Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1070 / 1271
(#) jdani válasza stevepapa hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
A tulajnak elromlott, egy valaki azt mondta hogy a javítás 250euro, így vett egy másik tvt. Ezt nekem adta, szóval én nem használtam.
(#) jdani válasza stevepapa hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
Azt írod hogy az ysus panelben lesz a hiba szerinted. De akkor miért a másikban lett a zárlat?
Mi lenne ha az IGBT nélkül próbálnám ki a tvt?
(#) eyess válasza jdani hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
Nem , azért vannak benne az alkatrészek , hogy anélkül is tudjon menni.
(#) jdani válasza eyess hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
Muszáj akkor előbb rendelni bele alkatrészt, hogy tudjak lépni. Volt benne 2 darab RJP30H1, viszont elég nehéz szerezni. Ilyet használhatok bele? Szinte kétszer annyit bír. Viszont el kell szigetelni a hűtőbordától.. ..
(#) eyess válasza jdani hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
Van azért , és nem is drága .
Bővebben: Link

Viszont a hang próbát valahogy meg kellene csinálni , ahhoz nem kell az y sys modul
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2015
(#) jdani válasza eyess hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
Ja, itt én is találtam. Csak nem valami lom minőség.
Tehát akkor tisztázzuk egy dolgot. Az a panel, amibe a zarlatos IGBT van, az melyik panel?
(#) eyess válasza jdani hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
Ha a baloldali modulon van ez az IGBT , és hátulról nézzük a tévét , akkor az az y sus modul.Egyébként amit feltettél képeket , és a legelső kép ez pont fordítva van ugyan , de azon pedig a jobb oldali modul az.

Egyébként nem egy eget rengető ára van .

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2015
(#) jdani válasza eyess hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
Igen, néztem én is komplet panelokat. Szóval ez az Y sus. A hibás IGBT pedig a másik szélső panelon van..
(#) stevepapa válasza jdani hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
Lehet, hogy kissé belekeveredtem Ha a tv mögött vagyok és az a talpán áll a bal oldali panel, az Y sus modul. A másik oldala, alul a main board, felette a z modul. Egyébként IGBT-k nélkül annyi mint ha bent sem lenne a modul. A hibás alkatrész cseréje előtt át kell mérni az egész gépet !! Nem véletlen szokott tönkre menni.
(#) jdani válasza stevepapa hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
Na nekem a Z modul zarlatos. De olvastad az elejétől a történetem? A tv nem úgy jött, hogy zarlatos volt a Z modul.
(#) jdani válasza eyess hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
Egyébként ez D450es TV be van. Az enyém pedig D570.
Jó lenne a D450es is?
Mert akkor 30euro, kijelzo hibás, nem pénz érte.
Bővebben: Link
(#) stevepapa válasza jdani hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
Csak félve írom kijelző törött plazma, ha a trauma után bekapcsolták, vagy működés közben érte a csapás. Kockázatos ilyen célra megvenni, az esetek 90%-ban a Z, és az Y modul is sérülhet. Ritka, hogy mindkettő élve megússza.
(#) jdani válasza stevepapa hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
Úgy érted hogy ha törött a plazma, és úgy kapcsolják be, akkor a panel.. .,, kisül,,
Vagy pedig ahogy betört a plazma, ugyanúgy az utéstöl eltörhetett a panel is?
(#) stevepapa válasza jdani hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
Nem, nem a panel törik, a törött kijelző zárlatos lesz ettől a meghajtó modulok tönkremennek.
(#) eyess válasza jdani hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
Nem valószínű , ha csak a kijelző nem egyforma egyébként nem jó bele.
(#) jdani válasza eyess hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
Minnél több időt tölt el a TV, hogy szinte nem nyulok hozzá, annál jobban romlik...
Legelőször még be is kapcsolt, feekte kép volt egy kis időre, de magától ki is kapcsolt. Ezeket ahogy már írtam is, tápot, Z és Y sus paneleket kivettem, csak szemmel átnéztem, visszatettem, azóta azt csinálja hogy ha bekapcsolom, egy pillanat után le is kapcsol a táp, majd próbál ujra kapcsolni. Ha lehuztam a Z modult, akkor a táp bekapcsolt, és úgy is maradt. Most megint megpróbáltam Z modul nélkül indítani, megint csak bekapcsol, majd lekapcsol a táp... Holott az Y modult nem is babráltam..
(#) eyess válasza jdani hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
Nyilván , amíg hiba van a táp nem tud indulni.Attól , hogy az y , vagy a z modul nincs rajta a hangot valahogy meg kellene tudni , hogy van e.Mert ha az sincs , akkor a táptól kell kezdeni az egész javítást.

A kijelző hátsó részén vannak matricák azokon rajta vannak , hogy milyen feszültségeknek kell lenni. Tehát mennyi a VSS,VS, és stb.
(#) jdani válasza eyess hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
Azok a feszültségek rendbe vannak.
Találtam többek között egy ilyenoldalt is, ahol leirják hogy melyik alaktrészt kell cserélni, ha kép nincs, hang van.. Mondjuk nekem egyik sincs..
(#) eyess válasza jdani hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
Igen ez egy kit készlet az y sus modulhoz.
Ha a feszültségek rendben vannak , akkor hogy lehet , hogy a táp mégis lekapcsol ?
(#) jdani válasza eyess hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
Ha nincs a tápon a Z és az Y, akkor nem kapcsol le. Ha ráteszem az y, akkor már lekapcsol. (tegnap még nem kapcsolt le igy se)
Bővebben: Link
Van kit Z panelhoz is. Próbálkozzak emg ezzel a kettővel?
Kicseréltem mindkét kitet, hátha?
(#) eyess válasza jdani hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
Hát ha nem tudod egyértelműen kimérni a modulokon az alkatrészeket , akkor célszerű kitet venni.Viszont a kit ben a Hibrid ic nincs benne pedig az szokott tönkre menni még csak.
Az összes kondenzátort se árt cserélni a modulokon , ha nem tudod kimérni.
A hang próbát valahogy csináld meg.
(#) jdani válasza eyess hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
Azt mondod hogy a hanghoz nem kell az y modul. És a Z ? (a Z modul az Y modulból van táplálva csatlakozón, egyébként is a Z modulban nincs 2 IGBT)
(#) eyess válasza jdani hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
Igen nem kellenek a hanghoz a modulok.
(#) csontom hozzászólása Aug 19, 2015 /
 
Sziasztok! Egy LG Flatron TV-vel lenne az a problémám, hogy bekapcsolom, egy kis sípoló, kerregő hang, és kikapcsol. Viszont, ha lehúzok egy kábelt az alaplapról, akkor bekapcsol, de nincs kép.
A Hibáról csináltam egy videót.
https://www.youtube.com/watch?v=3J_LzuCDaO0&feature=youtu.be
(#) jdani válasza eyess hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
Mondjuk az is igaz hogy távirányítom sincs hozzá, és a Tv-n csak érintő gombok vannak, de ahogy áram alá helyezem, a visszajező csak villog, nem reagál a bekapcsolásra..
(#) eyess válasza csontom hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
Tápegység rendben van? Attól , hogy készenlét van attól még nem biztos , hogy jó..
Sortáp ??? És még lehetne sorolni.
(#) eyess válasza jdani hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
Azért villog mert nem tud indulni.
(#) ocskay hozzászólása Aug 19, 2015 /
 
üdv mindenkinek

olyan kérdésem lenne ? monitorom van számítógéphez becsíkozik de ha megütöm újból megy mi lehet a gond ? mert még nem szedtem szét ilyet
(#) jdani válasza eyess hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
Azért nem tud indulni, mert nincsenek panelok?....
(#) eyess válasza jdani hozzászólására (») Aug 19, 2015 /
 
Levetted a modulokat , és nem indul ?
Következő: »»   1070 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem