Fórum témák
» Több friss téma |
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
És ha a vevő pint máshova teszed? Vagy ha a motorvezérlő van máshol?
Nagyon remélem hogy megúszom enélkül mert 12db már be van építve a vezérlőből.
De úgy egyébként jó?
Nincs lehetőségem most kipróbálni.
szia,
az itt található módszerrel nekem kitűnően működik (SMTP2GO), napi 20 mailt lehet küldeni. PS most látom ez ugyanaz mint ami fentebb van. A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2015
Lehetséges hogy amíg az infra vagy serial-ra írás megy, nem tudom másra használni a 0-1 (rx-tx) lábakat?
Az nem lehetséges, hanem úgy van, mert a serial a 0,1-en megy, ha pl kötsz rá valamit és használod, akkor progit sem tudsz rátölteni.
Az analogwrite parancs timert használ fel a működésére, az infra vevő úgyszintén. Szét kellene választani a dolgokat, hogy melyik timer milyen feladatot végez, mert a két dolog össze-vissza konfigurálja az egyik timer-t. Ehhez már lehet kevés lesz az Arduino, nem a lap, hanem a library. Mélyebben bele kellene látnod, hogy mi is történik a háttérben. Megadjam a címem, ahova küldheted a cuccokat?
A program rátöltéssel sosem lesz baj, mert reset után a bootloader indul, nem a programod. Ha a motorok vannak rákötve az Rx Tx lábakra, akkor soros kommunikáció alatt a motorok mozogni fognak! Kivéve, ha nagyon be van ez a két vonal terhelve, mert akkor se soros kommunikáció, se programfeltöltés nem fog menni.
Igen, de ha kimenetnek van használva, akkor nem tudod elkezdeni feltölteni a progit, amig le nem kapcsolod.
Ha elkezded feltölteni a programot, reset-el az avr, és elindul a bootloader, ami felkonfigurálja a soros portot. Tök mindegy milyen programot akarsz futtatni.
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2015
Egyébként értelemszerűen átírtál mindent?
Lehet szolgáltató függő is hogy működik-e, nekem a upc-n ment, viszont mikor wireshark-al megnéztem hogy az outlook express teljesen máshogy küldi az email-t még a jelszavamat is láttam az sem volt elrejtve (ez nem titkosítás) base64 kódolással.
Igen átírtam, próbáltam t-home levelezéssel, gmaillal, és a saját mail szerveremmel is, de nekem az a fura, hogy legalább 20 mp mire csatlakozik a szerverhez, az neked is sok idő? És megnéztem, amit az előbb írtam az az eRcv() ad vissza returnba rossz értéket, de nem tudom az mi, és googleben sem találtam.
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne és kérném a segítségeteket abban, hogy OBDII USB-s kábellel és egy USB host shield-del meg lehet-e valósítani egy olyat, hogy 1602-es LCD-re kiíratni pl. az autó sebességégét vagy más egyéb adatot? Alappanel egy UNO R3. Köszönöm.
Nem volt vele gond, most ki sem bírnám próbálni mert nincs shieldem, igaz van CEREBOT MX7ck panelom, PIC32 80MHz rendes RMII interface gyorsabb mint az SPI arduno, meg az SD kártyának is van külön SPI port, sajnos szerver módban nem működik jól.
Sziasztok! egy olyan kérdésem lenne, lehet, hogy hülye kérdés, de amikor a program elindul, ugye a 13-as led villan 2-t, ezt nem lehet valahogy kikapcsolni, mert szeretném használni a 13-as pint, mert kevés a csatim, de az gond, ha indulásnál áram kerül rá. Előre is köszi!
Fel kell raknod olyan bootloadert, ami nem tartalmazza ezt a feature-t, vagy pedig ISP-n keresztül kell programoznod, Arduino nélkül.
És egyébként arra indulásnál gnd vagy 5v kerül?
Nézd meg hova van kötve a led másik vége. Plusz vagy test H/L pont ?
Abból kiderül minden.
Hogy te milyen okos vagy Még annyit, hogy arduinóval szernék ledeket vezérelni, illetve gombokat olvasni i2c-n keresztül. Ahhoz milyen ic kéne? Én a pcf8574-est találtam erre a célra, az jó? És azon hány kimenet van? Mert láttam, hogy 4+4, de abból 4 nem analóg? Illetve gondolom a kimenetek jók bemenetnek is...
Sziasztok!
Van egy ilyen karaktertábla.: LCD Karakter tábla Meg tudná valaki mondani gyorsban, hogy tudok az lcd.write() fügvénnyel kiírni egy karaktert ebből a táblából? Mert ha pl beírom ezt.: lcd.write(11111111); akkor nem a jobb legalsó kockát írja ki...
Miből gondolod hogy nem analóg ?
Ha gombokat olvasolbe (H/L) akkor mért kellene analóg AD-s port? Mennyi ledet szeretnél vezérelni és milyen gyorsan? Arra elég lehet sorosbe /párhuzamos ki shift regiszter is. Muszáj I2C? Azt akarod gyakorolni? Bemenet olvasásra is hasonlóan. párhuzamos be/ soros ki menetű regiszterrel vagy demultipexerrel Persze a bit beolvasás sebessége is számíthat A hozzászólás módosítva: Júl 30, 2015
Nem kell analóg, de azóta már magtaláltam, hogy az analóg az i2c címet állítja. Egyébként 4 led, és 4 gomb, és nem kell gyorsan, de azért kéne i2c, mert úgy a maradék kimenetet tudom használni, az a4,5 pedig úgyis kell i2c-re mert rtc modul is lesz rajta...
A hozzászólás módosítva: Júl 30, 2015
A0-A1-A2 az mint ADDRES
Tehát akkor ez az ic jó? És ha jól értem akkor 8 ki ill bemenet van rajta, ugye? Még annyit, hogy a 1307-es rtc modulnak mi az alap címe, hogy ne ütközzön. Ja meg lcd-is lesz rajta, annak asszem 0x27, ugye?
RTFUM !!! Van minden alkatrésznek adatlapja légy szíves olvassál beléjük.
vagy pont itt van egy valami hasonló tutorial : ledek + gombok Másik ardu oldal : másik egyik rtc adatlap
Alapból minden bemenetként van konfigurálva. Se nem gnd, se nem 5V.
Sziasztok!
Csak félig Arduino, de hátha tudtok segíteni. Olyan 7"-os kijelzőt keresnék, amit tudok használni Arduinoval is és Raspberry-vel is. Azt szeretném megoldani, hogy mikor bekapcsolom a rendszert, amíg a Raspberry fel nem éled, az Arduino adja a képet a kijelzőre, majd mikor már bebootolt a Raspberry, akkor pedig az. A google-n már keresgéltem, de eddig nem találtam ilyenre megoldást (biztos rosszul kerestem). Esetleg valaki csinált már ilyet, vagy találkozott ilyennel? Köszi! A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2015
Sziasztok! Találkoztatok már olyannal, hogy a time library általi óra siet?
|
Bejelentkezés
Hirdetés |