Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   157 / 293
(#) wmatyas válasza zoszka hozzászólására (») Szept 24, 2015 1 /
 
FÉG a típusa
(#) zoszka válasza wmatyas hozzászólására (») Szept 24, 2015 /
 
Az a gyártó... C, ZC, SC, ???
A hozzászólás módosítva: Szept 24, 2015
(#) wmatyas válasza zoszka hozzászólására (») Szept 24, 2015 /
 
ZC 18
(#) zoszka válasza wmatyas hozzászólására (») Szept 24, 2015 /
 
Abból 4 változat is van. A tied melyik? Képet rakhatnál fel róla.
(#) DoDo69 válasza fppetya hozzászólására (») Szept 24, 2015 /
 
Üdv!
itt esetleg
(#) honos válasza honos hozzászólására (») Szept 24, 2015 /
 
A vége panelcsere lett.
Tudna segíteni esetleg valaki abban, hogy hol javítják?
(Saunier Duval Semia F24 vezérlőpanel)
Köszönöm
A hozzászólás módosítva: Szept 24, 2015
(#) fppetya válasza DoDo69 hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Köszi DoDo a hibakód az ,hogy nincs gyújtás ,de a valóság,hogy van szikra de nem nyit a gáz szelep..Gyerek korom óta ez a hobbim reménykedtem,hogy megtalálom a hibás alkatrészt de nem..Nagyon köszönöm a segítséget!
(#) DoDo69 válasza fppetya hozzászólására (») Szept 25, 2015 / 1
 
Szivesen. Arra a vezérlőre, ami a képen van nem jellemző ez a hiba.Ez a fekvő paneles euroline. Az állóra jellemző az a hibajelenség amit fentebb írtál. Az álló paneles euroline, minden szerelő tudja,hogy ha 60fokhoz tartozó led villog a hibajelzővel az gyújtási hiba, de ilyenkor nagyon sok esetben van szikra, csak a g.szelepet nem nyitja.A hiba gyorsan orvosolható, fentebbi linken. Az otthoni javítást inkább nem ajánlanám,mivel csak gázkészülék. Ujpesten javították nekem is, meglehetett várni, van próbapad , letesztelve kaptam vissza... hibátlan. Persze magyarok vagyunk, mindenhez értünk,na meg nehogy már lehúzzanak, egy olyan alkatrész cseréje miatt, ami 2 forint. A tanulság : az autószerelő meg a jól irányzott kalapács ütés esete.
(#) fppetya hozzászólása Szept 25, 2015 /
 
DoDo én nem akarok mindenhez érteni! Pedig nagyon Magyar vagyok! A lényeg,hogy 2002 től telókat javítok bga kat forrasztok ki és be van türelmem ehhez és imádom csinálni ez a hobbim!
De sajnos van egy két olyan szerelő,aki a hibát mindig panelcserével orvosolja! Ami nem is baj nekik is meg kell élni de azért vannak határok! 60e egy panelért nekem picit ...
Köszönöm a segítséget kiérződött belőle a segíteni akarás! Minden jót neked!
(#) fppetya hozzászólása Szept 25, 2015 /
 
utóirat DoDo nak ! ha sikerülne megjavítani megbeszéltem vele,hogy ő fogja beszerelni és leellenőrizni!
Azért szorult belém némi felelősségtudat..
Minden jót neked!
(#) toro válasza fppetya hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Trafó és a kondenzátorok!
(#) fppetya hozzászólása Szept 25, 2015 /
 
Köszönöm Toro neked is! Holnap átkondizom! Trafód van eladó hozzá? Elutalom holnap!
(#) lari hozzászólása Szept 29, 2015 /
 
Uraim!


Lenne egy kérdésem, igaz nem gázkazán, és nem is elektronika, hanem gázbojler.
Van egy régi Fég gázbojlerem, szeretném megnézni az anódját, hogy milyen állapotban lehet.
A felső hasított hollandert le tudtam szedni, de tovább nem nagyon akar mozdulni.
Meg tudná valaki mondani, hogy hogyan lehet/érdemes kiszerelni?
(#) Kovidivi válasza lari hozzászólására (») Szept 29, 2015 /
 
Nem tudom, segít-e: Bővebben: Link
(#) asztro hozzászólása Szept 29, 2015 /
 
Tisztelt résztvevők! Esetleg meg tudják mondani Vaillant VUW 240 2/3-on hol találom a lekapcsolt "biztonsági hőmérséklet-határolót". A szerelési utasítás szerint, ha villog a bekapcsolást jelző zöld LED-em, ez a gond. Előre is köszönöm
(#) sebokr válasza asztro hozzászólására (») Szept 30, 2015 /
 
Ebben a készülékben nincsen ilyen. A hőmérséklet érzékelő szenzorból veszi a jelet.
Ami lehetséges az a füstgáz érzékelő lehet. ha kéményes.
https://www.dropbox.com/s/n2z1btfdgh41i5b/vaillant_vu240_hu__2-3.pdf?dl=0
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2015
(#) lari válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 30, 2015 /
 
Köszönöm, de sajnos a villanybojlernél egy kicsit más a helyzet.
Ott az egész alaplapot le kell venni, ahhoz, hogy az anódhoz hozzáférjen az ember.
(#) asztro válasza sebokr hozzászólására (») Okt 1, 2015 /
 
Nagyon köszönöm.

Én is csak ezt a dokumentációt találtam aminek a 36. oldalán szerepel a következő:
Idézet:
„"1 a LED nem világít bekapcsolt főkapcsolónál:
meghibásodott biztosító vagy nincs rendben az áramellátás
a LED villog: lekapcsolt a biztonsági hőmérséklet-határoló"”
.

Ebből gondoltam, hogy valami mégis lehet, hiába nem látom.

Köszönöm a megerősítést.
(#) szerviz válasza lari hozzászólására (») Okt 3, 2015 /
 
Hát bizony, ez már a b...hatod kategória, ezzel már felesleges küzdeni.
Ugyanis az anód -annak a szürke tetejét látod a kis csavarral- elég passzentosan illeszkedik az ő csövében. Ebbe a keskeny résbe berakódik a vízkő és tökéletesen rögzíti az anódot.
A megoldás az lett volna, ha minden évben kiveszed az anódot és gondosan megtisztogatod...
(#) bubba210 hozzászólása Okt 7, 2015 /
 
Sziasztok. Olyan gondom volna,hogy van egy Buderus kazánom,tegnap elakartam inditani,de nem ad őrlángot. A ventilátor beindul benne,de semmi más nem történik.
(#) zoszka válasza bubba210 hozzászólására (») Okt 7, 2015 /
 
Ventilátor és őrláng? Milyen csodakészülék az?
(#) JZoli válasza bubba210 hozzászólására (») Okt 7, 2015 /
 
Nekem is van egy Buderus kazánom, abban is csak a ventilátor indul el, ha azt akarom, hogy melegítsen akkor fát kellek bele rakni és begyújtani! Igaz ez egy faelgázosító kazán!
Félretéve a viccet jó lenne valami pontos típust írni, mert ez így semmit nem mond!
(#) bubba210 hozzászólása Okt 7, 2015 /
 
Sziasztok a készülék tipusa buderus logomax u12-24
(#) zoszka válasza bubba210 hozzászólására (») Okt 7, 2015 /
 
Hibakód?
(#) bubba210 hozzászólása Okt 7, 2015 /
 
nem digitális,de ma volt szerelő és azt mondta panelhibás mert nem reagál a reset gombra se semmi másra.
(#) zoszka válasza bubba210 hozzászólására (») Okt 7, 2015 /
 
Tudom hogy nem digitális, de hibakódokat akkor is ad... egyébként presszosztát hiba szokott lenni.
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2015
(#) bubba210 hozzászólása Okt 7, 2015 /
 
boci de laikus vagyok,akkor hol látom a hibakódot?
(#) bubba210 hozzászólása Okt 7, 2015 /
 
köszi a segítséghet valószínű alaplap hibás lesz,mert a szerelő elvileg megnézett minden mást. Abban tudsz esetleg segíteni,hogy hol találok szerelőt az alaplaphoz?
(#) VIM válasza bubba210 hozzászólására (») Okt 8, 2015 /
 
Szia! A doksija amiben mindent megtalálsz ha érdekel a berendezésed működése és használati leírása stb. . A hibajelzések alábbi változataira érdemes odafigyelni. A szerelő akire Te gondolsz az elektroműszerész lenne, mert, hogy a kazánszerelő nem javíthat panelt. Talán másik szerelőnek is meg kellene nézni ezt a készüléket nehogy mégse panelhiba legyen, mert az nagyon zsebbenyúlós javítás lesz a perifériás hibák javításához képest.
(#) bubba210 hozzászólása Okt 9, 2015 /
 
Sziasztok
Panelhibás volt a kazán egy pici kis diódát kellet cserélni
Következő: »»   157 / 293
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem