Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LM1036 sztereo hangszínszabályzó áramkör
Lapozás: OK   13 / 91
(#) eper1234 válasza KPeti hozzászólására (») Feb 11, 2008 /
 
helló.
Én is szívtam ezzel a gonddal és a megoldás az lett, hogy IC csere és után ment is ahogy kellet.
Urbános verzióm van abban benne van az említett NE5532 -es előerősítő rész, de ki is lehet kerülni benne, én egyébként úgy használom jelenleg és jól működik, egy STK véget szépen kihajt. Adatokat nem tudok neked írni mennyit erősít az NE de a kezdeti nehézségeket letudva tetszik a hangja a így ahogy van.
Esetleg google-t tudom ajánlani az NE5532 -vel kapcsolatban.
(#) jdani válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Feb 11, 2008 /
 
És az erősitő az lehet akármenyni Wattos nem?
Nade nincs valakinek egy értelmes nyákrajz hozzá?
(#) Mzolee válasza jdani hozzászólására (») Feb 12, 2008 /
 
Hali!
Én PCB oldalán található NYÁK-ot ajánlanám (melléklet)
Az erősítő akárhány wattos lehet, de nagyjából egyezzen meg a kivezérléséhez szükséges feszültséggel ennek a kimeneti fesz.-e.

lm1036n.pdf
    
(#) Steven19 válasza Mzolee hozzászólására (») Feb 12, 2008 /
 
Helló Mzolee!Ebben hol van az NE5532??Ne haragudj hogy fel teszem ezt a kérdést de szerintem kell elé az NE5532 mert nekem csak ezzel műxik normálisan.Nah helló
(#) jdani válasza Mzolee hozzászólására (») Feb 12, 2008 /
 
aha. 1000x köszi
(#) jdani válasza Steven19 hozzászólására (») Feb 12, 2008 /
 
lényegében mi is ez a NE5532?
(#) Mzolee válasza Steven19 hozzászólására (») Feb 12, 2008 /
 
Hell!
Tudom, hogy ez csak a natúr LM1036 - előfok nélkül, nekem így is megy. Kihajtok vele egy 60W-os végfokot (1V eff érzékenység).
jdani!
Az NE5532 az egy kettős műveleti erősítő IC amit urbánék egybeépítettek ezzel az előfokkal, hogy érzékenyebb legyen. (Na ez a panel viszont nincs meg)
(#) jdani válasza Mzolee hozzászólására (») Feb 12, 2008 /
 
Magyarul, Ha ez a valami nincs meg az lm1036-oshoz, akkor mi lesz vele? mi lesz a különbség?
(#) Steven19 válasza jdani hozzászólására (») Feb 12, 2008 /
 
Helló Jdani! Szerintem csak jobb lehet hát fentebb van kép az én előfokomról ha nekem igy megy akkor neked is kéne mennie.Nah hello.
(#) jdani válasza Steven19 hozzászólására (») Feb 12, 2008 /
 
nyákod nincs róla? Nade mégis mi ez? egy erősitő hozzá vagy mi?
(#) Steven19 válasza jdani hozzászólására (») Feb 12, 2008 /
 
Helló Jdani! Urbánnál tudol venni külön kész panelt.
(#) Steven19 válasza jdani hozzászólására (») Feb 12, 2008 /
 
Más! Szerintem inkább csinálj hozzá panelt saját magad.Nem nehéz.Csak progi kell hozzá.PL.: EWB10. Mert az Urbános panel megtévesztő.Nah helló.
(#) jdani válasza Steven19 hozzászólására (») Feb 12, 2008 /
 
óóúú! külföldön olyan nincs! Na akor te is vetted a nyákot? Ugylátom igen. na akor logikus, hogy nem fogod mutogatni a nyákot! De még mindig nem kaptam választ, hogy mi is ez a Ne5532-s valami elé
(#) Steven19 válasza jdani hozzászólására (») Feb 12, 2008 /
 
Akitől vettem nem titkolja honnan van a nyákrajz.Csak megsúgom.De ne mond el senkinek.Ő csak hasznot húz belölle.
(#) jdani válasza Steven19 hozzászólására (») Feb 12, 2008 /
 
Nahát! Van egy nyákterv, amibe nincs benne ez a NE5532-es cucc. És akkor mi van? Rosszab lesz a hangzás, vayg halkabb lesz vagy mi? Már miótta ezt kérdem, de választ sose kapok rá. Pedig biztos tudjátok.
(#) adorjan81 válasza jdani hozzászólására (») Feb 12, 2008 /
 
Szerintem nem lesz rosszabb a hangzása, inkább arra szolgál hogy a gyengébb bemenő jeleket felerősítse, de ez csak az én véleményem.
(#) Steven19 válasza adorjan81 hozzászólására (») Feb 12, 2008 /
 
Hello Adorjan!Bocsika de itt az NE5532 forditva üzemel legalábbis nálam mert ha az LM1036 bemenetére közvetlen adom a jelet akkor a kimenetén torz jel jelenik meg.Ezt mivel magyarázod?? Lehetőleg a jel változása nélkül csökkenti a bemenő jel nagyságát hogy annak szintje megfelelő legyen az LM1036 számára.Nah helló.
(#) Mzolee válasza Steven19 hozzászólására (») Feb 12, 2008 /
 
Ha csak a bemenő jel nagysága lenne rossz, akkor azt egy feszültségosztóval helyre lehetett volna dobni. Viszont így a te esetedben valószínűleg az impedanciaviszonyokat "billenti" (a te számodra) optimális helyzetbe az a NE5532
(#) jdani hozzászólása Feb 13, 2008 /
 
Helló. Készitettem hozzá, egy saját nyáktervet. Mármint a PCB oldaláról leszedt terv szerint. A piros vezetékek, a GND-k. Azt szeretném megkérdezni, hogy valaki le-e ellenőrizné, hogy jó-e. Lehetséges ez?
(#) Steven19 válasza jdani hozzászólására (») Feb 13, 2008 /
 
Helló jDani! Ha a bekötési rajzot figyelembe vetted és a katalúgus adataiban szereplő dolgokat figyelembe vetted akkor miért vagy bizonytalan abban amit csináltál??
(#) jdani válasza Steven19 hozzászólására (») Feb 13, 2008 /
 
hát nem is tudom.
Nade mégs,ha véletlenül ejtettem volna valahol egy hibát...
(#) szabi83 válasza jdani hozzászólására (») Feb 13, 2008 /
 
ejtettél

GND több helyen keresztezi a többi sávot, amit nem kellene pl loudness kapcsolón is szépen keresztűl vitted stb...


üdv
(#) jdani válasza szabi83 hozzászólására (») Feb 13, 2008 /
 
jaj! igaz! Azt elfelejtettem mondani, hogy a vezeték, ami pirossan van, az vagy össze lesz kábelozva a nyák tetején, vagy csak szépen át lesznek hidalva a nyák tetején. Szóval a Rézoldali részen lesznek a kék vezetékek, és a másikoldali részen lesznek a pirossal jelölt vezetékek.
(#) Steven19 válasza jdani hozzászólására (») Feb 13, 2008 /
 
Nah az úgy már más!
(#) szabi83 válasza jdani hozzászólására (») Feb 13, 2008 /
 
ok rendben
(#) jdani válasza szabi83 hozzászólására (») Feb 13, 2008 /
 
Akkor jó a nyák?
(#) szabi83 válasza jdani hozzászólására (») Feb 13, 2008 /
 
hátha úgyvan, ahogy mondod, akkor biztosjó... nem néztem át, csak szóltam, hogy keresztezi..
(#) jdani válasza szabi83 hozzászólására (») Feb 13, 2008 /
 
na jó akkor. Biztosan jó!
(#) Ricsi89 válasza jdani hozzászólására (») Feb 13, 2008 /
 
Hi
Szerintem jó a nyák, de ha kicsit még nézegetnéd akkor nem is kellene a GND-t külön vezetékkeél kötözgetni. Egy két alkatrész alatt átbújtatod és nem kell drótozni. Ja és ha a GND végpontját nem viszed át a loudness alatt hanem előtte lesz a vége akkor se lenne semmi gond. Talán kicsit távolabb lenne a pozitív tápvégtől.
(#) szabi83 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Feb 13, 2008 /
 
naja, de ha van felesleges vezetéke és azzal akkarja ?
Következő: »»   13 / 91
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem