Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1807 / 2208
(#) jani1987 hozzászólása Szept 19, 2015
Én kérek elnézést a kérdésért, de az EL 84 és EL 34 tápegységének adatait kérhetném? Sok idő mire átbogarászom a fórumot. Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2015
(#) binatone válasza keszeg01 hozzászólására (») Szept 19, 2015
Persze, de privátban nem akarok itt offolni.
(#) tomi52 válasza binatone hozzászólására (») Szept 19, 2015
Hol lehet ilyen klassz perforált lemezeket beszerezni?
(#) binatone válasza tomi52 hozzászólására (») Szept 19, 2015
Ez egy automata presszó kávéfőzőgép csészetartója és csepegtető tálcája volt valamikor.
(#) FordPrefect válasza tomi52 hozzászólására (») Szept 19, 2015
Sok acél lemezeket, árukat forgalmazó boltban lehet kapni. Más kérdés, hogy általában min. 1 négyzetmétert kell megvenni. Utána jön a nehézség, a vágás, és a HAJLÍTÁS. Utóbbiakhoz ajánlatos protekció valami ehhez értő kisvállalkozásnál, vagy sok pénz.
(#) szili83 válasza szili83 hozzászólására (») Szept 20, 2015
Festve...
(#) gerleimarci hozzászólása Szept 20, 2015
A benet huzalozásával kapcsolatban lenne egy kérdésem. Jelenleg úgy van, ahogy a képen, és jónak tűnik. szerintetek hogy lenne az ideális?
Még annyi, hogy amikor összedugom számítógéppel, akkor nagyon hallkan, de zúg letekert potival is. Az erősítő nincs földelve, a gépen keresztül földelődik. Erre valami megoldás?
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2015
(#) granpa válasza jani1987 hozzászólására (») Szept 20, 2015
Azé' a téma képeit nem olyan soká tart megnézni. Ott megvannak. Beszkennelném, de 200km-re vannak a rajzaim.
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2015
(#) Moszkvai válasza gerleimarci hozzászólására (») Szept 20, 2015
Több megoldás is létezik a GND bekötésére. Én a bemenettől szoktam egy külön vezetékkel elvinni a nyák egy pontjára. Az árnyékolást csak a nyák felől kötöm be és a potinál sem közösítem.
Láttam olyat, hogy egy 10ohm os ellenállással kötik be a GND-t a nyákon, tökéletesen csendben volt így is.
(#) gerleimarci válasza Moszkvai hozzászólására (») Szept 20, 2015
Még mindig a búgással küzdök. Tévedtem, gép nélkül is zúg.
10V-os csúcsokat mérek a 470V tetején, de a fázisfordító cső nélkül nem zúg, ezért kétlem hogy az a probléma. A 250V-on szinte nincs is tüske.
Én a huzalozásra gyanakszom, de nem tudom hol a hiba. A bemenetet teljes mértékben leforrasztottam, de ugyan az.
Valakinek ötlete, hogy mit nézzek meg?
(#) pisti89 válasza gerleimarci hozzászólására (») Szept 20, 2015
50 vagy 100Hz?
50Hz esetén a táptrafó szórja a kimenőt.
100Hz esetén táp (földhurok)
Rajzolj egy skiccet hogy vezetted el a földet.
Gondolom a táp a központi földed és csak 1-1 vezeték megy az erősítőkhöz, kimenő föld pontját is a tápra kötötted vissza és a RCA aljzat földjét is a tápra kötötted
Ez volna a csillagpontos földelés.
Ha így kötötted nem kellene búgnia.
10V csúcsok a 470V tetején szerintem mérési hiba, elég durva gerjedés vagy búgófesz lenne. (hogy néz ki ez a csúcs?-esetleg egy képet rakhatsz fel róla)
Ha tápban megfelelő értékű kondik vannak akkor búgófesz sem lehet.

Rövidrezárt bemenetnél is búg?
Ha jól emlékszem még a "deszkamodell"-nél is volt valami búgásod, mielőtt úgy NYÁK-ot terveztél.
Az is lehet hogy nagy az erősítésed és a doboz árnyékolásának hiánya adja a búgást.
Én ezekre tippelnék.
Nem hiszem, hogy más is lehet ludas, de ha vannak még ötletek én is vevő lennék rá.
(#) Moszkvai válasza gerleimarci hozzászólására (») Szept 20, 2015
Rövidre zárt bemenettel is nézted?
Szűrő kondikat tettél a tápba? 100nF körülieket.
A 10V-os csúcsokat, hol mérted? Közvetlen a tápnál vagy a csöveknél?
A táptrafó és a hangkimenő trafó rossz elhelyezése is okozhat ilyen jelenséget.
Érdemes a hangkimenő trafót leellenőrizni, hogy mennyire szórja meg a táptrafó.
A végcsöveknek egy egyszerű puffer+szűrő, elégnek kellene, hogy legyen.
(#) scooby_ válasza szili83 hozzászólására (») Szept 20, 2015
Szép lett! A GU50PP-hez képest milyennek találod a hangját? Ez a CHZ-féle parafázisú fázisfordítós meghajtás?
(#) gerleimarci válasza pisti89 hozzászólására (») Szept 21, 2015
50Hz a kimenőn és a tápon egyaránt. Mivel teljes hídas egyenirányítás van, ezért a tápfeszen is max 100Hz lehet, ha kicsi a puffer. Gondoltam arra is, hogy a diódákkal van valami.
Rövidrezárt bemenettel mértem. Ha kihúzom a fázisfordító csövét, akkor megszűnik a búgás.
A huzalozásról már raktam képet, a két panel egy-egy vezetékkel van testelve a táppal többi feszültség is ugyan így.
Lehet hogy az árnyékolás hiánya okozza. Azóta lecseréltem a táp paneljét, azóta jobban búg.
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2015
(#) gerleimarci válasza Moszkvai hozzászólására (») Szept 21, 2015
Igen, rövidrezárttal.
A tápba nem, de mindkét erősítő panelon van egy.
A tápnál mértem, mivel a csövekhez nem megy 470V, csak a kimenőkre.
Csövek nélkül nem búg.
(#) pisti89 válasza gerleimarci hozzászólására (») Szept 21, 2015
Nem lehet hogy a múltkor elégett elenállást használtad fel újra?
A múltkor is jót játszottál miatta...
Ha jól emlékszem a múltkor talán az R9 ment el...
(#) gerleimarci válasza pisti89 hozzászólására (») Szept 21, 2015
Csak a tápban használtam ugyanazt a 2 kisebbet, a többit mind cseréltem.
(#) pisti89 válasza gerleimarci hozzászólására (») Szept 21, 2015
Akkor részemről passz, remélem valaki tud benne segíteni.
(#) bakos13gab válasza soos csaba hozzászólására (») Szept 21, 2015
Mondtam én, hogy nem létezik, hogy nem elegendő neki az a szűrés. Örülök, hogy kezd egyenesbe jönni a dolog.
(#) Moszkvai válasza gerleimarci hozzászólására (») Szept 21, 2015
Jó volna több infó az erősítőről. Táp és végfok kapcsolási rajza, fénykép az erősítőről.
A 470V hová megy? Ha jól láttam az előzményekben, akkor az előfok csövek fűtése egyenirányítva van? Meg kellene próbálni a csövek fűtését lekötni néhány másodpercig és megfigyelni, hogy ez idő alatt megszűnik-e a jelenség.
(#) pisti89 válasza Moszkvai hozzászólására (») Szept 21, 2015
Táp
Végfok

Végfok: kaszkód helyett SRPP
Táprésznél a VB408B kihagyva és direktbe kapja a 285V-ot
Kimenő középmegcsapolására megy a 400-470V
Táp: DC fűtést elvileg ki lett hagyva
(#) Moszkvai válasza pisti89 hozzászólására (») Szept 21, 2015
A fűtést nézd meg ha leveszed pár másodpercig az első és második csőről mi történik.
(#) pisti89 válasza Moszkvai hozzászólására (») Szept 21, 2015
Én is ezt a projektet csinálom, csak más paneltervvel.
Még nem kezdtem az élesztésbe, ezt a Marcinak tanácsold.
(#) bakos13gab válasza gerleimarci hozzászólására (») Szept 22, 2015
Ha földre teszed a bemenetet, akkor több ponton végig kellene mérni az erősítőt a jelúton. Tehát mérsz egyet az SRPP kimenetén, majd a fázisfordítón. Szinte biztos nem táphiba lesz. Nem tudom, hogyan próbálgattad, de ha sassziban van, akkor azt egy pár nanós kondival kösd a földre próbaképpen. A hangerő szabályozó házát is, ha nincsen kapcsolatban.
A rajzodon földhurok van ránézésre a poti és a panelek között, de nehezen kivehető a dolog. Én úgy csinálnám, hogy a panelek után már ne közösítsd a dolgot, de ha poti nélkül is nyomja, akkor más gond lesz. Nekem még fűtés nem szórt rá soha problémásan a kimenetre, ezt egyelőre kizárnám.
Szóval végig kellene mérjed. Haladhatsz úgy is, hogy kihúzod a végcsöveket és a fordítót és megméred az SRPP kimenetét. A fordító nem áll be az SRPP nélkül.

A földhurkot visszaszívom, látom, hogy nincs mindkét panelre bekötve a föld.
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2015
(#) CHZ válasza gerleimarci hozzászólására (») Szept 22, 2015
Mondtam, hogy ne ezt a paneltervet válaszd, nem lesz egyszerű zajtalanná tenni.
Első lépés, csak egyik oldalát kösd be, másik oldal földeléseit is kösd ki, ha így nem brummos, jöhet a másik fele, kísérletezés a földpontokkal.
(#) szili83 válasza scooby_ hozzászólására (») Szept 22, 2015
Igen, ez a CHZ féle.

A GU50 hangosabb volt, de a hangja nem tetszett annak. De lehet majd azt is ujraépítem más megoldással. (EI kimenőkkel)
(#) gerleimarci válasza CHZ hozzászólására (») Szept 22, 2015
Azóta gyártottam másik, saját tervezésű panelt.
(#) mofesa válasza gerleimarci hozzászólására (») Szept 22, 2015
Megint egy újabb panelterv? Ezzel a kapcsolással? Milyen eredménnyel?
(#) gerleimarci válasza Moszkvai hozzászólására (») Szept 22, 2015
Szerintem megtaláltam a bűnöst.
Ha a sorkapocsból kihúzom a 6,3V AC-t, akkor (egyből, nem mikorra kihül a cső) megszűnik a búgás, és a szkóp is ezt mutatja.
Berajzoltam pirossal az AC, kékkel a DC útját. Mindkettő sodrott érpár. Szerinted mi lehet a hiba?
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2015
(#) gerleimarci válasza mofesa hozzászólására (») Szept 22, 2015
A először az erősítő paneljait cseréltem, utána a táp-ét.
Következő: »»   1807 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem