Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   129 / 599
(#) sonajkniz válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 15, 2015 /
 
Fantasztikusak ezek a német mérnökök ott a BMW-nél!
Tízegynéhány éve feltalálták a variátor láncos váltót, ami akkor már úgy 30 éve létezett! PIV hajtóműnek hívták. Ezt avízbefecskendezéses dolgot több haverommal alkalmaztuk Ladákban és Skodákban sufnituningként, cirka 25 évvel ezelőtt.
(#) pisti89 hozzászólása Aug 15, 2015 /
 
Mindössze érdekesség képpen egy kis olvasnivaló, ha esetleg még nem láttátok volna
(#) GPeti1977 válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 15, 2015 /
 
Miért nem fejlesztenek etil alkoholra (E85) optimalizált motorokat?
A nagyobb kompresszió miatti hatásfok növekedés miatt nem fogyasztana többet mint a benzines.
(#) kameleon2 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Aug 15, 2015 /
 
Fejlesztenek: Koenigsegg. A svédek. Már az Agera változat is legyorsulta a Ferrarit. Fel is gyulladt a műhely az első komolyabb megrendelésnél. Szerencsére meg tudtak menteni 1 prototípust. Igaz - nem a mi zsebünkre méretezték, de attól létezik. Ha nyerek a lottón - ez szerepel a top10-ben. Mindjárt a Tesla és a kínai másolata (Youxia) után. Mert ugye nálam az elektromos autó vezet. Talán éppen az üzemanyag miatt amit itthon napelemről is tudnék biztosítani.
(#) mineral hozzászólása Aug 17, 2015 / 1
 
Chapman Stick nekem nagyon új hangszer. Ma botlottam bele véletlenül. Youtube videókat nézve/hallgatva nagyon szuper kis hangszer.

Maga a hangszer
A hozzászólás módosítva: Aug 17, 2015
(#) Ge Lee válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 17, 2015 / 1
 
Ez tetszik. Pont Kaliforniában tiltanák be, ahol betiltották az egyetlen sorozatban gyártott elektromos autót, az EV1-et. Be is kellene mindent tiltani, járjanak bringával. Az is, aki 200km-t ingázik naponta.
(#) kameleon2 válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 17, 2015 /
 
Ehhez nincs mit hozzátenni. De hagyjuk az off részét. Csak mint hír - akadt meg rajta a szemem.
(#) Bakman válasza mineral hozzászólására (») Aug 17, 2015 /
 
Húr van rajta bőven!
(#) kameleon2 válasza mineral hozzászólására (») Aug 17, 2015 / 1
 
Ez voltaképpen gitár szintetizátornak tűnik éppen olyan , mint Szalay András hangszere, amit már csak Fischmann név alatt lehet megtalálni Kicsit hasonlít az én hangszeremhez s, amit vittem a találkozóra és amit Travolta jóvoltából egy rövid ideig meg lehetett hallgatni. Annyi különbséggel, hogy az enyém nyílt platformú és kicsit több, mint gitár-kellék. Egy önálló hangszer. Van MIDI és PS2 bill. bemenete. Midi0 GMSynth van hozzá a lejátszáshoz és még további 12 program. Ebből egy SID chip emuláció, egy AY chip emuláció stb. A SID szintetizátorként működik PS2-ről de átirányítható rá a MIDI IN is. Szép lassan készül egy olyan változat belőle, ami több boot eprommal dolgozik és nyomógombbal választható a boot eprom. A szoftvert ezekre PC-ről, vagy SD kártyáról lehet rátölteni, vagy direktbe az epromokba (i2c, vagy USB). Sajnos én csak a technikai részét tudom úgy, ahogy, de nem vagyok képzett zenész.
(#) Gafly válasza zenetom hozzászólására (») Aug 18, 2015 /
 
És aki HE pólóban jön, az kap tőlem egy sört
Mellesleg érdemes "rágyúrni" a tanreaktorra. Rágyúrni azt jelenti, hogy másodpercek alatt elfogynak a helyek...
(#) zenetom válasza Gafly hozzászólására (») Aug 18, 2015 /
 
Ezek szerint már voltál korábban ezen a rendezvényen.
Én még nem, de érdekel, úgyhogy lehet elmegyek. Sajnos a HE talin nem voltam, amit már bánok, de ha erre megyek, akkor HE pólóban megyek.
(#) kokozo hozzászólása Aug 21, 2015 / 2
 
(#) mhatalyak hozzászólása Szept 2, 2015 /
 
(#) zsoltee0001 válasza mhatalyak hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
Nem jöttem rá, milyen trükkel pörgette meg a ventit, ötlet?
(#) mhatalyak válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
Arra én sem, de biztosan nem a mágnessel...
(#) sastas01 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
Ilyen fényeknél pl egy 0.1 mm-es huzalt már nem veszel észre az asztalnál...
(#) nagym6 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
Nem tudom hogy csinálta, én beletennék 3 kis lítium gombelemet, és egy reed relé kapcsolná, ha a külső mágnest odateszi. Úgy fordítanám bemutatáskor a ventit, hogy ezek ne látsszanak.
Az égőben lehet led is, némelyiknél elválik a búra a foglalattól, itt szerelhető.
Vagy hajszálvékony, videón már nem látható drótokkal van megoldva.
(#) szucsistvan123 válasza mhatalyak hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
EZ még annál is jobb!
(#) zenetom hozzászólása Szept 4, 2015 /
 
Szerintetek ez igaz lehet?
Mágneses féregjáratot hoztak létre
Én nem nagyon hiszem el. Ha valóban így lenne, akkor ez elképzelhetetlenül nagy áttörés lenne.
Szóval ez nagyon jó:
Idézet:
„felhasználhatják őket új típusú MRI berendezések gyártásáná”

De azért szerintem egy picit ez nagyobb áttörés..
Továbbá, még mindig nem hiszem el ezt a többdimenziós dolgot. Illetve, azt aláírom hogy nem csak 3 dimenzió van, de szerintem ez sokkal összetettebb. Pl. a dimenzió szó is csak egy definíció, amivel megmagyarázzunk egy kiterjedést. De maga a szó nem is létezik. Bár ez igaz az összes szóra, hiszen semminek sincs neve, csak mi, emberek találtuk ki őket.
Na, ez ám az agymenés.
(#) kameleon2 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Szept 4, 2015 /
 
Ugyanilyen filcem volt nekem is. Ezüstöt tartalmaz a folyadék.
(#) Collector válasza zenetom hozzászólására (») Szept 4, 2015 /
 
Nem néztem bővebben utána, de ebben az ég világon semmi áttörés nincs. Ferromágneses anyag jó mágneses vezető, a külső szupravezető pedig totálisan lefedi a belső szórt indukcióvonalakat. Ez a két dolog már vagy 50 éve ismert. Ezt mágneses monopólusnak nevezni néphülyítés. Eleve a mágneses mező örvényes vektortér, ami önmagában záródik, semmi köze nincs a dimenziós térhez. Ennyi erővel a kádban kihúzott dugóval is lehet csinálni féreglyukat. Valakinek nagyon kell az a Phd titulus.
A több térdimenzió pedig algebrailag különösebb probléma nélkül kezelhető. Hogy még jobb legyen az agymenés, matematikailag végtelen sok térdimenzió létezik. Ábrázolni viszont már a 4D-t sem vagyunk képesek, fizikailag képtelenség.
(#) Csongi_ válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 4, 2015 /
 
Pontosan igy csinalta. CR2032-es elem van oldalt elrejtve, es egy reed rele, fefete szigeteloszalaggal korbe van tekerve, hogy semmi ne latszodjon mindenbol, igy probalja atverni a nepet.
(#) nyemi válasza zenetom hozzászólására (») Szept 5, 2015 /
 
Idézet:
„Idézet:
„felhasználhatják őket új típusú MRI berendezések gyártásáná”

De azért szerintem egy picit ez nagyobb áttörés..”

Hmm... Azért előbb ismerjük meg a történetét, mielőtt véleményt mondunk.
(#) varttina hozzászólása Szept 6, 2015 /
 
Sziasztok!
Kíváncsi lennék milyen lehet egy ekkora tölcsér hangja. Bővebben: Link Ezt a nyolc méteres szörnyeteget egyetlen WE555-ös hajtja legfeljebb 5W teljesítménnyel.
(#) gernerakos válasza varttina hozzászólására (») Szept 6, 2015 /
 
Nyomókamrás hangszóró a javából.
(#) kameleon2 hozzászólása Szept 9, 2015 /
 
(#) zolika60 válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 9, 2015 /
 
Érdekes új játék.
(#) zolika60 hozzászólása Szept 15, 2015 /
 
Egy érdekes villany motor. Több kép.
Mondjuk elég kényelmetlen lehet, de szobornak érdekes.
Következő: »»   129 / 599
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem