Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2640 / 3976
(#) morgo válasza kendre256 hozzászólására (») Szept 29, 2015 /
 
Köszi az infót! Még én se próbáltam, mert nincs rá utalás, hogy tudja.
(#) zolika60 válasza pingu01 hozzászólására (») Szept 29, 2015 /
 
Keress autóvillamossági szerelőt. Ezt így fórumon keresztül nem lehet megoldani.
(#) run hozzászólása Szept 29, 2015 /
 
Sziasztok!

Szeretnèm a SONY CDX-GT111-es fejegysègemet jelforráskènt használni az előfok számára, sajnos nem rendelkezik LineOut csatlakozóval. A mellèkelt kapcsolás szerint szeretnèm megoldani a problèmát. Mennyire korrekt ez a megoldás? (A cèl egy diszkrèt mèretű mèlynyomó meghajtása)

Előre is köszönöm a segitsèget!

lineout.jpg
    
(#) Wind-Storm válasza proli007 hozzászólására (») Szept 29, 2015 /
 
Ez nagyon ötletes!
Köszi!
(#) micoo hozzászólása Szept 29, 2015 /
 
Sziasztok! Egy olyan eszközt kellene készíttetnem, ami érzékelők segítségével figyeli az időjárást, és ha nem esik, és nem fúj a szél, akkor kinyit egy tetőt(mozgat egy motort), illetve időzített parancs alapján végzi mindezt. Segítsetek, hogy merre induljak el, kit keressek, tudtok-e ajánlani valakit, aki meg tudja ezt építeni. Köszi, Miki
(#) gkari válasza pingu01 hozzászólására (») Szept 29, 2015 /
 
Nekem a Swift-ben olyan volt, ami relét vezérelt, ami az indítómotor behúzótekercsnek adott áramot. Keresd meg a dobozt (nekem a jobb első szőnyeg alá volt dugva), a relé munkaérintkezőit zárd rövidre, ennyi, csak persze az immo így nem tud "immobilizálni".
(#) pont válasza micoo hozzászólására (») Szept 29, 2015 /
 
Ide az elektronika a legkevesebb. A legkisebb mikrovezérlő is bőven elég, a programja sem túl bonyolult. Viszont az ablakmozgató mechanika, végállásokkal...
(#) ktamas66 válasza micoo hozzászólására (») Szept 29, 2015 /
 
Nem tudom építeni szeretnél, vagy venni, mi annak idején valami hasonlót használtunk.
(#) micoo válasza pont hozzászólására (») Szept 30, 2015 /
 
oké, az egy másik probléma, ha abban is tudtok tanácsot adni, az remek lenne
(#) micoo válasza ktamas66 hozzászólására (») Szept 30, 2015 /
 
Nem szeretnék építeni semmit Kell egy ilyen eszköz, vagy valaki, aki megcsinálja
(#) orcika70 válasza micoo hozzászólására (») Szept 30, 2015 /
 
Google nem hozott eredményt ha beírod ablakmozgatás?
(#) cupika97 hozzászólása Szept 30, 2015 /
 
Megtudná nekem mondani valaki, hogy melyik a primer, és melyik a szekunder oldal?
(#) ferci válasza cupika97 hozzászólására (») Szept 30, 2015 /
 
A bal oldali a primer, a jobb a szekunder.
(#) Nemtudhatod válasza ferci hozzászólására (») Szept 30, 2015 /
 
Csalóka mert ha a képre kattintasz, akkor épp fordítva van!

A vékonyabb több a primer.
(#) ferci válasza Nemtudhatod hozzászólására (») Szept 30, 2015 /
 
Ja, hát ez igaz... - term. a vékony a primer...
Erről viszont nem tehettem... nem tudom, miféle csatolás ez, hogy a névre kattintva fordítva jelenik meg, a képre kattnál meg a bal a vékony és a szekunder...

Kellemetlen, hogy nyitás nélkül is úgy látszik, ahogy először írtam..
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2015
(#) Bakman válasza ferci hozzászólására (») Szept 30, 2015 / 1
 
Ez az az eset, amikor átkódolás nélkül forgatnak el egy képet, tulajdonképpen metaadattal. Van ami ezt figyelembe veszi és van, ami nem. Tökéletes példa.
(#) ColT hozzászólása Szept 30, 2015 /
 
Hello!

Meredek kérdés, CompactFlash foglalatot javított már valaki? tudna segíteni pár tapasztalattal, vagy tippel az illető, hogy pl. miből és hogyan érdemes lábat pótolni? Van it egy öreg fényképezőgép CF foglalattal, és az egyik lábat elhagyta... Kettőt sikerült kinyomnia az előző tulajnak, az egyik a gépben volt...
(#) Bakman válasza ColT hozzászólására (») Okt 1, 2015 /
 
Nem lenne egyszerűbb és jobb, kicserélni a teljes foglalatot?
(#) ColT válasza Bakman hozzászólására (») Okt 1, 2015 /
 
Nincs pont olyan sehol, ragasztva van a panelra, és amúgy is nagy valószínűséggel rontanám el (Ilyen cucc, mint itt az első hozzászólásban.)
Sajnos pl. kivetőszerkezetes a foglalat, elég mélyen van a gépben, stb.
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2015
(#) bbalazs_ válasza ColT hozzászólására (») Okt 1, 2015 /
 
A regebbi fenykepezokben alatalaban nagymeretu Flash van, ezert mi lenne, ha egy adaptert keszitenel mikro foglalat szamara. Magyaran, odaforrasztanad a vezetekeket a regi foglalathoz. Egyebkent szerintem is bonthatonak kell lennie. Van altalaban egy fembol keszult hid a szerkezet felett, azt kibontva (oldalt szokott lenni beforrasztva) hozzafersz az erintkezokhoz.
(#) proli007 válasza run hozzászólására (») Okt 1, 2015 /
 
Hello! Mivel úgy látom nem válaszolt senki..
Nem ismerem a készüléked, de elvileg jó lehet. Csak azt nem értem, miért nem a 2-es és 5-ös csatlakozási pontra akarod kötni. (Tovább a nyíl irányában jobbra.) Mert így kikerülöd a zajzárt, valamint a rajzból azt látom ezek a pontok valami panel csatlakozó pontjai, ahol általában könnyebb hozzá férni.
(#) ColT válasza bbalazs_ hozzászólására (») Okt 1, 2015 /
 
Ezen nincs beforrasztva a teteje. Nem tudom, a képen levőről hogy szedték le, én nem merem (ezt az idióta megoldást, úgy van összekötve szalagkábellel a két nyák, hogy a nyák középső rétege a szalagkábel...)
Amúgy a foglalat le van ragasztva a nyákra. :S Még ha forrasztva lenne

"A regebbi fenykepezokben alatalaban nagymeretu Flash van, ezert mi lenne, ha egy adaptert keszitenel mikro foglalat szamara."
Mire gondolsz? Compact Flash van benne, SD adaptert tegyek bele? Nem is hülyeség.
(#) ColT válasza ColT hozzászólására (») Okt 1, 2015 /
 
Utánanéztem, tényleg van aki így használja -> CF to SD adapter megrendelve, meg vettem pár foglalatot is
Fixre nem tudom bedrótozni az adaptert, mert ha benne van a foglalatban, nem lehet összerakni a vasat (ez a legtöbbnél így van, a ház is szerepet játszik a kártya megvezetésében). Viszont így ha egy-két behelyezést kibír, az nekem már jó, nem beszélve arról, hogy mennyivel olcsóbb a SD kártya a CF-nél.

Köszi az ötletet
(#) hzs90 hozzászólása Okt 1, 2015 /
 
sziasztok!

Olyan időzített kapcsolót keresek, ami megadott időközönként rövidrezár 2 vezetéket. Mondjuk 10 percenként. Építeni nem szeretnék, inkább venni! Köszi!
(#) sunside válasza hzs90 hozzászólására (») Okt 1, 2015 /
 
Esetleg egy ilyen
TP módban.
(#) orcika70 válasza hzs90 hozzászólására (») Okt 1, 2015 /
 
Permanent.hu Conrad.hu.
(#) kabocaerno hozzászólása Okt 1, 2015 /
 
Sziasztok!

Ne lincseljetek meg azonnal a kérdésem miatt.
12V stabil tápról működő áramkör GND pontja összeköthető a hálózati földeléssel?
Ha igen:
- mi az előnye?
- miért nem érdemes?

Köszönöm a választ!
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2015
(#) pucuka válasza kabocaerno hozzászólására (») Okt 1, 2015 / 1
 
Összeköthető, mert a stabil táp GND -je (remélem) földeletlen, de mi célod vele.
Érintésvédelmi szempontból a táp primer oldalát rá lehet, sőt kell kötni a védőföldre, de a szekundert nem. A leválasztó hálózati trafó miatt az lesz földön, amit megfogsz. Érvényes ez az erről a tápról működtetett berendezésre is. Ha eza berendezést is összekötöd a védő földdel, akkor már földhurok gondjaid lehetnek akkor, ha pl. egy másik, védőföldes berendezéssel összekötöd.
(#) kabocaerno válasza pucuka hozzászólására (») Okt 1, 2015 /
 
A stabil táp földeletlen (gyári), mert csak 2 csatlakozási ponton kapcsolódik a hálózathoz.
Egy MOC3063-al kapcsolok egy 230V-os szivattyút, aminek van védőföldje.
Közel van egymáshoz a GND és a 230V ezért gondoltam, hogy összekötöm a védőfölddel.
(#) proli007 válasza kabocaerno hozzászólására (») Okt 1, 2015 /
 
Hello! Ha leföldeled, legfeljebb nem ráz meg ha átüt. De hogy ki ne gyulladjon, attól nem fog megvédeni. Célszerű lenne a távolságot is helyrehozni. Ha nyák, akkor esetleg átfűrészelni a közt.
Következő: »»   2640 / 3976
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem