy! Azt írtam le, ami már jó ideje bevált !NEKEM!
Meghát ezeregy dolog lehet még, nem állt ott gergo mellett egyikünk sem, hát így azért nehézkes. De ha végre sikerül neki, annál jobb! Ja! Meghát már látszik talán, hogy gyengélkedik a toner, de ez egy próbanyák, erre jó így is... Nna nem viszi át a linket! Szal papír:Papír A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2015
Igen vannak ilyesmi dolgok , de én meg vagyok győződve arról , hogy nem a papír milyensége a fő probléma . Én már sokféle papír típussal csináltam már nyákot , és mindegyikkel sikerült is.
Még a sima másoló papírral is megcsináltam némi segédanyagot használva. Viszont akinél hiper szuper papírt használva sem sikerül ott én a következő fázisokban keresném a hibát. Idézet: Javaslom az Xnview programmal való minimalizálást. 800x600-as kép 96dpi-vel tökéletes ide. „A maratás utáni képet nem engedi fel, 2.14 MB”
Sziasztok! Nem tudom, jó helyre írok-e. Van egy kapcsolási és nyákrajzom. Módosítani kellene, de nem tudom, mivel lett készítve. Mellékeltem pár fájlt, amiről úgy gondolom, segíthet. Sajnos a teljes anyagot nem tehetem fel, de biztos, hogy azok is ugyanezzel a programmal készültek.
Sziasztok!
Hol érdemes most dry fóliát venni? Nem használok nagy mennyiséget és az előző adagnak már valami baja van, vagy nem tudom. Maga a fólia nem sima, hanem hullámos, itt-ott pötty szerű dombocskák vannak rajta. Szinte nem is lehet normálisan fel laminálni már. Találkozott valaki már hasonlóval? Illetve érdekelne, hogy a gyárilag fényérzékenyített panelt meddig lehet felhasználni?
Lamináld fel nyugodtan. Attól még jól működik. Kicsit több időt adj a megvilágításnak.
Amikor meleg a lamináló engedd át rajta 3x. A hozzászólás módosítva: Jún 9, 2015
Átengedtem én többször is, de ahol "hibás" a fólia, ott a laminálás után nem tapad rá rendesen, pici hólyag marad. Ha nem kényes helyen van, akkor nem érdekes annyira, de sokszor esik vezetősávra és ilyenkor az előhívás után mindig filctollal javítgatni kell.
Nekem is volt ilyen. Én nedves panelre vittem fel, majd papírzsepivel finoman rásimogattam. Ezután átküldtem párszor a laminálón, még az 1000 éves hőgutás fólia is működött. Kisebb dolgokhoz azt használtam el.
Csak a nyák lapot vizezted be? Vagy a fóliát is?
Csak a nyák lapot és arra megy rá a száraz fólia. A fóliát használat előtt beteszem a hűtőbe pár percre.
Idézet: „A fóliát használat előtt beteszem a hűtőbe pár percre.” Az miért jó? Egyéb praktikum?
Itt olvastam a témában egyébként. Mikor szedem le a hordozóról, akkor sokszor egy része rajtamarad/elszakad, melegen nyúllósabb. Így nyárban nekem mindig probléma volt.
Hűtve pedig szépen lejön róla. Sőtt néhol alapból levállik kis rész a hordozóról és nem is kell játszani vele. Meghúzom és lent is van minden probléma nélkül, rá lehet csapni a panelra. Mióta így használom, azóta nem dobtam ki selejt fóliát. Általában pontos méretre vágom. A hozzászólás módosítva: Jún 9, 2015
Sziasztok!
Használ valaki ilyen fóliát? A nyomtatóm nekem megcsúszik a fólián, de ezen elméletileg van alátét lap, talán jó lenne. Az egyik fajta lézer fólia beleolvadt..., úgyhogy már csak félve..., de mégis kellene valahogy nyomtatnom nyákterveket.
Maga a márka jónak mondható, de konkrét tpasztalatom nincs vele, 3M fóliát használok. Viszont, az, hogy a fólia csúszik a nyomtatóban, inkább a nyomtató hibája, mint a fólia nem megfelelő minősége.
Nem írtam, hogy a fólia hibája lenne.
No majd kérek valakitől fóliát és megpróbálom hidegen átengedni rajta. Ha úgy beakadna, kilehet húzni. Valahogy muszaj lesz megoldani, mégegy nyomtatót nemveszek... Bár most megtetszett egy tintás Epson, 5700x1400 dpi elég lehet? Na de ez a jövő zenéje, abból kell élni ami van. A hozzászólás módosítva: Jún 9, 2015
Hidegen nem tudod átengedni rajta mivel a fuse henger az sosem lesz hideg nyomtatáskor.
Beolvadni meg azért olvadt bele , mert nem lézer nyomtatóhoz való fólia volt , illetve akkor rosszul adták el a boltban stb. A lézernyomtatóhoz való fólia az nem olvad bele ez 100%. A hozzászólás módosítva: Jún 9, 2015
Hőgutát kapott, én az ilyen fóliát már csak pozíciórajzhoz használom .
100% hogy lézer fólia volt. Volt belőle egy egész csomag. Rajta nagy betűkkel LASER. 10 ből 1 olvadt bele. Túladtam a csomagon.Végül a Samu vállalta volna a garanciás javítást, de a kereskedő extrém időn belül (2 nap alatt) készlett vele, természetesen 18 ezerért... Máskor 30 nap után ugatni kell. Úgyhogy maradt ennyiben...
A hozzászólás módosítva: Jún 9, 2015
Érdekes nem szabad lett volna egynek sem bele olvadni.
Sziasztok! Nem tudom, volt-e téma, ezért kérdezem itt: cnc-s lézer (nem vágó)+ dry fólia működhet szerintetek? Mert elég gyors lenne mint technológia+ a fúráshoz sem kellene újból a gépbe fogni a panelt. Olyat már láttam itt, hogy valaki lézerrel vágta át a réz-réteget. Tulajdonképpen az is jó, de nem tudom mekkora teljesítmény kell hozzá - jobban mondva semmit nem tudok róla.
Szerintem a lézer fény haza vágná a dry fóliát .Használhatatlan lenne utána.
Nem erős lézerre gondoltam, csak olyanra - mondjuk UV lézerre, ami megvilágítja az izolációs sávokat. A Bungardnak van hasonló megoldása, de az ipari Íme
Csak elméleti a kérdésem... Ha előbb fúrok és marok, aztán világítok le - utána már úgyis le kell szednem a gépről... akkor már mehet az előhívás. Vagy nem?
Ez lenne a lényeg. A cnc jó, de ha nagy az izoláció, akkor a gravírtűvel - kész kínlódás lemarni a felesleget. Akármilyen gyors is a gép. Azonban a lézernél nem kellene aggódnom, hogy a túl nagy sebesség miatt esetleg eltörik a tű. Azaz kisebb a szerszámfogyás, nagyobb a sebesség, és lehet, hogy a végeredmény is szebb lenne. Már csak pár apróságot kellene tudnom, például a dryfilm milyen fénytartományra érzékeny? mekkora a hullámhossz?
Szerintem ez nem fog így működni ! A fúró hegye a kiforgácsolt anyaggal együtt a dry fóliát is fel fogja húzni a lukak körül és ezáltal csúnya alámaródások keletkeznek a forrszemek közepén . Én fúrás után szoktam laminálni és levilágítani . De ha a gépen akarod levilágítani is akkor két pozicionáló tüskét tegyél a nyák két szélére amit fixen rögzítesz az asztalra és már meg is oldottad az újrapozicinálás problémáját .
Mondjuk fogass egy bútorlapot az asztalra a nyák fúrása előtt azon fúrd ki a nyákot majd két átellenes lukba (0,8mm) üss bele egy egy gombostűt csípd le a fejét majd vedd le a nyákot . amikor visszateszed csak a két tűre kell felfűzni a nyákot és tökéletes a pozíció A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2015
A lézert meg akár fixen rögzítheted a fúró mellé-elé és csak fúró-lézer távolságot kell pontosan megmérni majd evvel az értékkel kell arrébb állítani a tengelyt és újranullázni a levilágítás előtt
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2015
Szia! Ok hogy alámaródhat, de maratásálló filccel pár pöttyöt könnyebb feltenni kézzel szerintem. Persze ez nem tésztaszűrőre vonatkozik. SMD-nél meg nem szempont. Most még csak elméletben futottam neki, mert van ilyen technológia és szimpatikus lenne a sebesség miatt.
Minek javítgatnád filccel ha két gombostűvel tökéletes lesz ??
Mert nekem ez a pozícionáló tüskés dolog eddig még nem jött be. A panelt kétoldalas öntapadós szalaggal szoktam rögzíteni - végre találtam normálisat, ami nem jön fel egyből, de nyomtalanul leszedhető, ráadásul így felfekszik a panel teljesen és nem hullámos. Ehhez még bohóckodjak két gombostűvel, ami mindig lerezeg az asztalról és útba van mindennek.. a plexibe mart keret is jobb ennél - de egy-egy darab panelért nem érdemes. Sorozatban más a helyzet. Ott megéri.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |