Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1802 / 2208
(#) bakos13gab válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 2, 2015
Érdekes látni, hogy ilyen drága cuccokba is sok olyan alkatrészt raknak, amit itt is be lehet szerezni a boltban, hobbistaként felhasználunk (pl. WIMA MKP4-es kondik).
(#) Robid válasza bakos13gab hozzászólására (») Szept 3, 2015
Csak rosszindulatú feltételezés részemről, hogy ezek az alkatrészek átesnek a gyártás végén valamilyen minőség ellenőrzésen, és a nagy megrendelő partnerek, akik feltételeket szabhatnak ,nem a sor végéről kapják majd a terméket.
(#) ngyzoli válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 3, 2015
Na,ez durva...dehát "így" könnyű.
(#) crapgame válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 3, 2015
Ez nekem sokkal jobban tetszett.
hogyan csinálj elektroncsövet befőttes üvegből meg horganyzott drótból...
Ha ezt látták volna annak idején a Tungsamnál, elsírták volna magukat.
(#) pucuka válasza crapgame hozzászólására (») Szept 4, 2015
Hidd el, hogy ők is átestek ezen a folyamaton, legalábbis az elődjeik (VATEA, stb) csakhogy úgy 100 évvel ezelőtt.
Hosszú fejlesztési folyamat után jutottak el oda, hogy készítettek jó hatásfokú, nagymeredekségű, kiszajú, igazán nagyfrekvenciás csöveket. Meg leginkább a megfelelő vákum előállítása.
Szerintem inkább röhögnének.
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2015
(#) Longa György válasza pucuka hozzászólására (») Szept 5, 2015
A gyakorlati tanárom a suliban a Tungsram-ban dolgozott mint kisérleti mechanikus.Kézzel gyártották kis darabszámban a csövek alkatrészeit.Tűreszelő=kialakítás laposfogó=hajlítás Stb..... Amelyik stabilan tartotta az elvártakat, az volt az etalon, ahhoz gyártottak sablonokat szerszámokat.
(#) bakos13gab válasza Robid hozzászólására (») Szept 5, 2015
Erre létezik egy külön tudomány. Úgy hívják, hogy minőségbiztosítás. Ennek része a folyamatok megismerése, lehetséges hibák feltérképezése és egy nagy adag statisztika és valószínűség számítás. Mondjuk minden 1000 legyártott tranzisztorból kiválasztanak véletlenszerűen (értsd úgy, hogy erre is külön módszerek vannak) egyet, reprezentatív mintát állítanak össze és csak ezeket tesztelik. Nyilván így a rendszer nem 100%-os, de akár 99,5%-os lehet, viszont a költség csak ezrede annak, mintha minden alkatrészt megnéznének és csak pár tized százalékot nyernének.
Nyilván ahol magas minőségre törekednek (és ez nem az a rész, amit az alkatrészboltokban árulnak), ott átnézhetik minden egyes darabot. Ha Te vagy a McIntosh gyár, akkor rendelsz havi 1000 darabot és előírod, hogy milyen tesztelést vársz el. Mivel ők minden hónapban rendelnek ezret, ezért nekik ezt akár olcsóbban is megcsinálják, mint amennyiért a boltban veszed. Ennyi.

Nem vásárolok minden nap, de már tetemes mennyiségű alkatrészt vettem Lomexben, konthában vagy máshol és csak egyetlen esetre emlékszem, amikor az új alkatrész élből hibás volt. Ez egy BY255-ös volt, ami azonnali rövidzárt jelentett egy graetzben.
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2015
(#) jani1987 hozzászólása Szept 6, 2015
Valahol már biztos feltették a kérdést de a trafók méretezéséhez kérnék egy leírást. Köszönöm.
(#) joepapa hozzászólása Szept 6, 2015
TK110 re 6P3S 6L6 PP:
TK110 6L6
(#) jani1987 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 6, 2015
Ha jól néztem vissza úgy az ötödik oldal környékén megtaláltam. Az elektroncso.hu oldalt rakták ki ajánlásnak.
(#) granpa válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 6, 2015
Nem tudom, mit, hol néztél, de a "Transzformátor információ (készítés)" téma erről szól. A téma képei közt minden megtalálható.
(#) Gránátalma hozzászólása Szept 6, 2015
Sziasztok!
Terta rádiómat használnám gitárhoz,viszont erős búgás hallható amikor befűtenek a csövek. Akkor is ha földzárlatba teszem a bemenetét. Kondi kiszáradásra gyanakszom,de elfogadnék pár tippet,tanácsot,hogy melyik okozhatja.
Bővebben: Link
(#) gkari válasza Gránátalma hozzászólására (») Szept 6, 2015
Ez min. 55 éves készülék. Nagyon esélyes, hogy valamennyi kondit - szűrő, hidegítő, csatolókat - ajánlatos cserélni, ellenállásokat mérni, csőmunkapontokat mérni, lehet fáradt cső is (főleg az AZ1). A fesz. adatokat láthatod az ORION330 rajzából, a kapcsolás ugyanaz.

O330.djvu
    
(#) szili83 válasza szili83 hozzászólására (») Szept 7, 2015
félkészen, már csak festeni kellene, de egyenlőre teszt üzem.

félkész.jpg
    
(#) szucsistvan123 válasza szili83 hozzászólására (») Szept 7, 2015
Szép munka! Gratulálok!
(#) ngyzoli válasza szili83 hozzászólására (») Szept 8, 2015
Szép,és ötletes.
(#) mark.budai válasza szili83 hozzászólására (») Szept 8, 2015
Szép! Bár egy jobb minőségű képnek jobban örülnénk!
Ezekkel a tesztüzemekkel csak egy baj van, rájön az ember, hogy így is jó, és -magamból kiindulva- sosem lesz lefestve.
Mértél teljesítményt? Kimenők toroidok?
A meghajtás a CHZ-féle 6N3P-6N6P? Mekkora a végfok anódfeszültsége?
(#) szili83 válasza mark.budai hozzászólására (») Szept 8, 2015
Majd lesz kép, ha kész lesz, de van fent korábbról. Nyugi, lefestem.

Kimenő EI. Teljesítményt majd mérek 9-11W között lesz.
Nem tudom, Mofesa féle, az biztos. 230V a vékfok anódfeszültsége.
(#) q765 válasza szili83 hozzászólására (») Szept 8, 2015
Wow, sokat haladtál.
Kapcsolás változott valamit azóta mióta eltűntél? MIt jelent a klasszik pusspull felírat? Adatlap kapcsolást módosítottad? AMP?
(#) mofesa válasza mark.budai hozzászólására (») Szept 8, 2015
Ezt a meghajtást CHZ tervezte, a végfokkal pedig Imi65 foglalkozott behatóbban, más meghajtással. Én csak egybegyúrtam.
Mindkét meghajtást kipróbáltam, és többféle képen meg is építettem, különböző tápmegoldásokat használva.
(#) szili83 válasza mofesa hozzászólására (») Szept 8, 2015
És a végeredmény így is tökéletes.
(#) mark.budai válasza mofesa hozzászólására (») Szept 9, 2015
Van valami "csavar" a végfokban, vagy egy sima fix előfeszes kapcsolás? Mekkora Raa-ra dolgoznak a csövek?
Vannak ilyen csöveim, bár a meghajtást eredetileg 6P3S-hez szántam, de ehhez is megépíthetném. Beszereztem nemrégiben egy egész jó minőségű 20W-os hangszóró párt, és az a helyzet, hogy a 6N13S P-PP nagy is, sokat is fogyaszt, meg erős is ezekhez a hangszórókhoz. Egy full triódás erősítő meg ínyemre válna. Vagy egy PSE, esetleg oldalanként 3 végcsővel.. Az a baj, ahhoz már meghajtás is kell.
(#) mofesa válasza mark.budai hozzászólására (») Szept 9, 2015
Nem tudom milyen csavarra gondolsz. Emeletes a táp, és fix előfeszes. 2k5 -re illeszt.
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2015
(#) mark.budai válasza mofesa hozzászólására (») Szept 9, 2015
Ez minden, amit tudni akartam. A 2,5k anódtól anódig van, ugye?
(#) mofesa válasza mark.budai hozzászólására (») Szept 9, 2015
Igen.
(#) ngyzoli hozzászólása Szept 10, 2015
Nem is tudom,miért,de csábító ez a dizájn...bár,kinek hogy...
Ööö...plexi hengert nem tud valaki?
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2015
(#) CIROKL válasza ngyzoli hozzászólására (») Szept 10, 2015
Szinte 100% , ez üveg henger !
A plexi a keletkezett melegtől el szineződik .
(#) ngyzoli válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 10, 2015
Jogos! (úgy méginkább nem egyszerű...)
(#) szucsistvan123 válasza ngyzoli hozzászólására (») Szept 10, 2015
Talán, ha egy üvegpalackot el tudsz vágni....
(#) szucsistvan123 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Szept 10, 2015
Vagy vannak ezek a kerek vázák, annak az alját levágod, és kész is!
Következő: »»   1802 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem