Fórum témák
» Több friss téma |
Nyomófilcet nézd meg mindenképp! Ha középen belapult, és/vagy kemény, akkor csere. Bármilyen megfelelő vastagságú háztartási filc jó a régi helyére felragasztva.
Állítás után, a körömlakk, volt a legegyszerűbb megoldás a rögzítésre,és régen, jó ha az alapszínek elérhetőek, voltak
/ érdemes összehasonlítani, kevés kivételtől eltekintve, szinte ugyanazt használták a KGST -n [off][/off]belül/ 40 év távlatából, nem valószínű, hogy bárki megmondja, ki mikor módosított rajta.
Nos, kipróbáltam a Teslát egy bontott kazettás mechanikámról meghajtva. Felvesz-lejátszik teljesen szimmetrikusan, torzítás nélkül (persze a korrekció nem stimmel). Még a sávváltó kapcsoló is csak kulturáltan kattan. Szóval mégiscsak fejhiba lesz az egész. Tartólemezt valószínűleg tudok szerezni hozzá, jobb kérdés, hogyan fogom jól beállítani normális minőségű, másik magnón készült felvétel hiányában.
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2015
Az unitra kuplungja teljesen tiszta volt és a filcnek sem volt semmi baja de a hiba nem múlt el.Viszont veszem észre hogy nem nagyon van benne a fejhez nyomó filc amihez nem találtam semmit ami9vel tudtam volna pótolni.Mostanában gyakran fogok ide írni mert elég sok magnót akarok felújjítani év végére.
Üdv!
Orsós magnóhoz nyomófilcet ki honnan szokott beszerezni? A ZK140-hez jó volt a szokványos dekor filc, de a most javított Tesla B100-ban mintha vastagabbnak kellene lennie annál (legalábbis az alapján, ami maradt a filcekből).
Elmész egy loszerszám boltba ( ma ujra divatba jöttek) ott mindenféle vastagságu van.
Nos, a nyomófilc kérdés megoldódott, méteráru boltban sikerült vennem megfelelőt. Szól mindkét sáv normális hangerővel és magasakkal. Legalább is lejátszás közben. Felvételkor viszont úgy-ahogy rögzít, de sziszeg, torzít a magasabb hangokra. A fej újszerű állapotú benne. Olyasmi a hang, mintha az előmágnesezés volna kevés, de a magasakat nem emeli.. Merre keressek hibás alkatrészt?
Hangminta
Ha van Agfa PE41 vagy PE46 típusú jó állapotú szalagod, kellene mérni. Vegyél fel mindkét csatornára 0dB kivezérléssel 50Hz-től 10kHz-ig, majd vissza kell játszani. Ide kell szkóp, a jelalak az érdekes. A mérést a felvétel-lejátszás csatlakozón keresztül kell végrehajtani(rádió jel). Teslán bármi képes torzítást generálni. Kapcsolók kontaktusaitól elkezdve az eltekert korrekcióig bármi.
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2015
Ha jol emlékszem a nevezett szalagok studioszalagok, azokkal igen nehéz beállitani egy házi magnot. Vastagok, igy nem fekszenek fel jol sem a szalagpálya egyes részeire sem a fejekre. A házimagnokhoz ( Tesla) mindig vékonyabb szalag kell a helyes müködéshez ( noná a beállitáshoz).
Rosszul tudod ezek nem studiószalagok, ezek polírozott 26 mikronos házi magnóhoz valók
Bizony, ezek kommersz 26 mikronosak, a Teslákat, meg a szoci magnókat ezekre állították be. Keverheted a PER 525 és a PER 528 típusokkal, azok 50 mikronos stúdiószalagok.
Igazad van, már nagyon régen nem volt kezemben szalag ( semilyen). Az Agfát meg amugy is kerültem, a studioban igen rossz tapasztalataink voltak velük.
Csak arra emlékszem, hogy gyakran megjártuk, amikor studioszalagok kerültek házi magnokra (föleg az olcsobbakra). A zenész kollégák meg igen erösködtek, hogy otthon is meg akarják hallgatni felvételeiket.
Pedig nem olyan rosszak az AGFA szalagok és pont studiószalagban ők is gyártottak PER528-at is ami gyakorlatilag ugyanolyan mint a BASF vagy egyéb hasonlók...
Valamikor mi is AGFÁt használtunk, a csödjük elött néhány évvel már nagyon sok gond lett velük, (zajszint, emulzio stb.). Igy a cég áttért BASF-re. ( de ez már nagyon régi dal... )
Na igen, a teljes kompatibilitás oda-vissza érdekes... Ez ma már kevésbé gond, csak kevesen használnak magnót. Ennek ellenére használhatóak a PER 528, SM sorozatúak házi magnón, 19cm/s sebességen egész jók. Tekintettel arra, hogy Agfából már régóta nincs teljesen új szalag(értsd: max. 1 hónapja gyártott), így nehéz véleményt alkotni. A használtak állapota meg akármilyen lehet.
Teljes kompatibilitás soha nem volt, föleg olyan studiokban ahol hozott anyagbol is dolgoztak. Igy gyakorlatilag minden szalag lejátszása elött a magnot be kellett állitani az adott szalagra. Ez rutin munka volt. Ezért rádiokban stb. igyekeztek egyfajta szalaggal dolgozni, hogy ne kelljen rohangálni a magnokat beállitgatni.
Erről már sajnos csak olvastam, hogy a Rádióban BASF, Agfa, Orwo szalagokat, később Zonalt, Ampexet használtak, mert azok egy-egy típusai elvben kompatibilisek egymással. Persze amelyik magnó jó volt Agfa PER 528-ra, az még véletlenül se volt jó mondjuk BASF SM911-re, eltérő az előmágnesezés igényük. Meg nem mindegy, hogy 19 vagy 38...
A profi studiokban általában csak egy sebességet használtak (38), igy egy balhé megoldodott, igaz néha jöttek a "profi" riporterek meg magnosok mindenféle magnokkal, ahol a sebességet általában a szél szabályozta - de a felvétel "milliokat" ért igy néha napokig dolgoztunk mire a milliot érö felvétel lejátszhato volt..( utánna meg már 2 milliot ért, mert annyit költöttünk a rendbetételre.. .
Szerencsére nálunk egzotikus szalagok csak külsö studiokból jöttek, és erre volt egy extra magnonk amit mindig a szalaghoz kellett "optimalizálni", ha ez sikerült átmásoltuk a saját szalagunkra az idegen meg ment az archivumba vagy vissza a feladohoz....
Azért olyan nagy különbség nincs pl az Agfa meg basf per528 között legalábbis a méréseink szerint, a Zonal amiből pl nekem elég sok van az egy hajszálnyival különbözik csak, igazából kb 1-2dB-vel jobb a magasátvitele 12-20 kHz között ez szerintem nem drasztikus, nagy hibát nem okoz, szerintem eannak is köszönhető, hogy simább felületü mint az 528as. Az 525-ös már persze egészen más eset, meg az ORWO is jobban eltér.
Sziasztok! Régebben írtam egy Neckermann Tobisonic orsósrol kiderült hogy azért nem szól mert zárlatos az erősítője.Most márcsak azt kell megkeresni hol van a hiba és hogyan javitsam ki.
Attol függ mire használod, ha mesterszalagokat készitesz akkor 1-2 dB is sok lehet. Ha csak zenelejátszásra stb. Használod akkor persze nem számit az a különbség.
Sziasztok!Na megint én az évben valószinűleg az utolsó magnóval foglalkozom.Ami egy BRG M8as magnó lenne.Teljesen jol müködik csak amikor rá rakom a fedelét elhalkul.Mi okozhatja ezt a furcsa jelenséget?
A varázsszem fél a sötétben
Lecsukott fedéllel is megy, csak 13cm-es, vagy kisebb orsó kell. Ez csak olyan hiba lehet, hogy valami egyszerű, csak nem jössz rá(én se).
A hangszóróból hátrafelé is jön ki hang, ha ráteszed a tetejét akkor a perforációk amik a tetején vannak le lesznek zárva az a része nem tud sugározni mellesleg hülni sem rendesen nem ugy van tervezve hogy lezárt tetővel használjuk, nekem is van ilyenem is, meg használtam is annak idején. Ráadásul ez még csöves is kell neki a hütés jobban.
Bocsánat rosszul fogalmaztam a fedlapra gondoltam.Bocsánat.
Az is fog le valamennyit a hagszóró hátsó lesugárzásából, a doboz oldalfalára van felszerelve és felfelé nyitott, de ez természetes, használd külső hangszórórendszerrel
Jó csak azok a hangfal csatlakozók banán dugók? Mert a 3,6os jack kicsi bele.
Igen, banándugók. A későbbieken(M11, M20, M40) már DIN szerinti. Jacket hazai kommersz orsóson senki se használt. Az M8-on a jobb oldaliba nem kell dugni semmit. A bal oldali választja le a belső hangszórót.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |