Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   558 / 1133
(#) didyman válasza Gabó hozzászólására (») Aug 23, 2015 /
 
.NET-et nem is használ a Frontend Designer, a vcredist meg a Visual basic telepítője, azt nem kell frissíteni, és nem szabad így külön hozzányúlni, mert elbarmolhat működő dolgokat!
(#) didyman válasza mrbini hozzászólására (») Aug 23, 2015 / 1
 
Ennek több oka lehet, a megfelelő jogosultság hiányától kezdve, kompatibilitási probléma, és nem megfelelő képernyő-felbontás.
A legegyszerűbb, hogy jobbegér-futtatás rendszergazdaként opcióval indítod a telepítőt. A kompatibilitási gondot elvileg kizárhatjuk, mert a FD3 Win7-et támogat. A felbontás szerintem nem lesz gond, de egy esetben lehet összefüggés ezzel, illetve a hardveres támogatás hiányával: Ha a videokártya nincs telepítve. Eszközkezelőben mit látni a videokártyák szekció alatt?
(#) mrbini válasza didyman hozzászólására (») Aug 23, 2015 /
 
Nem állítottam be jelszót. Elvileg én vagyok a rendszergazda, de megpróbálom így indítani.

Prtsc.jpg
    
(#) mrbini válasza didyman hozzászólására (») Aug 23, 2015 /
 
Megőrjít ez a Win7
Soha nem jöttem volna rá, hogy így kell telepíteni.
FD3 iso file becsatol -> megnyitás-> jobbegér-futtatás rendszergazdaként.
Működik köszönöm
(#) Annonymus válasza Gombszem hozzászólására (») Aug 23, 2015 /
 
De az akku egy másik tök új akku
És unokatesómnak meg HP Elitebook 6930p-je van és abba is utángyártott akkut vettünk és az működik rendesen
Csak szerintem az is kezd romlani mert amikor feltöltődik 98%ig és utána kiírja hogy 'csatlakoztatva, nem töltődik'
Szóval?
(#) Annonymus válasza Annonymus hozzászólására (») Aug 23, 2015 /
 
Na mindegy legalább használni lehet mind kettőt
(#) mrbini válasza Gabó hozzászólására (») Aug 23, 2015 /
 
Megoldódott a hang probléma is.
Felraktam a gyári programot és tényleg be lehet állítani, hogy ki vagy bemenet legyen a csatlakozó.
Köszönöm!
(#) didyman válasza Annonymus hozzászólására (») Aug 23, 2015 /
 
Az úgy jó. Kíméli az akkut.
(#) Annonymus válasza didyman hozzászólására (») Aug 23, 2015 / 1
 
Qualcomm Atheros. AR8151 PCI-E Gigabit Ethernet controller

A kapcsolat a következő elemeket használja:
Microsoft Networks ügyfél
Qos csomagütemező
Fájl és nyomtatómegosztás a Microsoft Networkshöz
Reliable Multicast protokoll
A TCP/IP protokoll 6os verziója (TCP/IPv6)
A TCP/IP protokoll 4es verziója (TCP/IPv4)
A kapcsolati réteg topológiafeltérképezőjének I/O illesztôje
A kapcsolati réteg topológiafelderítési válaszadója
(#) Annonymus válasza Annonymus hozzászólására (») Aug 23, 2015 /
 
Ezek vannak a listában
(#) Annonymus válasza Annonymus hozzászólására (») Aug 23, 2015 /
 
Qualcomm Atheros AR8152 PCI-E Gigabit Ethernet Controller (NDIS 6.20)
(#) ATOMIC hozzászólása Aug 25, 2015 /
 
Üdv mindenkinek!!! Windows 10 hang beállítás?

Hogyan tudom beállítani, hogy a fejhalagató és a hangszóró egy szere szóljon?
Alaplap: N68-VGS3 FX
Hangkártya csak alaplapi, a fejhallgató az előlapra a hangszóró hátulra van csatlakoztatva.
Windows 7/8.1-nél is volt ilyen problémám de ott a beállításokban valahogy sikerült megoldani, de már nem tudom hogy csináltam.
A válaszokat előre is köszönöm.
(#) sastas01 válasza ATOMIC hozzászólására (») Aug 25, 2015 /
 
Nekem a "Virtual Audio Cable" nevezetű program vált be. Mondjuk nálam a hátlapi fejhallgató kimenetet kellett rámásolni a VGA HDMI kimenetére.
(#) elektroncso hozzászólása Aug 25, 2015 /
 
Sziasztok.
Van egy kicsi probléma a számítógépünkkel. Win7 operációs rendszert használunk. Talán van aki emlékszik, nagyjából fél évvel ezelőtt volt szintén problémám, akkor omlott össze a régi xp operációs rendszerünk. Jó darabig CD-s Linux alól működtettük a gépet, majd unokatestvérem angol win7-el áldott meg bennünket. Azóta folyamatosan jelentkezik az, hogy internethasználat közben nehezen töltenek be az oldalak, lefagy a böngésző. A hibaüzenet nevű képen látszik az, amit elég sűrűn kapok. Ha hozzászólást írok, vagy képet nézek meg a fórumon akkor is. Ha a Bővítmény leállítása gombra nyomok akkor minden működik tovább szépen. Testvérem szok játszani a számítógépen internetes játékokat, azokkal képes teljesen lefagyasztani a böngészőt. A gépet nem kell újraindítani, csak a böngészőt. Utána minden megy tovább, a következő lefagyásig. Arra gondolok, hogy kevés a RAM a gépünkben, utánanézve az interneten a win7-nek minimum 1GB RAM-ra van szüksége. A mi gépünkben meg csak ennyi van (2x500MB), így nem marad másra RAM kapacitás. Plusz amíg az XP-t használtuk addig soha nem jelentkezett ilyen probléma. Kicsit öregecske a gép (két éve vettük, két éves használtnak, szóval nagyjából négy éves lehet), de most nincs új gépre valónk. Arra gondoltam, hogy lenne bele véve két darab 1GB-os RAM. Ezt 30€-ból betakarnánk, ez tűrhető ár volna.
Ilyen RAM-ra gondoltunk:RAM.
Ilyen alaplapunk van:alaplap.
Vagy valami más okozhatja a lefagyásokat?
A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2015
(#) BEMcorp válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 25, 2015 / 1
 
Az 1GB ram tényleg kevés.
Én javasolnám, hogy inkább EBBŐL vegyél kettőt, olcsóbb is, gyorsabb is.
(#) elektroncso válasza BEMcorp hozzászólására (») Aug 25, 2015 /
 
Rendben. Ezt nem is vettem észre. Köszönöm. Amúgy csak annyi a dolgom, hogy ha megjön a RAM, kiveszem a két régit majd beteszem a két újat és a többit elintézi a gép? Vagy van más teendőm is?
(#) BEMcorp válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 25, 2015 /
 
Elméletileg csak ennyi.
Nem tudom mennyire poros belülről a gép, de ha kivetted a régit, érdemes kiporolni ecsettel a ram slotokat.
(#) elektroncso válasza BEMcorp hozzászólására (») Aug 25, 2015 /
 
Rendben. Nem túl poros, nagyjából fél évente ki szokom fújatni kompresszorral a port (8bar-ral).
Köszönöm.
(#) sastas01 válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 25, 2015 /
 
Ez valóban RAMhiány lesz. Az 1 GB-os ajánlás egy nagy vicc. Csak az, hogy a win7u32 fut kb 600-700 megát megeszik.
Magyarországon laksz? Csak azért, hogy nem itthon szeretnél RAMot venni. Budapesti ismerősömnél Ilyen(2x1 GB 1066MHz CL5) RAMcsomagok elérhetőek 5500 Ftért. Igaz, használtak, de tesztelt, működő darabok, kipróbálható, stb.
(#) elektroncso válasza sastas01 hozzászólására (») Aug 25, 2015 /
 
Nem-nem, Felvidéken lakok (Szlovákia), azért néztem azon az oldalon.
(#) sastas01 válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 25, 2015 /
 
Értem. Gondolom budapesti beszerzés így kilőve...
(#) belfi2 válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 25, 2015 /
 
Hali!
Idézet:
„Nem túl poros, nagyjából fél évente ki szokom fújatni kompresszorral a port (8bar-ra”

Itt azért egy pillanatra. Nem az a fontos hogy mekkora nyomással fuvatot ki a slotokat és a gépet , hanem az hogy levegő száraz legyen. Elég oda 1 bar is, de az tiszta legyen és jó irányból fújva.
(#) Annonymus hozzászólása Aug 25, 2015 /
 
Sziasztok
Egy laptop (HP Elitebook 6930p) amin alapból win7 van tud tökéletesen vagy legalább jól futni a win10?
(#) sastas01 válasza Annonymus hozzászólására (») Aug 25, 2015 /
 
A két oprendszernek kb azonos a követelménye. Szóval elvileg igen.
Bár, egy HPnál bármi előfordulhat.
(#) didyman válasza sastas01 hozzászólására (») Aug 25, 2015 /
 
Nálam a rendszer saját fogyasztása 250 MB körüli. Tipikus telepített vasaimon víruskergetővel, minden kutyafülével karcolja az 500-at. A 64 bites.
(#) sastas01 válasza didyman hozzászólására (») Aug 25, 2015 /
 
Jó neked. Víruskergető+64 bites ultimate a 4 GBből 700 mb+-ot befal. A másik gépemen hasonló a helyzet csak ott 8 GB al teszi mindezt.
(#) KTobi válasza sastas01 hozzászólására (») Aug 25, 2015 /
 
RAMból van amit használ, és van amit előre lefoglalt valami részére. Ez lehet, hogy a teljes memóriaterülettel arányos. Nem mélyedtem bele, a 7es már összetettebben kezeli.
HP vagy nem, laptop és abból is üzleti(profi, ...) kategória. Teli van spéci hardverrel, ha fele nincs is kihasználva (kártyaolvasók, ujjlenyomat-olvasó, titkosítások, beléptetési jelszavak, stb.), a maradék sem standard. Ha van hozzá GYÁRI (HP) driver legalább 8ashoz, mert azzal elvileg kompatibilis a 10es akkor meg lehet próbálni, különben nem lesz jó. Legalább a grafikushoz és alaplaphoz(chipset) kell, a wifi, bluetooth kártya már elmegy valami általános driverrel is.
(#) didyman válasza KTobi hozzászólására (») Aug 26, 2015 /
 
Pont a lapkakészlet, VGA, hang az, ami könnyű dió ezeknél. A HP-speciffikus dolgok, az ENE KBC kiterjesztései, HDD gravitációt érzékelő szenzora és ezek általában elérhetőek más modellekhez, az azonosítója alapján én eddig mindent megoldottam. Kártyaolvasó, TPM szintén univerzális cucc, eszközazonosítókból azok is megkereshetőek.
(#) eSDi válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 26, 2015 /
 
Üdv!

Nincs véletlenül tuningolva a gép? Nekem nagyon gyanús az az "Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 3.00GHz 4.00GHz"-es írás az adatok.png képen! A 3GHz-es P4-es nem nagyon volt stabil 4GHz-en emlékeim szerint.
(#) BEMcorp válasza eSDi hozzászólására (») Aug 26, 2015 /
 
Szerintem nincs. Csak kiolvassa a CPU írt elméleti maximum értéket.
Közben utánaolvastam, nem is lehet húzni.
A hozzászólás módosítva: Aug 26, 2015
Következő: »»   558 / 1133
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem