Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1774 / 2208
(#) Condy válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 8, 2015
Én nem építenék erősítőt olyan csövekkel amilyen típusokat már nem gyártanak.
(#) küzmös Gergely válasza Condy hozzászólására (») Aug 8, 2015
P-s változatot már nem, de EL509-et még gyártanak.
(#) Orbán József válasza bakos13gab hozzászólására (») Aug 8, 2015
Az új huzalok szigetelése a többszöröse a 400V-nak!
(#) ozpecs válasza Orbán József hozzászólására (») Aug 8, 2015
És két menet közt a feszültség más mint a végén, a kivezetésekkel persze nem árt óvatosan bánni
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2015
(#) gerleimarci válasza Condy hozzászólására (») Aug 8, 2015
Szerintem nagyon kevesen vannak ezzel így, hogy nem építenek egy bizonyos csőből, mert azt már nem gyártják.
(#) Imi65 válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 8, 2015
Pedig ez saját érdek. Jó, hogy a minimálkoncepciónak ez szinte törvényszerű velejárója, de komolyabb projekteknél a beszerezhetőség nem lehet másodlagos szempont.
(#) gerleimarci válasza Imi65 hozzászólására (») Aug 8, 2015
Jópár évre elegendő készlet van szétszórva, tehát azzal ki lehet húzni egy ideig.
A kínaiak mostanság elég nagy számban gyártják a csöveket, csak az áruk nem valami jóm
(#) mofesa válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 8, 2015
Idézet:
„Jópár évre elegendő készlet van szétszórva, tehát azzal ki lehet húzni egy ideig.”


Hol és merre? Mond, és megyünk szedegetni.
(#) szili83 válasza mofesa hozzászólására (») Aug 8, 2015
Egy cső sokat elmegy, 2-3 garnutúra szerintem elég nekem életem végéig. Vagy nem?
(#) Imi65 válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 8, 2015
Sajnos nincs, vagy nem kötik az orrunkra, hol.
A Kínaiak valóban gyártanak a Jézuskától a géppuskáig mindent. Erről van kevés tapasztalatom. Kittben árusított fejhallgató erősítő 12,6V-ot kapott (a hozzáadott trafóról), csak sajnos a 6N6-nek erről elfelejtettek szólni, vagy a konstruktőrnek, hogy másképpen kivitelezze a fűtőkört. Orsós-magnó Múzeum, Kínai EL34, fél évet sem húzott ki napi fél üzemórával. A Lengyel 4-5 éve megy. Persze, lehet, hogy már javítottak rajta valamelyest.
(#) mofesa válasza szili83 hozzászólására (») Aug 8, 2015
Azért ezt inkább ne forszírozzuk...
(#) bta válasza Orbán József hozzászólására (») Aug 8, 2015
Általánosságban igaz, csakhogy a gyakorlatban nem a szigetelőbevonat átlagos villamos jellemzői, hanem a minőségellenőrzés, az egyenletesség a döntő tényező. Mit ér a jó szigetelőanyag, ha nem mindenhol tapad megfelelően a rézre, nem eléggé rugalmas, és már a tekercselés során sérül? Az olcsó tömegtermék olyan-amilyen, és gyakorlatilag nincs rá garancia. Ezért is vettem márkás, svájci gyártmányú huzalt a GM70 végfok hálózati és kimenőtrafójához (nem mellesleg, a hangja is jobb, a vékonyból még litze hangszórókábelt is csináltam magamnak).

2) Hiába tökéletes eleinte a szigetelés, kV feletti tartományban ott van még a mikrokisülések problémája, melyek nem csak szabad levegőn, hanem porózus primer/szekunder rétegszigetelésen (pl. prespán) keresztül is utat találhatnak. A trafót nem teszik tönkre, de hogy 10-20-30 év alatt jelentősen csökkenni fog az átütési szilárdsága arra mérget lehet venni.
(#) ronin75 válasza szili83 hozzászólására (») Aug 8, 2015
Attól függ, mennyit akarsz még élni
(#) bakos13gab válasza Orbán József hozzászólására (») Aug 8, 2015
Lehet, meg menetek között nyilván nincs meg a teljes feszültség, de akkor is úgy kell gondolkodni, hogy üzembiztos legyen. És ki mondja meg, hogy milyen huzalból készül esetleg a cucc, mert házilag mérni nehezen tudod. Üzembiztonságról beszélek, nem arról, hogy élesztésnél nem üt át.
(#) Imi65 válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 8, 2015
Ennél a csőnél nálam 1500 Ft a felső határ, annál többet biztos nem adnék érte.....
(#) joco63 hozzászólása Aug 8, 2015
Sziasztok!
Az OS51 dobozolása nagyjából kész. Még némi festés és utólagos burkolás kell neki, de már látható a hogy milyen lesz a végeredmény. Ha van ötletetek az előlapra, vagy a tetőlap burkolására szívesen várom. A végcsövek kb.75mA-en vannak belőve katódellenállással meghallgatás alapján nem kell több nekik. Ez 500Ohm-os ellenállással állt be. Próbáltam 60 mA-rel is 670ohm úgy is szépen szólt. A Szarka György által javasolt 100mA-t soknak gondolom, nem látom szükségesnek. Bár ő negatív előfeszítést alkalmazott.
A kék fényt az egyenirányítónál a kapcsolás késleltető áramkörön lévő smd led produkálja. A fotók kicsit eltúlozzák a mértékét mivel hosszú expozícióval készültek. A hangja a legjobb az eddig építettek közül, független vélemények alapján is.
(#) Orbán József válasza bta hozzászólására (») Aug 8, 2015
Hallottam dícséretet a ún. cerimellel (teflon-zománc) huzallal készült kimenőkről.
Rossz mért adatokról és kitűnő hangzásról szólt a hír.
Van saját tapasztalatod?
Nekem még talán pamut-zománcos, klasszikus huzalom is van. Persze alaposan túlméretezett vas kell az ablakméret kellő nagysága miatt.
(#) gerleimarci hozzászólása Aug 8, 2015
Mai munkám:
Felszereltem a panelokat egy állványra, hogy biztosan ne legyen zárlat.
Összekötöttem mindent mindennel.

Holnap élesztem, beállítom a nyugalmi áramokat, szimmetriát.

Tudom, nemrég volt róla szó, de az élesztés folyamatát így tervezem:
A kimenőre kötök 100ohm 3w ellenállást(ez van a kapcsolásban), maxra tekerem a biast,bemenetet letestelem, csövek nélkül ráadom a feszt, mérek, berakom a csöveket, mérem a feszültséget a katódellenálláson, állítom a biast, utána jöhet rá a hangfal.
Javítsatok ki, ha valami nem jó.

Igen, a háttérben még mindig a félvezetős erősítőm szól.
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2015
(#) V1rusH válasza joco63 hozzászólására (») Aug 8, 2015
Heló!

Én nem dugnám el azokat a szép csöveket, de ahány ház annyi szokás... De ha már túllóg a fedlapon, én a tetejére raktam volna, vagy ha nem, akkor fektetve, és teljes rejtve.
Az előlapnak szép nagy felülete van, én körbevágnám, tennék rá új előlapot, középen meghagynám a nagy poti gombot, ÉS ami nagyon fel tudná dobni, két retro analóg műszer VU meter.

Véleményem szerint... De majd mond más s valamit, de ez viszont más topik téma, miért nem ott kérsz tanácsot!?
A hozzászólás módosítva: Aug 8, 2015
(#) gerleimarci válasza V1rusH hozzászólására (») Aug 8, 2015
Szerintem jó helyre írt, mert abban a topicban általános dolgokról van szó, nem csöves erősítők dobozairól.
(#) V1rusH válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 8, 2015
Tőlem nagyon elfér itt is, de doboz téma, és e tekintetben ott mindegy minek a dobozza...
(#) gerleimarci válasza V1rusH hozzászólására (») Aug 8, 2015
Én csak azért gondoltam, mert akik azt a topicot olvassák, nem biztos, hogy sok csövest láttak. És nem boztos, hogy tudják "milyennek kellene lennie".
(#) mofesa válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 8, 2015
Én nem így éleszteném. Az a 100 ohm sem azért van ott.
(#) gerleimarci válasza mofesa hozzászólására (») Aug 8, 2015
Hogy?A 100ohm azért van ott, hogy ne üssön át a kimenő. Lehet egyből rákötöm a hangfalam.
(#) mofesa válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 8, 2015
Idézet:
„A 100ohm azért van ott, hogy ne üssön át a kimenő.”


Ez így van, de kezdésnek szórásra vizsgálnám az erősítőt, közben fűtőfeszültségeket is mérnék, és a további vizsgálatoknál is a kimenők szekunder impedanciájával megegyező értékű ellenállásokkal terhelném.
(#) gerleimarci válasza mofesa hozzászólására (») Aug 8, 2015
Toroidnak szinte nincs szórása. Az a baj, nincs 8ohmos ellenállásom. Majd holnap szétnézek, hátha össze tudom hozni több darabból.
(#) mofesa válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 8, 2015
Idézet:
„Toroidnak szinte nincs szórása.”


Ezt azért gondold át még.

Ez a felépítmény sem tűnik korrektnek, jó pár szempontból. Ha azok a teli fóliák egyben a GND -k is, és a paneleket rögzítő csavarok nincsenek elszigetelve tőle, akkor tuti földhurok.
(#) gerleimarci válasza mofesa hozzászólására (») Aug 8, 2015
A csavarok nincsennek szigetelve, de fába bennek.
(#) mofesa válasza gerleimarci hozzászólására (») Aug 8, 2015
Akkor egyel kevesebb probléma. Mechanikai szempontból viszont nem tűnik korrektnek. Ha csak azon a két fa lécen áll eléggé veszélyes. Lecsúszhat az asztalról és kész a baj. Főleg állításkor, ha rácsúszik a kezedre.
(#) gerleimarci válasza mofesa hozzászólására (») Aug 8, 2015
Szerintem nem fog lecsúszni. Miért állítanám fel? Amúgy is csak idéglenes. Azért csináltam, hogy ne hánykódjanak az asztalon, hanem fixen legyen.
Következő: »»   1774 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem