Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PC táp javítása
 
Témaindító: burkus, idő: Jún 19, 2006
Lapozás: OK   6 / 118
(#) repassz hozzászólása Dec 23, 2007 /
 
Sziasztok!
Valaki tudna nekem segíteni? Tegnap reggel mielött elmentem itthonról egy magas sípoló hangot hallottam a gépből (kikapcsolt állapotban!), így jobbnak és kihúztam a konektorból. Este már nem tudtam bekapcsolni a gépet (a táp viszont ugyanúgy sípol tovább). Az alaplapon a kis zöld led világít, így gondolom eljut oda a feszültség, vagy nem? Az is érdekes, hogy ha el is jut oda, akkor a hálókártyám és az internet modem között már nincs jel! Mi lehet a probléma?
(#) oregharcos válasza repassz hozzászólására (») Dec 26, 2007 /
 
Szia!
Én a táp minden csatiját kihúznék, az 5V-os ágába raknék egy 12V/21W-os égőt, a 14-es csatit összekötni a 15,16,17-ből valamelyikkel, a feketével és ha így indúl, akkór próbálnék nagyobb terhelést rakni a 12V-os ágra.
Én a gépben nem próbálgatnám, nehogy nagyobb baj legyen.
Még egy dolog, a tápokat én 220V/40,60,250W-os égőkön keresztűl szoktam kipróbálni, elöbb a kisebbel kezdve és ha jónak látom akkór kapcsolok nagyobb égőt.
Sok tranzisztort meglehet így menteni a haláltól.
Vigyázz életveszélyes feszűlség!
Én leválasztó trafón keresztűl csinálom az ilyen dolgokat.
Jó kísérletezést!
(#) 0123456789 válasza Gatery hozzászólására (») Dec 26, 2007 /
 
hello a szürke és a zöldel lehet bekapcsolni az atx tápokat
:yes:
(#) 0123456789 válasza repassz hozzászólására (») Dec 26, 2007 /
 
a tápban a trafókon a vasmag sípol

(énis így voltam a dvd lejátszóval)

lakkozd le lehet hogy segít


vigyázz nagy feszültség


[de inkább vegyél eggyet ]
(#) sirály12 hozzászólása Feb 14, 2008 /
 
Sziasztok.

Kérnék egy kis segítséget.
Javítok egy eléggé egyedi pc tápot, két kondi kiment belőle, szó szerint kettényíltak. A primer körben voltak az egyenirányítás után, a pufferelkók mellett. De hiába nézem az értékeiket, nekem nem mondanak semmit sem.

Beírom ide, hátha valaki megmondja milyen értékű kell nekem.

Kis piros kondi, feliratok:
9922
1505

Alatta meg valamilyen márkanév, de az kivehetetlen, mintha egy H betűvel kezdődne.


Ez most akkor 9,9nF vagy 9,2nF?
Vagy lehet 15pF?
Nemértem.
(#) szilva válasza sirály12 hozzászólására (») Feb 14, 2008 /
 
Kép jobb lenne, a 9922-t inkább gyártási év/hét-nek gondolnám. A 1505 utalhat a kapacitásra (ha tényleg kondi), de értelmezni én sem tudom hirtelen.
(#) proba válasza sirály12 hozzászólására (») Feb 14, 2008 /
 
Nem varisztor véletlenül azok szoktak szétnyílni.ha kék szinű és kb két ötforintos méretű akkor szerintem az (másik kapcs üzemű tápból kiműthető)
(#) sirály12 hozzászólása Feb 14, 2008 /
 
Sajnos csak rosszminőségű képet tudnék felrakni, annak meg semmi értelme ugye.

A kicsikék kb 1Ft-os méretűek, talán kicsit kisebbek, és pirosak, a pufferekkel voltak párhuzamosan betéve.


És majd elfeledtem, mitől nyílhattak így szét? a többi alkatrész jónek tűnik. A táp áramalá helyezéskor kiverte a biztit.
(#) proba válasza sirály12 hozzászólására (») Feb 15, 2008 /
 
A pufferrel párhuzamosan max egy varisztornak (bár ezt inkább a testhez szoktáktenni) van értelme (túl nagy a feszültség kinyomja a biztit) ha kondi volt és tényleg a pufferrel van párhuzamosan akkor rakj egy 220n -t (a működést szerintem nem befolyásolja) Apufferral párhuzamosan szokott még lenni esetleg kb 100k hogy kikapcsolás után a puffereket kisüsse. Egyebet nem tudok ha végképp nem boldoguls a vezérlőic adatlapját vagy egy másik tápegység rajzát próbáld "ráhúzni" olyan sokat nem szoktak a 220 reszen variálni.
(#) sirály12 válasza proba hozzászólására (») Feb 15, 2008 /
 
A varisztorok ottvannak, ezért is gondoltam kondira.
Az ellenállás is megvan a penelen, az is jó.

Az ic neve: ucc3804, a datasheet-je megvan ugyan, de abban még egy kapcsolási rajz sincs, sajnos.

Lehet kipróbálom ezt a 220n -ot.
(#) sirály12 válasza sirály12 hozzászólására (») Feb 15, 2008 /
 
Most, hogy jobban megnéztem, és kicsit lekapartam a kormot, ami a kis kerek izék kipukkanásakor keletkezett, a panelon R9 és R10 a jelölésük. Kerek piros ellenállások?
(#) m.gyula3 hozzászólása Feb 15, 2008 /
 
szevasztok. Van egy ATX350W-os sz.gép tápom és elfüstölt már egy ideje és most meg akarom csinálni, külsőre csak egy 330mikros kondi ment el, esteleg mi mehet ilyenkor még el bennt?próbálom azért kimérni, de létszi segítsen aki tud, előre is köszi
(#) szilva válasza m.gyula3 hozzászólására (») Feb 15, 2008 /
 
Legelőször a kimeneti diódapárokat mérd meg, leginkább a +12V-on lévők szoktak elpukkanni. Meg persze érdemes a kapcsolótranzisztorokat is végigcsipgtatni, nem zárlatos-e valamelyik.

A 330 mikró melyik részén volt a tápnak?
(#) m.gyula3 válasza szilva hozzászólására (») Feb 15, 2008 /
 
Rendben kösz megmérem akkor őket, de kapcsoló tranyók azok amelyiken a h.bordák vannak ugye?A diódák jók csak eggyetlen töröttlábú ellenállást találtam, jobban menne ha lenne vmi kapcs rajzom mert kezdő vok eléggé, mellékelek 2 képet is.
(#) aflmor válasza m.gyula3 hozzászólására (») Feb 15, 2008 /
 
A képen a hiányzó kondi volt a 330-as? Az a betáp oldal... Mérd ki a graetz kapcsolásban levő diódákat is.
(#) m.gyula3 válasza aflmor hozzászólására (») Feb 15, 2008 /
 
Aha, az volt a 330-as,pontosítanád h holvannak a Graezt kapcsolásban a diódák, mert nem igazán vágom, de a kimeneti oldalon találtam olyan dióda párt amelyikeken csak 0,18v esik,ez jó vagy cseréljem ki?
(#) szilva válasza m.gyula3 hozzászólására (») Feb 15, 2008 /
 
A graetz a 4 szóló diódából van összerakva a másik nagy puffer mellett, 2 diódát látok belőlük a képen. Az "innenső" bordán van két kapcsolótranyó (13007 jelöléssel látok egyet), meg valószínűleg a készenléti tápegység tranzisztora vagy FET-e (esetleg IC-je).

Kapcsolási rajzot nemigen fogsz találni, mert ahány táp, annyiféle. Általában egyedileg kell őket végigkövetni és megérteni. A kapcsolótranyókat azért mért ki, mert ha a bemeneti oldalon lévő puffer pukkant, akkor lehet, hogy ott más baj is lesz. A teljesítménytrafó primerével sorban van egy nagyfesz kondi, azt is érdemes lenne megmérni, nem ütött-e át. Azt gondolom, hogy valahogy rákerült a pufferre a teljes egyenirányított 230V, és attól nyílt szét, általában csak 200V-osak szoktak lenni. Mondjuk az is érdekes, hogy csak 330u és 350W van ráírva a tápra - már a 300-as tápokban is 2db 470u szokott lenni.

A szekunder oldalon TO220 vagy TO247 tokos dupladiódák szoktak lenni (rosszabb esetben a 12V-on szokott lenni 3-5A-es szóló diódákból kialakítva a dupla), azokon nem baj, ha 200mV alatti nyitófeszt mérsz, azok direkt ilyenek a kisebb teljesítményveszteség miatt. Az a lényeg, hogy mint diódák működjenek (lehet, hogy a korrekt méréshez ki kell forrasztani őket).

Ja még egy: véletlenül nem villámcsapott ez a táp?
(#) m.gyula3 válasza szilva hozzászólására (») Feb 16, 2008 /
 
Ez nem villám csapott táp, hanem csak ment a gép aztán szépen meghalt.A Graezt-ben a didodák jók,a tranzisztorok jók már ahogy megméretem mert a Datasheetcatalogban nem találtam meg őket, de 0.5v esik rajtuk.Na mindegy majd a suliban megmérem a kondit, mert az enyémmel nem tdok kapacitást mérni.Azért kösz.
(#) kissto válasza deguss hozzászólására (») Feb 29, 2008 /
 
hali! nekem van egy tápom, és alaplap nélkül szertném üzemeltetni és van fehér, és zöld szál is??? akkor melyiket zárjam???
(#) AMD válasza kissto hozzászólására (») Feb 29, 2008 /
 
A zöldet zárd össze az egyik feketével. A fehér inkább szürke nem?
(#) lithium hozzászólása Márc 18, 2008 /
 
Szevasztok!
Adott egy táp...FSP ATX 300GTF. (úgy kaptam, rossz) és sajnos nem kel életre. Gépbe szerelve, és kinn rövidre zárt zöld fekete vezetékkel (izzóval terhelve) is ugyanazt produkálja: egy pillanatra beindul , aztán leáll. A 3528 as IC környékén a kissebb elkókat kicseréltem , de nem segített. Mivel próbálkozzak.(kár lenne kidobni, hisz még a por sem rakódott meg benne)
segítsetek, merre keressem a hibát!

fsp.jpg
    
(#) szilva válasza lithium hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 
Lehet, hogy valami zárlat van a szekunder oldalon, azért tilt le az áramkorlát. Végig kellene méregetni a szekunder oldali egyenirányítókat, valamint a primer oldali kapcsolóelemeket is.

Kicsit többet is mondhatnál, hogy mikből, hogyan épül fel a táp, mert a 3528-ról csak sejtem, hogy miféle, SG3525 adatlapot találtam hirtelen, 3528-at nem. Sajnos a tápok elég sokfélék, szinte mindegyiket egyedileg kell "megfejteni".
(#) lithium válasza szilva hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 
szia!
Az IC-n a szám előtt az fsp embléma szerepel (vmi spéci IC?) alatta még 432 J361C található. A felépítéséről sokat nem tudok irni ez az egy Ic van benne...talán ez a kép segít...

fsp2.jpg
    
(#) Benzol válasza lithium hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 
Sok hibalehetőség. Talán ellenőrízd a szekunder oldali diódákat, és a segédtápegységet, feszültségeket.
(#) szilva válasza lithium hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 
Ezzel nem jutottunk sokkal előbbre. Sajnos végig kellene kicsit követni a táp felépítését, esetleg visszarajzolni részeket. Amit írtunk, hogy ellenőrizd a diódákat és a kapcsolótranyókat, azt mindenképpen meg kellene csinálni.

(Nem véletlenül 3825 az az IC?)
(#) lithium válasza szilva hozzászólására (») Márc 18, 2008 /
 
Nem ez 3528!
Oké végignézem a félvezetőket!
(#) lithium válasza szilva hozzászólására (») Márc 20, 2008 /
 
nem találtam zárlatos, diódát, vagy tranyót! kiszedtem a középső hűtőt talán többet mondd a kép...

fsp3.jpg
    
(#) jati hozzászólása Jún 25, 2008 /
 
Létezit olyan ATX táp amin nincs +3,3V?
(#) Lucifer válasza jati hozzászólására (») Jún 25, 2008 /
 
(#) jati hozzászólása Jún 25, 2008 /
 
Lehet, hogy rági fajta táp?
Következő: »»   6 / 118
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem