Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1069 / 1271
(#) szucsistvan123 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Aug 17, 2015 /
 
Igen, jó. és még mindíg sistereg!
(#) ODU hozzászólása Aug 17, 2015 /
 
Sziasztok!

Van egy daewoo DTK-29U3K-100D. A hibajelenség a következő. Bekapcsolásnál elég vékony a kép, illetve színes csíkok ugrálnak benne. Ahogy melegszik be, úgy egyre jobb lesz a kép, ez kb 5 percet vesz igénybe. Régebben ilyenkor hullámos is volt a kép de egy púpos kondenzátor cseréje megoldotta a problémát. Mi lehet a gond? Valakinek volt már hasonló problémája? Én a függőleges eltérítő IC-re gondoltam, de nem láttam semmilyen rendellenes alkatrészt a területén. A kondenzátorokat már átnéztem, mind jó. Segítségeteket előre is köszönöm
(#) stevepapa válasza ODU hozzászólására (») Aug 18, 2015 / 1
 
A látszat néha csal Bizony a jelenséget további kondik cseréje oldja meg, nagy valószínűséggel. Attól, hogy nem púpos még lehet kapacitás vesztett . Mint a függő körben, mint a tápban cserélni, mérni kell. Egy szkóp sokat segítene, ha nincs akkor cserélni kell a kondikat.
(#) ODU válasza stevepapa hozzászólására (») Aug 18, 2015 /
 
Köszönöm. Sajnos oszcilloszkópom nincs. Az előző hozzászólásomból még lemaradt hogy az elején az állapot jelző LED zölden és pirosan villog felváltva (ezt új korában nem csinálta), véleményem szerint táp problémára utal, de ettől függetlenül bekapcsol és megy, csak a TV-n lévő gombok nem működnek.
Olvastam olyat is, hogy megnyúlt ellenállás okozhat ilyet. Rossz kondenzátor esetén nem lenne tartós a probléma? Miért javul a gond idővel?
A nagyobb kondenzátorokat néztem át ( Az összes nagy feszültségű és nagy kapacitásút. kb 10db) A legnagyobb eltérés az 100µF helyett 90µF volt. Az ESR értékük jó. A közeljövőben átvizsgálom a kisebbeket is.
(#) kadarist válasza ODU hozzászólására (») Aug 18, 2015 / 1
 
Az elkók a melelegéssel kissé visszanyerik a kapacitásukat, ezért van ez a javulás. A függőleges eltérítés tápkondenzátorait és az IC-re kötött elkökat ellenőrizd! A sortápfeszültség kondenzátorai is jók?
(#) ODU válasza kadarist hozzászólására (») Aug 18, 2015 /
 
A képen pirossal bekarikázott kondenzátorokat ellenőriztem (még csak elektrolitokat vizsgáltam, 1 fóliát kivéve). A kékkel bekarikázott volt púpos, az cserélve lett. A sárgával bekarikázott pedig az eltérítő. Melyik részen vizsgálódjak első sorban?
(#) kadarist válasza ODU hozzászólására (») Aug 18, 2015 /
 
Írtam, hogy a függőleges IC tápkondenzátorait nézd meg. Rajzról nem lesz nehéz beazonosítani őket, és ha nem vagy biztos a pozíciojukban, akkor mêrd át az összes elkót. Fóliakondit nem kell bántani.
(#) ODU válasza kadarist hozzászólására (») Aug 18, 2015 /
 
És valóban. A hűtőborda melletti egyik elektrolit kondenzátor volt a baj. Tegnap azt az egyet felejtettem el megnézni.
Köszönöm szépen a segítséget!
(#) stevepapa válasza ODU hozzászólására (») Aug 18, 2015 /
 
No látod, attól, hogy nem púpos még lehet kaka
(#) ODU válasza stevepapa hozzászólására (») Aug 18, 2015 /
 
Igen. Az ESR érték 140×-ese volt az elfogadhatónak, a kapacitása pedig harmada, külső jel pedig semmi
(#) kadarist válasza ODU hozzászólására (») Aug 18, 2015 /
 
Ugye milyen tanulságos volt ez az eset! Mert nem minden arany, ami fénylik.
(#) jdani hozzászólása Aug 18, 2015 /
 
Üdv. Van egy nem is olyan öreg SAMSUNG plazma PS51D570 TV. A jelenség a következő:
Áram alá helyezem, visszajelző világít, bejön a ,,fekete háttér,, (Plazmánál látszik még ha fekete is a háttér, hogy kicsit zavarkás a kép), majd vagy 2-3 másodperc után kikapcsol, visszajelző nem világít, és gombra be se kapcsol....
Kár lenne a TVért, valakinek valami ötlete, mi csinálhat ilyet?
(#) eyess válasza jdani hozzászólására (») Aug 18, 2015 /
 
Van ám ennek külön topikja .
(#) jdani válasza eyess hozzászólására (») Aug 18, 2015 /
 
Mire gondolsz?....
TV hiba...
(#) marty hozzászólása Aug 18, 2015 /
 
Sziasztok!

Van nekem egy Schneider ctv 7030 típusú tv-m sajnos bekapcsolás után egy kicsivel mindig kikapcsol. A képcsövön lévő képcsőpanelen a 200v nem volt meg, mert egy biztosíték közvetlen a tda6101q rgb vezérlők előtt elszállt, amit kicseréltem de a hiba továbbra is fennáll. Szerintetek ha kicserélem az rgb ic-ket megoldódik a gondom? okozhatja ez a kikapcsolásokat vagy feltehetőleg ez csak egy másik hiba következménye ?

a válaszokat előre is köszönöm
(#) eyess válasza jdani hozzászólására (») Aug 18, 2015 /
 
Hang van ?
(#) jdani válasza eyess hozzászólására (») Aug 18, 2015 /
 
Se kép se hang, a táp kapcsolgat le, Az 50dh/df_xm lap zárlatos, most keresem a zárlatot, a GND és a bemenet 200V közötti ellenállás 0R
(#) eyess válasza jdani hozzászólására (») Aug 18, 2015 /
 
A jobb oldali , és a baloldali hűtőbordás modulokat egyenként akaszd le a tápról , így ki tudod szelektálni melyik a hibás .
(#) Luidzsi hozzászólása Aug 19, 2015 /
 
Sziasztok!
Van egy Proview 19"-os monitorom . Időnként a képernyő felső részének kb. 5 cm-es sávban becsíkoz. Ilyenkor ha kikapcsolom jó esetben helyre áll bár az esetek többségében már nem szokott ilyen könnyen helyreállni. Ezeket a csíkozásokat teljesen random módon csinálja. Legutóbb amikor levettem a burkolatot szemre nem láttam hibát (púpos kondi, elmozdult kábel). Várok tippeket
(#) zolika60 válasza Luidzsi hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
Egy kondi nem csak akkor lehet rossz, ha púpos.
(#) jdani válasza eyess hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
Érdekes dolog történt.
Amit írtam először, az volt a jelenség.
Ami ezt követte :
A szélső paneleket, és a középsőt kivettem, vizuálisan átnéztem, nem-e látni rajta valami rosszat. Visszatettem, csatlakozókat is, és most a,, kép,, már nem jött be. A táp bekapcsol, majd lekapcsol magától. Megint bekapcsol, majd lekapcsol magától. Ha a jobb oldalsó panel nincs csatlakoztatva, akkor a táp nem kapcsol le. Arra a panelra megy 200V. Rögtön a panel elején van 2 IGBT. Mind a kettő totál zárlatos. ...
Most akkor ez hogy?
Első belapcsolaskor nem volt zárlatos, egy pillanatra bekapcsol...
Akkor ha most kicserélem a 2 IGBT t, akkor ugyanott leszek ahol az elején, hogy a TV bekapcsol egy pillanatra?
(#) kadarist válasza Luidzsi hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
Forrasztások rendben vannak? A függőleges eltérítés körül nézz szét és cserélj elektrolitkondenzátorokat.
(#) jdani válasza eyess hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
Egyébként mi lenne ha a jobb oldali panelt visszatenném a helyére így az IGBT nélkül? Mert nincs itthon semmi IGBT, gondolom sima tranzisztorral meg nem lehet kiprobalni hogy az e csak a hibája...
(#) eyess válasza jdani hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
Amikor a táp nem kapcsol le, tehát nincs benne az az oldali modul , akkor hang az van ?
(#) jdani válasza eyess hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
Szoktam látni ilyen TV ken, bekapcsoláskor van egy,, üdvözlő,, hang. Nem tudom hogy erre e gondolsz, azt se tudom hogy ez a TV csinál e olyat, de ha bekapcsolom a hibás panel nélkül, se kép se hang.
(#) jdani válasza eyess hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
Bocs, még annyi :
Mikor szetszedem a tvt, fejlabbal volt, akkor készült a fotó. Azóta a tvt megforditottam, tehát habár első képet nézzük, a hibás modul a bal oldalsó, hűtőbordás.
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2015
(#) eyess válasza jdani hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
Igen a bal oldalsó az az y sus modul.A hangot úgy nézd meg , hogy vagy antennát csatlakoztass rá , vagy kösd össze egy dvd vel , hogy hang megjelenik e .Kellene lenni egyébként hangnak , ha nincs nagyobb , vagy még több baja.
(#) jdani válasza eyess hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
Bemenetet kellene akkor választani (source)
Lent olyan érintő gombok vannak, de nem reagál. Majd ha otthon leszek, megprobalok ezt azt, majd megirom mire jutottam.
(#) eyess válasza jdani hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
Igen kell bemenetet választani távirányító valószínű kellesz hozzá.
(#) stevepapa válasza jdani hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
Próbálj meg arra a bemenetre csatlakozni amit eddig is használtál. Kép nélkül nehéz lesz bemenetet választani. Egyébként majd biztos, hogy Y sus modul az összes baja. Mondjuk az bőven elég.
Következő: »»   1069 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem