Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1068 / 1271
(#) ocskay válasza tacsy69 hozzászólására (») Aug 6, 2015 /
 
üdv ezel a tv vel pár napot küzdötem kiderült a csali mi volt ptk része volt megnyikanva xdd szét szivatott de megy tökéletesen mostmár
(#) Anakin007 válasza sero12 hozzászólására (») Aug 6, 2015 /
 
Szia!

Relé kattogás vagy zárlatra utal vagy kevés tápfeszre/nem terhelhető tápra. Konkrétan nem ismerem ezt a tv-t, így csak általánosságban tudom javallani, én erre indulnék első körben.
(#) ocskay hozzászólása Aug 6, 2015 /
 
Szerintetek mi lehet a hiba, van egy tv amikor bekapcsolom, legfelül 4 vízszintes csík van a képernyőn állandóan halványan, én a nagyfeszre gyanakszom?
A hozzászólás módosítva: Aug 6, 2015
(#) ocskay válasza Anakin007 hozzászólására (») Aug 6, 2015 /
 
üdv megmondom őszintén a frankót manual servic oldalról szereztem hozzá rajzot

elég pihent agyú volt aki kitalálta azt a tv
(#) BarnaPili válasza ocskay hozzászólására (») Aug 6, 2015 /
 
Hello!
A függőleges eltérítő fokozatban nézd át az elkókat,KH-t,ilyesmi.
István
(#) Hurka hozzászólása Aug 10, 2015 /
 
Sziasztok!
Javításra hozzám került egy Panasonic plazma TV. Plazmákkal eddig nem volt tapasztalatom. A javítás során lefektethetem az elejére? Úgy gondoltam, hogy teszek a TV és az asztal lapja közé egy plüss plédet. Mi a véleményetek?
Köszönettel: Hurka
(#) ocskay válasza Hurka hozzászólására (») Aug 10, 2015 /
 
szia Hurka szerintem jól tetted nem karcolódik
(#) eyess válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 13, 2015 /
 
Kár
(#) delon009 hozzászólása Aug 13, 2015 /
 
delon vok valaki megtudja mondani hogy lehet e javitani a plazma tv
(#) szucsistvan123 hozzászólása Aug 14, 2015 /
 
Üdv!
Ismerősömnek van egy tv-ja, amiben nem jó a hangrész. (megkért, hogy írjam ki)
Csak sistereg. Mi lehet a baj? Kép az van.
Köszi!
(#) eyess válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Aug 14, 2015 / 1
 
Ismerősömnek van két lába , Amire nem jó a cipő.(megkért , hogy írjam ki)
Csak szorít. ? Mi lehet a baj ? Köszi

Remélem érthető, hogy mi a gond.
(#) szucsistvan123 válasza eyess hozzászólására (») Aug 14, 2015 /
 
Értem!
Megpróbálok több mindent megtudni akkor!
(#) szucsistvan123 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Aug 14, 2015 /
 
A tv egy Daewoo Képcsöves tv.
A panel típusa CP-775. Az a baja, hogy nincs hang, csak sistergés. A hangerőszabályzó működik (a zúgás hangerejét állítja). A kép az tökéletes. Mi lehet a gond?
(#) szucsistvan123 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Aug 14, 2015 /
 
És ITT a Manual is!
(#) eyess válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Aug 14, 2015 /
 
Meg kellene kérdezni még , hogy egyáltalán nincs hang semmilyen formában ?
Értem ezalatt azt , hogy antenna vétel esetén , vagy egy mondjuk DVD , vagy videó lejátszóról egy próba stb , stb , stb .
Ja és , hogy a scart csatalakózón sincs , vagy esetleg ott van.Ugy látom van fülhallgató kimenete is azon van e hang és így tovább,.
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2015
(#) szucsistvan123 válasza eyess hozzászólására (») Aug 14, 2015 /
 
Egyáltalán nincs hang. Másik bemenetről se.
(#) kovács sándor hozzászólása Aug 14, 2015 /
 
Sziasztok!
Segitségeteket kérném,ha valakinek megvan a rajza az ORION T2116-MTX SILVER készűléknek tegye fel köszi: Sándor
(#) eyess válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Aug 14, 2015 / 1
 
A TDA 8375A vezérlését tápját, forrasztásait .A Tuner tápját az IF kimenetek érintkezését , és az onnan menő vezérlést ellenőrizni, ami a két TDA 4445B ig megy tranzisztorokon keresztül.
Majd az onnan menő vezérlést az MSP3410D ig feltételezhető , hogy a két végfok ic a TDA 1519B végfok ic az jó , de ezt sem árt ellenőrizni.Dióhéjban egyenlőre ennyi.
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2015
(#) szucsistvan123 válasza eyess hozzászólására (») Aug 14, 2015 /
 
Oké! Írom a fejleményeket majd!
Köszönöm a választ!
(#) kadarist válasza kovács sándor hozzászólására (») Aug 14, 2015 /
 
Szia!
Ezt a típusszámot nézd meg még egyszer.
(#) kovács sándor hozzászólása Aug 14, 2015 /
 
szia ez van a hátlapján más nincs.

Új kép.JPG
    
(#) kadarist válasza kovács sándor hozzászólására (») Aug 14, 2015 /
 
Ezek szerint jól gondoltam azt, hogy elírás történt. Ha 11AK30 sasszi van benne, akkor válogass innen.
(#) Anakin007 hozzászólása Aug 14, 2015 /
 
Sziasztok!

Került hozzám egy ue32F4000P tipusú vírus, ami hidegen kb. 5 percig megy, majd újraindul, majd fél percenként folyamatosan újraindulgat. Tápok rendben mérve, púpos kondik nincsenek. A CPU 71 fokra izzik, ami szerintem kicsit sok. Raktam rá hűtőbordát, de nem ért semmit. Adtam neki egy kis reflow-t, bár nyomkodásra nem reagál, persze a reflow is eredménytelen leszámítva, hogy nem lett rosszabb
Nem hiszem, hogy bga kh lenne, kintről nézve nagyítóval nagyon szépek a golyók, a tv is mindössze alig 2 éves, épphogy lejárt a gari. Van vkinek tapasztalata ezzel? Esetleg valami ötlete? LVDS-t lehúzva sem változik, tehát nem a kijelző.

Előre is köszönöm!
(#) ha6qt hozzászólása Aug 15, 2015 /
 
Sziasztok,

Egy Alien CTV5131 TV (Vestel panel, Thomson képcső) egy kevésbé hangos pukkanás után beadta leállt, se kép, se hang, sem Stand By LED.

A sorkimenő tranzisztor ( BU 2506DF ) E-B zárlatos. Ezen kívül nem jut el a feszültség a táptól tovább semerre. Találtam a tápban egy 090Q 02I9 nevű fekete műanyag kockát, ami melegszik, és lyukas az oldala. Kiforrasztottam, a panelban a helyén 230V váltót mérek, a kiforrasztott alkatrész lábain pedig 16 Ohm-ot. Gondolom ez valami védelem, ami a sorkimenő zárlata miatt megelőzte a további bajokat.

Mehetett-e ki más is a televízióban? Valamilyen eszközzel ideiglenesen helyettesíthetem a kis fekete kockát, hogy megtudjam, bekapcsol-e legalább Stand By-ig a TV, már kivett sorkimenő tranzisztorral? Ha bekapcsolna valameddig, akkor megvenném a tranyót is, és a kockát is

Köszi!
(#) ha6qt válasza ha6qt hozzászólására (») Aug 15, 2015 /
 
Aktualitását vesztette a dolog

Gyakorlatilag bármit kiépítek a tv-ből szisztematikusan, leveri a biztosítékot. Vegyétek tárgytalannak a témát
(#) BarnaPili válasza ha6qt hozzászólására (») Aug 15, 2015 /
 
Tegyél egy 60as izzót a bizti helyére. Akkor megúszod a sok biztit. Csinálj pár fotót a panelről.
István
(#) kadarist válasza ha6qt hozzászólására (») Aug 15, 2015 /
 
A DF-es tranyókban van egy beépített B-E ellenállás, tehát nem vennék mérget a zárlatra. Vedd ki azt a melegedő lyukas kockát és úgy próbáld ki. Egyébként a rövidzárat ohmméréssel kiderítheted.
(#) szucsistvan123 válasza eyess hozzászólására (») Aug 17, 2015 /
 
Na most az van, hogy a scart csatlakozón van hang, de antennán keresztül nincsen.
(#) BarnaPili válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Aug 17, 2015 /
 
A menüben a hangnorma jó?
(#) szucsistvan123 válasza BarnaPili hozzászólására (») Aug 17, 2015 /
 
Pill
Következő: »»   1068 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem