Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Bináris óra
Lapozás: OK   4 / 26
(#) _JANI_ válasza pclaci hozzászólására (») Feb 14, 2008 /
 
Próbáltad éleszteni a kapcsolást az égető nélkül, külső 5v-os tápról?
(#) pclaci válasza _JANI_ hozzászólására (») Feb 14, 2008 /
 
hat zsebteleprol probaltam bar az 4.84V-ot ad csak
(#) vicsys válasza pclaci hozzászólására (») Feb 14, 2008 /
 
Szia
De az égetőt lehúztad róla? (elég az a feszültség)
(#) _JANI_ válasza pclaci hozzászólására (») Feb 14, 2008 /
 
S ugyanaz volt a reakció?
(#) proba válasza _JANI_ hozzászólására (») Feb 14, 2008 /
 
konfig bitek stimmelnek? órajel típusa ,ha esetleg a belső reset be van állítva annak nem biztos hogy elég a 4.5..8 volt?
(#) _JANI_ válasza proba hozzászólására (») Feb 14, 2008 /
 
[off] Gondolom _(#180842)_pclaci _-nak akartál válaszoni!
Mert az enyém 3V-os litiumaksiról is vigan ketyeg.
(#) _JANI_ válasza pclaci hozzászólására (») Feb 14, 2008 /
 
Ha a ledek pozíciója (mátrixa) és a pic kivezetése jól lett bekötve, akkor csak programhibára lehet gyanakodni. Gondolom az eredeti HEX lett beégetve a PIC16F628-asba.
Az égetőprogi jól lett konfigurálva?
(#) _JANI_ válasza _JANI_ hozzászólására (») Feb 14, 2008 /
 
Húú ez érdekes! Látni lehet a Pic szegmens kíírását ahogy léptet!

Szerintem azok a kerámia tárcsakondik az oszcillátornál "borzalmasan" nagyok! 12-33pF között kellene lenni az értéküknek. Ezt ellenőriz le! :yes:


Az nemtudom menyire lehetséges, de nálam a kondik nélkül is feléledt az áramkör. Véletlen kimaradt a próbakapcsolásból. Később pótoltam...
(#) pclaci válasza _JANI_ hozzászólására (») Feb 14, 2008 /
 
Igen az eredeti progi lett beegetve, es igen jol lett konfigolva a progi mar csak azert is mert automatan felismerte a 16f628A-t es tobbszor is ellenoriztettem az iras eredmenyet. A kondira az van irva hogy 223Z ez nem tudom mit takar...
(#) vicsys válasza pclaci hozzászólására (») Feb 15, 2008 /
 
Az biza nem jó, mert az 22nF és neked 22PF-os kell. (ha a kvarc melletti kondiról van szó...)
(#) pclaci válasza vicsys hozzászólására (») Feb 15, 2008 /
 
Kozben en is utanna neztem a jelolesnek... A ret kft-ben felre szolgaltak ki az asszonyt... En meg hulye fejjel nem ellenoriztem le.
(#) _JANI_ válasza pclaci hozzászólására (») Feb 15, 2008 /
 
Elvileg csak kondicsere... S kész.
(#) _JANI_ válasza vicsys hozzászólására (») Feb 15, 2008 /
 
Igen! :yes:
(#) pclaci válasza _JANI_ hozzászólására (») Feb 15, 2008 /
 
Hat nagyon remelem.
Este megteszem mar a kocsiban vannak a kondik.
Bakker 10db 60 ft. ez rablas. Pedig ok csesztek el tuti...
na remelem este mar kockanak mondhatom magam.
(#) pclaci válasza _JANI_ hozzászólására (») Feb 16, 2008 /
 
Koszonom szepen mindenkinek a gyors es hathatos segitseget. Minden mukodik szepen. Egy pici eszrevetel. mintha 1-2 orankent 5 masodpercet is kesne az ora. ez normalis?
(#) vicsys válasza pclaci hozzászólására (») Feb 16, 2008 /
 
Nem. Nekem sima HC49 tokos kvarccal halálpontos!
(#) pclaci válasza _JANI_ hozzászólására (») Feb 17, 2008 /
 
Es meddig birja neked egy ilyen akkurol? nekem a cs2032-es elemet ajanlottak es 1 nap alatt jelentosen halvanyodott a fenye...
(#) pclaci válasza vicsys hozzászólására (») Feb 18, 2008 /
 
Termeszetesen cr2032-es lithium elemem van... nem cs...
(#) _JANI_ válasza pclaci hozzászólására (») Feb 18, 2008 /
 
Én csak háttértelepnek használom áramkimaradás esetére. Mert kicsi macerás (nemszeretem) újra beállítani. S 3V-os LI akkuval egy kicsit halványabb a fénye a ledeknek, de a program normálisan tovább fut tovább. S ez a lényeg.
(#) pclaci válasza _JANI_ hozzászólására (») Feb 19, 2008 /
 
ha biztonsagi tartaleknak akarom hasznalni, akkor egy 1n-es dioda kell az elem utan? vagy csak siman parhuzamosan kotom es annyi

(#) _JANI_ válasza pclaci hozzászólására (») Feb 19, 2008 /
 
Én >>> EZT <<< a tápegységet tartom célszerűnek.
[off]Egyetlen kifogásolnivaló a kapcsolásban, h. a hálózati dugasztáp kihúzása után a C1 "hátbatámadhatja" a 7805-ös stab. IC-t. S Ezt a 7805 nem szereti! Azaz tönkre mehet tőle.
(#) _JANI_ válasza _JANI_ hozzászólására (») Feb 19, 2008 /
 
S 1N5819-es diódákat építettem be...
(#) vicsys válasza _JANI_ hozzászólására (») Feb 19, 2008 /
 
Ezen könnyű segíteni egy diódával aminek a katodja az ic bemenetén az anódja a kimenetére van kötve...
(#) _JANI_ válasza vicsys hozzászólására (») Feb 19, 2008 /
 
Vagy a C1 értékénél jóval nagyobb bemeneti pufferkondi, a C3-mal párhuzamosan. (PL: 1000µF )
(#) vicsys válasza _JANI_ hozzászólására (») Feb 19, 2008 /
 
Ez ugye biztosan igaz, hiszen a bemenetén már DC-t kap a dugasztápról amiben 330-1000µF szokott lenni. (mármint a rajz szerint) Illetve az a bizonyos C1 hamarább kisül a táplált áramkör felé. (aszthiszem)
(#) ccs hozzászólása Feb 24, 2008 /
 
Vicsys kapcsolásának köszönhetően kész van a karácsony óta bedobozalatlan óra. Mert bizony mindíg a dobozolással van a probléma... Egyik nap aztán szert tettem egy tolltartós kvarcórára 200 Ft-ért. Kidobva a működőképes belsejét, végre lett hova raknom a bináris órát. Mivel a panelra raktam egy 5V-os stabilizátort is, így egy telefontöltő trafóval vígan elketyeg. A változtatás annyi az eredetihez képest, hogy 16F627A prociba égettem be a programot. Úgy éreztem memória pazarlás egy 628-as.
(#) ccs válasza ccs hozzászólására (») Feb 24, 2008 /
 
Még két kép
(#) lamalas válasza ccs hozzászólására (») Feb 24, 2008 /
 
Igazan otletes es pofas a kialakitas, gratulalok! Mondjuk nekem lehet, hogy tobbet ert volna az eredeti ora ami a dobozba volt mert nem kell mindig "kimatekozni" hogy mennyi az ido ... de ahogy latom Te szereted a nem midennapi orakat
(#) vicsys válasza ccs hozzászólására (») Feb 24, 2008 /
 
Nekem nagyon tettszik, szép lett!
(#) nagyagyas hozzászólása Feb 25, 2008 /
 
Sziasztok! Én is akarok építeni bináris órát de néhány kérdésem lenne:
1. A LED-ek helyett használhatok karácsonyfaégőt mert nincsen ellenállásom és elektros bolt legközelebb Szekszárdon van.
2. Kristály milyen legyen benne?
3. Azt írták 5volt szükséges a működéséhez. Használhatok helyette 4,5 voltos laposelemet? Vagy annak nem elég nagy a teljesítménye?
Következő: »»   4 / 26
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem