Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   559 / 1133
(#) eSDi válasza BEMcorp hozzászólására (») Aug 26, 2015 /
 
Nekem ilyet sosem tett. Ott mindig a processzor eredeti órajelét írja ki és az éppen aktuálisat.
Viszont egy Rendszerinformáció, vagy egy CPU-Z indítása után hamar kiderülne.
(#) amda válasza kala1982a hozzászólására (») Aug 26, 2015 /
 
Köszönöm a segítséget! Majd kipróbálom.
(#) elektroncso válasza eSDi hozzászólására (») Aug 26, 2015 /
 
Nem tudom. Én nem tuningoltam semmit. Ha valaki emelt a frekvencián azt még két éve tehették az üzletben ahol vettük. De addig amíg XP-t használtunk semmi ilyen probléma nem volt, csak mióta a nagyobb RAM igényű 7-es van a gépen.
(#) eSDi válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 26, 2015 /
 
Én azért ránéznék, sose lehet tudni. CPU-Z, AIDA, vagy HWINFO, bármelyik megmondja rendesen.
(#) Annonymus válasza sastas01 hozzászólására (») Aug 26, 2015 /
 
Egyébként megy rendesen ,tök gyors csak megszóltak mert frissítettem rá..
(Unokatesómé a laptop)
(#) elektroncso válasza eSDi hozzászólására (») Aug 26, 2015 /
 
CPU-Z-vel ránéztem. Az eredményt mellékeltem. Ha jól néztem akkor rendben van a frekvencia (3000MHz kb.).

cpuz.png
    
(#) eSDi válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 26, 2015 /
 
Igen, rendben van!
(#) elektroncso válasza eSDi hozzászólására (») Aug 26, 2015 /
 
De sajnos fény derült egy szomorú dologra. Ezt a gépet 2013-ban vettük, az üzletben azt mondták, hogy 2 éves használt. Most derült ki, hogy a BIOS 2006-os, a RAM-ok meg 2007-esek. Ugyan ilyen dátumok szerepelnek a tápon és a HDD-n is. Eddig sem volt ez az üzlet ahol vettük a szívem csücske, de egyre jobban utálom őket.
Megrendeltük a két RAM-ot, ha minden jól megy péntekre megérkeznek (legkésőbb hétfőre). Utána jelentkezek, hogy jó (jobb) e lett.
Mindenkinek köszönöm az eddigi segítséget.
(#) BEMcorp válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 26, 2015 /
 
Lehet hogy ŐK vették (akkor) 2 éve...
(#) Annonymus hozzászólása Aug 28, 2015 /
 
Sziasztok
Még mindig megvan az internet problémám
Viszont most olyan változást tapasztaltam hogy a win update frissít és telepíti is azokat..
Akkor most mi van? És mit csináljak?
(#) Annonymus válasza Annonymus hozzászólására (») Aug 28, 2015 /
 
Ja és a win defender hibát jelez
(Hibakód: 0x00106ba)
(#) Annonymus hozzászólása Aug 30, 2015 /
 
Sziasztok
Most van a gépemben egy WD green 900gigás merevlemez és ezen van a windows is meg minden
Ha vennék egy Samsung evo 850es (250gigás) SSDt akkor arra csak a windowst és az alap programokat raknám.
Ha ez megvan akkor a HDDn meg tudom tartani az összes mostani adatomat? És a HDDre utána is kell a windows? Ha nem le tudom szedni úgy (a win-t) hogy minden adatom megmarad?
Egyébként most két partíció van a HDDn (C és D, a C-n van a win meg az alap programok ,a D-n pedig minden más adat)
(#) sastas01 válasza Annonymus hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
HA veszel egy SSD-t és arra telepítesz, akkor megmaradnak az adataid. Hogyha a HDD-ről a C-t leformázod, arróla windows ugrik, de a D-d megmarad sértetlenül. Az SSD-hez viszont át kell állítani a rendszert, hogy felesleges írás-olvasás ciklusokat ne végezzen.
(#) steelbird válasza Annonymus hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
A mostani felállásban mentsd át az adataidat a D -re. Húzd le a HDD -t, amíg telepíted az SSD -re a Wint. Utána visszadughatod a régi HDD -t és formázhatod a régi C meghajtót nyugodtan. Csak arra vigyázz, hogy más lesz a betűjele. Méret, vagy fájlok alapján be tudod azonosítani, hogy melyik az.
Vagy nem húzod le és az új Win telepítőjével törlöd a HDD -n lévő felesleges partíciót, amin most a régi Win van. Utána lemezkezelőben létrehozható, formázható a törölt partíció.
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2015
(#) mrbini válasza sastas01 hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
Szia!
Idézet:
„Az SSD-hez viszont át kell állítani a rendszert, hogy felesleges írás-olvasás ciklusokat ne végezzen.”
Ezt hol tudom megtenni W7-nél? Nekem is SSD-n van a rendszer.
(#) eSDi válasza mrbini hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
Üdv!

Ha tisztán telepítetted rá a rendszert, akkor nem kell. A Win7 tudja, hogy SSD-n van. Egyébként az SSD gyártójának van/szokott lenni hozzá programja, amivel ellenőrizheted a beállításokat.
(#) mrbini válasza eSDi hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
Üdv!

Majd rákeresek a programra és megnézem.
Köszönöm!
(#) Annonymus válasza steelbird hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
És a C-t hogy tudom menteni a D-re?
És 60gb szabad hely elég lesz a mentésre a D-n?
Az SSD partíciókat hogy osszam fel? (Mit ajánlotok?) a winnek mennyi hely kell egy partíción? (Backup ,alapért. programok ,a saját 100mb-ja stb? + egy üres SSD partíció?)
(#) eSDi válasza Annonymus hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
SSD-t ne particionáld (a win elintézi magának), arra csak azokat a programokat telepítsed majd, amelyekre mindennap szükséged van és fontos, hogy gyorsan induljanak. A többi pedig mehet, majd a WD Green-re.
(#) Annonymus válasza eSDi hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
Ja
Akkor pl office ,böngészők ,játékok?
(#) KTobi válasza eSDi hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
250gigán azért elfér a windows az összes programmal és minden cachel együtt
(#) eSDi válasza Annonymus hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
Igen, a másikat pedig inkább tárolásra használd.
(#) Annonymus válasza eSDi hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
És hogy tudom átállítani a rendszert SSDhez?
A BIOSban?
(#) eSDi válasza KTobi hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
Nekem 80-on is. Viszont, ha van egy bazi nagy tárhelyed, akkor ne az SSD-t pakoljuk már tele feleslegesen.
(#) eSDi válasza Annonymus hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
Ha tisztán telepíted a win-t, nem kell állítani semmit, mint már írtam is nemrég.
(#) Annonymus válasza eSDi hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
És értez a játékokhoz?
Mármint a SSDtől több vagy stabilabb lesz az FPS a játékokban?
(#) eSDi válasza Annonymus hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
Az FPS nem lesz több (az a procitól és a videókártyától függ), a töltési idők rövidülnek jócskán és elvileg nem lesznek beakadások.
(#) sastas01 válasza Annonymus hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
A betöltési, pályák közötti töltési időid lesznek jobbak. Az fps a proci+VGA kombinációtól függ leginkább.
Ahogy eSDi írta, elvileg tiszta win telepítésnél(főleg 8v10 en), elvileg felismeri az SSD-t és beállítja magát. De ha felcsapod a google-t, vagy megkeresed a gyártó ajánlását, akkor ott le vannak írva, hogy mit kell állítani, és általában a gyártónak van erre programja is.
Böngésző a vackait úgyis a windows mappái közé menti, a letöltés mappát viszont érdemes átállítani a HDD-re.
(#) Annonymus hozzászólása Aug 30, 2015 /
 
És egyébként mekkora meló procit cserélni?
Nem akarok csak érdekel
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2015
(#) Annonymus válasza Annonymus hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
És fogom tudni melyik partíció az SSD-é és melyik a HDD-é?
Következő: »»   559 / 1133
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem