Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PC szkóp GND
 
Témaindító: árpix, idő: Feb 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 2
(#) kobold válasza borvendeg hozzászólására (») Feb 13, 2008 /
 
A hangkártyától függ, hogy mit köthetsz a bemenetére, 0.7 ... 1.5 V között szokott lenni ez az érték. Vagyis ha a 0.7 V-ot nem léped túl, akkor nem lehet belőle baj. Ez azt jelenti, hogy egy max. 5 V-os vonal méréséhez 1:7 arányban csinálhatsz feszültségosztót (pl. egy 150 kOhm-os ellenállást teszel a jelre, onnan 22 kOhm megy a földre, a két ellenállás közül pedig a kártya bemenetére), és ha mákod van, már mér is a kártya.
Csak nagyon észnél kell lenni, hová teszed a vezetékedet, mert ha túllövöd a kártyát, dobhatod is kifelé.
(#) _JANI_ válasza árpix hozzászólására (») Feb 13, 2008 /
 
A készülék doksijának tartalmaznia kell(-lene) a jelvezetékek csatlakozásait is! + irásban is meg kell h. legyen az, h. mit szabad és mit nemszabad!!!
(#) árpix válasza _JANI_ hozzászólására (») Feb 14, 2008 /
 
oké , oké ,nem kaptam hozzá még doksit azért kérdeztem
(#) valve válasza árpix hozzászólására (») Feb 14, 2008 /
 
Kaptam egyet hozzá,..
(#) árpix válasza valve hozzászólására (») Feb 14, 2008 /
 
köszönöm !
(#) duke válasza árpix hozzászólására (») Márc 1, 2008 /
 
Hello árpix.
Egy kicsit meselhetnel errol 2090 dso-rol.Vagy egy ilyen, vagy hasonlo pc-s szkop vetelen gondolkodom.
Azt nem ertem,illetve az volna problemam,hogy megy ezeknel a pc-s szkopoknal a folyamatos meres ? Mert hogy meg az usb 2.0 is keves mondjuk egy 100 MS/s 8 bites szkop adatainak a tovabbitasahoz.Azt olvastam,hogy az ilyen szkopok csak addig tudnak folyamatosan merni,amig betelik a memoriajuk.Ami ahogy en neztem nem tul sok,szazad masodpercek alatt megtelik.Tehat peldaul ha 1-2 masodpercig akarok figyelni egy jelet,akkor mi tortenik,azt hogy lehet megoldani ? Hogy mukodik ez gyakorlatban ?
(#) Szárnyas válasza borvendeg hozzászólására (») Márc 1, 2008 /
 
Van egy ilyen Pc-s szkóp topic, ezt tanulmányozd át, ha ilyenben gondolkozol. Bővebben: Link
(#) duke válasza Szárnyas hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
Az a topic csak hangkartyas megoldasrol ir.
(#) viktorka0011 hozzászólása Júl 3, 2008 /
 
Sziasztok sajnos nem vagyok teljese képbe azzal hogy hogy tudom megmé rni a gnd-t hogy az tényleg gnd-e!
Valaki eltudná nekem ezt megyarázni???
(#) mex válasza viktorka0011 hozzászólására (») Júl 3, 2008 /
 
A GND vonatkoztatási pont,amihez képest a feszültségeket méred. Ezért nem igazán értem mit is akarsz mérni?
(#) viktorka0011 válasza mex hozzászólására (») Júl 3, 2008 /
 
Ezekszerint ha egy táp 12v-os táp kimenetét mérem és 12v a kapot érték akkor az egyik egyik pont az GND!!!????
(#) mex válasza viktorka0011 hozzászólására (») Júl 3, 2008 /
 
Igen.
(#) viktorka0011 válasza mex hozzászólására (») Júl 3, 2008 /
 
Kőszi szépen!!!!!
(#) kissis54 hozzászólása Jan 20, 2009 /
 
Üdvözletem segitséget szeretenék kérni vásároltam egy DSO Digital Storage Osciloskopot AZ URBÁN Elektronikától, sajnos a program lemez
Megsérült nem lehet felrakni, ezért nem tudom használni, mivel régi AZ
üzletnek már nincs meg, abban kérném a segitségeteket, hogy honnan lehet programot hozzá szerezni. Nyomtato portrol üzemel.
Várom válaszát Kiss István Szeged.
kissis54@freemail.hu ha valakinek megvan küldje el elöre is köszi.


(#) kissis54 hozzászólása Jan 21, 2009 /
 
Üdvözletem segitséget szeretenék kérni vásároltam egy DSO Digital
Storage Osciloskopot AZ URBÁN Elektronikától, sajnos a program lemez
Megsérült nem lehet felrakni, ezért nem tudom használni, mivel régi AZ
üzletnek már nincs meg, abban kérném a segitséget, hogy honnan lehet
programot hozzá szerezni. Nyomtato portrol üzemel.
Várom válaszát Kiss István Szeged.

Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem