Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2611 / 3975
(#) proli007 válasza merisot hozzászólására (») Aug 1, 2015 /
 
Hello! Hogy gondolod, hogy egy 9V-os elemet szabályozol, 0..9V-ig és stabilan (még egyszerűen is), miközben az elem feszültsége esni fog a terhelésre? Amúgy a terhelést nem írtad, és az értelmét/célját sem a feladatnak.
(#) venndi hozzászólása Aug 1, 2015 /
 
Kösz! Az RM az kisebb vagy nagyobb legyen? Illetve, vannak kisebb és nagyobb méretben ellenállások, ugyanolyan karakterisztikákkal. Van egyiknek másiknak valami előnye? vagy csak simán kisebb és ezért drágább?
A C2, C11, C7 vegyek drágább fóliás kondenzátorokat? vagy tantált?
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2015
(#) ferci válasza venndi hozzászólására (») Aug 1, 2015 /
 
Az valszín raszterre utaló adat. Nézd meg, mi van utána szám. Ha 2, akkor 2x 2,54 mm pl.
1 raszter 2,54 mm.
Úgy válassz, hogy a nyákodhoz, pozíciókhoz jó legyen.
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2015
(#) venndi válasza ferci hozzászólására (») Aug 1, 2015 /
 
Ok, kisebb az biztos jó...
Ezt írja: Kerámia kondenzátor RM5 (CCK). Álltalába 2,5 és 5 szokott lenni
(#) Wind-Storm hozzászólása Aug 1, 2015 /
 
Helló!

Olyan stepupot keresnék amely egy ni-mh akkuról pl. 3V-tal folyamatosan ellát egy stand-by-ban mikroampereket, aktív állapotban legfeljebb 10mA-t fogyasztó IC-t.
A táplálandó IC egyébként 3-5V-ig működőképes.
Gyári megoldásban ez már meg van alkotva egy ilyen lámpában, viszont az ezért felelős három lábú SOT-23-as alkatrész típusa ismeretlen.
(#) ferci válasza Wind-Storm hozzászólására (») Aug 1, 2015 /
 
Valaki írta a napokban az MCP1640-et.. keress rá.
Kaphatsz hozzá 4,7 uH-t, átalakítót is...
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2015
(#) Wind-Storm válasza ferci hozzászólására (») Aug 1, 2015 /
 
Kár hogy 6 lábú, nem tudok panelt gyártani hozzá egyelőre, így felejtős még ha jó is lenne.
(#) ferci válasza Wind-Storm hozzászólására (») Aug 1, 2015 /
 
Létezik hozzá átalakító.. mintha egy sima 6 lábú tok lenne, csak lap.
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2015
(#) Wind-Storm válasza ferci hozzászólására (») Aug 1, 2015 /
 
Na, már leltem is közben.
Persze ha valaki tudja milyen 3 lábú lehet a lámpában, ne tartsa magában.
(#) merisot válasza proli007 hozzászólására (») Aug 1, 2015 /
 
9 voltos elem egy izzót hajt amikor merül az elem halványabb az izzó, de én szeretném egy potival állítgatni a fény erőt. köszi
(#) proli007 válasza merisot hozzászólására (») Aug 1, 2015 /
 
Egy 9V-os elem meg egy izzó, eleve nem jó párosítás. De a megoldás nem a feszültség szabályozása lenne, hanem PWM használata. Ugyan is bármely analóg szabályozás elfűti azt a teljesítményt, amit az izzó nem vesz fel. Valamint a fényerőt növelni/visszaállítani nem tudod, ha merül az elem.
(#) Daniel-91 válasza proli007 hozzászólására (») Aug 1, 2015 /
 
Köszönöm a választ, megcsináltam wizardban, kicsit még alakítgattam rajta, így jónak tűnik. Remélem élőben is szépen fog üzemelni!
(#) vladcepes hozzászólása Aug 1, 2015 /
 
Sziasztok! Van egy kábel ami hasonló mint a micro usb,de még annak is majdnem a fele. Ezt milyen néven kell keresni? Választ köszönöm!
(#) merisot válasza proli007 hozzászólására (») Aug 1, 2015 /
 
Az nem probléma hogy elfűti, az elemet meg kicserélem ha merül egyébként is hetekig megy merülés nélkül. Mért kell bonyolult szabályozás nincs ilyen értékű poti?
A hozzászólás módosítva: Aug 1, 2015
(#) proli007 válasza merisot hozzászólására (») Aug 1, 2015 /
 
Azt sem tudni, milyen izzót használsz. Ha a potit (aminek várhatóan kis ellenállásúnak kellene lenni) sorba kötöd a lámpával,akkor nem lehet "nullára szabályozni". Ha meg feszültségosztóként használod, még az is fogyaszt. De hetekig akkor megy egy 9V-os elem egy lámpával, ha nincs bekapcsolva..
(#) venndi hozzászólása Aug 2, 2015 /
 
Milyen trimmer potenciómétert javasoltok, egyfordulatút, vagy többfordulatút? Gondolom az egyfordulatút könnyebb beállítani nem?
Az LF347-nek és LF353-nak van érteleme aljzatot(?) venni?
(#) ferci válasza venndi hozzászólására (») Aug 2, 2015 / 1
 
Precíz beállításhoz többfordulatú a jó.
Foglalat akkor kell, ha többszöri meghibásodásra számítasz.
(#) Fidel hozzászólása Aug 2, 2015 /
 
Sziasztok!

Felraktam egy bojlert, és vettem mellé egy a képen látható elosztódobozt.
Viszont nem tudom, hogy szakszerűen hogyan kell a L N F vezetékeket bekötni a kapcsokra, mert csak kettő kapocs van. Gondolom, a kék N jelű matricára kell a 0-a, a másikra a fázis, de a földelést, hogyan kellene bekötnöm szakszerűen?
Nem itt jön be az áram, és gondolom, hogy nem lehet itt összekötni a 0 és föld vezetékeket, mert akkor a Földelést nem lehet majd ellenőrizni a nullbontóval.

IMG_1552.JPG
    
(#) Gabi000 hozzászólása Aug 2, 2015 /
 
Sziasztok! Abban kérném segitségeteket hogy ezt a fajta időzitő relét hogy kell bekötni ??? Meg az mit jelent hogy negativ vagy pozitiv inditó jel???
BESTAR multifunkciós időrelé, elektromos zárak és síktapadó mágnesek működtetéshez, negatív vagy pozítív indítójel, potencióméterrel állítható kettős időzítés, 0~10 mp késleltetési idő, 1~100 mp. rel

BESTAR multifunkciós időrelé, elektromos zárak és síktapadó mágnesek működtetéshez, negatív vagy pozítív indítójel, potencióméterrel állítható kettős időzítés, 0~10 mp késleltetési idő, 1~100 mp. rel

BESTARMTR.jpg
    
(#) Gabi000 válasza Fidel hozzászólására (») Aug 2, 2015 /
 
A Fázis Vezetőt a kismegszakitóba kell kötni!!! A nulla vezetéket a kék N jelű sorkapocsba kell kötni. A földelést nulla sorkapocs melletti sorkapocsba kell kötni !!!!
(#) Fidel válasza Gabi000 hozzászólására (») Aug 2, 2015 /
 
Köszönöm!
(#) deak francis hozzászólása Aug 2, 2015 /
 
Szép napot!Többször találkoztam olyan jelenséggel,hogy a táp kimenetén nagyobb volt a fesz jóval mint amit jelölt rajta Szerintem az a (buffer) kondi miatt van.Például ha egy ic áramkört akarok vele táplálni akkor jó-e????Mekkora lehet max ez a külömbség??ha ez a fesz meghaladja a max megengedett ic feszültséget probléma-e???köszönöm.
(#) ferci válasza deak francis hozzászólására (») Aug 2, 2015 /
 
MIlyen tápról beszélsz?
(#) deak francis válasza ferci hozzászólására (») Aug 2, 2015 /
 
Szia. Síma trafós táprol beszélek.Trafó+ diodahid+ kondi.
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2015
(#) ferci válasza deak francis hozzászólására (») Aug 2, 2015 /
 
A puffer persze megemeli az egyenrángató után 1,414-szeresre ( -1,2-1,4V ), azonkívül a kisebb trafók terhelés nélkül is sokkal több feszt adnak le. IC-s áramkört csak úgy táplálj róla, hogy közbeteszel egy stab IC-t. Ez nem lehet gond...- úgy számolj, hogy a névleges vagy megkívánt terhelő áramodnál a pufferen lévő fesz legalább 5 volttal legyen több, mint a stab IC kimenete.
A hozzászólás módosítva: Aug 2, 2015
(#) deak francis válasza ferci hozzászólására (») Aug 2, 2015 /
 
Köszi szépen.
(#) Bakman válasza Gabi000 hozzászólására (») Aug 2, 2015 /
 
A képen nem látszik semmi, a nevére rákeresve csak egy általános leírást lehet találni róla. Ott ahol vetted, nem tudnak segíteni?
(#) Gabi000 válasza Bakman hozzászólására (») Aug 2, 2015 /
 
Akkor majd vissza megyek ahol lett véve az időrelé. És mit jelent a pozitív vagy negatív indítás?
(#) Bakman válasza Gabi000 hozzászólására (») Aug 2, 2015 /
 
Pozitív indítás: A bemenetre nulla van kötve, az indító jel ezt a feszültséget felviszi pl. 12 V-ra. Negatív indítás: A bemenetre pl. 12 V van kötve, az indításhoz ezt le kell vinni nullára. Legalábbis így lenne logikus, de az eszköz ismerete nélkül csak tippelni lehet.
(#) lutyii hozzászólása Aug 2, 2015 /
 
Sziasztok! Egy kapcsolásban szeretném kérni a segítségeteket. Van két LED. Az egyiket NPN tranyóval, a másikat PNP tranyóval szeretném kapcsolni. A bajom az, hogy egy vezérlőjelről szeretném mindezt megcsinálni és tovább bonyolítja a helyzetet, hogy a vezérlőjel nagyimpedanciás állapotában a Q1 legyen aktív. Szimulátorban készítettem egy kapcsolást (csatolva) ami ott jónak tűnt, azonban megépítve nem jó. Nagy impedanciás állapotban Q1 aktív (LED1 világít), de ha GND-t hozzáérintem a "vezerles" bemenethez, akkor picit bevillan a LED2. Ez így nem jó. (Nem LEDeketet akarok kapcsolgatni, csak így egyszerűbb vázolni a problémámat.)

kerdes1.png
    
Következő: »»   2611 / 3975
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem