Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   133 / 848
(#) roland9 hozzászólása Júl 9, 2015 /
 
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy programozott már valaki USBASP-vel ATTINY13-at?
Mert én le szedtem a a hardware könyvtárba való fájlt de nekem fordítási hibát ír:

(In file included from avr.ino:1:
D:\Programok\arduino-1.0.5-r2\hardware\arduino\cores\arduino/Arduino.h:213:26: error: pins_arduino.h: No such file or directory
)

Valakinek lenne vmi ötlete?
hardware
(#) roland9 válasza roland9 hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Sziasztok!
Sikerült eljutnom odáig, hogy az előző hibaüzenet eltűnt és a programozó is sikeres programozást ír ki, viszont az IC-be nem kerül bele a program illetve egy másik hibaüzenetet kapok, ami ez lenne:

avrdude: verification error, first mismatch at byte 0x0000
0x09 != 0x01
avrdude: verification error; content mismatch

Van valakinek valami ötlete?
(#) andykaaa válasza roland9 hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Szerintem azt nem USBASP-on keresztul kell programozni.
(#) TavIR-AVR válasza roland9 hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
És a Tools Board alatt mit választasz ki?
Tiny85 a _legkisebb_ ami szegről/végről Arduinohoz jó.
Alapban: ~400 byte Flash, ~250 byte SRAM. A Tiny13 ennél _kisebb_.
(#) roland9 válasza TavIR-AVR hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
a hardware mappa kiegészítése után lett 3 féle tiny13-om panel, de egyikkel sem akar működni, mindegyiknél ugyan azt a hibát írja.
Ezek a lehetőségek vannak:

Attiny13 @ 128 KHz (internal watchdog oscillator)
ATtiny13 @ 4.8MHz (internal 4.8 MHz clock)
ATtiny13 @ 9.6MHz (interne 9.6 MHz clock)
(#) TavIR-AVR válasza roland9 hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Esélytelen arduino alatt Tiny13!
Még a sima BLINK sem megy!


Verification error: Tápfesz ott van? 100nF kerámia a Vcc / GND közt?
Reset és az 5V közt ott van a 10k felhúzó?
Mosi/Miso/sck/reset/Vcc és Gnd bekötve?
(#) roland9 válasza TavIR-AVR hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
A tápfesz megvan a kondi megvan, mosi miso sck reset vcc gnd bekötve a 10K ellenállás még nem próbáltam de mindjárt kipróbálom.
(#) roland9 válasza roland9 hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
10K ellenállással is ugyan az a helyzet.
(#) andykaaa válasza roland9 hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Véletlenül nem "Arduino as ISP" -vel kellene programozni ? Nem lehet engem a szakik sorjaba sorolni, de én, Guugli tanácsára, úgy próbálnám.
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2015
(#) djcaveman hozzászólása Júl 10, 2015 /
 
Sziasztok.

Az lenne a kérdésem, hogy az Arduino Mega 2560R analóg bemenetei mekkora feszültséget visel el?
Egy helyen Arduino azt olvastam, hogy 0-15V Valós lehet ez az adat? Nem szeretném legyilkoli a bemeneteket. Ezért kérdezlek titeket. Egyébként 0-10V-ra van szükségem bemenetenként.
(#) tomi52 válasza kissi hozzászólására (») Júl 10, 2015 /
 
Nos kipróbáltam, hogy beleírok hibás sort. Az jött ki, hogy a betűsorrend szerinti első alkönyvtárból veszi.
És mint sejtettem, itt az arduino környezetben legalább is a librarias könyvtár alkönyvtáraiban lévő file-ok esetén nincs jelentősége, hogy <> vagy "" között van-e a neve.
(#) erdeidominik1999 hozzászólása Júl 10, 2015 /
 
Nah végre megjött a due, de én az 1.0.6-os progit használom, az újat nem szeretem, abba hogyan tudom belerakni a board-ot?
(#) erdeidominik1999 válasza erdeidominik1999 hozzászólására (») Júl 10, 2015 /
 
Utánna olvasgattam, és azt találtam, hogy csak a béta verziók tudják a due-t... Most felraktam az 1.5.6 beta-t, beletettem a librarykat, viszont egy csomóra hibát ír:
Idézet:
„Invalid library found in G:\arduino-1.5.8\libraries\Ethernet: Library can't use both 'src' and 'utility' folders.
Invalid library found in G:\arduino-1.5.8\libraries\Robot_Control: Library can't use both 'src' and 'utility' folders.
Invalid library found in G:\arduino-1.5.8\libraries\SD: Library can't use both 'src' and 'utility' folders.
Invalid library found in G:\arduino-1.5.8\libraries\TFT: Library can't use both 'src' and 'utility' folders.
Invalid library found in G:\arduino-1.5.8\libraries\WiFi: Library can't use both 'src' and 'utility' folders.

Ez mi lehet?
(#) arduinoforever válasza djcaveman hozzászólására (») Júl 10, 2015 / 1
 
Az Arduino Mega analóg és digitális bemeneti is egyaránt max 5V-os feszültséget viselnek el!
Ettől nagyobb feszültséget csak feszültségosztóval lehet rátenni!
(#) fkx válasza erdeidominik1999 hozzászólására (») Júl 10, 2015 /
 
Nem kell beletenni a lib-eket. Nekem az 1.6.5-van feltelepítve (nem béta verzió), a Tools/Board/Board manager menüben egyszerűen rákattintasz a DUE telepítésére... Letölti a netről ami kell hozzá, és már lehet is fordítani a kódot. A webszerverem simán lefordult úgy, hogy a DUE volt kiválasztva. Egyedül az EEPROM.H nem tetszett neki, ezt kivettem (mert nem használom, csak régebben ebben tároltam pár dolgot - de mostmnár inkább az SD-n) és máris le tudott fordulni. Sajnos kipróbálni nem tudom, mert nekem még mindig nem érkezett meg a DUE
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2015
(#) erdeidominik1999 válasza fkx hozzászólására (») Júl 10, 2015 /
 
Na felraktam az 1.6.5-t, megcsináltam a due telepítést, bemásoltam a libeket a régi progiból, és ilyen hibákat ír:
Idézet:
„Invalid library found in G:\arduino-1.6.5-r2\libraries\SD: Library can't use both 'src' and 'utility' folders.”
(#) fkx válasza erdeidominik1999 hozzászólására (») Júl 10, 2015 /
 
Akkor olvasd el az előző hozzászólásom legelső mondatát mégegyszer.
(#) kapu48 válasza erdeidominik1999 hozzászólására (») Júl 10, 2015 /
 
Mert nem minden régi lib jó hozzá!
Mivel nagyon sok belső HW jóval többet tud, mint az AVR-ek!

Ilyen Pl. a te esetedben éppen a SPI, ami az SD-t kezeli. Ezért keresni kell olyan libeket amik már a duet kezelik.

Én a telepítést úgy oldom meg, hogy csinálok 1 saját libet, amiből kidobálom az olyan részeket, ami nem kel a due-hoz. (Mert már ARMos lapból is van vagy 10 fajta. Kis gyakorlás után már tudja az ember. (Ha végkép elcseszem? Letörlöm az egészet és újra kezdem, gyakorlás)
Ha megvan a rutin gyűjtemény, be zipelem és azt mutatom meg az include telepítőnek.
Valahogy így néz ki:
c:\Users\neved\Documents\Arduino\libraries\SdFat\utility\
c:\Users\neved\Documents\Arduino\libraries\SdFat\examples\ << itt vannak az ajánlot alkalmazások
c:\Users\neved\Documents\Arduino\Alkalmazás\ << itt a saját projectek

Ez után már tudja a rendszer, hogy nem az AVRs rutinok kellenek a due-hoz.
(Lehet, hogy van ennek jobb módja is? Csak én még nem ismerem.)
(#) erdeidominik1999 válasza fkx hozzászólására (») Júl 10, 2015 /
 
Akkor honnan kerülnek bele? Belemásznak vagy mi?
(#) fkx válasza erdeidominik1999 hozzászólására (») Júl 10, 2015 /
 
Gondolom az a kb. 170Mb amit letölt amikor a DUE-t telepíti, csak tartalmaz valamit... De tudod mit nehogy kipróbáld amit írtam, inkább szenvedj vele még egy darabig. Erre már tényleg nem tudok mást mondani. Ezen a gépen ami előtt most ülök, kb. 4-et kattintottam, hogy települjön a DUE, utána elindítottam a fordítást, és ennyi. Ha te is ezt tetted volna, valószinűleg már rég működne.
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2015
(#) erdeidominik1999 válasza fkx hozzászólására (») Júl 10, 2015 /
 
Na kipróbáltam minden nélkül, most már csak a time és a i2c lcd library nincs meg neki...
(#) erdeidominik1999 válasza kapu48 hozzászólására (») Júl 10, 2015 /
 
Hát ezt nem igazán értem...
(#) kapu48 válasza erdeidominik1999 hozzászólására (») Júl 10, 2015 /
 
Nem érted?

A lényeg, hogy az arduino indítása után kiválasztod boardnak a Duet.
És így telepíted az „Sketch > Include library > ADD ZIP.. > Általad bezipelt lib!!!!
Így megjegyzi az útvonalat és a due-hez itt keresi először az <myxxx.h> alkalmazásokat.


Amit fkx írt az az alaptelepítés (A DOS)! Mikor az megvan?
Elindulsz a neten barangolni „Arduino due lib” címszóval, és találsz elég jó alkalmazásokat.
Amik meg könnyítik a kezdők dolgát, (Lassan összejön valami Win95 szerű tudás bázis, kis túlzással).
(#) izenahogyishivnak hozzászólása Júl 10, 2015 /
 
Van egy 8 bites változó, aminek a csak a félkövérrel jelzett bitjeit szeretném módosítani pl. 1010 -re, a többi változatlan maradjon.
bbbb bbbb

Tehát az eredmény ez legyen: bbb1 010b

Ezt egy lépésben meg lehet csinálni?

Bitmezőket ismerem, de az macerás. Egyébként két maszkolással tudom megoldni.
(#) erdeidominik1999 válasza kapu48 hozzászólására (») Júl 10, 2015 /
 
Értem, köszi megpróbálom.
(#) kapu48 válasza izenahogyishivnak hozzászólására (») Júl 10, 2015 /
 
Írsz 1 makrót:
  1. #define mask(x,m) ((x & 0b11100001) | (m & 0b00011110))
(#) erdeidominik1999 válasza kapu48 hozzászólására (») Júl 10, 2015 /
 
Na felraktam őket, az ethernetet próbálgatom most, hibát már nem ír, viszont feltöltés után ha kiiratom soros monitorra az ip-t, akkor mindig 255.255.255.255 jön ki, és nem is működik ott ahova állítottam. Ez mitől lehet?
(#) Kera_Will válasza izenahogyishivnak hozzászólására (») Júl 10, 2015 /
 
Pedig nincs más 1 2 bit maszkolási lépés kell.
AND OR XOR művelet a biteken .
Lehet XOR segítene is .
(#) djcaveman válasza arduinoforever hozzászólására (») Júl 10, 2015 /
 
Köszönöm a választ.
(#) icserny válasza izenahogyishivnak hozzászólására (») Júl 11, 2015 /
 
Idézet:
„Van egy 8 bites változó, aminek a csak a félkövérrel jelzett bitjeit szeretném módosítani

Van olyan fejlett mikrovezérlő, amelynél ez egy művelettel megoldható, de a 8-bites mikrovezérlőknél ez nem megy egy lépésben. A több lépéssel pedig gondot okozhat, ha a műveletek közben egy megszakítás, vagy más konkurens folyamat belezavar (pl. SFR vagy CPU regiszterek matatásakor). A bezavarás elkerülése/minimalizálása érdekében célszerű XOR műveletekkel megoldani (kvázi atomi műveletté tenni) a bitmatatást.

Az alábbi inline függvény akkor használható eredményesen, ha a konkurens folyamatok (ilyen a megszakítás is) nem módosítják az általad félkövérrel kiemelt biteket, a te függvényhívásod pedig csak a félkövérrel szedett biteket módosítják.

[code=c]/* Inline függvény, amely egy regiszter valamelyik bitcsoportját
* atomi művelettel módosítja.
* \param reg a módosítandó regiszter neve
* \param val a beírandó érték (helyiértéken helyesen!)
* \param mask a módosítandó bitcsoportot kijelölő maszk
*/
#define ChangeBits(reg,val,mask) reg ^= ((reg^val) & mask)
Következő: »»   133 / 848
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem