Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   127 / 599
(#) kérdező hozzászólása Júl 24, 2015 /
 
Sziasztok!
Valaki látott már a fórumtársak közül gömbvillámot?
Én még sose, de ismerőstől hallottam. Mások szerint nem is létezik.
Mi a véleményetek erről a furcsa jelenségről?
(#) zolika60 válasza ronin75 hozzászólására (») Júl 24, 2015 /
 
Nem az az érdekes, hanem a teherautó hátulján lévő képernyő.
(#) kadarist válasza kérdező hozzászólására (») Júl 24, 2015 /
 
Majd ha látok olyat, akkor elmondom a véleményem.
(#) gernerakos válasza kérdező hozzászólására (») Júl 24, 2015 /
 
Van egy alacsony, de dagadt osztálytársam, őt becézzük gömbvillámnak. Személy szerint nem hiszek benne.
(#) ronin75 válasza zolika60 hozzászólására (») Júl 24, 2015 /
 
Fel se tűnt, van rajta képernyő? Minek?
(#) _BiG_ válasza gernerakos hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
Apám gyerekkorában látott egyet. Kis lebegő fényes "labda" volt, ami a hegy - ahol laktak - lejtőjével párhuzamosan libegett lefele, hullámos mozgással, majd egy bokorba repült, ott eldurrant és a bokor kigyulladt.

Illetve a nyomaival találkozott apám, még az 50-es években, az Istvántelki főmúhelyben (vasút). A tető felett képződhetett (erről szemtanú nincs), az esőcsatornán ment lefele, azt elolvasztotta (ilyenre "rendes" villám már nem képes), majd berepült a kárpitosműhelybe. Ott végigrepülhetett a fal mentén körbe (a nyomok erre utaltak), a falon függő képeket kiégette. Az asztalon heverő gépelt fehér papírokat megbarnította, a betűk viszont kiégtek a papírból. Kisebb tüzet okozott a javított ülések között.
Majd átrepült a munkások modójába, ott a padlón levő fém összefolyó rácsát félig elolvasztva semmisült meg. Ez hangos volt, így vettték mindjárt észre.
Persze az ÁVH mindjárt szabotázst keresett, persze egy fizikus meggyőzte az agyatlan hatóságot, hogy ez "csak" gömbvillám volt. Ember ilyet nem tud csinálni.

Nem hit kérdése, hogy létezik a jelenség, sokan látták, meg a nyomait, hatásait. Amik elég meglepőek - mintha néha "nem evilági" anyaggá alakítaná az anyagokat. Illetve bődületes mennyiségű elektromos töltés képes szétszórni. Akkora sztatikus töltés képes létrehozni ezzel, hogy falat arrébb tol az ereje (taszítás), illetve fémburkolatú berendezések lemezeit leszakítja.
(#) BarnaPili válasza ronin75 hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
Látható,mi van előtte. Előzésnél jól jönne idehaza is ilyen a 44-esen a kamionokra.
(#) Collector válasza _BiG_ hozzászólására (») Júl 25, 2015 1 /
 
Idézet:
„Nem hit kérdése, hogy létezik a jelenség, sokan látták, meg a nyomait, hatásait.”

Ufókat, vámpírokat, meg szellemeket is látnak egyes emberek állítólag, akkor most ezeket is el kellene hinni?
Sokan szimplán, a villám által felperzselt, felgyújtott dolgokat amiket a szél elfúj, gondolnak gömbvillámnak.
(#) moltam válasza Collector hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
Amíg nincs egy eset hitelesen dokumentálva, addig ez nekem is legenda kategória. Nekem is meséltek ilyet az öregek, de fenntartással kell kezelni a dolgokat.
(#) 20sz Jófiú válasza moltam hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
Gyuri bácsi a múlt században járta az országot egy vhs kamerával. Megörökítette a gömbvillám gyanús eseteket és a szemtanúk beszámolóit is. Ball Lightning Minden esetre érdekes.
(#) szitko válasza ronin75 hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
Hollandiában és Belgiumban, még az autópályán is van közvilágítás. Nem csak a csomópontokban.
Pl. Aachen - Antwerpen között, (holland A76 belga A2, A13) végig van közvilágítás, még a puszta közepén is...
(#) Collector válasza 20sz Jófiú hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
A videón villámról beszélnek, ami egy házba csapott. Bár egy Egely videóban akármi megtörténhet
(#) kérdező válasza _BiG_ hozzászólására (») Júl 26, 2015 /
 
Érdekes történet, még nem hallottam róla. Sokan beszámoltak gömbvillámról, az tény.
Nekem az a problémám vele, hogy egyrészt nincsenek meggyőző felvételek róla, de még az általa megperzselt tárgyakról sincsenek fényképek.
(#) kameleon2 válasza kérdező hozzászólására (») Júl 26, 2015 /
 
Elég nehéz elektronikus eszközzel detektálni valamit, ami mindent alaposan megszór hővel túlfesszel, mágneses zavarral. Személyes elbeszélések alapján meg nehéz bizonyítékot találni. Gondolj bele, hogy egy nagyon fényes dolgot is milyen nehéz jól fényképezni, mennyire rá kell készülni...
(#) _BiG_ válasza kérdező hozzászólására (») Júl 26, 2015 /
 
Vannak fényképek, csak sajnos itt is igaz az, hogy előbb mondanak a népek véleményt, mint hogy utánanéznének.
Jó, az igaz, hogy nem mindennapi a dolog (szerencsére), meg a dokumentum-igényű kutatás több az egyszerű kattintgatásnál.
Bár Egelyt divat fikázni (mondjuk néhol nem véletlenül), de kivételesen remek könyvet állított össze a témában, hazai és külföldi eseteket feldolgozva. Ami nagyon figyelemreméltó, hogy a gömbvillám sok hatását, tulajdonságát ismerteti. Azaz, hogy milyen körülmények között, mit is csinált épp a jelenség. Mert igen sokmindenre képes. Csak nem minden képesség jelenik meg minden esetben. Az már a szellemi mélyrepülés, amikor egy-egy aspektust kiemelve jellemzik a jelenséget és állítják róla például, hogy "örvénylő égő gáz". Aha, és az pl. elektromos képességek? Égő gáznál?...
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2015
(#) Gafly hozzászólása Júl 27, 2015 /
 
(#) Hp41C válasza Gafly hozzászólására (») Júl 28, 2015 /
 
Idézet:
„1,6 kilométeres területű antenna
Elmondása szerint a FAST parabolaantennájának kerülete körülbelül 1,6 kilométer lesz, vagyis "40 percre lesz szükség ahhoz, hogy körbejárják".”

(#) Gafly válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 28, 2015 /
 
Tudod, újságiró...
(#) pucuka válasza Gafly hozzászólására (») Júl 28, 2015 /
 
Ugyan már, egy betűt elcserélt, na bumm, gondolja. "k" helyett "t" -t írt. Nagy ügy. (mármint az ujságírónak)
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2015
(#) sonajkniz válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 29, 2015 /
 
40 perc 1,6 Km megtételére? Szerelmesek fogják körülandalogni:
(#) Gafly válasza sonajkniz hozzászólására (») Júl 29, 2015 /
 
Ja, és méterenként 70.000 forint az illeték, mert "bármelyik mérete meghaladja a 4 métert"
(#) granpa válasza sonajkniz hozzászólására (») Júl 29, 2015 /
 
Biztos nehéz a terep, vagy józanul nem megy.
(#) gernerakos hozzászólása Aug 2, 2015 /
 
Na ki fejti meg, hogyan gyorsulhat egy villanymozdony leeresztett áramszedővel, sík terepen?
Kommenteket elolvasni nem ér!
V42 Drót nélkül
(#) pucuka válasza gernerakos hozzászólására (») Aug 2, 2015 /
 
Lendkerékkel, ill a gépcsoport tehetetlenségi nyomatékából. Ward-Leonard hajtás.
(#) gernerakos válasza pucuka hozzászólására (») Aug 2, 2015 /
 
Úgy bizony!
(#) kérdező válasza pucuka hozzászólására (») Aug 2, 2015 /
 
Különleges mozdony, a szinkronmotor fázisjavításra is alkalmas. (Kár, hogy csak 1db. üzemel belőle.)
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2015
(#) proba hozzászólása Aug 3, 2015 /
 
Hoztak egy villám sújtotta berendezést, volt benne olyan 0.25 mm2 vezeték aminek a belseje eltűnt 5-10 cm hosszon , a szigetelés viszont teljesen ép, nyúlik mint új korában. Mindíg hallottam különleges dolgokat a villámról, de ezt így látni azért döbbenet.
(#) kameleon2 válasza proba hozzászólására (») Aug 3, 2015 /
 
No igen... villámáram, villám teljesítmény... Nyilván nem mérhető össze egy ceruzaelemmel. Láttam én berendezésben villám nyomát. Bejött az áramellátó berendezésen, a tápon, végigkúszott a csatlakozókon és a cserélhető panel közepén lévő chipbe egy krátert vájt. Mindennek jól látható nyoma volt.
(#) zolika60 hozzászólása Aug 4, 2015 / 3
 
Nem elektronika, de érdekes.
(#) granpa válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 4, 2015 /
 
Mennyi finom munka, igazi kézműves remekek, "ezer éves" technológia.
Következő: »»   127 / 599
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem