Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » JLH erősítő
Lapozás: OK   147 / 221
(#) (Felhasználó 46585) válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 1, 2015 /
 
Azért egész pontosan lehet kijelezni a lapka hőmérsékletét is, csak az adott félvezető tranziens hőimpedanciája alapján kell egy modellt építeni. A katalógusok megadják ezt az impedanciamenetet. Az viszont teljesen igaz, hogy erősítőknél ennek semmi értelme nem lenne. Nagyteljesítményű eszközöknél használják, ott is inkább csak elméletben. ( hűtőborda méretezésnél )
A baj inkább a lapkán belül van, különösen BJT-k esetében. Nem teljesen homogén a lapka felülete, keresztmetszete, így az áramsűrűség sem egyenletes. Lesznek hot spotok.
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2015
(#) kiriadam válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 3, 2015 /
 
Akkor fogalmazok másképp. Tudom h senkit nem érdekel a hűtőborda hőmérséklete, sőt igazából engem sem nagyon. Csupán a dizájn kedvéért tettem rá, mert szerettem volna mindenképp egy mechanikus "órát" rá, és ezt választottam. Gondolkodtam még egy áram és feszültség mérőn, de az árammérőt azért vetettem el, mert nem akartam egy kis keresztmetszetű valamin átvezetni, a feszültségmérő pedig engem még kevésbé érdekel. Semmi más szempontot nem vettem figyelembe, de azért köszönőm az infót.
(#) Alkotó válasza kiriadam hozzászólására (») Szept 3, 2015 /
 
Amiről szó van, az sokkal inkább ízlésbéli kérdés, mint műszaki. A hangzás szempontjából lényegtelen milyen módon jelzed ki a hőfokot, és az se számít mit kezdesz a leolvasott adattal.
(#) Anden hozzászólása Szept 10, 2015 /
 
Üdv!

Lenne egy kérdésem!
Volna kettő darab 21VAC / 155VA-res tök egyforma trafóm itthon.
Meg szeretném építeni ezt a JLH "A" Osztályos verzióját, de a doksiban 28VAC-os trafó szerepel!
Mit gondoltok, elég lenne neki a 21VAC trafó is, vagy keressek másikat??
Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv!
(#) gyuszo válasza Anden hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
Igen, a megfelelő táphoz válasz ki az alkatrészeket a táblázat alapján.

jhl.jpg
    
(#) reloop válasza Anden hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
Szia! A trafó megfelelése azon múlik mekkora teljesítményt szeretnél elérni, és ehhez hány ohm-os hangsugárzóid vannak.
(#) Anden válasza gyuszo hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
Köszönöm, átbogarászom!!
(#) gyuszo válasza Anden hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
A 8 ohmos és 15 ohmos hangsugárzóval nem lenne gond.
Amit reloop is írt, az igaz, a 4 ohmos terheléssel már lehet . A 21 V váltót egyenirányítva 30V egyenfeszültséggel lehet számolni.
(#) Anden válasza reloop hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
Igazából nem vagyok túl "nagyravágyó" teljesítmény kérdésében.. Igen tisztában vagyok vele hogy összefügg, nyilván!

Jelenleg lenne kettő darab ilyen trafó, és ezért gondoltam, illetve tettem fel egy kérdést!
Apropó..
Kettőféle kapcsolás között vacillálok, és igazából ez az elrendezés lenne számomra a megfelelő, a doboz kialakítás miatt!
Olvasgattam a fórumon, de érdekelne hogy biztosan üzemképes, és hibátlan e ez a kapcsolás, mert ahogy olvastam, először volt egy kis hiba, ami elvileg javítottak.
Erről lenne szó..
(#) Anden válasza gyuszo hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
Persze, azt vágom, építettem már néhány erősítőt. B5, VF2, Conductor, Quad405, TDA-k..stb..
Egyébként 6 Ohmos Monitor Audio hangsugárzóim vannak!
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2015
(#) reloop válasza Anden hozzászólására (») Szept 10, 2015 /
 
Itt a jó terv.
Ezek az előzmények.
A 21Vac trafóval 6 ohm-ra pont lejön a 10W.
Számítások.
(#) Anden válasza reloop hozzászólására (») Szept 11, 2015 /
 
Az nekem bőven elég!
Igen, ezeket a terveket már nézegettem..
Köszönöm!

Üdv!
(#) davix95 hozzászólása Okt 11, 2015 /
 
Üdv a JLH féle A osztályú végerősítőt szeretném elkészíteni a trafót megtekercseltem hozzá de szekundernek nem volt sajnos csak 1,5mm átmérőjű huzalom szerintetek elég lesz ez a huzal vastagság ? Kb. 26-27V ot kapok ,de ha ezt megnövelném kb 35V környékére nagyobb teljesítményt ki lehetne hozni belőle ?
(#) reloop válasza davix95 hozzászólására (») Okt 11, 2015 /
 
A szekunder keresztmetszet elégséges. Mikor megtapasztalod ezzel a tápfeszültséggel is mennyi hő fejlődik, elállsz a növelési szándéktól Gondolom 8 ohm-os hangsugárzóid vannak, 10W-ra számíthasz.
(#) davix95 válasza reloop hozzászólására (») Okt 12, 2015 /
 
Hangsugárzó egyenlőre nincs de 6-8 ohm -osat szeretnék majd hozzá bízok benne, hogy elég lesz a hűtés amit kitaláltam neki ,más nem úgyis jön a tél a fűtés is megvan oldva.
(#) reloop válasza davix95 hozzászólására (») Okt 12, 2015 /
 
Pár volt tápfeszültségváltoztatás nem rengeti meg alapjaiban az elérhető hangnyomást, viszont egy érzékenyebb hangsugárzóval a 10W is nagyot szól. Például egy 91dB-es ugyan azt a hangerőt nyújtja 10W-on, mint egy 85dB-es 40W-on.
(#) davix95 válasza reloop hozzászólására (») Okt 12, 2015 /
 
És ilyen érzékeny hangszórókat hol tudok venni ami illene ehhez a végfokhoz na meg ha lemennék 4 ohmra vele ugyan ezen a tápon akkor okozhatok valamiben valami kárt vagy csak minimálisan megnő a kimeneti teljesítmény?
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2015
(#) reloop válasza davix95 hozzászólására (») Okt 12, 2015 /
 
A hangsugárzó beszerzési forrásokban nem vagyok jártas, a Hangosítás témában érdeklődnék.
Ez a tápfeszültség 4 ohm-hoz már túlzás, tovább romlana az amúgy sem valami fényes hatásfok, kár mondjuk nem keletkezik.
(#) davix95 válasza reloop hozzászólására (») Okt 12, 2015 /
 
Akkor megpróbálok 6-8 ohm körülit szerezni szereztem 2db inverteres hegesztőben lévő hűtőbordát meg hővezetőpasztát remélem hogy elég lesz neki , a pufferkondenzátor értékének mennyinek kéne lenni minél nagyobbnak vagy azért van valamim korlát ?
(#) reloop válasza davix95 hozzászólására (») Okt 12, 2015 /
 
Megpróbálok nem csak válaszolni, de elébe is menni a kérdéseidnek ezzel a cikkel.
(#) elektrikszerviz hozzászólása Okt 20, 2015 /
 
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, nincs meg valakinek a JHL 75W os végfok TO-3 as tranyókkal a vasalható nyákrajz PDF formátumban. Segítségeteket előre is megköszönöm. elektrik
(#) davix95 hozzászólása Nov 18, 2015 /
 
Üdv.
Készítenék egy JLH A osztályú 10W os végerősítőt de egy olyan apró problémába ütköztem,hogy R1 értékét nem tudom tisztán kiolvasni 1000 látok de annak nem 100k jól látom vagy 100k akar lenni?

jhl.jpg
    
(#) eyess válasza davix95 hozzászólására (») Nov 18, 2015 1 /
 
Az R1 1000 ohm azaz 1k ohm
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2015
(#) reloop válasza davix95 hozzászólására (») Nov 18, 2015 /
 
Szia! R1 értéke 100k. Bővebben: Link
Elég homályos ez is . Mekkora lesz a tápfeszültséged? R6, R9 tisztázott?
(#) davix95 válasza reloop hozzászólására (») Nov 18, 2015 /
 
azért gondoltam 100k ra én is mert kevesnek tűnt 1k tápot meg ellenállásokat a táblázat alapján fogom de am 27 V meg a hozzá tartozó ellenállás értékel lesznek
(#) davix95 válasza davix95 hozzászólására (») Nov 18, 2015 /
 
Meg azt nem tudom eldönteni, hogy teljesítményre mekkorák legyenek az ellenállások van ahol azt írják,hogy R6,R10 0,5W R9 meg 1W-osnak kellene lennie.
(#) reloop válasza davix95 hozzászólására (») Nov 18, 2015 /
 
R6, R9 lehet nagyobb 0,5W-tól, mert erősen melegedne. Az R9-et érdemes potival belőni és visszamérve beültetni a fix ellenállást. Az érték a végtranyó bétáján is múlik, a táblázat csak tájékoztató jellegű.
(#) davix95 válasza reloop hozzászólására (») Nov 18, 2015 /
 
Az eredeti kapcsolásban van poti a nyákon is ott lesz a helye csak nem tudom mekkora teljesítményt bír el .
(#) reloop válasza davix95 hozzászólására (») Nov 18, 2015 /
 
A poti közönséges kivitelben csak 1/4W-os, a beállítás perceit kibírja.
(#) davix95 válasza reloop hozzászólására (») Nov 18, 2015 /
 
Értem az is lehet,hogy a nyák tervből kiveszem és a beállításig csak oda forrasztom aztán majd be a megfelelő ellenállást vagy nem tudom,hogy hogy lenne jó de még az eredeti rajzban R2 es helyén is poti van. azt nem tudom érdemes lenne nekem is berakni oda egyet .
Következő: »»   147 / 221
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem