Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1117 / 1385
(#) gulasoft válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
rosszul csinálod, alapos öblítés (ne tényleg) utána csontszárazra dörgölni. Ez a kettő a titka.
(#) Beles válasza gulasoft hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Akkor jó ha van És ezt az onII kloridot olcsón lehet kapni valahol? Pl. azurban?
(#) kaqkk válasza Beles hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
30000/kg
(#) Beles válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Hát ha grammos kiszerelésben is lehet kapni, akkor jó
(#) kaqkk válasza Beles hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Nekem nem adtak kevesebbet csak 1kg-t
(#) Beles válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
De akkor neked biztos van eladásra Galvanizáláshoz is jó egyébként?
(#) kaqkk válasza Beles hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Galvánhoz még nem próbáltam .
(#) kameleon2 válasza gulasoft hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
A kémiával sosem volt szerencsém. Van akinek működik - és van akinek nem no.. Dörgölheted, ha nem működik a kémia Egy régi Quad panelt vettem elő - állagmegóvási célllal kémiai ónoztam. Igen - hiányzik egy kis ónII klorid biztosan. De csúnya lett. A fizikai melegónozás után viszont gyönyörű.
(#) niedziela válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Azt próbáltad már, hogy az ónharisnyára teszel egy kis ónt, és úgy húzod végig a sávokon ?
(#) gulasoft válasza Beles hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
Galvanizáláshoz nem jó, de képzeld ha 3-5 grammot teszel az ónozóba és 10 panelre elég, akkor az 1kiló hány panelre elég
(#) kameleon2 válasza niedziela hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
Mire egy angol kéttekercses, teliföldes Quadot végigdörgölsz - minden megoldáson túl vagy
(#) Pali79 válasza gulasoft hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
Az ón II kloridot nem könnyű beszerezni. Egyszer kérdeztem a pesti vegyszerboltba, de csak megrendelésre hoznak, de mivel nekem körülményes bejutni oda, ezért nem is kértem.
Kipróbáltam viszent azt az óntartalmú szürke kencét amit a rézcsövek forrasztásához használnak. A módszeren finomítani kellene mert ecsettel nem lehet egyenletesen felvinni, de viszonylag vastag tartós bevonatot ad, a visszamaradó trutyi meg vízzel lemosható.
(#) gulasoft válasza Pali79 hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
Leírták hogyan kell előállítani kis mennyiségű sósavban oldj fel minél több ón reszeléket várd meg míg a sósav elpárolog, a visszamaradt fehér kristályos izé az On II klorid. Most hogy süt a nap talán még hamar el is párolog.
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2015
(#) niedziela válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
Valamikor régen, még lehet talán meg is van, volt egy maszek "ón kád" abba csak bele kellett meríteni és kivételkor lehúzni a felesleget.
Két tenyérnyi teliföldes lemezeket több mint macera egy pákával leónozni, főleg szépen.
(#) kameleon2 válasza niedziela hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
Idézet:
„Két tenyérnyi teliföldes lemezeket több mint macera egy pákával leónozni, főleg szépen.”
Nagy mennyiségben persze... 1-2db miatt felfűteni sem érdemes.
(#) jdani hozzászólása Jún 22, 2015 /
 
Hali. Nyák maratáshoz mit használtok? Engem érdekelne még a vasklorid, viszont már nehezen beszerezhető. Mért? Tudtok még valami oldalt ahol olcsón van? Lehet akár külföldi.
(#) Pali79 válasza jdani hozzászólására (») Jún 22, 2015 /
 
Hirogén-peroxid+sósav. Ez beszerezhető, viszont veszélyes, cserébe gyors is tud lenni ha jó az arány.
(#) Gabó válasza Pali79 hozzászólására (») Jún 22, 2015 /
 
Ha meg túl jó az arány, hajlamos a panel belehelyezésénél, felmelegedni, majd szó szerint forrni, fröcskölni. Szóval csak óvatosan
(#) Pali79 válasza Gabó hozzászólására (») Jún 22, 2015 /
 
A melegedés a reakció természetes velejárója, viszont ha sok a hidrogén-peroxid akkor gáz van...
(#) jdani válasza Pali79 hozzászólására (») Jún 22, 2015 /
 
Engem mégis inkább vasklorid érdekelne. Arra valami tipp, honnan lehet még szerezni?
Apropó, miért is nehéz már szerezni?
(#) kaqkk válasza jdani hozzászólására (») Jún 22, 2015 /
 
(#) Pali79 válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 22, 2015 /
 
Szlovákiából elég esélyes, hogy eljön személyesen átvenni...
(#) Pali79 válasza jdani hozzászólására (») Jún 22, 2015 /
 
Esetleg megpróbálhatod még a nátrium-perszulfátot. Por alakú, küldhető postán is és nem annyira veszélyes, cserébe jó lassú.
(#) hotib válasza hotib hozzászólására (») Jún 23, 2015 /
 
Már alakulnak a dolgok, ide tettem fel képet.
(#) papus51 válasza Pali79 hozzászólására (») Jún 23, 2015 /
 
Veszel ón lemezt, az egykori Mechanikai Művek területén van egy Kft. itt találod őket.
Tömény (35%-os) meleg sósavban feloldod, és kész. Így csak kb 3.000 Ft/kg.
(#) elektros90 válasza jdani hozzászólására (») Jún 23, 2015 /
 
Dani, van fél L ami nem kell. Jövőhéttől Nagymihályban dolgozok, valamikor kaposra is lesz utam. Ha érdekel írj rám valahol. Egyébként amit írnak az a sósavas jó módszer.
Üdv. Gyuszi
(#) Hurkafej1 hozzászólása Jún 23, 2015 /
 
A száradás mennyiben befolyásolja a P20 levilágítási idejét? A télen konvektoron szárítottam a lakkozott panelokat, most pedig kivártam a 24 órát, és a téli 7 perces levilágítás talán soknak tűnt, sok helyen gyengén maradt ott a lakk. Az előhívó oldat is megfelelő volt, nem ott lesz a hiba.
(#) nagym6 válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Jún 23, 2015 /
 
Elvileg a száradás semennyire sem befolyásolja a levilágítási időt. Fényt ne kapjon közben a hosszú száradás alatt. Nem kell 24 órát szárítani, amikor nem ragad tapad, érintésre, kemény a lakk, akkor már jó. Nem előnyös szobahőmérsékleten sokáig szárítani, ezalatt fényt kaphat, por szállhat rá, illetve szeret nem egyenletes vastagságban terülni. Vagy zárt por és fénymentes helyen lehet. Én grillsütőben 50 fokon szárítom 15 percig, így tökéletes. Előre felfűtött a sütő, amikor a lefújt nyákot beteszem, előtte kikapcsolom a sütőt, a 15 perc alatt még hűl is. Ekkor nagyon jó egyenletes lesz a terülés, persze a lefújásnak is egyenletesnek kell lenni. Mintha a melegre egyenletesebben terülne, nem tudom.
"gyengén maradt ott a lakk" mit jelent. Ha leválik, akkor a réz felület nem tiszta. Ha rétegvastagság egyenetlen, akkor mint írtam, jobb melegen gyorsan szárítani.
A következőt gyanítom: Konvektoron fényt kap, és túlmelegedhet, ezzel fényérzékenysége drasztikusan csökken, talán ezért kellett 7 perc világítás. Most nem lett elrontva a lakk konvektoron, érzékenyebb, így sok volt a világítás.
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2015
(#) szili83 hozzászólása Jún 24, 2015 /
 
Most hol lehet beszerezni jó áron nyers NYÁK-ot?
(#) Hurkafej1 válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 24, 2015 /
 
A konvektoros szárításnál és most is lezárt cipősdobozban volt a nyák. Elsőnek majd megpróbálom ugyanezen módszerrel, csak jobban polírozott nyákkal, aztán ha nem ez a hiba, akkor kísérletezek az idővel.
Következő: »»   1117 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem