Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   689 / 1165
(#) kissattila88 hozzászólása Szept 10, 2015 /
 
Reed kapcsolót mire lehet használni?
(#) kameleon2 válasza kissattila88 hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
Húúúú - sok mindenre. A riasztóknál például ajtó, ablaknyitás érzékelésre. Most javítottam egy kisvasutat, abban a vonatba volt a mágnes és amikor elhaladt a jelzőnél, az bim-bammolt és villogott. Nemrég a kamra világításokat csináltam meg vele, így olyan a kamra, mint a hűtőszekrény. Ha kinyitom, felkapcsolja a villanyt. Arra kell csak vigyázni, hogy 20-30V-on csak néhány milliAmpert képes elviselni. Azaz vagy tranzisztor, vagy relé kell ha nagyobb feszültséget kapcsolnál. De láttam már gravitációs vízszintkapcsolóban is. Határ a csillagos ég. Használtam már szekrényvilágítás vezérlésére is. Mivel nagyon pici a hangja, szinte némán kapcsol. Ami ugye egy hálószobában nem hátrány. De használhatod kerékpárra jeladónak is. A küllőre megy a mágnes, a villára a reed.
(#) kissattila88 válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
Köszönöm a válaszod.
(#) zolika60 válasza mraulajos hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
Valóban úgy lehet és ez hátul van. Próbaképpen betennék egy 200C° körülit. Aztán meglátod jó-e úgy.
(#) Chipmunk1960 válasza kissattila88 hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
Fordulatszámlálásra is szokták használni, mert elég gyors a kapcsolási ideje. Ilyenkor az ékszíj-tárcsába ragasztanak, /inkább egy furatba/ egy kis mágnest, szemben pedig van a relé. Az előttem szóló kiegészítéséhez.
(#) Chipmunk1960 válasza mraulajos hozzászólására (») Szept 10, 2015 / 1
 
Szia, A képen, a bal oldalon van a kimenet, vagyis a 450-től szokott a Tied 560 fok. Ilyen értékű nincsen, ezek 100-200 fok körüliek szoktak lenni. Az első menethez van beépítve, tehát ott jóval alacsonyabb még a levegő hőmérséklete. Mivel ez 1x kiégő típus, célszerű lenne infras, vagy K-tip hőmérővel megmérni ott a hőmérsékletet, mindezt bedobozolva. Rövidzár a hőbiztosíték helyén, a mérés idejére.
(#) Auth Zsigmond válasza kissattila88 hozzászólására (») Szept 11, 2015 / 1
 
A kapott jó válaszaidhoz még megjegyezném, hogy a reed alapvetően egy kapcsoló eszköz, jellemzően egy sarkú (de létezik két sarkú) kivitelben, lényege hogy az átkapcsolást mágneses tér hatására végzi el. Általában állandó (permanens) mágnest használnak, de elektromágnes megfelelő erőtere is alkalmas a kapcsolás kiváltására. Nagy előnye, hogy mivel a reed cső teljesen zárt, poros helyeken is alkalmazható, nem léphet fel tűzveszélyt jelentő szikraképződés a kapcsolás során. A reed-hez hasonlóan mágneses hatásra működő, kicsit "modernebb" kapcsoló eszközök az elektronikus felépítésű hall érzékelők, melyek a reed-ekhez hasonlóan számtalan alkalmazásban felhasználhatóak, ezeknek is csak a fantázia szab határt... Mivel jellemzően olcsó alkatrészek, sok kísérlet elvégezhető velük, jelentős költség (és anyagi kockázat) nélkül.
(#) jethro hozzászólása Szept 15, 2015 /
 
Sziasztok.
Van egy döglött dc dc konverterem,de nem tudom mi lehet az R feliratú láb? Reset?
Hátha valaki már találkozott vele.

dc dc2..png
    
(#) Buvarruha válasza jethro hozzászólására (») Szept 15, 2015 /
 
(#) jethro válasza Buvarruha hozzászólására (») Szept 15, 2015 /
 
Köszi.
Ezt megtaláltam már,de ha jól megnézed a rajzot ott az 1-2 láb input,míg a cuccra rá van szitázva,hogy out 5V. Még mindig nem tudom mit jelent az R betű?
(#) sunside válasza jethro hozzászólására (») Szept 15, 2015 /
 
Ha jól értelmezem a pdf-fájlt akkor az R negativ kimenet amennyiben tudja a kettős kimenetet.
(#) nedudgi válasza jethro hozzászólására (») Szept 15, 2015 /
 
(#) Sebi válasza jethro hozzászólására (») Szept 15, 2015 /
 
Valóban lehet távvezérlő: R - azaz remote - bemenet, bár az adatlap ilyet nem említ. Ha az, akkor is ki kell deríteni, milyen módon teszi a dolgát? Lehet pl egy optocsatoló (LED-je), vagy egyszerű kontaktust kívánó a negatív felé.
Az adatlap megemlíti a min terhelést, ami 100mA - lehet, hogy ez alatt alszik az egész cucc.
(#) Fülöp Ferenc 49 hozzászólása Szept 17, 2015 /
 
Segítséget szeretnék kérni , egy óra és hőmérőegységgel kapcsolatban ,( LIDL 4-LD 1608 ) nem tudom miként kell értelmezni a rajta látható nomogrammot ami a milibárt mutatja . a képen látható.Nem találtam hozzá irodalmat csak valami fizetős dolláros helyet. Kérem segitsetek ki ha tudtok megoldást , előre is köszönöm.
(#) nedudgi válasza Fülöp Ferenc 49 hozzászólására (») Szept 17, 2015 /
 
Feltételezhetően a légnyomás változását indikálja az utóbbi négy időegységben. (A képen csökkent.)
(#) Fülöp Ferenc 49 válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 17, 2015 /
 
Igen a légnyomást indikálja , ezt tudom , csak leolvasni nem értem
ez amit mutat megegyezik az órás barométerem 995 milibárjával .
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2015
(#) nedudgi válasza Fülöp Ferenc 49 hozzászólására (») Szept 17, 2015 /
 
Az alsó számsor az aktuális és előző négy időegységet jelölheti. A jobboldali számsor pedig az eltérést az aktuálistól (nulla). Szerintem nem mér, csak indikál. A dobozán (használati utasításban) nincs valami magyarázat?
Elméletileg a Lidl valamelyik oldalán illene lenni valami leírásnak, típusszámra kellene keresni.
(#) Qju válasza Fülöp Ferenc 49 hozzászólására (») Szept 17, 2015 /
 
Nem a pontos légnyomás értéket mutatja hanem a változás trendjét. Az aktuális pontos légnyomás szinte közömbös (a kutyát sem érdekli, nem jelentős az élettani hatása). Ellenben a változás iránya és a gyorsasága a szív és érrendszeri problémákkal küzdő embereknél jelentős közérzet változást okozhat. Mondjuk nekem magas a vérnyomásom és amióta szedek rá bogyókat a gyors légnyomás növekedést ( a leesett vérnyomásom miatti fejfájást elkerülendő) alig bírom kikompenzálni kávéval.
(#) papus51 válasza Fülöp Ferenc 49 hozzászólására (») Szept 17, 2015 / 1
 
Szia!
Vedd fel a Lidl-el a kapcsolatot, nagyon rendesek. Én kaptam egy korábban általuk forgalmazott kenyérsütőt, hagyatékból, leírások nélkül. Felhívtam öket és néhány napon belül megjött postán a használati utasítás és egy receptfüzet is
(#) Fülöp Ferenc 49 válasza papus51 hozzászólására (») Szept 17, 2015 /
 
Köszi az ötletet, Írtam a LIDL-nek , várom a fejleményeket
(#) Chipmunk1960 válasza Fülöp Ferenc 49 hozzászólására (») Szept 17, 2015 /
 
Szia, Az eltelt 6 órában megjegyzi, s kijelzi a légnyomást/változást +-3mbar értékig. Tehát pld reggel tudod, hogy az éjjel milyen volt a tendencia. Ebből lehet következtetni a vátozás irányra.
(#) valaki2233 hozzászólása Szept 19, 2015 /
 
Sziasztok, kaptam egy ASUS videokártyát csak nem tudom beazonosítani ehhez kérnék most segítséget, vannak rajta számok amikkel már rákerestem de semmi eredménye nem lett, abban reménykedem hátha látta már valaki és felismeri.
(#) kadarist válasza valaki2233 hozzászólására (») Szept 19, 2015 / 1
 
Szerintem keresd így: Bővebben: Link.
(#) valaki2233 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 19, 2015 /
 
Köszönöm szépen a segítséget, sikerült beazonosítani, Asus GeForce 7200GS
(#) Chipmunk1960 hozzászólása Szept 19, 2015 /
 
Sziasztok, Összeakadtam egy 00xx SOT23 SMD vel. Annyit már sikerült kiderítenem, hogy afn3400, 30V 2,8-4A N-mos FET. Viszont nem találtam sehol ahol meg tudnám venni. Olvastam itt régebben, hogy valaki talált hasonló paraméterekkel rendelkezőt, csak sajnos a típusát nem találom....
Ha valakinek lenne valami tippje, vagy a helyettesítőre megköszönném!
Üdv: Mike
(#) MikulaSan hozzászólása Szept 19, 2015 /
 
Sziasztok azt szeretném kérdezni hogy melyik ic nek ugyanolya a lábkiosztása mit a MDA 2010 nek? Mely ic vel tudnám egy az egyben kiváltani amelyet csak beforrasztok a 2010-es helyére?
(#) agostonl válasza valaki2233 hozzászólására (») Szept 19, 2015 /
 
Futtatsz egy Aida64-et és az megmondja a Fizikai eszközöknél.
(#) morgo válasza MikulaSan hozzászólására (») Szept 19, 2015 /
 
Szia! Ha jól tudom, csak a 2020 jó helyette. Az mindegy, hogy MDA, vagy TDA.
(#) MikulaSan válasza morgo hozzászólására (») Szept 19, 2015 /
 
Köszönöm a válaszod
(#) Kovidivi válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Szept 19, 2015 /
 
AO3400-at próbáld meg.
Következő: »»   689 / 1165
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem